името на бебка. ПОМОГНЕТЕ!!

  • 4 259
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИ4КИ Simple Smile
ИМАМ НАИСТИНА ГОЛЧМ ПРОБЛЕМ С ИЗБОРА НА ИМЕ. СЛЕД СЕДМИЦА О4АКВАМЕ ДА СИ ИМАМЕ МОМИ4ЕНЦЕ И С ТАТКОТО СМЕ В ГОЛЯМ СПОР ЗА ИМЕТО.
ТОЙ ИСКА ДА ГО КРЬСТИМ НА НЕГО - СИМОНА. ТАТКОТО СЕ КАЗВА СИМЕОН, НО НА МЕН ЛИ4НО НЕ МИ ХАРЕСВА МНОГО. АЗ ДЬРЖА ДА Е НА ИМЕТО НА МОЯ
БА6ТА - ИВАН. МНОГО МИ ХАРЕСВА ИВИАН/ИВИЯН  Simple Smile
 КАКВО МИСЛИТЕ ЗА ДВОИНИТЕ ИМЕНА? СИМОНА-ИВИАН..
МОЛЯ ВИ, ПРЕДЛОЖЕТЕ МИ НЕ6ТО ХЕМ ТАТКОТО ДА Е ДОВОЛЕН, ХЕМ И ДЯДОТО ДА СЕ ЗАРАДВА!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Тук има предложения за имена http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429813.0
От Иван и Симеон  - Ивона  Wink

# 2
  • Мнения: 1 310
Не бих си кръстила детето с измислени имена, от които после ще се срамува.  Naughty
Има толкова красиви български имена със смисъл. Разровете се в нета и си изберете.  Peace
Но Симона-Ивиан.... Crazy

# 3
  • Мнения: 550
Симона-Ивиан е хубаво име, харесвам нестандартните имена. Но и двете по отделно също са прекрасни имена за госпожица   Wink

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
На мен ми харесват имената по отделно.

# 5
  • Мнения: 8 892
Савина
 Ех, тоя татко!

# 6
  • Мнения: 134
на мен много не ми харесва....

# 7
  • Мнения: 1 567
..... АЗ ДЬРЖА ДА Е НА ИМЕТО НА МОЯ
БА6ТА - ИВАН. МНОГО МИ ХАРЕСВА ИВИАН/ИВИЯН 

Йоанна. (Празнува на 07/01) .... Peace
Това Ивиан/Ивиян от къде го измислихте? ooooh!
Че има ли такова българско име?  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 4 035
На мен лично ми звучи адски скалъпено и натъкмявано. Точно все едно - дай да окепазим детео, ама всички да са доволни. Добре че бабите не искат и на тях да е кръстено, че щеше да минават 15мин докато си каже името.
Ако ще я кръщаваш на баща си има толкова нормални имена - Ива, Ивана, Ивон, Ивона, Иванина ако щеш.
И честно казано аз не подкрепям модата децата да се кръщават на родителите си, мъжа ти защо настоява толкова много, доста нарцистично ми изглежда newsm78

# 9
  • Мнения: 6 365
Ивана.

Ивиан звучи като марка минерална вода.

# 10
  • София
  • Мнения: 222
Тук има предложения за имена http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429813.0
От Иван и Симеон  - Ивона  Wink


Това е чудесно компромисно решение според мен  Wink Името е българско и е звучно, има си галено, на мен това са ми критериите за хубаво име Simple Smile

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Ива-Симона newsm78

# 12
  • Мнения: 1 931
Името трябва вие двамата да си го изберете. Да не вземете да се изпокарате сега заради името и вместо да ви зближи детето да ви раздели?
Но иначе съм привърженик на българските имена, има много хубави такива.
http://www.angelfire.com/ca6/ivayla/I.html

# 13
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Ивиян?  Shocked
Помисли как би се чувствало детето ти след 15 години, когато се запознава с хора. Защо да се срамува от името си?
Симона е много по-добре.
Ако не искаш да е кръстена на таткото, обмислете други варианти. Ивона е  компромис.

# 14
  • Мнения: 1 092
Ивиана/Ивиан е новосъздадена форма на име, но то не идва от Иван, а от Иво, което е съвсем различно.

Колкото до тези неразбираници как ще си кръстите детето трябва да си ги решите между вас. Имам братовчед, чиято майка реши да си кръсти дедето на собствената майка (която пък не се разбираше с бащата). Резултата е, че детето вече 20 години носи името на баща си, което е различно от името с което се е казвал първата една седмица от живота си. Което е грозно за мен.
Мъжът ми пък е вторият син под ред. Кръстен е на единият си дядо. Брат му е носил няколко дни същото име, след което другия дядо се е разсърдил и са го прекръстили. ... За  мен тея неща са .... отвратителни...

Инъче за двойните имена аз не ги харесвам твърде.. По ми харесват предложенията, дадени по-горе от производни имена на Симеон и Иван -  Ивона

# 15
  • София
  • Мнения: 1 197
може:
Иван + Симеон = Ивона
или
Симеон + Иван = Сиана
не се карайте, а мислете варианти да ви харесва и на вас и на детето Peace

# 16
  • Мнения: 11 747
Ивиан ми харесва! Ако е двойно Ивиан Симона също ми харесва.

# 17
  • Мнения: 3 016
Бих я кръстила Симона .

# 18
  • Видин
  • Мнения: 4 921
ТОЙ ИСКА ДА ГО КРЬСТИМ НА НЕГО - СИМОНА.
Извинявай, ама, ти нямаш ли право на глас? Как така той много искал да го кръстите на него? Това дете да не е само негово? Седнете, поговорете и намерете компромисен вариант.
Не съм фен децата да са кръстени на баба/дядо/баща/майка... и т.н. После като се почнат едни претенции, едните се сърдят, другите са на 7-мото небе, ае нема нужда  Stop
Симона Симеонова... и последният да затвори вратата  ooooh!

# 19
  • Мнения: 9 439
Лелееее,абе спрете се ,бе хора!Това е име на детето за цял живот.
Само си представи Симона-Ивиан Симеонова (Петкова,Иванова,Петрова........) ooooh!
Интересно,на галено как ще и викате Мони,Иви,Сиви!Жива гавра с детето Shocked
Я,вземи послушай мъжа си и не си измисляй смешни имена Tired

# 20
  • Мнения: 11 747
Е, чак толкова крайно не е. Кристал, ти я нахока, все едно са решили Есмералда-Антоанета-Акико-Шехерезада да я кръстят. Идеята им е в рамките на обичйното.

# 21
  • Мнения: 1 092
Pina идеята им наистина е в рамките на обичайното, но факта, че всеки от тях тегли към едно от имената които ще образуват цялото име говори, че всеки ще се обръща към детето по различен начин... В крайна сметка детето няма да знае как се казва.

# 22
  • Мнения: 11 747
Е, чак да не знае как се казва...  Simple Smile Всеки човек, макар да има едно име, го наричат с най- различни умалителни и прякори и той реагира на всички. От съвсем малки децата са наричани с различни умалителни от единия комплект баба и дядо и от другия комплект. Особено ако са от различни краища на България - на един прост Иван може да му се вика Ваньо; Ив; Нако.... Все ще знае как се казва.
Съвсем отделен въпрос е, че нарцисизма на бащата и аз не го разбирам, но повечето не се възмущават от това, а от двойното име, което не е нечувано и невиждано, в крайна сметка.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз се "възмутих"  от нарцисизма, но определено повече ме изумява недомислянето в случаите,когати си съчиняваш несъществуващи имена - окончанията -иян; -иан в българсия език се използват предимно за образуване на мъжки имена - Стлиян, Илиян, Мариян и т.н.
Та на мен имената Ивиан/Ивиян ми звучат мъжки, да не говорим че ми напомнят някак си за Ян Бибиян.
Просто не схващам защо при толкова хубави имена трябва да се опитва да се оригиначничи и то със съмнителен успех newsm78

# 24
  • Мнения: 11 747
Да, гугъл вади някой си Ивиан Бенишев, но на този принцип Жаклин е мъжко име  Simple Smile  Изписано на латиница излиза, освен минералната вода,  мъжко американско име, но и женско френско име.

# 25
  • Мнения: 1 092
На мен името пък не ми е кой знае колко възмутително (въпреки, че съм по по традиционните имена), но си мисля, че за самото дете  то няма да е добре...
Вярно, че  може да се измислят различни умалителни имена, на едно и също, но както си ги научиш.. Аз съм Евгения и ми викат Женя.. Пробвали са се и по друг начин, но майка ми с добро и упорито отношение е научила родата да ми казва така. Ако бях обаче Мария-Евгения на двете си баби да речем как ще каже на баба Мария, да не нарича внучето си Мара, че галеното му е Женя? Защото конкретното дете е кръстено на двама човека и чрез него (детето) родата ще  си показва пристрастията към двамата на които е кръстено

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Не е задължително името да е двойно, за да има разлики в обръщенията на бабите. Познавам една Мирослава, на която едната баба и казва Мира, а другата Славка  Laughing

# 27
  • Мнения: 9 439
Е, чак толкова крайно не е. Кристал, ти я нахока, все едно са решили Есмералда-Антоанета-Акико-Шехерезада да я кръстят. Идеята им е в рамките на обичйното.

Що да съм я нахокала?
Просто я насочих да помисли върху трите(четирите) имена на детето и как ще му викат на галено!
В краен случай,като не стигат до консенсус няма да се казва нито Симона,нито Ивиан и всичките му там форми.

# 28
  • Мнения: 399
Аз имам приятелка Ивиана  Heart Eyes (разкошен човек!) така че съм пристрастна! Peace
Симона е хубаво име,но Ивиан ми харесва повече! Peace

Не харесвам идеята да се кръщават децата на родителите! Peace

А Ивая  Heart Eyes обсъждано ли е?  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 188
Няма да е зле да помислиш как ще се чувства детето като порасте и трябва да си каже името. Казвам го от личен опит, че си мразя  името ( незнам защо е било толкова важно да ме кръстят на дядо ми), въпреки че самият дядо си го обичам ( бабата, която е дала идеята за името също я обичам), но името не си понасям. Та съм много против децата да се кръщават на дядовци, баби, лели и т.н. и т.н. роди... Моето дете поради тази причина не съм го кръщавала абсолютно на никой  Peace

# 30
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Няма да е зле да помислиш как ще се чувства детето като порасте и трябва да си каже името. Казвам го от личен опит, че си мразя  името ( незнам защо е било толкова важно да ме кръстят на дядо ми), въпреки че самият дядо си го обичам ( бабата, която е дала идеята за името също я обичам), но името не си понасям. Та съм много против децата да се кръщават на дядовци, баби, лели и т.н. и т.н. роди... Моето дете поради тази причина не съм го кръщавала абсолютно на никой  Peace
Съгласна съм с тебе и аз - ако мога да помогна със съвет - старата българска традиция е, не да се кръщават на баби и дядовци, а на кръстника или на светеца, чиито празник е най -близо до рождения ден и той му става небесен покровител. Според номерологията и т.н.   не е добре дете да се кръщава на родител.
Много се надявам да съм полезна, съвет - едно красиво име изобщо, без да е на роднини!!!!

# 31
  • Мнения: 83
На мен повече ми харесва Ивиана !!!!

# 32
  • Мнения: 322
И на мен не ми харесват предложените newsm78
По-добре ще е да се разберете или на някои от двамата или на никого
И сякаш по ми харесва/ако е на дядото/ Ивона или Ивана
Ако е на таткото- Сияна

# 33
  • Мнения: 399
Ив-Симон  Rolling Eyes
Сия-Ивон  Laughing
Мона-Ива  Laughing
Ив-Моник  Laughing
Ивая-Моник Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 4 569
Ивиан ми е малко измислено и не ми харесва.
Какъв е тоя татко дето настоява да се кръсти на него?Не трябва ли името да се избере от двамата родители?
По-добре детето да е със собствено име,а не копирано от родителското.

Моника
Сияна
Ивета
Ивона

# 35
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ивиан звучи като марка минерална вода.

Евиан е водата.

По темата - не харесвам двойните имена.  Peace

# 36
  • Мнения: 2 556
В тази ситуация бих си избрала името Ива. Симона се казват страшно много момиченца около мен и само затова бих го избягнала, иначе си е хубаво.

# 37
  • София
  • Мнения: 130
Всеки човек трябва да има собствено име.Знам ,че не е хубаво децата да носят името на родителите си.Аз съм си кръстила децата с имена ,които двамата с баща им харесахме.На никой не са кръстени и не бих ги кръстила на баби,дядовци,татковци и т.н.Особено пък ако се опитват да ми го налагат.Лично на мен Симона хич не ми харесва,Моника по става.От другите-Ива.Двойните имена не ги харесвам.

# 38
  • Мнения: 7 111
Сивона.  Laughing

# 39
# 40
  • Мнения: 432
Ох това желание да се угоди на някой и се съчиняват какви ли не недомислици! ooooh! Първо на детето ще му е трудно да си каже името, второ ще трябва да го повтаря ен пъти за да го разберат и трето ако реши да сложи тире във фамилията ела виж какво става.... Никак не харесвам двойните имена особено с дългите български бащини и фамилни. Според мен името трябва да се избере от двамата, а не на еди кой си много му се искало...

# 41
  • Мнения: 1 473
Ако ще е на дядото Иван, тогава бих казала Йоанна или Ивелина.
Ако е на таткото ми харесва Сияна, но и Симона ми харесва.
Но двойни имена не ми харесват особенно.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 120
Ивиан ми е .. неприятно да го кажем така.
Пред избора да кръстя детето си на баща му или на баща ми...бих избрала бащата на детето.
Истината обаче е, че преди всичко бих избрала хубаво неутрално име и не бих кръстила детето на никого.
За двойните имена нямам добро мнение....

# 43
  • Мнения: 58
СЛЕД СЕДМИЦА О4АКВАМЕ ДА СИ ИМАМЕ МОМИ4ЕНЦЕ И С ТАТКОТО СМЕ В ГОЛЯМ СПОР ЗА ИМЕТО.

роди ли? кое име избра/избрахте?

# 44
  • Мнения: 0
на бебка маи нещо не и се излиза. снощи имах леки болки. утре сьм на преглед.
а за името май кьсмета ще е на таткото. дядото няма против да е Симона, а и харесва името.

# 45
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Симона Симеонова. Да й е честито  ooooh! Горкото дете няма да може да си каже името...

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ами каква е разликата от Александър Александров? Симона си е хубаво име, така че ако всички са съгласни детето да се казва така проблеми няма Simple Smile

# 47
  • Мнения: 11 747
Симона Симеонова. Да й е честито  ooooh! Горкото дете няма да може да си каже името...

Глупости! Чак да не може да си каже името...

# 48
  • София
  • Мнения: 4 035
Във всички случаи Симона е в пъти по-хубаво и звучно от Ивиан, а и не виждам какъв е проблема да е Симона Симеонова, на всичко отгоре това е през име, а по-често се ползва име и фаилия.
Браво за избора и леко раждане Peace

# 49
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ами каква е разликата от Александър Александров? Симона си е хубаво име, така че ако всички са съгласни детето да се казва така проблеми няма Simple Smile
Щеше да няма разлика ако беше Симона Симонова, да речем.
Както и да е, то за мен е трудно за произнасяне.
Леко раждане на авторката   bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 44 120
Симона Симеонова. Да й е честито  ooooh! Горкото дете няма да може да си каже името...

май само на теб ти е трудно произнасянето Wink... а и Симеонова е второто име все пак...по-често ще си казва фамилията детето все пак, така че не е особенна драма...

kalinkaa - леко и безпроблемно раждане на малката Симона ти желая Wink
и се надявам, че освен на таткото и дядото(койтто какво ли значение има какво харесва) и на теб ти допада името поне малко.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ами каква е разликата от Александър Александров? Симона си е хубаво име, така че ако всички са съгласни детето да се казва така проблеми няма Simple Smile
Щеше да няма разлика ако беше Симона Симонова, да речем.
Аз лично познавам и една Александрина Александрова Simple Smile

# 52
  • Мнения: 4 555
Е, хайде сега. Нищо й няма на Симона Симеонова. Тук имаше една Бисерина Бисерова. Ето за мен това е ...  Sick

kalinkaa, леко раждане  Peace

# 53
  • Мнения: 186
Е,какво е името?
Много ми хареса Симона като вариант.Дори го обсъждахме за нашето дете.
Двойните имена са мъка дори когато са лесни и приятни.А вашия вариант е мъчен.
Няма лошо да кръстиш дете на дядо или баба.Стига имената да са хубави.(Какво му е на Ивана?)Най-важно е детето да се чувства добре като порасне.
Да те натискат все едно мнението ти не е важно е грубо.От друга страна бащите развиват по-специална връзка с дъщерите и може да е добра идея да носи неговото име.Знае ли човек?

# 54
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Симона Симеонова. Да й е честито  ooooh! Горкото дете няма да може да си каже името...

А това пък е образец за възможно най-неподходящ коментар в случая, ама нейсе.
Като си отворил тема и питаш... сигурно и това трябва да си готов да чуеш.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 481
 Shocked Мъжът Ви има спешна нужда от дисциплиниране. Рече и отсече българинът.

Общи условия

Активация на акаунт