Какви са разходите по едно бебе?

  • 16 376
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 619
Като стана въпрос за ароматизирани торбички за памперси, ами да ви кажа мен от миризмата на торбичката ми става по-зле отколкото от тази на памперса  Mr. Green

# 61
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Като стана въпрос за ароматизирани торбички за памперси, ами да ви кажа мен от миризмата на торбичката ми става по-зле отколкото от тази на памперса  Mr. Green

Абсолютно. Аз и в магазини мразя да влизам вече, откакто смърди на ароматизатори навред.

# 62
  • Мнения: 769
За 'големите' еднократни разходи в началото не съм се изхвърляла от чист прагматизъм, такава съм ...
Най-голямото ни перо беше за специално АМ (за бебета родени с ниско тегло) - 60лв кутията - около 450лв на месец и така до 6 месец. Когато захраних с пюрета ми се струваха евтини...

# 63
  • Мнения: 2 447
Истината е ,че на нас ни излезе изключително евтино.Докато да захраня,разхода за бебето беше памперси и мокри кърпички.Даже първоначална инвестиция нямахме,с изключение на комплекта за изписване и няколко ританки.Всичко друго ми беше дадено от роднини.Не че нямахме възможност да си купим количка и кошара,просто сметнахме,че след като има кой да ни ги даде и са като нови- е излишен разход.Това се отнасяше и за дрешките и всичко останало

# 64
  • Мнения: 362
Разходите на сина ми до година,година и половина,бяха почти само за памперси PeaceДо седмия месец беше само на кърма,после се оказа,че не иска готови пюрета,започнах да му правя аз.Продължихме да се кърмим,АМ не съм купувала.След годинката премина на обща храна-почти не му готвех отделно.
Дрехи за този период почти не съм купувала-сестра ми ми даде.Скъпи играчки не сме купували,всъщност повечето бяха подаръци.По-скъпите покупки бяха един вибриращ шезлонг и преносима кошара.
От 2-3 месеца запона да ме "вкарва" в повече разходи,вече тича сам да си пазарува в магазина Simple Smile

# 65
  • Мнения: 59
Винаги ми е бил странен и на моменти глупав този въпрос Колко струва бебето  Rolling Eyes Поговорката за 2 и 200 я знаем всички, няма какво да се умува.

На мнение съм, че парите се харчат заради майката, на бебето не са му нужни глезотии като торбички за наакани памперси, вибриращ шезлонг, говорещ термометър и пр  Crazy


В идеалния случай е така, но не трябва да се забравя, че понякога бебетата имат нужда от специфични грижи, процедури и лекарства, които се явяват необходимост, още в самото начало.

# 66
  • София
  • Мнения: 4 578
В идеалния случай е така, но не трябва да се забравя, че понякога бебетата имат нужда от специфични грижи, процедури и лекарства, които се явяват необходимост, още в самото начало.
Дано не се стига до такава ситуация.

Иначе при нас какво стана - за каката ремонтирахме детската стая (тук отиде по-сериозна сума), купихме легло и количка, дрешки и играчки ни дадоха. Кърмех и правех сама пюрета. Разходите бяха за памперси и кърпички и някоя и друга рокличка - ей тъй, за мой кеф да я наконтя. Купих капки за колики - не видях особена полза.
За малкия купих комплекта за изписване и ... това беше. След раждането се наложи спешна операция, но сега е ок и не се налага да приема допълнително някакви лекарства/млека. Кърмим се успешно. И сега разходите са за памперси. Капки за колики не съм купувала.

# 67
  • Мнения: 155
И аз понякога правя сама пюретата, но имам разходи по тях, още повече, че за тях обикновено купувам био зеленчуци и изразходвам ток само за няколко лъжици ядене Simple Smile.

# 68
  • Мнения: 103
макар че все още съм в очакване на събитието, и аз искам да кажа че това е много относително при всеки
ако човек има възможности и желание и милион няма да стигнат за  отглеждане, но дори и хора с много възможности могат да се справят с минимални разходи по бебчо  Peace

# 69
  • Мнения: 8 999
Разходите за бебето зависят изцяло от приходите. Колкото имаш, толкова похарчваш. Големите разходи са доста след като детето излезе от бебешката възраст.

# 70
  • Мнения: 3 066
Направо ме уби.....!!!!  ooooh! Това си е  егати лукса!
Отгледала съм едно дете без 95 % от всичко, което си изброила.
Но който може да си го позволи - няма лошо.
Не бих го нарекла лукс,а необходими неща за бебето ,за удобството и безопасността му,без парите да са включени разходите за  храна (пюрета -правех ги) ,лекарства и различни екстри като бебешки ДВД-та,книжки  и т.н. Имаше една тема за полезните и ненужните покупки за бебето-всичко което съм изброила ми бяха практични и полезни покупки. А и дете се планира когато си най-добре финансово(ПОНЕ при нас беше така,изчакахме 3 години за да сме по добре от предишните години и така, и разходите и спестяванията се разпределят през този планиран период.Имахме фонд бебе и той покри почти всичко изброено,плюс майчниството.

# 71
  • Мнения: 808
Спомням си, че на моменти доста съм се отпускала относно покупки за бебето. Другите мами са прави, че глезотийките са по-скоро за нас, отколкото за самите деца. Както във всяко нещо и тук има една златна среда, която е добре да съблюдаваме.

# 72
  • Мнения: 11
е, то и без дебнене в е-бей има колички по 200 лв и шезлонзи по 30, така че това вече - всеки според джоба си, твоите 10 хил, за други може да са 2000 същите артикули, но други марки Wink това имах предвид...
предполагам също много зависи за бюджета как ще е  и колко майчинство би взимала жената ... също и за дете ако е второ мисля първоначалната сума еднократната също беше не малка...

Като цяло си мисля обаче, че хората, които не раждат дете(първо, второ или пето) заради финансите....има защо да отлагат...
Отлично казано  Simple Smile Без претенции да съм компетентна по въпроса с бюджетирането на едно бебче, защото още ми е рано да мисля за това, мога да кажа, че просто има хора, за които е под достойноството им примерно да разхождат бебето с и в количка за 200 лв или пък, ако отрочето им не е в частна детска градина ...о Боже, недопустимо е! Но това, мили дами, е въпрос на манталитет, възпитание и още нещо, което или го имаш, или не  Wink Разбира се, че всеки родител се стреми да осигури най-доброто на детето си, но за едни 400 лв са нищо, за други- са си цяло състояние.  Peace

# 73
  • Мнения: 6 362
(не съм чела по-горните мнения, извинявам се, ако преповторя)

Баба знае 2 и 200... или с други думи, може и с много малко да се гледа дете, може и много да не ти стигнат.

Ако бебето е на кърма, ако има (а почти винаги има) кой да ти даде количка, креватче и другите по-скъпи неща (или ги закупиш изгодно втора употреба или от ebay например), разходите се свеждат основно до дрешки (и тук пак има вариант да ти дадат), памперси и козметика.

С моите колички, креватчета, дрехи се отгледаха поне още 5 деца. Стерилизаторът и бебефоните, които купихме преди 9 години за сина ми, минаха през поне още 4 бебета и сега пак се завърнаха при нас. Сега близка приятелка чака бебе и съм и обещала всичко - от количката и кошницата за кола, през ваничката, стерилизатора и помпата за кърма, въртележката за легло, до дрешките (дано да е момиченце бебето, че все са розови  Laughing)...

Първото си дете съм го гледала с количка за 100 лева от Илиенци, второто - с маркова количка за 800 лева, третото - с много скъпа... и какво от това - на детето му е все едно, глезотията е за родителя. За първото и второто дете ползвах една подарена най-обикновена очукана руска люлка, която не си знаеше годините... и двете големи хлапета, когато бяха бебета, се радваха на нея много повече, отколкото малката глезана на автоматична люлка с вибрации, не знам си колко скорости и мелодии. Дребната се занимава с часове с пластмасово шише, пълно с копчета, кутия със салфетки и тенджера пълна с гумена играчки и лъжица, с която ги бърка и чука по тенжерата и почти не обръща внимание на супер интересните (за мен и за по-големите хлапета) скъпи интерактивни светещи, говорещи и мърдащи маркови играчки... и т.н., и т.н.

По-скъпите неща в повечето случаи са допълнителни удобства, улеснения и радост за нас, родителите.
Няма нищо лошо, разбира се, когато човек може да си ги позволи, но ако не може, бебето няма да отбележи липсата им.

По-големите разходи, поне според мен, идват по-късно... а в училищна възраст вече стават наистина много и то не говоря за глезотии и екстри, а за основно обличане, обуване, образование, допълнителни занимания и т.н. На мен свят ми се извива от разходите по извънкласните занимания на големите хлапета (и двамата ходят на народни танци, на пиано, на английски, а голямата и на частни уроци по български и математика) и сумите за това са направо несъпоставими с основните разходи по бебето.

# 74
  • Мнения: 2 011
Мнението ми се препокрива напълно с това на Mamma.
За първото дете харчех огромни суми. За всевъзможни глупости, за мой кеф, на бебето му беше все тая. Имам - давам.
С времето ми дойде акълът в главата. Сега за второто - почти никакви  разходи. Кара с нещата на кака си, купувам му памперси и това е. Даже и играчки не купувам вече. Точно защото на пластмасова бутилка се радва много повече, отколкото на скъпите фирмени играчки. Финансово съм още по-добре от преди, но не виждам смисъл да харча за глупости.

Общи условия

Активация на акаунт