Тъпа ситуация с хлапе от класа на дъщеря ми

  • 4 084
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 134
 Ирен5,намеса в приятелските отношения е различно от познаване на семейната
среда.За мен е важно с кой контактува детето ми.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Според мен не е най-важно да познавам семейната среда на някаква приятелка на детето.Все още това дете не е най добрата приятелка на детето на AnMary.Мога да кажа ,че познавам едно семейство, само ако сме "изяли една торба сол заедно",т.е. го познавам отдавна.Иначе ако реша да се поинтересувам заради приятелството на моето  дете с тяхното, мога да получа изкривена информация-пред мен може да се постараят да бъдат едно добро семейство.Кой не иска детето му да общува с дете от добро семейство?Но по-важно ми се струва моето дете да вижда в мен приятел, да споделя,да съумея да му отворя очите.Така или иначе цял живот ще общува с различни характери, дано добие правилна представа за приятелството и да се пази от лошо влияние.А ние като родители едва ли ще съумеем винаги да проучим семействата на приятелите.
AnMary ,аз мисля ,че е по-добре да не се месиш във възпитанието на детето на другото семейство.Само ако има някаква реална опасност за детето-тяхното или твоето-тогава да.

# 32
  • Мнения: 2 134
Ан Мари,убедена съм,че си прекрасна майка!
Никога не сме подготвени и си мислим,че на нас няма да ни се случи.
Винаги нещо е различно и ни вълнува и дано това са само положителни емоции!
Успех!

# 33
  • Мнения: 5 173
Интересно ми е как ще се развие ситуацията.
Аз бях също много манипулативна и съм си патила от това.

# 34
  • София
  • Мнения: 39 771
Днес всичко е наред.
Вчера с баща й се успали и моята щерка не беше на у-ще. Днес детето я питало защо не е била на у-ще и дали е наказана. Моята рекла, че е наказана и мама й прибрала телефона Simple Smile А аз я пуснах със стария й телефон, защото няма с какво толкова да играе, да слуша музика и батерията държи доста.

# 35
  • Мнения: 261
Забраната да играе с това дете ще засили интереса и към него, възможно е да продължи да те лъже.
Говори с нея и иобясни, че независимо с кого е и къде, това на което е научена важи винаги и, че между вас винаги трябва да се казва истината. Срещите с другото дете извън училище опитай да са под твой контрол и наблюдение.
Споделям Peace

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Забраната да играе с това дете ще засили интереса и към него, възможно е да продължи да те лъже.
Говори с нея и иобясни, че независимо с кого е и къде, това на което е научена важи винаги и, че между вас винаги трябва да се казва истината. Срещите с другото дете извън училище опитай да са под твой контрол и наблюдение.
Споделям Peace

И аз сятам ,че това е най -правилно.

# 37
  • Мнения: 64
. основният проблем е в лъжата.
. детето е излъгало родителите си. и това е нормално. не заради възрастта си, а защото отговаря с взаимност. родителите си позволяват да го сплашват с лъжа (преместването в друг клас). когато се изчисти доверието между родителите и детето, тогава ще се реши и проблемът от само себе си.

# 38
  • София
  • Мнения: 39 771
Разбрах, че учителката е говорила с дъщеря ми, явно вижда, че има някакъв проблем м/у децата. Утре може би няма да учат, но в понеделник мисля да говоря с учителката.

# 39
  • Мнения: 3 804
Имах подобна ситуация с малката на 5 е,живеем в къща ,около нас няма прощадка ,а децата играят без контрол на улицата/мястото е тихо,хората се познават/ .Аз съм малко в категорията квачка,та дребната не я пускам навън сама,затова събрах една компания от 5-6 хлапета ,на нейната възраст ,които играят с нея в нашия двор.Другиет родители нямат нищо против,да ама не,забелязах нещо съмнително в поведението на едно от децата ,и то само когато когато другите си тръгваха ,и оставаха само тя и дъщеря ми.Забраних и повече да идва,поговорих с дребната ,постарах се да бъда категорична ,но и да и дам инфото по подходящ за нея начин .Явно съм успяла,защото моята прекрати всякакъв контакт с детето ,а аз все пак мисля да посетя майката ,да потърси и тя началото на това ,което ме е притеснило.
Вярно касае се за по-малки деца ,но само разговорът е ключът за изход от ситуацията,поне докато дъщеря ти не е навлязла сериозно в пуберитета.

# 40
  • София
  • Мнения: 39 771
Учителката на дъщеря ми е забелязала проблема още миналата година, но тогава беше засегнато друго дете. Предупредила е дъщеря ми да не се занимава с това дете.
Не знам обаче дали ще послуша съветите. Предполагам учителката има повече наблюдение в/у децата. В понеделник мисля да отида и да поговоря с нея.

# 41
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Имах подобна ситуация с малката на 5 е,живеем в къща ,около нас няма прощадка ,а децата играят без контрол на улицата/мястото е тихо,хората се познават/ .Аз съм малко в категорията квачка,та дребната не я пускам навън сама,затова събрах една компания от 5-6 хлапета ,на нейната възраст ,които играят с нея в нашия двор.Другиет родители нямат нищо против,да ама не,забелязах нещо съмнително в поведението на едно от децата ,и то само когато когато другите си тръгваха ,и оставаха само тя и дъщеря ми.Забраних и повече да идва,поговорих с дребната ,постарах се да бъда категорична ,но и да и дам инфото по подходящ за нея начин .Явно съм успяла,защото моята прекрати всякакъв контакт с детето ,а аз все пак мисля да посетя майката ,да потърси и тя началото на това ,което ме е притеснило.
Вярно касае се за по-малки деца ,но само разговорът е ключът за изход от ситуацията,поне докато дъщеря ти не е навлязла сериозно в пуберитета.
Извинявам се за любопитството, какво забеляза?

# 42
  • Мнения: 3 804
Когато си тръгваха другите деца ,я караше да се съблича ,което според мен не е нормално на за 4ри годишна,едан година по-малка от моята е.

# 43
  • Мнения: 5 173
Drugoto дете ила ли браи или сестра?

# 44
  • Мнения: 3 804
Има и брат и сестра и мисля съсвем сериозно да поговоря с майката.

Общи условия

Активация на акаунт