Мами въпреки диагнозата ПКСЯ

  • 5 134
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 370
Аника, честито! Лека и спокойна бременост ти желая!
Чин, много хубаво казано  Hug

# 61
  • при него
  • Мнения: 1 256
Аника и Чин, от сърце ви желая лека и безпроблемна бременност! Всичко ще бъде наред!  Hug

# 62
  • Мнения: 22
Здравейте, още е рано да се наредя до Мамите с ПКЯ но искам да споделя моята кратка история и как стигнах до тук. Отлагах проблема със забременяването години на ред.Имах вътрешно чувство че не всичко е наред. 2005 година нямах цикъл за 3 месеца ходих на лекар никакви кисти, никакви проблеми записаха ме за предизвикване на цикъл и три дни преди датата всичко се нареди от самосебеси. След това нещата тръгнаха по старому и така до 2007-2008 година леки закъснения по-тежки закъснения "Всичко е наред" беше дежурния отговор, стрес, случва се жените да имат нередовен цикъл. От 2009 правихме опити за бебе, омъжих се за човека до мен от 10 години и опитите продължиха без резултат. Още по-големи закъснения докъто се стигна до 1месец има 1месец няма цикъл. Така 2010 юни се озовах в специализирана клиника по стерилитет. Преглед "Всичко е наред" но СПЕРМОГРАМА 2БР. на мъжа ми с различен срок на въздържание, ХОРМОНИ и преглед първия възможен момент за ОВУ -нищо едно голямо нищо -безброй малки фуликули без никакъв потенциал.Диагноза ПКЯ слобо изразена. Изследвания в норма и на двамата newsm78Следващ преглед по време на цикъл, лигавица в норма и стимулация с КЛОСТИЛБЕГИТ беше ни даден срок 3месеца след това друга терапия ако това не помогне и Голямата увереност на лекаря ми, че ДА ЗАБРЕМЕНЯВА СЕ ТРУДНО НО ЩЕ СТАНЕ. Сълзи терзания пиене на Инофолик Клостилбегит по схема, 1 фоликул- пълно отчаяние, секс по схема, годишнина от сватбата, подпитвания от приятели, роднини, закъснение от 5дни и ново отчаяние.Не исках отрицателни тестове като подарък за мъжа ми, тихичко преглъщах сълзи на празника, нищо никакъв цикъл.На другия ден вече нямаше на къде, бяха ме предупредили седмица закъснение и на лекар, тест и Въпрос -И ти ли виждаш ли втора чертичка?Имаше я подявалите но не се зарадвах, знаех че ако се зарадвам гадната сила от преди ще ми вземе радостта и така до сега.Сянка от радост само докъто усетя ритниче- бурното възмущение на детето си,че не съм приела с радост появата му.Вече шести месец пазя моето щастие за Април и се опитвам да казвам на други като мен, че ЩАСТИЕТО ЩЕ ДОЙДЕ И ЖИВОТЪТ ЩЕ Е РАЗЛИЧЕН!Знам че и при вас нещата ще се случат, няма значение как важното е че и вашето щастие ще дойде!

# 63
  • при него
  • Мнения: 1 256
Деси Миткова, много се радвам за теб! Желая ти всичкото щастие, което си ни пожелала, да се върне с двойна обратна сила към теб! Лека бременност и леко раждане! И весели Коледни и новогодишни празници!

# 64
  • Мнения: 1 498
Здравейте, реших да се запиша в темата , пък дай Боже и аз скоро да се похваля , а и всички останаличе сме мами въпреки диагнозата поликистоза.
След повече от 6-месечно лечение с дуфастон и един месец на клостил , този месец реших да не пия лекарства , другия месец отивам при друг лекар , дано там да имам повече късмет!
Пожелавам на всички , които се борят със поликистозата - много успех и само напред към целта!
 Hug

# 65
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен.Сега ще ви споделя и за моята СПКЯ диагноза.От 17 годишна съм по лекари,заради нередовен цикъл,и така........Изчакаха да стана на 18 и се започна: "Ясмин" (след приема,напълно ми спря цикъла),бе ми обяснено,че били силни за моя организъм.След това "Хлое" (редовен,само докато го пиех).Започнах смяна на лекари и всеки ми казва,че без противозачатъчни няма да стане (но не се чувствам добре,като ги пия).След това се започна дуфастон по схема,но той пак не идва та три дни,пет,десет,няма го...А забравих да кажа,че първата док,още в началото ми сподели,че не се знае как ще забременея.Наскоро последно ми казаха да си направя лапароскопия и веднага да започваме с опитите,че това е само временно решение (и пак хормонални). И понеже ми писна,травмата,сълзите, (знаете как е),гедах едно предаване.Съвсем ясно обясниха за едно лекарство "Див Ямс",направено от мексикански сладък картоф.Взех го ей така,да пробвам поне,ако не помогне няма да навреди.Не зная дали е внушение или от него но само за два месеца прием се чувствам съвсем различно.Сега продължаваме с опитите,и понеже меря БТ и следя овулацията,забелязвам,че единия месец ову настъпва на 19-20 ден,а другия на 14-15 ден от МЦ.И като добавим още 14 дни лутеална фаза (при мен е толкова),се получава разликата на цикъла. Simple Smile Успех на всички,дали рано или по-късно ще се получи. baby_neutral

# 66
  • Мнения: 27
Връщам доста стара тема, но не искам да създавам нова. Положението е следното. Днес бях на гинеколог, понеже си меря БТ и тя не спада спрямо предния месец вече четвърти ден от новия цикъл. Това, което се видя, не беше ново двайсет за мен - поликистозни яйчници. Каза ми за сега нищо да не правя, а само ако спре да ми идва или ако не мога да забременея, да отида отново. Въпросите са ми следните:

1) След като предните месеци имам хубави графики, с разлики в двете фази на цикъла, това означава ли, че съм си имала овулация 100%, въпреки положението на яйчниците ми. Т.е. БТ гаранция ли е за наличието на овулация?

2) Разумно ли е да си чакам симптомите да ми се влошат и тогава да предприема мерки за нормализиране на хормоните ми?

Вероятно трябва да спомена, че не бебеправим.

# 67
  • Мнения: 2 456
A какво е положението на хормоните? Яйчниците могат да изглеждат поликистозни, но Синдром поликистоза да няма.

# 68
  • Мнения: 27
A какво е положението на хормоните? Яйчниците могат да изглеждат поликистозни, но Синдром поликистоза да няма.

В момента какво е положението не зная. Именно поради това, че лекаря предложи да оставим нещата така, аз все пак се колебая дали да не задълбоча с хормонални изследвания. Той счита, че щом ми идва и не опитваме сега за деца, няма проблем. Използвах темата за СПКЯ, понеже по-близка не намерих  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 456
Един ехографски преглед и поликистозна структура на яйчниците нищо не означава.  Peace
Трябва да са налични няколко симптома, за да се постави тази диагноза.
Щом не бебеправиш, не предприемай нищо, но ако цикълът ти стане неродовен или имаш проблем със забременяването (1год) - потърси специалист.  Peace

# 70
  • Мнения: 11
Zdraveite na vsi4ki! Az sam na 23 godini i sam omajena ot 1 god. Imam hormonalni naru6eniq ot 15 godi6na, pila sam kakvi li ne lekarstava, no i do den dne6en sam s neredoven cikal povi6eno okosmqvane. Tu sam s kisti, tu gi pro4istvam s predpisanite mi lekarstava, no taka samo dokat piq lekarstava i 6tom gi spra vsi4ko zapo4va ot na4ao! Predi dva meseca ve4e se konsultirah s genekolog, koito ve4e da mi dviji ne6tata , za6toto do sega sam imala samo konsultacii s endokrinolog a iskam da imam dete! V momenta sam na SIOFOR i INOFOLIK, a sled kato mi doide cikala trqbva da zapo4na le4enie s ANDROKUR, YSMIN i NIZORAL. molq Vi nai u4tivo, ako nqkoi ot vas e minal prez takova le4enie da mi pi6e i da spdeli s men mnenieto si!

# 71
  • София
  • Мнения: 36 103
Zdraveite na vsi4ki! Az sam na 23 godini i sam omajena ot 1 god. Imam hormonalni naru6eniq ot 15 godi6na, pila sam kakvi li ne lekarstava, no i do den dne6en sam s neredoven cikal povi6eno okosmqvane. Tu sam s kisti, tu gi pro4istvam s predpisanite mi lekarstava, no taka samo dokat piq lekarstava i 6tom gi spra vsi4ko zapo4va ot na4ao! Predi dva meseca ve4e se konsultirah s genekolog, koito ve4e da mi dviji ne6tata , za6toto do sega sam imala samo konsultacii s endokrinolog a iskam da imam dete! V momenta sam na SIOFOR i INOFOLIK, a sled kato mi doide cikala trqbva da zapo4na le4enie s ANDROKUR, YSMIN i NIZORAL. molq Vi nai u4tivo, ako nqkoi ot vas e minal prez takova le4enie da mi pi6e i da spdeli s men mnenieto si!
Пиши на кирилица

Общи условия

Активация на акаунт