Моля за съвет, имах крадла в къщата си

  • 4 643
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 978
Тук майката е за социални. Ще работи ли с тях, с психолози ли ще се среща, не знам.
Не трябва обаче само момичето да се оставя в ръцете на всички хора.

Дори да не са наркотици, това си е чист вик за помощ: "Ще крада, за да накажа майка. За да може да ме забележи и мен, тя има и дъщеря, не само син."

# 31
  • Мнения: 419
...
Просто е по-лесно да оклепаш нечие име, другото е по-трудно - да се опиташ дори наранен, да помогнеш. Трябва някой да помогне на детето, в такава възраст са, даваш им джобни, обличаш ги, храна имат, и пак не е гаранция, че няма да тръгнат по грешна пътека, но без помощ и подкрепа няма да се върнат в правия път.
...
Чаено момиче Hug

# 32
  • Мнения: 1 849
Къде са "разкрепостените" писателки от ДИС (преди), които всяка жена споделила проблем съветват да се развежда и да тръгва подир сърцето си, че децата без един родител не били нещастни....
Момчето има нужда от психолог!
Не вярвам социалните да свършат нещо. Имах подобна позната преди години само, че с три деца, като се грижеше само за последното, а предишните две тероризираше. Дъщеря и започна да краде още от втори клас. Някъде около осми клас заведоха дело срещу майката за тормоз над децата, но само момичето пратиха в институция. Сега момичето е пълнолетно и проституира... а беше страхотно дете.
Та освен да вкарат въпросното момиче в институция и да си измият ръцете не вярвам нещо друго да направят социалните и тези от защита на детето. Приказките за интегриране на децата в семействата им са си само красиви прикази за съжаление.

# 33
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 403
Много неприятно положение.
Няма смисъл от жалби. Ще и направят досие, но това едва ли ще я стресне, защото е непълнолетна и най-вероятно  конското ще го отнесе майка и, а не тя. Златото отдавна е продадено, парите са похарчени и едва ли ще си ги видиш отново - така че, какъв е смисълът? Хукнала е с все сили по надолнището и освен да краде, може би прави и други лоши неща за които не знаеш.Най-доброто, което можеш да направиш за себе си в този случай е да не пускаш въпросното момиче повече в дома си.
 Очевидно девойчето има крещяща нужда от здраво семейство и психологическа помощ, но ти колкото и да си добронамерена няма как да и ги дадеш, ...

# 34
  • Мнения: 2 149
Вчера се свърза с лелята на мъжът ми, от нейното семейство през годините са правени тези подаръци, тя извади кое колко е тежало, както и пазарната им цена към момента, за да мога да ги опиша в жалбата.
Моя приятелка младши съдия днес ще говори с колеги, за да ми дадат съвет какво трябва да се направи.
Всички казват обаче, че е добре да се тества за наркотици. Е, аз няма да я карам да пишка в чашка - нито ми е работа, нито и е длъжна да го прави, казала съм на майка й, тя да си решава. Все пак има власти, нека и те да се намесят. Давам и днес срок за реакция.
Като цяло, моето мнение е, че ако майката е изклинчила признание от дъщеря си, от морална гледна точка, трябва да ми възстанови загубите. Много са големи, не предполагах, че съм имала толкова "пари" в тази кутия. Confused
Ще си платя солено за глупостта!
Баща ми казва да не пия мента, глог и валериан, а да пия една студена вода.
Че няма да влезне повече вкъщи е ясно, въпросът е как да се овъзмезди едно подобно деяние.

Беллора, не можем да променим света, но поне можем да опитаме. Ако викнат майка й в полицията и си отнесе конското, пак ще е нещо, нали? Иначе да си затваряме очите няма да помогне нито на малката, нито на нас, нито на майка й. Това ще е поредното дете, което утре ще е на улицата и кой знае какви ще ги върши.И как нашите деца ще живеят в страна, където не се полагат усилия такива случаи да бъдат разрешавани, да бъде оказвана помощ?
Ох, много е сложно, но е много пагубно да свикваме с това, че ни обират, че бият децата, че в общообразователното училище няма ниво, че има безработица, убийства и наркотици....и че няма какво да се направи! Днес нея са зарибили и използват, утре ще са нашите деца, имаме ли гаранция?  Sad

Последна редакция: ср, 10 ное 2010, 09:09 от Чаено момиче

# 35
  • София
  • Мнения: 12 140
Ох, много е сложно, но е много пагубно да свикваме с това, че ни обират, че бият децата, че в общообразователното училище няма ниво, че има безработица, убийства и наркотици....и че няма какво да се направи! Днес нея са зарибили и използват, утре ще са нашите деца, имаме ли гаранция?  Sad
Имаме. Ако не дремем, когато децата ни имат проблем, дори и някой да ги зариби ще им помогнем. Предполагам става ясно, че повечето родители на деца с проблеми имат един фундаментален проблем и той е, че не биха понесли собствените си грешки и по тази причина отказват да забележат резултатите от тях в лицето на детските отклонения.

# 36
  • Мнения: 2 134
Мисля,че това е "кауза пердута",познавайки ситуацията в държавата.
В случая,материалната загуба за мен ,не е съществената част,по-страшното е
усещането за безпомощност на всички нива.

# 37
  • Мнения: 8 999
И майката, и дъщерята имат нужда от помощ. Но не от полиция. От квалифициран психолог. И за двете. Заедно да ходят на терапия и да изясняват чувствата и мислите си. Да разберат защо, къде и как е възникнал проблемът между тях и да намерят вярното решение. Смятам, че майката има точно толкова вина за случката, колкото и щерката.
Можеш да я посъветваш да потърси помощ, но не можеш да се месиш.
Зачеркни това семейство от списъка с приятелите си. Синът ти ще си намери друго другарче.
Ако майката сама не се обърне първо към училищния психолог, а после и към независим такъв, не мисля, че ще се справи с детето си.

# 38
  • Мнения: 160
И майката, и дъщерята имат нужда от помощ. Но не от полиция. От квалифициран психолог. И за двете. Заедно да ходят на терапия и да изясняват чувствата и мислите си. Да разберат защо, къде и как е възникнал проблемът между тях и да намерят вярното решение. Смятам, че майката има точно толкова вина за случката, колкото и щерката.
Можеш да я посъветваш да потърси помощ, но не можеш да се месиш.
Зачеркни това семейство от списъка с приятелите си. Синът ти ще си намери друго другарче.
Ако майката сама не се обърне първо към училищния психолог, а после и към независим такъв, не мисля, че ще се справи с детето си.

Това го има само по филмите... Тук сме безпомощни и можем само да се отдалечим от такива хора, колкото е възможно. Не помагай повече, за да не затънеш още в тази кал! А в полицията изобщо няма да ти помогнат, само ще си загубиш времето. За една година три пъти ми обираха обекта, що пари в стока ми отидоха, камерите ми бяха включени, гледаха филма от тях, обаче нищичко не можаха да направят. А имам чувството, че някои родители се карат на децата си защото са ги ХВАНАЛИ  в кражба, а не защото изобщо крадат.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 711

 Все казвах на майка й, че трябва тя да говори с нея, а тя просто каза "Нали с тебе споделя, ти ще я съветваш, нормално е с мен да не говори за всичко".


Преди година-две, когато бягаше от у-ще и беше нанизала не знам колко там двойки, ми каза, че щяла да вгорчи живота на майка й, защото се е развела с баща й , и заради това тя нямала нормално семейство. Била обичала повече малкия си син, все за него дрехи и играчки, а за нея - нищо, понеже казвала "Твоят баща не се интересува от теб, аз не съм виновна, че нямам пари, а че на малкия баща му е богат и дава за него". Казваше, че я мрази, и че някой ден ще съжалява....думи от дете, което за съжалние вече е  донякъде жена, особено щом и до секс се е стигнало, аз поне така го разбирам.


Чаено момиче от къде намери тази твоя приятелка?

В горните редове се крие цялата истина.Момичето няма нормално семейство,няма и майка/родител,с коя/йто да е близка.
Като страничен наблюдател майката държи повече на малкото си момченце,отколкото на порасналото момиче.
Ако някой е за бой,то това е майката!!!Защо трябвало да споделя с нея,нали споделяла с теб?!?Няма подход към дъщеря си и тя е изпусната вече,личи отдалеч.
И двете имат нужда от помощ,то е повече от ясно,за съжаление майката не по-малко от дъщеря си.Първата стъпка е майката да се научи да комуникира с дъщеря си,а не да си заравя главата единствено в собствените си проблеми.
Дано се намери квалифицирана помощ и за двете и най-вече да е успешна!

Стана ми жал за момичето...
Искрено ти съчувствам,дано ситуацията има благоприятен изход и за теб!

# 40
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не зная какво точно да те посъветвам, но зная какво лично аз бих направила в случая, макар, че се моля да няма такъв. Колкото и чудно да звучи - няма да прекъсна приятелството си с майката. Лошо е, че нещата са задълбали и са стигнали толкова далеч, но ще се опитам да и помогна по всички възможни начини.Ще говоря и с двете поотделно. След това ще ги събера и пак ще говорим. Ако трябва заедно ще отидем на психолог. Не мисля, че да избягаш от едно приятелство в такъв момент е най-доброто решение...

# 41
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Изчетох на един дъх дългия разказ от първия пост! Само мога да се прекланям пред фантазията на авторката! Достойна история за Пулицър!!! Joy Joy Joy Само на едно местенце малко издиша - можеш на финала като за черешка на тортата да сложиш, че и майката на момичето е била замесена, а ти през цялото време не си знаела и си се оплаквала, а всъщност майката е била в основата. Помисли над този вариант за завършване на романа, иначе сюжетът е перфектен, добра си, признавам те  Peace

# 42
  • Мнения: 2 134
Карма,много отдавна приятелство тук няма.
Още при първия сигнал,майката не е реагирала адекватно - що за приятелство е това?Разговори,приказки ....

# 43
  • Мнения: 2 149
Liorena, явно съм или много тъпа, че е мога да те разбера, или съм много тъпа, че съм допуснала всичко това да ми се случи. Лошото е, че и при двата случая съм явно много тъпа.

Майката не е замесена 100%.

# 44
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836

ОК, майката не е замесена - аз само дадох хинт, но и без да е замесена майката е страшно интересно и завладяващо като сюжет  Wink

Общи условия

Активация на акаунт