името на бебка. ПОМОГНЕТЕ!!

  • 4 252
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Няма да е зле да помислиш как ще се чувства детето като порасте и трябва да си каже името. Казвам го от личен опит, че си мразя  името ( незнам защо е било толкова важно да ме кръстят на дядо ми), въпреки че самият дядо си го обичам ( бабата, която е дала идеята за името също я обичам), но името не си понасям. Та съм много против децата да се кръщават на дядовци, баби, лели и т.н. и т.н. роди... Моето дете поради тази причина не съм го кръщавала абсолютно на никой  Peace
Съгласна съм с тебе и аз - ако мога да помогна със съвет - старата българска традиция е, не да се кръщават на баби и дядовци, а на кръстника или на светеца, чиито празник е най -близо до рождения ден и той му става небесен покровител. Според номерологията и т.н.   не е добре дете да се кръщава на родител.
Много се надявам да съм полезна, съвет - едно красиво име изобщо, без да е на роднини!!!!

# 31
  • Мнения: 83
На мен повече ми харесва Ивиана !!!!

# 32
  • Мнения: 322
И на мен не ми харесват предложените newsm78
По-добре ще е да се разберете или на някои от двамата или на никого
И сякаш по ми харесва/ако е на дядото/ Ивона или Ивана
Ако е на таткото- Сияна

# 33
  • Мнения: 399
Ив-Симон  Rolling Eyes
Сия-Ивон  Laughing
Мона-Ива  Laughing
Ив-Моник  Laughing
Ивая-Моник Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 4 569
Ивиан ми е малко измислено и не ми харесва.
Какъв е тоя татко дето настоява да се кръсти на него?Не трябва ли името да се избере от двамата родители?
По-добре детето да е със собствено име,а не копирано от родителското.

Моника
Сияна
Ивета
Ивона

# 35
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ивиан звучи като марка минерална вода.

Евиан е водата.

По темата - не харесвам двойните имена.  Peace

# 36
  • Мнения: 2 556
В тази ситуация бих си избрала името Ива. Симона се казват страшно много момиченца около мен и само затова бих го избягнала, иначе си е хубаво.

# 37
  • София
  • Мнения: 130
Всеки човек трябва да има собствено име.Знам ,че не е хубаво децата да носят името на родителите си.Аз съм си кръстила децата с имена ,които двамата с баща им харесахме.На никой не са кръстени и не бих ги кръстила на баби,дядовци,татковци и т.н.Особено пък ако се опитват да ми го налагат.Лично на мен Симона хич не ми харесва,Моника по става.От другите-Ива.Двойните имена не ги харесвам.

# 38
  • Мнения: 7 111
Сивона.  Laughing

# 39
# 40
  • Мнения: 432
Ох това желание да се угоди на някой и се съчиняват какви ли не недомислици! ooooh! Първо на детето ще му е трудно да си каже името, второ ще трябва да го повтаря ен пъти за да го разберат и трето ако реши да сложи тире във фамилията ела виж какво става.... Никак не харесвам двойните имена особено с дългите български бащини и фамилни. Според мен името трябва да се избере от двамата, а не на еди кой си много му се искало...

# 41
  • Мнения: 1 473
Ако ще е на дядото Иван, тогава бих казала Йоанна или Ивелина.
Ако е на таткото ми харесва Сияна, но и Симона ми харесва.
Но двойни имена не ми харесват особенно.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 115
Ивиан ми е .. неприятно да го кажем така.
Пред избора да кръстя детето си на баща му или на баща ми...бих избрала бащата на детето.
Истината обаче е, че преди всичко бих избрала хубаво неутрално име и не бих кръстила детето на никого.
За двойните имена нямам добро мнение....

# 43
  • Мнения: 58
СЛЕД СЕДМИЦА О4АКВАМЕ ДА СИ ИМАМЕ МОМИ4ЕНЦЕ И С ТАТКОТО СМЕ В ГОЛЯМ СПОР ЗА ИМЕТО.

роди ли? кое име избра/избрахте?

# 44
  • Мнения: 0
на бебка маи нещо не и се излиза. снощи имах леки болки. утре сьм на преглед.
а за името май кьсмета ще е на таткото. дядото няма против да е Симона, а и харесва името.

Общи условия

Активация на акаунт