Мами въпреки диагнозата ПКСЯ

  • 5 130
  • 71
  •   1
Отговори
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Здравейте,мами! Wink.Дайте кураж на бъдещите мами които се борят за бебенца и имат ПКЯ  Confused.Кажете след колко време лечение и бебеправене гушнахте вашите съкровища!!?!!?!?

# 1
  • Мнения: 2 483
rozi, има много момичета със СПКЯ, които имат дечица. Мисля, че в тази тема ще можеш да разбереш най-добре!

Успех!  Flowers Four Leaf Clover

# 2
  • Мнения: 370
Здравейте, според мен също е хубаво да има такава темичка, в която момичетата със СПКЯ да споделят накратко какво им е помогнало и колко време да се борили.
Кафенце (позволявам си да те наричам така, защото видях че другите момичета го правят и много ми допадна Simple Smile, другата тема е много хубава, но не е отчетна и в нея по-често се споделят тревоги и пишат момичета, които още чакат.

Хубав ден! Simple Smile

# 3
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
 Freedom точно това беше и моята идея-повече позитивно мислене Simple Smile

# 4
  • Мнения: 31
Бях с ПКЯ преди да родя(сега незнам дали пак ще са такива,цикъл ми е идвал само веднъж заради кърменето).Писна ми от лекари,лекарства,бабини рецепти и всякакви щуротии...спрях да ходя по лекари 2 години преди да искаме бебче.Всички ме плашеха,че без лапароскопия и стимулация няма никога да успея да забременея.Цикъл ми идваше през 2-3-4-5-6 месеца.Всеки път различно.Решихме,че искаме бебе и след 3-4 месеца опити(то без яйцеклетка и овулация егати опитите де) и чудото стана.Мъжът ми даже често се шегува и казва "на теб ти идва 2 пъти в годината - първият път го пропуснахме,но вторият успяхме"!Пожелавам успех на всички бебеправещи с ПКЯ!!! Hug

# 5
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
vi_da_pe  smile3501 smile3501 много се радвам за теб браво!

# 6
  • Мнения: 1 796
И аз съм със СПКЯ, имало е моменти, когато съм ходила по лекари и съм си мислела, че никога няма да мога да забременея, но при мен пък се получи от 1-ви месец, когато започнахме опити, в момента също пия противозачатъчни, заради липсващ цикъл. Силно се надявам да не чакаме дълго и при опитите за бебе номер 2 Simple Smile
Така че кураж на всички и вярвайте, че ще се получи Hug

# 7
  • Мнения: 1 045
Аз съм с СПКЯ  от 18годишна.Още тогава лекарите ми казаха че ако искам да нямам проблеми някой ден е хубаво да пия противозачатъчни.Така че 10 г противозачатъчни и други хормонални,редовни визити по лекари и т.н.
Имам една операция от киста  на 18г.Когато спирах противозачатъчните за почивка кисти се появяваха веднага,липса на цикъл и т.н.
Когато решихме да правим опити за бебе не съм очаквала ,но стана от първи опит.
Сега чакам бебе номер 2 от втори опит.
Така че реално лечение/регулиране на хормоните/ при мен е имало 10г .

# 8
  • Мнения: 2 590
Ето ме и мен на отчет със СПКЯ.
Имам го отдавна още когато ми се появи цикъла за първи път, при това беше доста късно в сравнение на приятелките ми.
След това 9 месеца- нищо.
Лекар, предизвикване на цикъл, пак лекар и хоп на противозачатъчни за около 3.5 години.
След това кръвоизлив, друг лекар(ендокринолог).
Накара ми се, че съм пила противозачатъчни от толкова ранна възраст, когато все още организма ми се е оформял.
Предмиса ми Метфогама 850 (метформин), като регулирахме дозата през 6 месеца и се правеха контролни изследвания на хормоните.
През това време за деца не съм мислила и не сме правили целенасочено, но факт беше, че с приятеля ми не сме се пазили, а "белята" не е ставала.
Метфогамата също си я пих близо 4 г., а може и да ги има.
Цикъла ми започна да идва все по-редовни и по редовно, докато преди пропускаше през 2-3-4-5 месеца   Confused
Започна се на интервала 38-54 дни.
Започнахме целенасочени опити с мерене на температура(защото с този интервал на циклите, който беше всеки път различен няма как да хвана овулацията), правене на тестове за О, ходене на фоликулометрия лятото на 2009 г..
Положителния тест видях на 26-ти май тази година на 17-ти ден от ЛФ и все още не паднала БТ.
Успех на всички.     bouquet

# 9
  • Мнения: 2 357
Здравейте, момичета! Hug
Аз съм с открита, изследвана и потвърдена поликистоза от Януари месец 2010 г.  Confused От тогава съм на противозачатъчни Хлое заради високия Андростендион, които спрях преди 5 дни и сега чакам лелката да си иде за да започнем отново опитите Praynig и също като Бенджи пия Метфогама 3х1 от 500мг. Пия и билки Peace
Де факто сме пробвали от Август миналата година/2009г./ до Януари 2010г., когато откриха поликистозата и започнах Хлое-то Tired Сега подновяваме опитите и много се моля след противозачатъчните да стане бързичко Praynig
Записвам се да ви следя и стискам палци на всички! Praynig Hug  bouquet
Бенджолинка Hug

# 10
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
 Аника_Б,Бенджолина успех и на 2-те.Аника_Б какви билки пиеш?

# 11
  • Мнения: 2 456
rozi, aз едва ли съм най-светлия пример, но с ПКЯ се забременява. Аз открих, че имам пкя преди 2 години, леко завишен тестостерон, всички други хормони в норма. Никога не съм имала акне, окосмяване или каквото и да било за да ми напомни, че хормона ми не е в норма... пих противозачатъчни 2 години, когато ги спрях цикъла ми се обърка тотално, не ми дойде 90 дни,  а вече бяхме почнали опитите, последваха още 3 месеца противозачатъчни и след това на 1вия цикъл овулация- макар и късна, на 2рия месец с овулация вече бях бременна. За жалост бременността ми завърши с мисед аборт в 7ма седмица, но това няма общо с ПКЯ.
Реално противозачатъчните НЕ лекуват, могат да подтиснат андрогени, но ако има проблем с Пролактин, ЛХ или ФСХ, Естрадиол- те не помагат. Противозачатъчните щадят яйчниците и не правят кисти, за поддържаща терапия ок, но иначе не лекуват.
Успех, търпение и позитивизъм...

# 12
  • Мнения: 2 357
Чинче Hug Hug Hug Абе много те обичам да знаеш  love001
Рози, мерси за пожеланията, а Бенджи е вече бременна  Hug Билките са бял равнец, невен, турта и бял имел по 1с.л. в 1 литър вода 3 пъти по една голяма чаша 20-30 мин преди ядене, а днес си купих М 2 тон, много помагал за кисти, липсваща овулация и ала бала, дано е вярно Praynig Praynig Hug

# 13
  • Мнения: 2 456
Чинче Hug Hug Hug Абе много те обичам да знаеш  love001

Чувствата ни са много взаимни..  Hug   bouquet
За М2 - Тона- супер е.  Има тема за него, доказано е че влияе много добре на ЛХ и ФСХ, особено на завишено ФСХ. Ако не с друго, мога да се похваля с редовен стомах (проблем, който имам от години)

# 14
  • Мнения: 2 357
Мило, моите ЛХ и ФСХ са с покъртителна разлика  ooooh!
ЛХ 8,18
ФСХ 4,95
Не знам как ще ги изравня  Cry Confused и завишени андрогени имам Sad 5,4 пр максимална реф. ст/ст 3,4  Crazy
Дано ми повлияе на ЛХ и ФСХ да пооправи овуто и да попремахне малко кистии Praynig и най-вече да допренесе за зачеването на едно хубаво бебче, може и две  Praynig Rolling Eyes
много те  Hug

Общи условия

Активация на акаунт