Къде водите децата събота и неделя

  • 26 708
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
От петък след обяд до събота вечерта е на бабиндом.Там има много деца и играят навън,а и аз работя в събота.Неделята задължително сме на разходка.Лятото на море а през останалото време в гора, историческа забележителност,разходки в парка.Тази седмица съм замислила да ходим на Камчия на 80км ни е.Предната ходихме до Мадарския конник.Като беше по малка всъка неделя я водех на куклен театър но вече е изгледала повечето пиеси и не и е интересно.

# 16
  • Мнения: 3 993
Преди обяд излизаме навън на игра и разходка, понякога комбинация с шопинг, ходим по паркове и градинки, ако времето позволява. После задължително обядваме в заведение (най-често пица), а после се прибираме да спим следобед. Вечерта може да поканим гости или ние да отидем на гости или на заведение.
Отскоро посещаваме занимания в детския център Gymboree , ходим в неделя и сме много доволни.
През зимата смятам да я заведа и на куклен театър, досега не съм я водила.   

# 17
  • Мнения: 7 837
Имаше май тук анонс за четене на приказки в една от софийските книжарници. Идеално забавление е за малките.

Това е част от нашия съботен ритуал - четене на приказки в книжарницата, играят там още час, докато аз си чета и пия кафе; после ядем пица, пазаруваме, площадка, библиотека, ако остане време.
Неделята е за футбол, каране на колела, гледане на филми, пътуване.

# 18
  • Мнения: 2 309
Съботите и неделите са много натоварени при нас. Събота вечер и неделя до обяд каката е съответно на балет и театрална школа. Обикновено излизаме в събота сутринта, разхождаме се, задължително се виждаме с приятели, ядем навън. В неделя същата работа само че от обяд нататък. Понякога ходим на куклен театър, ако е кофти времето. Четенето на приказки в детската библиотека също е много готино занимание, но отдавна не сме ходили.

# 19
  • Мнения: 15 379
Предпочитам, когато времето позволява да сме навън - парк, Витоша (имаме леки маршрути).
Театър, клуб са също варианти за приятно прекарване.

# 20
  • Мнения: 390
Имаше май тук анонс за четене на приказки в една от софийските книжарници. Идеално забавление е за малките.

Това е част от нашия съботен ритуал - четене на приказки в книжарницата, играят там още час, докато аз си чета и пия кафе; после ядем пица, пазаруваме, площадка, библиотека, ако остане време.
Неделята е за футбол, каране на колела, гледане на филми, пътуване.

Къде е това? Много ме заинтересува!!! Дай инфо, моля.
Звучи страхотно - хем четене, хем и игра. Ама къде в книжарницата играят?
И дали е подходящо за 4 год?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 603
nizza , тук има нещо подобно: http://www.fiut.bg/index.php?option=com_content&task=view&am … =35&Itemid=62
Лични впечатления от детските сбирки нямам, обаче.
Самата книжарничка ми е една от любимите.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 998
На куклен театър, в зоопарка, в някой парк, на Витоша с Драгалевския лифт, на Боровец/ сега зимата на ски/, а ако е лошо времето сме в някой МОЛ и я оставям в тамошното клубче. Чат-пат ходим и из провинцията.
Честно казано ако беше отворен София ленд, щяхме да имаме още един добър вариант  Tired
Идеята с влака е много добра и ние сме го мислили този вариант, да се повозим до някое близко градче, да се разходим и да се върнем, но пустия влак ни е далече и все не се организираме.

# 23
  • Мнения: 4 204
Дори и да е студено сме в парка или Борисовата градина. Топка и /или колело.
Ако сме свободни сутрин ходим в Столичната библиотека и Ам.корнър. театър. Но засега предпочитам още уикенда на открито. Иначе списъка с постановки е попълнан и чака да дойде зимата и ги почваме редовно.

# 24
  • Мнения: 7 837
Имаше май тук анонс за четене на приказки в една от софийските книжарници. Идеално забавление е за малките.

Това е част от нашия съботен ритуал - четене на приказки в книжарницата, играят там още час, докато аз си чета и пия кафе; после ядем пица, пазаруваме, площадка, библиотека, ако остане време.
Неделята е за футбол, каране на колела, гледане на филми, пътуване.

Къде е това? Много ме заинтересува!!! Дай инфо, моля.
Звучи страхотно - хем четене, хем и игра. Ама къде в книжарницата играят?
И дали е подходящо за 4 год?



nizza, извинявам се, не съм доуточнила, че съм в чужбина.  Simple Smile
Но, книжарницата от линка по-горе, който са ти дали, изглежда приятна. Малко е тясно за игра, но ако разрешават свободно пипане на книгите, пак е добре.

п.п. Ето я и темата с четене на приказки в един от моловете
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=542785.0

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 16:10 от Кейси

# 25
  • Мнения: 6 164
Не е лято, ама не е и зима. Кара колело, разхождаме се. Като стане студ, вкъщи - какво да го забавлявам, той си се забавлява сам. Играе си, рисува си... През другите дни е на детска, достатъчно разнообразие е да си е вкъщи.

# 26
  • Мнения: 12
В  Южния парк - живеем на близо.
А като е хубаво времето, извън София. Да подишат, защото в столицата не се диша!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 437
Такава книжарница с четене на приказки на децата има във Варна - "Жар". Мамата е наша съфорумка и съм чувала страхотни неща за тази инициатива. Нека не звучи като реклама, но определено идеята е страхотна и тук в София ни липсва това -  изключвам Мола.

Иначе по тмата - разходки, куклен театър, гости. Стандартните неща. Не съм привърженичка много много на клубчетата и общо взето не го водя.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 020
Такава книжарница с четене на приказки на децата има във Варна - "Жар". Мамата е наша съфорумка и съм чувала страхотни неща за тази инициатива. Нека не звучи като реклама, но определено идеята е страхотна и тук в София ни липсва това -  изключвам Мола.

Иначе по тмата - разходки, куклен театър, гости. Стандартните неща. Не съм привърженичка много много на клубчетата и общо взето не го водя.
В София освен в МОЛ-а има и в столичната библиотека. Там също четат майки от форума, порови се тук има цяла тема за четенето в библиотеката.

# 29
  • Мнения: 989
Стига да не вали дъжд и температурата да не е под нула градуса, ходиме навсякъде - в някой от парковете, до Витоша, до Банкя, Панчерево или Боровец и разни други места на не повече от два часа път от София. Разхождаме се из самия град. Но не стоиме на закрито. Кино, театър, детски кът и т.н. през делничните дни или през най-студените уикенди на зимата. На площадката пред блока също само през делничните дни.

Общи условия

Активация на акаунт