Мами въпреки диагнозата ПКСЯ

  • 5 134
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 118
  bouquet
Страхотно ViFresh  Hug Желая ти лека бременност и като резултат едно сладко бебче Hug  bouquet
А пила ли си някакви хапчета за да се стигне до бебчето.
С нетърпение очаквам и повече бъдещи мами да пишат в тази тема

# 31
  • Мнения: 102
ами какво да кажа,освен никой да не е посмял да загуби кураж:).Аз съм с поликистоза от 10 години,поне тогава ми я откриха,но симптомите ги имах откакто ми дойде за пръв път.Майка съм на момченце,но след стимулация с клостил,иначе не става при мен.Сега пак съм на стимулация и все още не ми идва,та чакам и се надявам пак да съм забременяла.Ако се е случило,ще пиша непременно,другата седмица  към края ще знам.Ако не е станало не се отказвам,ще стигна до края.Ще родя второ напук на диагнозата.А после ще мисля и за по-радикални методи,че съм вдигнала мерника на това заболяване.Умори ме вече.Успех на всички бъдещи майки,аз ги виждам като такива.

# 32
  • при него
  • Мнения: 1 256
Здравейте мили мами,
На мен диагнозата СПКЯ ми я поствиха преди половин година, казаха ми, че за "щастие" имам кисти само на единия яйчник, другият си бил добре Simple Smile  Мисля, че съм си го имала проблема от преди, но тъй като поне от около 5 години пия противозачатъчни, те са подтискали появяването на кистите. Иначе още като около 20-годишна, помня че имаше месеци в които не ми идваше, или ми идваше на 45-50 дни. Последно спрях противозачатъчните някъде през февруари-март, не ми дойде почти 3 месеца и отидох на преглед. То ми беше време и за цитонамазка де. Аз за момента нямам щастието да имам деца, никога не съм действала съзнателно в тази насока, но ето ме сега, щом  съм в раздел "Искам бебе", явно че... и все пак следващата седмица ставам на 31 години и нямам много време да се мотая. Лекарката ми каза, че когато реша да правя бебе, спирам противозачатъчните и трябва поне 2-3 месеца да опитвам без лекарства и стимулации и ако не се получи тогава ще ме стимулират с лекарства. Обясни ми също, че е безсмислено да ме стимулират, ако не правя бебе, защото така само ще похабя яйцеклетките, а те както знаем са ограничени. Каза ми да пия хапчетата защото те удължават функционирането на яйчниците и пречат на кистите. И аз слушам. Мисля, че съм готова за бебе, но още не смея да си го призная, но като чета вашите искрени истории и ми иде направо да си го кажа Simple Smile  Hug

Искам да ви кажа, че се възхищавам на всички, които въпреки диагнозата не падат духом, търсят начини и успяват! Искам да пожелая на всички бременни мами лека бременност и леко раждане, а на всички които копнеят за детенце, пожелавам час по-скоро мечатата им да сбъдне! Вярвайте и не се отчайвайте!
 Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 370
jenyyy, стиснати палци от мен! Дано се е получило  Praynig

# 34
  • Мнения: 102
Благодаря.Май се е получило.До другата седмица момичета.Надявам се да се похваля.Успех на всички и знайте,че не сте сами.А между другото 10% от женското население на земята било с поликистоза,което хич не е малко.Но не знам статистика колко от тях са станали майки.Може би повечето,поне веднъж,ако са открили правилния доктор.Учудвам се колко са ограничени методите на лечение.

# 35
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Успех jenyyy  Praynig

# 36
  • при него
  • Мнения: 1 256
jenyyy, стиснати палци и от мен  Hug

# 37
  • Мнения: 102
Не стана този месец,но имаше овулация все пак,което не е малко.Яйчниците се събудиха без лапароскопия.Има надежда.

# 38
  • Мнения: 2 357
jenyyy , и аз съм така, мила....БТ ми спадна, лелката идва, но хубавото е, че отключих Ову, и от графиката ясно си личи, че съм овулирала, което е прекрасна новина, така че окрилени от надежда с тебе продължавама смело напред! Praynig Hug

# 39
  • Мнения: 2 456
jenyyy , и аз съм така, мила....БТ ми спадна, лелката идва, но хубавото е, че отключих Ову, и от графиката ясно си личи, че съм овулирала, което е прекрасна новина, така че окрилени от надежда с тебе продължавама смело напред! Praynig Hug
Така те харесвам!!!  Hug  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 2 357
Чинче, Казвам го само, защото знам, че ти и другите момичета сте ми се заканли да ме понабиете, ако продължавам в този дух  Joy Mr. Green Шегувам се, радвам се за напредъка, който постигнах Hug сега кротка и смирена чакам МЦ и да започваме отново Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 2 590
Чинче, Казвам го само, защото знам, че ти и другите момичета сте ми се заканли да ме понабиете, ако продължавам в този дух  Joy Mr. Green Шегувам се, радвам се за напредъка, който постигнах Hug сега кротка и смирена чакам МЦ и да започваме отново Heart Eyes
Че си ми и наблизо, реша ли да те набия, знам къде работиш.   hahaha  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 2 357
Идвай, защото малко ми остава да се разцвиля Tired уж щях да съм спокойна като дойде, ама нещо не ми е спокойно....
Ти как си?!? Hug

# 43
  • Мнения: 2 456
Идвай, защото малко ми остава да се разцвиля Tired уж щях да съм спокойна като дойде, ама нещо не ми е спокойно....
Ти как си?!? Hug
я се стягайте бързо да не идвам аз! Как може да цивриш за това, че ти е дошло, точно пък ти, която знаеш, че жените с ПКЯ не им идва даже, вместо да се радваш, че имаш цикъл редовен този месец с овулация, ти си тръгнала да хленчиш.  Още повече, че знаеше, че Полижинакса може би има вредно влияние върху сперматозоидите. Има жени с редовна овулация, в отлично здраве и им дават период - 6-12 месеца да забременеят, а ти искаш от 1вия. Знам, че си имала надежди, но приемаш нещата и продължаваш.  Стегни се, защото много те харесвам, а ме ядосваш вече.  smile3513

# 44
  • Мнения: 2 357
Виж сега, Чинче, това ми е от зодията, ние сме мрънкала /риби съм Blush/ и много рева, аз рева за добър ден и за лека нощ, просто съм ужасно емоционлана Hug
Моят мъж ми казва, че като ме види спокойна се притеснявал Joy hahaha
Много те Hug

Общи условия

Активация на акаунт