Моля за съвет, имах крадла в къщата си

  • 4 642
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 149
ОК, майката не е замесена - аз само дадох хинт, но и без да е замесена майката е страшно интересно и завладяващо като сюжет  Wink
Падам си по писането на стихове. Романи, разкази и т.н. не ми се отдават.

# 46
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Падам си по писането на стихове. Романи, разкази и т.н. не ми се отдават.

Ако и в стиховете си толкова добра, значи си истински талант! Peace
И как да не ти се отдава - аз ти свалям шапка, съвсем съм сериозна!!!! Peace

# 47
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Карма,много отдавна приятелство тук няма.
Още при първия сигнал,майката не е реагирала адекватно - що за приятелство е това?Разговори,приказки ....

Ами, красива белла може пък и да си права. Може би аз самата съм все още прекалено наивна да вярвам, че някои неща ще се оправят по този начин.

# 48
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Романи, разкази и т.н. не ми се отдават.

Един съвет, ако позволиш като за финал от мен: хем безпаричието ще свърши, хем няма да се налага да продаваш повече бебешки дрехи, хем няма да се налага да гледаш 3-то дете за смешни пари, хем ще можеш спокойно да върнеш заемите на банката - оттова нещо може да станеш много богата и известна, имаш основната нишка, седни, и без друго ти се отдава с лекота, написвш романа, всяко издателство като топъл хляб ще го грабне, да не говорим, че и филм може да стане спокойно и си решаваш финансовите проблеми завинаги  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 12 140
Liorena Не разбирам какъв е проблема, заради който се заяждаш с авторката. Познаваш я лично? Или нещо друго?

# 50
  • София
  • Мнения: 11 711
Liorena кое те кара да мислиш,че тази история е нереална?

# 51
  • Мнения: 2 149
Ами явно ме познава. Да, продавала съм умалелите дрехи, други съм дарявала, трети подарявала. Да, гледала съм деца, за да не стоя на майчинство от МРЗ.
Между другото никът ми е един и същи навсякъде, всеки може да намери това, което го интересува.
Но не разбирам защо трябва да мисли, че съм финансово затруднена. Да, всеки е така в днешно време малко или много, но има два вида хора - такива, които изкарват парите си честно, и такива които могат да продадат и майка си, за да спечелят. Досега нито съм крала, нито съм продавала приятелите си, нито съм лежала - все съм полагала някакъв труд, за да мога да си плащам сметките.
Заеми към банката може би повечето хора имат, но те са си част от разходите всеки месец на всяко семейство. Слава Богу, плащаме си ги.
Нали не мислите, че ще споделя за някакъв проблем, само за да занимавам пространството, ей така, колкото да си чешам крастата? Shocked
Мога само да уважа мнението на Liorena, защото е нейно  и го дава, но не мога да уважавам хора, които крадат. Малки, възрастни, възпитани, невъзпитани....няма значение кой откъде идва, важното е накъде е тръгнал. Няма прошка за крадеца, за този, които удря, за този, които мами. То възмездие за всеки ще има. Да те изнасят "вътрешни хора" го определям като престъпление не само срещу имуществото, ами и срещу личността ми.



# 52
  • Мнения: 2 134
Чаено момиче,под "вътрешни хора" разбирам членове на семейството.
Няма по-страшно от това предателство.
Може би и тук ще се окаже вярна народната мъдрост "който е посегнал веднъж -
ще го направи пак",но и въпросът за втори шанс и по-точно ,а след него какво?
Много въпроси и мисли около тази случка.
Как реши да процедираш?

# 53
  • Мнения: 2 149
Ами не, нямах предвид семейството под 'вътрешен човек", явно грешка в израза и значението му правя, ням да ми присъдят Пулицър.
Я да видим днес в районното какво ще кажат.
Да, за съжаление се оказва, че вълкът козината си мени, но нрава не. Почнало ли се е , няма да има спиране, но за това съм виновна и аз, не трябваше да има прошка, защото не съм била коректив за поведението й. Че как да осъзнае, че е супер нередно, щом като не си взел крути мерки?
Майка ми казва, че не съм глупава, а доверчива. Може и да има разлика, сега не я окривам.
Не съм реагирала овреме, понеже вратата ни цяла, нямаме влизане с взлом, къде да ти хрумне, че ти обират малко по малко неща? Rolling Eyes То така един приятел започна да си търси едно старо видео преди години, после си търсеше бормашината, после  още нещо и...за съжаление семейството разбира последно, че брата така се е забъркал, че връщане назад няма. Една сутрин се събудиха без кола пред входа - покрила е дълг на 18-годишен, представете си! Младежът сега е в комуна. ooooh!

Не ми се обаждат вече 5 дни, за да ми кажат "Не е детето, признава за това и онова, но не е то за златото ти" , а си мълчат и чакат резултатите от пръстовите отпечатъци. Надяват се, че няма да има такива. Ще видим, може пък да не изолират добри такива, може и да успеят. Но само те си знаят, роднините, как ще спят спокойно, определено мира няма да имат.
Аз крадец в къщата си няма да имам, те ще си го отглеждат.

# 54
  • Мнения: 2 134
Чаено момиче,случват се тези неща и това са част от уроците.
"Няма ненаказано добро"!
Не се измъчвай,не се вини - погледни от хубавата страна - това не е акт
на член от семейството!
И игнорирай това "приятелство",нещата ще си дойдат на място и най-важното -
спокойствие.

# 55
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
''Обичам фантазията си! '' - това са първите думи, написани в блогърския ти профил, Чаено момиче! Много ми хареса това - и по всичко си личи, че е така - наистина я обичаш Simple Smile

Много от стихотворенията ти също много ми харесаха - да знаеш, че наистина в теб има талант - развивай го!!  Peace

# 56
  • Мнения: 2 149
Хехехе, Лиорена, едно е да обичаш да си фантазираш, друго е да обичаш да лъжеш. Едното няма общо с другото  Peace
Вчера се наложи все пак да подам жалба, попаднах на една много спокойна и видимо поне добродушна полицайка. Изслуша ме, като без да се пули предположи, че са ми изчезвали дребни неща, ценни. Кимаше с разбиране. Един вид, ако не всеки ден, то твърде често имат подобни сигнали.
После изчете всичко, което съм написала, каза колкото се може да е по-подробно, за да могат колегите да се ориентират по-добре. И беше категорична, че от ДПС трябва да се намесят. Достатъчно съм изчакала според нея за адекватна реакция в семейството. Писала съм, че и друга жена е идвала , за да гледа децата, т.е. изпях си и майчиното мляко, май имаше такъв израз.
Тази нощ май съм спала добре, не помня да съм се будила и да съм сънувала нещо по случая, май е по-добре съвестта на човек да е чиста, направих каквото смятам, че е редно.

Предполагам, че ако за един страничен наблюдател, който умее да борави само с факти,  "невинен до доказване на противното" е явно, че не може да се прехвърли вината на момичето ей така /то направо ще е грях да обвиниш някой, който е невинен/, поне полицаите ще са именно такива. Ако кажат, че не искат и не е редно да я обвиняват за бижутата, да си взимат отпечатъци. Не е като да са влизали абсолютно непознати индивиди да те обират и да търсят игла в купа сено. Ако искат, не знам колко ще са отговорни, но се надявам да са такива.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Спокойно, постъпила си правилно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт