Къде водите децата събота и неделя

  • 26 713
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Здравейте, бих искала да споделите къде водите 3-4-5 годишните си деца през уикенда? Като вземете предвид и че не е лято вече.
Не за целия уикенд, но какво ги правите, как ги забавлявате? Тези, които не ходят при баба и дядо.

Ние ги водим на театър, на клуб с ресторант и май се поизчерпах....
Имам нужда да разнообразя, така че ще се радвам да помогнете с идеи.

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ходим на кино преди обед (детски филм), куклен театър (после на пица примерно), разходка в парка, до морето, срещаме се с някоя моя приятелка деца или баба му идва на гости или ходим на гости.... При хубаво време отиваме в гората - събираме шишарки, кестени, жълъди, листа, шипки. После като застудее си играем с тях.
Но дори и да си останем у дома има какво да се занимаваме. Планирам така седмицата, че почивните дни да съм напълно свободна и 100% отдадена на детето си.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Най-често на разходка-в града,в морската.Караме колело,ходим на детската площадка.

# 3
  • Мнения: 64
. в неделя задължително ходим на разходка, задължително влизаме в книжарница.
. понякога, макар и рядко, не по-често от веднъж месечно, отиваме в сладкарница.

# 4
  • Мнения: 503
На площадката пред блока, винаги има и други деца, ако не там - на съседните площадки. Там дори сам си играе много добре - прави фигурки в пясъчника, реди разни неща където намери, люлее се, пързаля се. Обикновено, ако имаме да свършим някаква задачка, отиваме заедно, с градския транспорт (самото пътуване също е интересно, а и отнема време - гледаме през прозореца и коментираме светофарите, колите, хората, сградите), отиваме до книжарницата (някоя от големите и хубави, където има цели щандове с детски книжки) и купуваме 1-2 книжки, с които после се забавляваме следобеда (след обедния сън, който е 3.5 часа), отиваме до парка - там винаги има деца. Вкъщи също не е толкова скучно - редим пъзели, рисуваме - съчетаваме ученето с игра - аз рисувам формички (триъгълник, квадрат, кръг, звезда, сърце...) и детето ги познава, също и на цветове се учим по време на рисуването, играем със самолети, камиони, надуваеми играчки, палатки, правим балончета с веро, вода и сламка, танцуваме - пускам поп музика на силен звук, загасям лампата и оставям някакво слабо осветление (телевизора без звук), за да стане като дискотека, и започва едно танцуваме + въргаляне по пода, подскачане... надуваме истински балони и малкият ги пука, бием се с възглавници (особено преди лягане), четем приказки (пак там някъде), и така времето си минава... Предполагам, че при нас времето минава по-бързо, защото малчо яде бавно, а аз не давам да става и да си играе, докато не изяде всичко, и така минава поне половин час, в който си пускаме и ТВ, ако не го разсейва много, също не е задължително постоянно с нещо да го забавлявам - имаме детски филмчета на DVD (едно филмче е 1 час!), ако трябва да свърша нещо из вкъщи сама.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако времето е хубаво (т.е. не вали в момента, студът и мокрото не ме притесняват) задължително навън. Преди обяд в парка или на Витоша, следобед в кварталната градинка. Ако вали обикновенно не излизаме, а каним деца в къщи да си играят. Понякога на гости, но много рядко. На ресторант не мога да ги заведа, после ще трябва да правя основен ремонт, детски клубове избягвам в този сезон, а и те не искат много да стоят вътре. Близо до нас има детски театър всяка неделя, мисля да почна да ги водя вече. На кънки също мисля да ги водя, но като се развали времето. Сега използвам докато е хубаво да сме навън.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Много искам да ги водя на Витоша и изобщо по планининте....Но вече е студено, а те са малки....
Гледам обаче да не сме вкъщи събота и неделя. А най-готино - извън София....

# 7
  • Мнения: 8 999
Каквото и да правим, не е всяка събота и неделя. Понякога ги водим на кино, друг път на театър, ако времето позволява, предпочитаме една кратка разходка, случва се и да поканим гости или моите деца да отидат на гости на някое приятелче. Чат пат се събираме с наши приятели с деца на сходна възраст в някое заведение. Но по-често си стоим у дома.

# 8
  • Мнения: 4 405
Качваме се на влака до София ,разхождаме се и после пак на влака.Много е забавно.
Зоопарка също е голяма забава.Ходим по на гости и каним гости.Разходките за почти ежедневие и през зимата.Клубове не посещаваме,защото са алтернатива за болните дечица дето не са на градина  #Cussing out.Понякога отскачаме за ден-два до някой топъл басейн.
У дома конструктори,кукли,кухня,книжки и он лайн игри/оцветяване.обличане..../

# 9
  • Мнения: 1 569
Ех вие на тази възраст имате варианти. Ние сме още по-малки и все още е доста трудно откъм разнообразяване.

# 10
  • Мнения: 503
Ех вие на тази възраст имате варианти. Ние сме още по-малки и все още е доста трудно откъм разнообразяване.
На тази възраст не е и необходимо. Детето трябва да е спокойно, мама да е до него и да се занимава с него. Не му е необходимо разнообразието за от 3 до към 10-годишни.

# 11
  • Мнения: 753
На разходка в парк, на Витоша, на семейна обиколка, която изключва кварталните градинки.

# 12
  • Мнения: 458
задължително, ако не вали излизаме навън. все път е в различно направление

# 13
  • София
  • Мнения: 1 020
Най-често на театър, поне единия почивен ден, другото са гости у нас (по-рядко  Embarassed), ходене на гости, разходка в парка или в квартала, просто да е на вън дори и половин час, дори и като вали, но не духа - слага си ботушите, дъждобрана и чадърчето и е голям кеф.
Също и посещението на клубче с приятелски деца, определено събота и неделя, ако няма рожденни дни и спокойно, и не съм засичала болни деца.

# 14
  • Мнения: 5 393
Кино(рядко), излет, зоопарк,  но най-често сме на детската площадка пред блока. Ходим и имаме гости доста често също така.

# 15
  • Мнения: 43
От петък след обяд до събота вечерта е на бабиндом.Там има много деца и играят навън,а и аз работя в събота.Неделята задължително сме на разходка.Лятото на море а през останалото време в гора, историческа забележителност,разходки в парка.Тази седмица съм замислила да ходим на Камчия на 80км ни е.Предната ходихме до Мадарския конник.Като беше по малка всъка неделя я водех на куклен театър но вече е изгледала повечето пиеси и не и е интересно.

# 16
  • Мнения: 3 993
Преди обяд излизаме навън на игра и разходка, понякога комбинация с шопинг, ходим по паркове и градинки, ако времето позволява. После задължително обядваме в заведение (най-често пица), а после се прибираме да спим следобед. Вечерта може да поканим гости или ние да отидем на гости или на заведение.
Отскоро посещаваме занимания в детския център Gymboree , ходим в неделя и сме много доволни.
През зимата смятам да я заведа и на куклен театър, досега не съм я водила.   

# 17
  • Мнения: 7 837
Имаше май тук анонс за четене на приказки в една от софийските книжарници. Идеално забавление е за малките.

Това е част от нашия съботен ритуал - четене на приказки в книжарницата, играят там още час, докато аз си чета и пия кафе; после ядем пица, пазаруваме, площадка, библиотека, ако остане време.
Неделята е за футбол, каране на колела, гледане на филми, пътуване.

# 18
  • Мнения: 2 309
Съботите и неделите са много натоварени при нас. Събота вечер и неделя до обяд каката е съответно на балет и театрална школа. Обикновено излизаме в събота сутринта, разхождаме се, задължително се виждаме с приятели, ядем навън. В неделя същата работа само че от обяд нататък. Понякога ходим на куклен театър, ако е кофти времето. Четенето на приказки в детската библиотека също е много готино занимание, но отдавна не сме ходили.

# 19
  • Мнения: 15 379
Предпочитам, когато времето позволява да сме навън - парк, Витоша (имаме леки маршрути).
Театър, клуб са също варианти за приятно прекарване.

# 20
  • Мнения: 390
Имаше май тук анонс за четене на приказки в една от софийските книжарници. Идеално забавление е за малките.

Това е част от нашия съботен ритуал - четене на приказки в книжарницата, играят там още час, докато аз си чета и пия кафе; после ядем пица, пазаруваме, площадка, библиотека, ако остане време.
Неделята е за футбол, каране на колела, гледане на филми, пътуване.

Къде е това? Много ме заинтересува!!! Дай инфо, моля.
Звучи страхотно - хем четене, хем и игра. Ама къде в книжарницата играят?
И дали е подходящо за 4 год?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 603
nizza , тук има нещо подобно: http://www.fiut.bg/index.php?option=com_content&task=view&am … =35&Itemid=62
Лични впечатления от детските сбирки нямам, обаче.
Самата книжарничка ми е една от любимите.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 998
На куклен театър, в зоопарка, в някой парк, на Витоша с Драгалевския лифт, на Боровец/ сега зимата на ски/, а ако е лошо времето сме в някой МОЛ и я оставям в тамошното клубче. Чат-пат ходим и из провинцията.
Честно казано ако беше отворен София ленд, щяхме да имаме още един добър вариант  Tired
Идеята с влака е много добра и ние сме го мислили този вариант, да се повозим до някое близко градче, да се разходим и да се върнем, но пустия влак ни е далече и все не се организираме.

# 23
  • Мнения: 4 204
Дори и да е студено сме в парка или Борисовата градина. Топка и /или колело.
Ако сме свободни сутрин ходим в Столичната библиотека и Ам.корнър. театър. Но засега предпочитам още уикенда на открито. Иначе списъка с постановки е попълнан и чака да дойде зимата и ги почваме редовно.

# 24
  • Мнения: 7 837
Имаше май тук анонс за четене на приказки в една от софийските книжарници. Идеално забавление е за малките.

Това е част от нашия съботен ритуал - четене на приказки в книжарницата, играят там още час, докато аз си чета и пия кафе; после ядем пица, пазаруваме, площадка, библиотека, ако остане време.
Неделята е за футбол, каране на колела, гледане на филми, пътуване.

Къде е това? Много ме заинтересува!!! Дай инфо, моля.
Звучи страхотно - хем четене, хем и игра. Ама къде в книжарницата играят?
И дали е подходящо за 4 год?



nizza, извинявам се, не съм доуточнила, че съм в чужбина.  Simple Smile
Но, книжарницата от линка по-горе, който са ти дали, изглежда приятна. Малко е тясно за игра, но ако разрешават свободно пипане на книгите, пак е добре.

п.п. Ето я и темата с четене на приказки в един от моловете
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=542785.0

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 16:10 от Кейси

# 25
  • Мнения: 6 164
Не е лято, ама не е и зима. Кара колело, разхождаме се. Като стане студ, вкъщи - какво да го забавлявам, той си се забавлява сам. Играе си, рисува си... През другите дни е на детска, достатъчно разнообразие е да си е вкъщи.

# 26
  • Мнения: 12
В  Южния парк - живеем на близо.
А като е хубаво времето, извън София. Да подишат, защото в столицата не се диша!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 437
Такава книжарница с четене на приказки на децата има във Варна - "Жар". Мамата е наша съфорумка и съм чувала страхотни неща за тази инициатива. Нека не звучи като реклама, но определено идеята е страхотна и тук в София ни липсва това -  изключвам Мола.

Иначе по тмата - разходки, куклен театър, гости. Стандартните неща. Не съм привърженичка много много на клубчетата и общо взето не го водя.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 020
Такава книжарница с четене на приказки на децата има във Варна - "Жар". Мамата е наша съфорумка и съм чувала страхотни неща за тази инициатива. Нека не звучи като реклама, но определено идеята е страхотна и тук в София ни липсва това -  изключвам Мола.

Иначе по тмата - разходки, куклен театър, гости. Стандартните неща. Не съм привърженичка много много на клубчетата и общо взето не го водя.
В София освен в МОЛ-а има и в столичната библиотека. Там също четат майки от форума, порови се тук има цяла тема за четенето в библиотеката.

# 29
  • Мнения: 989
Стига да не вали дъжд и температурата да не е под нула градуса, ходиме навсякъде - в някой от парковете, до Витоша, до Банкя, Панчерево или Боровец и разни други места на не повече от два часа път от София. Разхождаме се из самия град. Но не стоиме на закрито. Кино, театър, детски кът и т.н. през делничните дни или през най-студените уикенди на зимата. На площадката пред блока също само през делничните дни.

# 30
  • София
  • Мнения: 23 097
Ясно е, че при всяка възможност детето де разхожда навън по паркове.
Иначе в неделя водя малката в един от моловете на различни занимания - по спорт, музика, изкуство...

# 31
  • Мнения: 4 668
Ако времето позволява сме в парка или на Витоша - вземаме кучето и детето и излизаме  Laughing
Моят син не обича да ходи на театър , но често ходим в някой от моловете - разхождаме се , обядваме и се прибираме .
От другия месец ще живеем вече в къща и се надявам да прекарва максимално много време навън  Peace

# 32
  • Мнения: 1 817
Организираме се цялото семейство.  Разходки в морската, край морето, екопарка, пикник- това в хубаво време. Ходим и на църква.
Иначе, когато е по-студено има доста забавления за децата в мола- кино, игри, колички, куклен театър.
Често си организираме разни походи или отсядаме в някоя хижа с някое приятелско семейство с деца за почивните дни. Добре се отразява на всички Wink

# 33
  • Мнения: 510
Ако не вали- на площадката, на разходка, ако е лошо времето му намирам другарче за вкъщи или си се занимава сам... и времето си минава неусетно Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 669
Ако не вали и не духа, сме в планината. Иначе на разходка, на детската площадка. Гледам да сме навън, да подиша чист въздух, да потича, да поиграе с връстниците си.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 771
Когато имаме възможност предпочитам да изведа децата извън града. На планина също. В противен случай разходки по градинки и паркове Simple Smile

# 36
  • Мнения: 9 441
Когато мъжът ми не е на работа,гледаме да сме извън града.Иначе се мотаем по центъра ,общо взето.

# 37
  • Мнения: 503
Иначе в неделя водя малката в един от моловете на различни занимания - по спорт, музика, изкуство...
В кой мол е това и може ли да кажеш по-подробно какви са заниманията? Аз нещо съм пропуснала да ги забележа Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 4 560
Иначе в неделя водя малката в един от моловете на различни занимания - по спорт, музика, изкуство...
В кой мол е това и може ли да кажеш по-подробно какви са заниманията? Аз нещо съм пропуснала да ги забележа Simple Smile

tonkabonka , и аз моля за повече инфо по въпроса.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
В The Mall на Цариградско има доколкото знам някаква детска школа с подобни занимания, но цените са безумни (поне според мен), а и в началото като я откриваха гледах графика на заниманията и ми се стори много неудобен. Може би е направен за деца, които не ходят на градина.

# 40
  • Мнения: 19 303
Gymboree се нарича клубът за деца и родители в The Mall

# 41
  • Мнения: 181
Когато е хубаво времето-излизаме навън и се разхождаме.Когато вали-намирам му приятелче да си играят вкъщи,или пък играем двамата заедно на нещо...Винаги се намира нещо за правене...

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В  почивните дни дъщеря ми е на тренировки, след обяд си почиваме, понякога ходим на кино, на гости или на нас ни идват гости. Не ни е скучно общо взето дори и да сме в нас играем игри.

# 43
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
В събота е заета 3 часа с репетиции, играе модерен балет.
Вечер се виждаме с приятели с деца.
В неделя ходим на кино или куклен театър, разходки също, ако времето позволява.
Общо взето зимата е това.

# 44
  • Мнения: 998
Препоръчвам Ви и заниманията за деца и родители в галерия-ателие Шмиргела в София. Ние сме почитатели на заниманията с глина за деца и родители, при които се изработват различни неща от глина без значение на възрастта на децата. На заниманията освен керамик присъства и психолог, така че може да поработите и върху връзката с детето Peace

# 45
  • Мнения: 3 161
Ако имаме възможност (таткото се навие) - Витоша е идеална. Иначе - зоопарк, Южен парк (при по-сухо време); има и доста занимания за деца през уикенда (групи за игра, английски и др.), но предпочитам да не пълня графика, за да сме по-гъвкави.

# 46
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ако сме в София - театър, парк, клуб... Предпочитаме обаче семсйните уикенди извън София - например на планина, пързалки, разходки, водопади....

# 47
  • по света
  • Мнения: 1 587
Почти винаги пътуваме.Рядко ходим до зоопарка или някъде другаде.

# 48
  • Мнения: 753
На вилата GrinningБлизо е до София, чист въздух градина, може дори с влак да се ходи/голяма атракция/.Ако е студено запалваме печка, но те предпочитат на двора.

# 49
  • Мнения: 1 321
И ние гледаме да избягаме от София главно някъде на място с по-чист въздух.Но сега когато е по-студено главно в зоологичеката градина,на куклен театър и пред блока.
Иначе постоянно се стараем да пътуваме и да общуваме с обикалящите ни неща.
Това с пътуванията с влак е наистина идея. Peace

# 50
  • Мнения: 753
На големия влака му е любим!
Като питам дори с какво ще ходиме, кола или влак, отговора е ясен.
Има много хубави места до коита може да се стигне с влак.За един ден.
Малко разходка на въздух, хапване и обратно. Grinning

# 51
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Еййййй, това с влака си е страхотна идея!  Peace
Моите деца още не са се возили.....  Thinking

# 52
  • София
  • Мнения: 23 097
Момичета, да ви споделя, че всяка събота от 11 ч. има безплатен куклен театър в новия търговски център Galaxy, който се намира на кръстовището на Коперник и Шипченски проход.
Ние още не сме ходили, но имаме приятели, които са били и казаха, че си заслужава  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 1 262
Идеята с влака много ми хареса  Peace Hug

Събота и неделя или бягаме извън София, или кръстосваме из Южния парк. Ако е студено в някой мол или ресторант с детски кът.

Тази неделя ще ходим на йога и английски за деца в eco kids club в Драгалевци. Ще дам отзиви след това  Peace

# 54
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Ходим на куклен театър Ариел, на Витоша, ако се замотаем - на Бонсови поляни - мнооооого подходящо за деца, в книжарницата на "Фют" - да порисуваме, в ателието на една прекрасна дама - да направим нещо красиво и оригинално и......... в парка разбира се.

Момичета, да ви споделя, че всяка събота от 11 ч. има безплатен куклен театър в новия търговски център Galaxy, който се намира на кръстовището на Коперник и Шипченски проход.
Ние още не сме ходили, но имаме приятели, които са били и казаха, че си заслужава  Peace

Мисля да го пробвам утре, Ариел има постановка, която сме гледали. Благодаря   bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 6 682
Къде са Бонсови поляни?
Ние най-често сме на Витоша - с шейна или на ски, в Борсиовата или Южния парк, също на кънки на езерото Ариана, в зоологическата градина, при лошо време - обикновено на театър.

# 56
  • София
  • Мнения: 23 097
Днес заведох детето на кукления театър в търговския център, за който писах по-горе. Като за импровизиран такъв и като за без пари, беше отлично  Grinning Оказа се, че и утре има постановка и отново ще ходим. Днес се играеше "Косе босе", а утре - "Мечо Пух".

# 57
  • София
  • Мнения: 7 242
Освен изброеното, ходим и по музеи. Днес бяхме с голямата в Историческия. Като по-малка често съм я водила в Природонаучния. Също и на детски опери и балети. Отдавна се каним и на Ботаническата, но там сега няма как..

# 58
  • Мнения: 4 965
Веднага давам примери, защото допреди известно време през уикендите наблягахме основно на ходене на вилата или ходене някъде на хотел извън София. Напоследък ни се иска едновременно разнообразие и хвърляне на по-малко пари /в сравнение с ходенето по хотели/.
Последните няколко седмици редуваме: 1. събота - ходене до Банкя със шейните, разходка в парка на бившата резиденция и вечеря в заведение в градския парк; неделя - ходене в "Арена" за филм; 2. събота - ходене на вилата; неделя - гостуване на едната баба и игра с братовчедите; 3. събота - на кукерския фестивал в Перник; неделя - пак в "Арена" за среща с приятелско семейство в "Джимис"; 4. събота - зоологическата градина; неделя - куклен театър; 5. събота - ходене до Щастливеца; неделя - 3Д кино; 6. днес - заедно с татко си гостуваха на баба им, че тя си заминава скоро за САЩ и изкараха цял ден с нея, докато аз релаксирах; утре - куклен театър.
И т.н.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 242
разходка в парка на бившата резиденция
За резиденция Бояна ли става въпрос, достъпа неограничен ли е и от къде е вхда?
Мерси   bouquet

# 60
  • Мнения: 4 965
разходка в парка на бившата резиденция
За резиденция Бояна ли става въпрос, достъпа неограничен ли е и от къде е вхда?
Мерси   bouquet

Не. Става дума за бившата резиденция в Банкя. Достъпът е свободен в светлите часове на деня, после мисля, че заключват портала. Вътре има алеи, около които са посадени всевъзможни дървета от цял свят. В най-отдалечения край са остатъците от селището, което щеше да строи японката с голф-клуба, но така си остана незавършено.
Входът е откъм станцията на НОИ за рехабилитация на сърдечни и съдови заболявания.

# 61
  • Мнения: 126
Тази седмица със сина ми отидохме до Конната база срещу стадион Славия. Напълно безплатно развлечение и дори може и на конче да се качи детето, стига да попаднете на тренировка. Ние имахме късмет! Другото място, на което бих го завела е някоя пожарна и пак ако имаме късмет може да се качим на истинска пожарна кола Simple Smile)) Разбира се пътуване с влак, зоопарк, музеи. Толкова много места и неща има, които децата ни за първи път ще видят!

# 62
  • Мнения: 60
Съботите ходим по паркове, Витоша изобщо - на открито. Естествено обикаляме и детски клубове с батути, защото детето си ги обича, но гледам да е само като е студено. Обикаляме и по гости Simple Smile по улиците на шопинг.. милото ходи с мен като голям човек километри направо..
В неделите се опитваме да сме редовни на английската занималня в Еco Kids Club - там до обяд.. и после в къщи, приготовления за седмицата..

# 63
  • София
  • Мнения: 2 672

През лятото водим внука си редовно на вилата в планината. А през зимата, когато е при нас - в Столична библиотека, където се четат приказки, на куклен театър, в зоопарка.

# 64
  • Мнения: 53
В града ни има страхотен парк, ходим там или на Рупите, също е близо.

# 65
  • Мнения: 3 743
Ние ходим предимно на покупки и до библиотеката. Миналите три уикенда имаше фестивал на снега и там ходиха с баща си да се пързалят и забавляват.

Все още сме в проучване на мястото и се надявам да открием още много възможности за забавление събота и неделя Hug

# 66
  • Мнения: 17
моя е много енергичен и всяка събота и неделя ходим семейно някъде... било то на парк,на басейн на детски кът Simple Smile миналата седмица бяхме на Огняново хотел Виктория много як басейн има с топла и чиста минерална вода.малкия беше много щастлив.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 672
Честит празник!

Днес може да разходите децата си до Военно-историческия музей, обявен е ден на отворените врати.

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 10:17 от marina_vladi

# 68
  • Мнения: 5 255
Витоша  Heart Eyes

Къде са Бонсови поляни?
Над/след  Горна Баня.

# 69
  • Мнения: 126
Сетих се и за "Знаме на мира", но сега може би там е доста студено!

# 70
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Сетих се и за "Знаме на мира", но сега може би там е доста студено!
Вече работи ли?  Thinking И с какво работно време?

# 71
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Откакто са започнали "грипните вълни" я водя само на разходки. На открито.

# 72
  • Мнения: 798
Цитат
Тази седмица със сина ми отидохме до Конната база срещу стадион Славия

може ли някакви координати, работно време и т.н.?
Много искам да заведа сина ми, а не ми се ходи надалеч, че имам и едно мъниче  Laughing

# 73
  • Мнения: 126
"Знаме на мира" няма работно време. Хубаво е и е поддържано. Конната база също няма работно време. Намира се срещу стадион Славия, Хиподрума. И за двете места няма вход, а според мен е доста забавно за децата. Също и посещенията на пожарна, гара и аерогара.

# 74
  • Мнения: 3 161
Цитат
Тази седмица със сина ми отидохме до Конната база срещу стадион Славия

може ли някакви координати, работно време и т.н.?
Много искам да заведа сина ми, а не ми се ходи надалеч, че имам и едно мъниче  Laughing

Ще ви заведем с удоволствие, Лю. По-рано живеехме до базата и често я посещавахме. Само да отмине студената вълна и да намерим удобно време.

# 75
  • София
  • Мнения: 6 998
Миналата година водихме детето да поязди на конната базата. За 20 мин. цената беше 25лв. и никакъв урок в замяна, просто 20-минутно обикаляне в кръг.
Трябва да има разграничение в цените за урок и за забавление на малки деца.

Ако някоя от вас отиде в скоро време, може ли да попита на Тодоровден от колко часа ще има кушия?

# 76
  • Мнения: 212
Хубави идеи Simple Smile
Конната езда ми е мечта от дете.. така и не станах професионалист Simple Smile Simple Smile, но сега ми се иска да запаля детето - знаете ли повече подробности - може ли да се посещава нещо като курс, от колко годинки, на момента ли плащаш или с абонамент и тн

# 77
  • Мнения: 798
Емем, благодаря  Laughing

# 78
  • Мнения: 126
Витоша  Heart Eyes

Къде са Бонсови поляни?
Над/след  Горна Баня.

А къде точно се намират, в каква посока трябва да се тръгне? Мерси!

# 79
  • София
  • Мнения: 6 096
На мен лично ми е сложно за обяснение отиването с кола до Бонсови поляни, хем съм ходила.  Ето тук обсъждат с какви рейсове се ходи, ако още е актуално. Иначе ние караме към Банкя и оттам по някаква пряка се тръгва нагоре.

# 80
  • София
  • Мнения: 5 079
Почти никъде, зимата. Sad
Разнообразие е да ги заведем да сменят обстановката (в друго жилище)...

# 81
  • София
  • Мнения: 23 097
Момичета, тази неделя в Сердика център ще има детско празненство - карнавал, бодиарт, игри, награди, лакомства и каквото се сетите. Това във връзка с първия рожден ден на мола.
Ето повече инфо:
http://serdikacenter.bg/events/286.aspx

П.П. Дано не прозвучи като реклама, просто го давам като опция за разходка и развлечение за деца.

# 82
  • София
  • Мнения: 6 682
Почти никъде, зимата. Sad
Разнообразие е да ги заведем да сменят обстановката (в друго жилище)...
Колко странно... Защо?

# 83
  • София
  • Мнения: 2 437
А къде още може да се заведат децата да яздят?
Виждала съм в Южен парк понита, но не искам това...иска ми се да е голям кон, в конна база.

Иначе сб/нед сме на театър, кино, гости по баби или в различни паркове. Все по-рядко ходим на Витоша.

# 84
  • София
  • Мнения: 6 682
По пътя за Банкя вдясно имаше една конна база с ресторант, мисля, че и там дават на децата да се качат на коне, имат и понита, и големи коне.

# 85
  • Мнения: 7 160
Едно нестандартно предложение:
През почивните дни съпругът ми редовно води малкия на летището в Лесново.
Зяпат самолети в захлас. Laughing

# 86
  • София
  • Мнения: 23 097
Едно нестандартно предложение:
През почивните дни съпругът ми редовно води малкия на летището в Лесново.
Зяпат самолети в захлас. Laughing
Къде е това Лесново  Blush
Моята дъщеричка много се прехласва по самолети  Grinning

# 87
  • София
  • Мнения: 1 603
Dachy, може да провериш в конна база "Хан Аспарух": http://www.stgeorge-riding.com/index.php?page=contacts или Банкя: http://www.nationalhippodrome.com/hippodrome.html

# 88
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря  Hug

# 89
  • Мнения: 7 160
Къде е това Лесново  Blush
Моята дъщеричка много се прехласва по самолети  Grinning
Малко след София, по магистралата за Пловдив.
Не мога да обясня точно.
http://bg.guide-bulgaria.com/SW/Sofia/Elin_Pelin/Lesnovo

Има любителски курсове за летене. Постоянно кацат и излитат самолети.
Има и хубаво кафене. Peace

# 90
  • София
  • Мнения: 23 097
Фран Джонсън, много благодаря! Ще се разходим до там при хубаво време  Grinning Даже не ни е и далече.

# 91
  • София
  • Мнения: 6 682
Ах, че хубаво, Фран, благодаря за идеята!  bouquet
Трябва и до жп гарата да отидем, само се чудя докъде да се качим на влак - може би до Банкя, има ли ги още влаковете до там?

# 92
  • Мнения: 126
Идеята за самолетите е страхотна. Точно се чудех, къде може освен на летището да се видят.

# 93
  • София
  • Мнения: 39 771
Ах, че хубаво, Фран, благодаря за идеята!  bouquet
Трябва и до жп гарата да отидем, само се чудя докъде да се качим на влак - може би до Банкя, има ли ги още влаковете до там?
Има. Банкя и Перник може би са по-близките маршрути.

# 94
  • Мнения: 126
Някой беше питал за Тодоровден. Тук намерих това http://nationalhippodrome.com/

# 95
  • Мнения: 126
А някой да знае случайно, къде могат, ако въобще има, да се видят надуваеми балони, тези големите. Мерси!

# 96
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ах, че хубаво, Фран, благодаря за идеята!  bouquet
Трябва и до жп гарата да отидем, само се чудя докъде да се качим на влак - може би до Банкя, има ли ги още влаковете до там?
Има. Банкя и Перник може би са по-близките маршрути.
Стига да няма стачка на БДЖ-то....  Wink

# 97
  • Мнения: 373
Моля ви, дайте предложение къде да заведа моите деца. Дъщеря ми е на 3, синът ми не 1  newsm78 Много са ни сложни уикендите, така че да им е интересно и на двамата  Thinking

# 98
  • Мнения: 3 993
minana, не е лесна твоята. Синът ти е малък още, не виждам как ще му е интересно същото като и на кака му.   Simple Smile

Миналата събота водих дъщеря ми на театър. За тази съм й обещала да отидем до пазара да купим глина, наскоро се "запозна" с глината, сега й е по-интересна от пластелина, който вече е поомръзнал.

# 99
  • Мнения: 3 743
Моля ви, дайте предложение къде да заведа моите деца. Дъщеря ми е на 3, синът ми не 1  newsm78 Много са ни сложни уикендите, така че да им е интересно и на двамата  Thinking

а в зоопарка? всички деца обичат животните Hug

# 100
  • София
  • Мнения: 2 437
о, да, в зоопарка има за всеки по нещо Simple Smile

# 101
  • София
  • Мнения: 6 682
Зоопарка е много интересен, но честно казано през делнични дни е много по-приятно и спокойно, отколкото уикенда. Имах възможност да го оценя последната седмица, защото сме си вкъщи и щъкаме насам-натам.
Днес ходихме и в ботаническата градина - огромно пространство за разходки, доста спокойно, поне в делничен ден /май и уикендите не е много пренаселено/, и донякъде интересно за по-големите вероятно, може да разглеждат растителността - има надписи кое какво е. Simple Smile

# 102
  • София
  • Мнения: 1 335
Идете на Дендрариума на Витоша. Има езерца за правене на "пльок" с камъчета и за мятане на жабки, това на всякакви възрасти допада Simple Smile Има пътечки с надписи на дърветата, най-всякакви неща за събиране като почнеш от шишарки, през топчета от дърветата, камънаци до цветенца и т.н. Има беседки и пейчици, полянки за игра на открито, малко дървени люлки и катерушки, и е много красиво и идилично. Освен това през уикенда организират ето това: http://planiniihora.com/

# 103
  • Мнения: 19 303
В събота и ние ходихме в Ботани4еската. Разходихме се, няма6е по4ти никой. Малката и таткото влязоха в някаква оранжерия, която странно затваря едва в 15.30. Може би лятото 6те е по-интересно като се разлистят дърветата. Аз си я представях пове4е като ботани4еската в Бал4ик, но нямат много об6то.

Днес ходихме на Златните мостове. Прекрасно място. Може да се отиде до горе с кола, с мар6рутка, а може да се спре колата малко по-долу и да се ходи пе6а. Ка4вахме се до х. Артистите и мар6рутът е съвсем ок и за деца. Препоръ4вам.

# 104
  • София
  • Мнения: 6 682
... Може би лятото 6те е по-интересно като се разлистят дърветата. Аз си я представях пове4е като ботани4еската в Бал4ик, но нямат много об6то.
...
Аз също, от тази гледна точка е малко разочароваща, по-скоро е удобна заради голямото пространство и спокойствието.

# 105
  • София, център
  • Мнения: 3 455
По разходки основно. Иначе ходи с баща си на куклен театър, научила е постановките наизуст.

А не излизаме, само ако вали зверски. Иначе сме на линия.

# 106
  • Мнения: 2
Имам син на 3,5 годинки. Не обича да седи в къщи и затова зимата ни е кошмар. Когато навън е студено ходим на гости на приятелка с дете на 3 години. Двамата много се забавляват и времето минава бързо, пък и изразходват енергията си.
Също така ходим в Мола на Стамболийски. На последния етаж има клуб с голям батут. Какичките са много мили и Лъчи обожава да ходи там.
Когато времето е хубаво ходим в Западен парк. Има нова площадка с пързалки и катерушки. Няма толкова много хора, както в другите паркове и най-важното липсват всякакви атракциони от сорта на влакчета, акумулаторни коли и въртележки, както е в южния парк.
Има много хубави полянки за пикник и игра.

# 107
  • Мнения: 2 131
Водим малкия в зоопарка, дори сега в събота ходихме. В нашия град зоопаркът е чудесно направен -  освен всичко друго, има на няколко места люлки, пързалка, пясъчник.
В неделя пък го водихме на демонстрации на авио модели - самолети и хеликоптери.
Така също на разходка на язовир, планираме и пикник като се оправи времето.
Ходим в парка, както и в детски центрове да играе.

Това в случаите, когато не гостуваме на родителите на мъжа ми, които живеят в друг град.

# 108
  • Мнения: 126
Водим малкия в зоопарка, дори сега в събота ходихме. В нашия град зоопаркът е чудесно направен -  освен всичко друго, има на няколко места люлки, пързалка, пясъчник.
В неделя пък го водихме на демонстрации на авио модели - самолети и хеликоптери.
Така също на разходка на язовир, планираме и пикник като се оправи времето.
Ходим в парка, както и в детски центрове да играе.

Това в случаите, когато не гостуваме на родителите на мъжа ми, които живеят в друг град.

Извинявай, къде е имало демонстрации на самолети и хеликоптери?

# 109
  • Мнения: 2 131
Водим малкия в зоопарка, дори сега в събота ходихме. В нашия град зоопаркът е чудесно направен -  освен всичко друго, има на няколко места люлки, пързалка, пясъчник.
В неделя пък го водихме на демонстрации на авио модели - самолети и хеликоптери.
Така също на разходка на язовир, планираме и пикник като се оправи времето.
Ходим в парка, както и в детски центрове да играе.

Това в случаите, когато не гостуваме на родителите на мъжа ми, които живеят в друг град.

Извинявай, къде е имало демонстрации на самолети и хеликоптери?

Това бяха демонстрации на модели, организирани от клуб по авио, ракето, корабо и т.н. моделизъм.
Не в София - на другия край на България  Mr. Green

# 110
  • Мнения: 808
Когато времето е лошо, си стоим вкъщи. Когато не вали или нещо подобно, излизаме на разходка в парка - вземаме колелото, или посещаваме зоопарка. До нас има и едно игрище и при хубаво време ходим да ритаме топка там.

# 111
  • Мнения: 293
На екскурзии или на разходка из природата, в моловете, когато навън е кучи студ

# 112
  • Мнения: 186
В парка, зоологическата градина, с нас на кафе ...

# 113
  • Троян
  • Мнения: 85
Ние сме на 3г. и ходим в  градинката,на зоопарк,дори и с нас на кафе.Важното е да сме на вън и да е по ранообрано от ежедневието ни!Понякога дори го питаме къде иска да отидем и ако е възможно му изпълняваме желанието.Важното е детето да прекара добре и да има усмивка на личицето си!

# 114
  • София
  • Мнения: 1 735
Мразя студеното време,но за жалост и пролетта не е особено дружелюбна.Ние уикенда пазаруваме,но в МОЛ ходим само на пазар.Предпочитам игрите на открито,а в момента нещо се запалвам по селски туризъм.Ето и един евтин вариант,който изпробвахме този уикенд:
http://bultourism.com/%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%A … D0%B5-0-3864.html
Иначе зоологическа градина,Банкя,Природонаучен музей,Витоша,манастира Седемте престола.
Някой спомена Камбаните-работят ли,може ли да се стигне до тях!?Че с тези строежи там вече се дезориентирах къде се намират?За Ботаническата градина срещу Киноцентъра  ли става на въпрос?

# 115
  • София
  • Мнения: 6 682
Ботаническата е някъде по средата между Драгалевци и Симеоново, ако се движиш по околовръстното.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 735
Да,да за същото става на въпрос,защото има още една до паметника Левски.

# 117
  • Мнения: 53
Водим го навсякъде, където ходим и ние с малки изключения. Вземаме го винаги, когато пътуваме.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 466
И ние ходим на селски туризъм (при баба и дядо).Много зависи от времето какво може да си позволим.Обичаме да пътуваме язовири, реки, полянки.

# 119
  • Мнения: 508
Основно сме по парковете из София ,но и когато времето позволява си ходим някъде по язовирета ,полянки и така нататък .По моловете сме само ,когато ходим на кино .

# 120
  • Мнения: 345
Някой спомена Камбаните-работят ли,може ли да се стигне до тях!?Че с тези строежи там вече се дезориентирах къде се намират?

Камбаните работят, ние ходихме преди няколко месеца. На малката и беше интересно да слуша как звънят. На околовръстното има табела, която указва пътя. Приятно е там  Peace

# 121
  • София
  • Мнения: 8 283
Ако сме си в София, основно на съседните площадката и училище за да играят, карат колело.
Освен това на театър или в зоопарка, по-рядко на кино/балет... не съм любител на градските паркове.

# 122
  • Мнения: 432
Ако баща им не е на работа (той работи по график) ходим в Южния парк, зоолгическата градина или в парка до нас да карат колела и майка им с тях. Mr. Green

# 123
  • София
  • Мнения: 1 335
А знаете ли дали в заводите има нещо като Ден на отворените врати за посещения на граждани?
Спомням си, че едно време ни водиха от училище в завод Сердика, където се произвеждаше сладоледа Ескимо и беше суууупер интересно. И където се правеха тункваните вафли сме ходили...
Ако все още са възможни подобни посещения предполагам, че ще е много забавно/образователно/очароващо да се заведат хлапетата някой път Simple Smile

# 124
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Често водя племенника на боулинг (на 5г)! В повечето има и детски писти! 

Stelfy , мисля че има, но се отнася за групи от детски градини или училища

# 125
  • София
  • Мнения: 1 735
Към майките,водещи децата си на 3д имам въпрос -от каква възраст започнахте да ги водите?Дъщеря ми е на 3.8г. и сега има едно филмче за водна костенурка и много се чудя  newsm78Не знам дали ще издържи 88мин.

# 126
  • Мнения: 3 743
Ние сме водили щерката на 3Д за Коледа, но филмчето беше около 30 мин, на няколко пъти малко се посресна, но като цяло много й хареса Peace

# 127
  • Мнения: 52
Излизаме около града, ходим по атракции. При лошо време и дъжд се завираме в търговските центрове, гледаме куклени театри.

# 128
  • в очите на дъщеря си
  • Мнения: 201
Ние сме от малък град и е изключително трудно да заведеш детето си някъде , където да му е интересно , а и то няма къде. Имаме едно кафене за деца където е разделено за по малко и по големи и лятото ч водя там , но зимата е мн трудно ooooh!Всички детски сладкарници са в мази и са мн студени и вмирисани Sick

# 129
  • Мнения: 126
А знаете ли дали в заводите има нещо като Ден на отворените врати за посещения на граждани?
Спомням си, че едно време ни водиха от училище в завод Сердика, където се произвеждаше сладоледа Ескимо и беше суууупер интересно. И където се правеха тункваните вафли сме ходили...
Ако все още са възможни подобни посещения предполагам, че ще е много забавно/образователно/очароващо да се заведат хлапетата някой път Simple Smile

Аз също съм мислела затова и очаквам, ако някой случайно знае да напише.

# 130
  • София
  • Мнения: 6 682
Това ще е интересно наистина, ако откриете такъв завод, пишете.
Иначе сме ходили в Златоград, част от него е етнографски комплекс, в който има работилници, дъщеря ми беше много впечатлена от тях, от стана например в тъкачницата. Но е далече от София, за уикенда определено не става, за път отива целия ден почти:
http://www.zlatograd.bg/?pid=4,101

# 131
  • Мнения: 3 092
На разходка в парка , в зоологическата градина , на някоя детска площадка .
За дъщеря ми избора е голям- ходи и на театър (куклен) и на кино , ходим и на Витоша .
Когато брат и порасне още малко ще започнем и да пътуваме тук-таме за разкош Simple Smile

# 132
  • Мнения: 212
любим ни стана ЗООПАРКА  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт