Тъпа ситуация с хлапе от класа на дъщеря ми

  • 4 082
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 761
Чух се с дъщеря ми и тя ми каза, че се прибира (след у-ще). Мина се доста време, звъня й, телефона е изключен.
Започнах да звъня на нейни приятелки, установи се, че не е в у-ще. Опитах се да издиря телефона на едно хлапе, с което си играе щерката, но не успях.
Включих скайпа на щерката. Преди малко по скайпа звъни въпросното дете с въпроси от типа "Къде е Диди?" Казах й, че я няма и ще се обадя на баща й да я търсим.
Хлапето казва "тя сигурно е на занималня". Отговорих, че не е.
През това време звъня на съпругът ми и казвам, че дъщеря ми не е с това дете и да се прибира.

Изведнъж хлапето казва "Дияна дойде у нас на гости" и я извика на скайпа.
Казах на дъщеря ми веднага да се прибира. Хлапето попита дали не можело да остане още малко да си играят. Отговор "Не, защото смятах да звъня в полицията, Пирогов и т.н.".
- А утре?
- Съмнявам се.

Как мога да огранича контактите на дъщеря ми с това дете при положение, че са в един и същи клас. След като си позволи да ме лъже, дали и моята щерка няма да започне да лъже. За сега не ме е лъгала. Но пък въпросното хлапе, хм, лъже доста често.
Например миналата седмица според думите на щерка ми (поредната лъжа на въпросното дете) аз съм била говорила с това дете, и съм казала неща, които не съм казвала. И май по телефона сме били говорили.
Не знам как да предпазя дъщеря ми от подобно влияние.

Помина ми малко, няма да пердаша Дияна Simple Smile

# 1
  • Мнения: 11 909
в случая лъжата идва от твоето дете-казало е, че се прибира, а е отишло при другото.Вероятно другото е било мотивирано от твоето да излъже, иначе каква потребност е имало да говори с теб?

Само предполагам, иначе за това което си изживяла, наистина е ужасно.Но едва ли е виновно другото дете и да е виновно не изцяло.

# 2
  • Мнения: 54 415
Аз съм в подобна ситуация , но с дете от входа  Sad . Много лошо влияе на дъщеря ми , обижда я и я е удряла понякога . Наскоро имах разговор с детето , при който малко повиших тон , защото ме лъжеше за очевидни неща . След това въпросната госпожица се оплакала на майка си , майката забранила да играе с дъщеря ми , което е ОК за мен . Но детето настройва другите деца също да не играят с дъщеря ми и тя остава изолирана  Twisted Evil .
И аз не знам какво да правя  ooooh! .

# 3
  • Мнения: 613
Неприятна история.
Принципно съм съгласна със Светкавица
Цитат
в случая лъжата идва от твоето дете-казало е, че се прибира, а е отишло при другото.
но не съвсем, защото не е ясно кой кого се е опитал да мотивира да излъже.
Трудно се дават съвети в такива случаи, но аз никога не съм се опитвала да ограничавам децата си в контактите им с други деца. Ако забраниш да играе с някой, може само да го мотивираш да те лъже. В такъв случай бих наказала и както и да се оправдае, ще и обясня, че всеки сам отговаря за действията си. И че никой не може да те накара да излъжеш, ако ти не желаеш. Но също така бих и разказала колко много сме се притеснили.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Забраната да играе с това дете ще засили интереса и към него, възможно е да продължи да те лъже.
Говори с нея и иобясни, че независимо с кого е и къде, това на което е научена важи винаги и, че между вас винаги трябва да се казва истината. Срещите с другото дете извън училище опитай да са под твой контрол и наблюдение.

# 5
  • Мнения: 1 213
Аз например забранявам да се контактува с такова дете.В класа на синът ми има един такъв,който ''Ни лук ял,ни лук мирисал'' и винаги другите го отнасят заради него.Какво имам предвид?Ами същия този ходи се драчи с останалите и когато другите решат,че не могат да го траят повече му дават да се разбере-дали ще го бутнат или кажат нещо...,и в същия момент той отива се оплаква на госпожата,като лъже,че другите го нападали...И кой го отнася тогава?...Във всеки случай не и виновника.Дори и синът ми е бил потърпевш без да е бил виновен.А до неотдавна бяха приятели...,но според мен синът ми няма нужда от такива ''приятели'',затова съм му казала да си ограничи контактите с въпросното момче.

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 16:11 от svetlaki

# 6
  • Мнения: 5 690

А защо е изключила телефона,приятелката и ли я е накарала?
На мойте деца съм им забранила в никакъв случай да не си ги изключват,в противен случай че ще ги издирвам вс полиция.Ако им падне батерията да ме предупредят от телефон на приятели.За сега нямам проблеми.
За случая бих те посъветвала да говориш лично с въпросната приятелка на четири очи и да и обясниш,че не бива да лъже и да избягва да има взаимоотношения с твойта дъщеря.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 761
Ами моята щерка си е куха лейка Simple Smile Искат да играят с нея и тя не може да откаже.
Миналата седмица беше наказана, защото пак играха с това дете и забрави да се прибере. А иначе това хлапе и звъни непрекъснато по телефона с реплики "спешно идвай", "гонят ме цигани, ела" и т.н.
Явно моята лесно се влияе и използват това.
Забраних й изобщо да говори с това момиче. Ако има още изцепки ще се прости с рисуването и ще учи в друго у-ще.

За миналата седмица се оказа, че по скайпа сме си били говорили с това дете. Дияна си пуска скайпа на лаптопа на съпруга ми. Аз на този лаптоп не сядам изобщо, пък камо ли да използвам скайпа на щерката Simple Smile

monii, батерията й е паднала. Защото... се слуша музика нон стоп и т.н. Довечера смятам да й дам стария й телефон и да се оправя.
А защо не се е обадила от телефона на това момиче... била ни забравила телефоните Simple Smile Ще й ги запиша на листче Simple Smile
Друг е въпросът, че номерата ни са поредни и имат разлика само в последната цифра, като телефонът на Дияна е последния.
Друг път ми е звъняла от телефони на приятелки когато й падне батерията.

Смятам, че скандалът дето й спретнах ще й държи топло, поне за малко.

# 8
  • Мнения: 7 325
Според мен не е вариант да я местиш в друго училище, особено ако класа и е профилиран. Навсякъде има по едно „такова“ дете което ще я увлича с манипулациики. Преди доста време имах подобен проблем със съседско дете. Моят син правеше гафове дирижирани от друг, носеше си последствията за това, а другото дете му се присмиваше отстрани че е наказан. Много нерви изхабих, пришка ми излезе на езика да обяснявам, че приятелството не се гради на манипулации и лъжи и че то не е по умно от него за да се води по акъла му. Накрая сам разбра, че тази връзка е в негов минус.
Дръжте я изкъсо, наказвайте и най малкото прегрешение ( направено по чужда инициатива ) и тя сама ще започне да страни от това дете.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз съм ядосана изцяло на моята си дъщеря. Другото дете не ме интересува, има си родители.
Когато ми каза, че уж въпросното дете било говорило с мен, й казах, че приятелите не се лъжат.

За днес ми обясни, че си тръгнала към дома, но въпросното дете й казало "хайде да си поиграем малко". И моята се навила. Въпреки, че сме говорили и т.н. За това ще си търпи последствията.

Та значи отишли у тях. Детето рекло "стой за малко в коридора", и тя влязла в хола и затворила вратата. През това време звънна на скайпа на моята щерка. Беше написала "Къде е Дияна" и после "вдигнете".
Излязла е в коридора и рекла на Дияна "Майка ти е на скайпа. Тя звънна".

"Местенето" беше по-скоро за сплашване.
Просто моята щерка е за бой.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм попадала в подобна ситуация, но това не е гаранция , че няма да ми се случи. Аз бих чела една дълга лекция за приятелството.  Ще забраня да се прибира с въпросното дете. Ако можеш проследи ситуацията няколко дни за да видиш какво се случа и можеш ли да имаш доверие на дъщеря си след подобни разговори. Пиши какво се случва. Определено ще ми е от полза тази тема, защото децата често се повеждат по другите. Аз все още приобирам дъщеря ми от училище, но след една година тя сама ще се прибира и не е изключено да има подобни инфарктни ситуации. Интерсно ми е как се справят другите с подобни проблеми. Дано  бързо да се справите с проблема.  Hug

# 11
  • Мнения: 59
Лелее, какви са тези сценарии със скайпа? На колко години е това дете?  Shocked Кажи на дъщеря ти истината за това дете и скайп историята. Леле, малко дете, а как се опитва да омотае даже възрастен човек!

# 12
  • София
  • Мнения: 39 761
Трети клас са.
Нямам контакт с това дете. Не можах да му издиря телефона днес.
Подразних се, че се опита да ме лъже, но не съм аз човекът, който ще се занимава с това. А моята щерка каза, че е гледала лога на скайпа си и е разбрала, че не "сме си писали" с това дете миналата седмица.
Дияна и друг път ми е казвала, че манипулира децата, но не я засягаше и не обърнах голямо внимание. Та, детето може и манипулатор да е, но явно моята й се връзва най-много.
Дано моята щерка съумее да си направи някакви изводи.

Аз мислех още миналата седмица да пусна подобна тема, с малко по-различно заглавие.
До колко мога да се замеся в отношенията на децата, дали мога да си позволя да подбера приятелите й, дали имам това право.

Аз по принцип това дете не го харесвам, някакво вътрешно такова чувство. Много често 1вото впечатление не ме лъже. След време мога да си променя мнението, но винаги 1вото ми впечатление е било най-вярно.
Моят съпруг обаче се опита да ме разубеди.

# 13
  • Мнения: 2 567
АнМари, моят съвет е да не се месиш по принцип в избора на приятели на дъщеря ти. Разбира се, ако не става дума вече за някакви наркомани, престъпници или от сорта, но тя е още малка и няма предполагам такива около нея Simple Smile

Баща ми все се опитваше да ми налага с кого да дружа, въпреки, че никога не съм си избирала за приятели разни лоши деца, но така и никога почти не му се нравеха. И колкото повече се опитваше да ми се меси, толкова повече се инатях и дружах именно с тях.
За това аз не се меся на моята дъщеря. Казвам и примерно мнението си за приятелите и и толкова. Аз също не винаги харесвам избора и, защото тя, въпреки, че и добрите и по- палавите деца искат да са и приятели, тя винаги избира вторите. Другите били задръстени  ooooh! Ами сигурно от гледна точка на възрастта и е така и въпреки, че искам да дружи с тези "задръстените", не я насилвам. За сега намира някак си златната среда и аз се примирявам Simple Smile

Тя също постоянно ми прави номера с нечуването на телефона, паднала батерия и знам какво си преживяла днес. Случва ми се почти всеки ден. Дори съм решила да и взема карта от тези бийпърите, защото ми писна да се изприщвам от притеснения почти всеки ден.

И тя има в момента приятелка, която обича да лъже, а понеже познавам и майката, знам, че това им е семейна черта. Аз също в началото заплашвах с преместване в друго училище, карах и се, но това даваше резултат само за няколко дена. И просто се примирих. Поне това дете не я манипулира и не я кара да лъже. Просто то си лъже и на мен това не ми харесва. Не, че така влияе и на дъщеря ми.

Във вашия случай обаче мисля, че щях да се намеся. Още повече, че дъщеря ти още е сравнително малка и все още прави това, което вие и кажете, без съпротивата на вечно бунтуващите се пубери. Аз не мисля, че ако и забраните контакти с това дете, като разбира се и обясните, защо го правите(за нейната безопасност и вашето спокойствие), тя ще почне да ви лъже и ще се вижда тайно с него. Но това дете наистина не е за подценяване. В трети клас, а такива филми прави.....Трябва да вземете мерки на всяка цена.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 761
И аз се притеснявам да не започне да ме лъже. Случвало ми се е два пъти да скрие истината, 1вият път като спука дисплея на телефона си, и 2ри когато за месец успя да скъса новите си ботуши. Разбира се всичко излезе наяве много бързо, тя само каза "беше ме страх".

Имах навремето съученичка, която ми беше на гости и ми открадна пари. И днес си представих, ами ако детето каже, че нещо липсва у тях. Може би прекалено се задълбочавам.
Казах на моята от какво се притеснявам, и че не искам да ходи у никого на гости без да ми се обади.
Разбрах, че майката на момичето си е била у дома, когато те са отишли, тя е излязла да разхожда кучето.

Питах я щерката защо е отишла на гости, рече ми "Не знам, помоли ме да си поиграем малко".
Надявам се с приказки да се справим.

Общи условия

Активация на акаунт