какво е да си самотна майка?

  • 8 114
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 170
Конституция и закони - дрън дрън! Опитай се само да си вземеш детските, докато БНД се крие вдън земя и знаеш ли колко неща ще ти станат ясни.

Тук си много права. Дори понякога си мисля, ако родителите не са в брак, кое е по лошо признаването или непризнаването на детето от бащата. Припознаването е нож с две остриета и понякога(дори много често) единия родител в чудо се вижда заради поведението на другия. Дори и когато родителите са били в брак и после минат по пътя на развода, за единия, на който са присъдени родтителските права пак е тежко, ако другия родител е индиферентен към детето си и откровено безотговорен. Говоря в смисъл на това, че, ако и където трябва съгласието на двамата родители и единия го издирваш под дърво и камък или го теглиш с каиш, става наистина ужасно. Тогава някои родители предприемат драстични мерки, като лишаването от родителски права. И затова си мисля, че понякога самотен родител е по добрия вариант с оглед възможността за самостоятелно вземане на решенията касаещи детето.

# 31
  • Мнения: 347
Не съм самотна майка, дори не съм и майка изобщо, но и аз мисля, че си много млада и не е нужно да се подлагаш на това. Наскоро подобно нещо се случи на моя приятелка. Забременя при краткотрайна връзка. Не бяха един за друг, нямаше обвинения и караници. Вината е и на двамата. На нея естествено и беше много тежко и в някакъв момент дори имаше колебания, също като теб. Направиха аборт, той го пое изцяло, защото също беше с възможности. Няколко месеца след това тя срещна мъжа на живота си и в момента планират да имат деца, обичат се, той е готов, тя още повече и са щастливи заедно. Вече изобщо не съжалява.
Наистина мисля, че трябва да си дадеш шанс за по-добро.

# 32
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Конституция и закони - дрън дрън! Опитай се само да си вземеш детските, докато БНД се крие вдън земя и знаеш ли колко неща ще ти станат ясни.

Тук си много права. Дори понякога си мисля, ако родителите не са в брак, кое е по лошо признаването или непризнаването на детето от бащата. Припознаването е нож с две остриета и понякога(дори много често) единия родител в чудо се вижда заради поведението на другия. Дори и когато родителите са били в брак и после минат по пътя на развода, за единия, на който са присъдени родтителските права пак е тежко, ако другия родител е индиферентен към детето си и откровено безотговорен. Говоря в смисъл на това, че, ако и където трябва съгласието на двамата родители и единия го издирваш под дърво и камък или го теглиш с каиш, става наистина ужасно. Тогава някои родители предприемат драстични мерки, като лишаването от родителски права. И затова си мисля, че понякога самотен родител е по добрия вариант с оглед възможността за самостоятелно вземане на решенията касаещи детето.
Именно. Много са случаите, когато "тате" използва детето само като средство за шантаж и отмъщение. Детето страда, майката страда... големият мъж си чеше егото Mr. Green А понеже законът е на негова страна, всички гледат безпомощно.

Последна редакция: сб, 04 дек 2010, 14:44 от Делфина фон Ю.

# 33
  • Мнения: 66
Имам приятелка в подобна ситуация , но разликата е , че принца я изостави , когато сина й беше на 2 месеца . "Бащата" е с много добро материално състояние , но плаща издръжка 80 лв. Приятелката ми едва свързва двата края , родителите й са пенсионери с мизерни пенсийки , но помагат колкото могат . Малкия не е виждал "баща" си от години  , нови играчки , лакомства  и други "луксозни" неща получава единствено на празници . Помагам на приятелката ми с каквото мога - дрехи ,обувки ,играчки  , но винаги виждам болката в очите й , когато малкия ги получава . Тя е много горда и справя , макар и много трудно . Евала на такива жени . Защо таткото ги изостави , доколкото знам , семейството му непрекъснато повтаряше , че тази връзка няма да я бъде , че това дете се е появило само , защото моята приятелка иска да се сдобие с положение и парите им .
Момиче помисли си много сериозно , ще имаш ли възможност да се грижиш за себе си и детето , ще имаш ли подкрепата на семейството си ?

# 34
  • Мнения: 4 300
Не виждам особен смисъл да си чешем клавиатурите точно в тая насока. Очевадно е за всички, че родител не се става насила, без значение майка или баща. Човекът е предложил да помогне финансово, казал е че не иска да е баща, негово право е. Защото съгласете се, не е само издръжката ( евентуално) дерта за детето. 80те лв на месец са най малкото.

Делфина Ю, май не ми разбра въпроса. Не питам за случай, когато ти си искала детето и си го родила без подкрепа. Питам ако ти не искаш детето.

# 35
  • София
  • Мнения: 15 466
На себе си съм си обещала, че ако дъщеря ми изпадне един ден в подобна ситуация и си иска детето, ще помагаме, ако трябва ще го гледаме ние с баща й, ако тя още не си е устроила живота.


    И аз така обещах и сега,вече 6 години ми излиза през носа, това обещание! Някои разбират "ще помагам с каквото мога", като "ще те отглеждам теб и детето ти" докато съм жива! Внимавайте какво обещавате,че после няма връщане назад!Да ми е жив и здрав внука, той е моята голяма любов,обожавам го, но майка му ме накара да съжалявам за обещанието си!

# 36
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
В описаната от теб ситуация аз бих направила аборт.
Трудно е да си самотна майка.

# 37
  • Мнения: 289
Chanel, ми майката не иска да прави аборт, дай на сила да й го направи той.
И аз щях да направя предполагам ,макар майка ми да е 100 процента за  раждането.

# 38
  • Мнения: 1 217
Според мен не случайно законът, поне на хартия, в повечето случаи е на страната на майката. Защото и последиците за нея от аборт при първа бременност могат да бъдат много по-тежки например. За нея рискът да остане завинаги бездетна е огромен, затова е нейно право да реши дали да задържи или премахне детето. И не знам защо някои говорят така, сякаш тя задължава " жертвата " да поеме отговорност за чужда грешка. Той като не е готов и не иска да бъде баща защо не е взел сигурни мерки ?
Делфина фон Ю., не знам за какво " дундуркане " на детето от работодателя говориш, той не дундурка нито майката, нито детето. Просто е длъжен да спазва закона и да и подсигури такава работа и такова работно време, с които да не пречи на грижите за детето. Като например навременното му прибиране от детска градина и необходимостта майка му да го успокои ако се буди нощно време.

# 39
  • Мнения: 2 723
Искам да ви попитам само толкова ли е трудно да се справиш сам да родиш и да отгледаш едно дете?
На мен точно това ми изглежда много трудно и се чудя дали бих се справила,още повече незнам колко го искам... защото много си харесвам живота в момента и не мога да си представя целия да се промени.

Трудно е, особено когато си на 23, без работа и без помощ.
Още повече пък и ако не искаш да промениш живота си.
Отиди и направи аборт, пиши го в графа грешки и не си обърквай живота.

Chanel, ми майката не иска да прави аборт, дай на сила да й го направи той.

Майката няма представа какво иска в момента.
Да, бебетата са супер сладки, но са ангажимент за цял живот, а момичето е на 23.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 477
Напълно подкрепям мнението на Никси. Млада си, животът е пред теб...Недей го обърква от рано. Адски е трудно в България да си самотна майка - вече седма година се убеждавам в това. Изобщо недей да си мислиш, че ако бащата не иска да припознае детето това става лесно и евтино. А ако го припознае - мизерните 80 лв. няма много да ти помогнат. Помисли - детето боледува, в по-голяма възраст изисква водене и взимане от градина, училище и още куп неща. Ако си напълно сама е адски адски трудно....А на работодателите много им е зор за всичко това....
А детето е ангажимент завинаги и ти променя живота също така завинаги - искаш или не....

# 41
  • Мнения: 1 759
някои постове звучат все едно майките носят такова бреме на раменете си! Cry
Мила Лили, сега си в 4та седмица( само една точица на ехографа е),имаш поне две седмици да претеглиж сама за себе си кой ще е най добрия вариант! ако трябва седни и на един бял лист напиши всичко положително,всичко отрицателно,което виждаш! ти знаеш най добре дали родителите ти ще помагат(колкото могат),дали ще е добре да се върнеш при тях(незнам къде е точно това),дали да останеш там където си,за работодателя! всичко! пожелавам ти да вземеш най доброто решение за себе си!само не се отчайвай или притесняваш!не бъди тъжна,горе главата! Hug

# 42
  • Мнения: 54 445
Мила ЛилиHug
Никак не е лесно да си сам родител , дали се чувстваш самотен или не е друг въпрос .
Казваш , че не си добре материално , нямаш близки при теб , родителите ти са в друг град . С две думи , сложна ситуация .
За бащата е ясно , не иска дете . Остава ти да си отговориш доколко сърцето ти иска да задържиш бебето . Защото животът ти ще се промени и то завинаги . 24/7 ще се подчини на детето , което ще имаш . Особено , докато е по-малко . Децата често боледуват , в днешно време работодателите не са особено щастливи да имат служители , които често са в болнични . Това, което ти казва катюнгелче е по кодекс . Но не винаги се спазва . Във фирмата , в която работя преди 2 седмици съкратиха майка с дете на 1 година  Twisted Evil . Относно нощните смени , върнах се на работа , когато детето ми беше на 1г. и 6 мес. и си влезнах в редовен график с нощни смени , нищо , че по кодекс майки с деца до 3 години не трябва да полагат нощен труд  Naughty !
Аз отглеждам дъщеря ми сама от 9 години . Разделихме се с баща й , когато беше на 1г. и 6 мес. Благодаря на родителите ми , че ми помагаха , защото не виждам как щях да се справя без тях . Финансово не , но да я гледат, когато съм на работа , да я водят или вземат от градина и училище , се комбинирахме в зависимост коя смяна съм . От тази година съм малко по-свободна откъм ангажименти , защото вече дъщеря ми ходи сама на училище  Peace . Сега е на 11 г.

Помисли си , имаш време щом си в 4г.с. Никой не казва , аборта е нещо хубаво , но понякога е изход от непланирана ситуация . Да , има риск , но това е като да говорим за нероден Петко , риск има и от раждане на дете с увреждане ( не дай си боже ) !


В този смисъл и аз подкрепям Никси .


Трудно е, особено когато си на 23, без работа и без помощ.
Още повече пък и ако не искаш да промениш живота си.
Отиди и направи аборт, пиши го в графа грешки и не си обърквай живота.





# 43
  • Мнения: 347
някои постове звучат все едно майките носят такова бреме на раменете си! Cry


За съжаление е така. За съжаление в такава ситуация жената поема последствията. За съжаление говорим за България. Подкрепа това момиче от никъде няма да види, това е истината. Нито държавата може по някакъв начин да задължи бащата да осигурява адекватна помощ, нито ще срещне разбиране от работодатели, нито майчинството е достатъчно. Явно откъм финанси сама не може да се справи, а какво остава за всичко друго покрай гледането на детенце. Самотна майка в България на мен ми звучи като кошмар...

# 44
  • Мнения: 7 779
защо всички сте се хванали за 80 лв издръжка ???
като за начало е напълно възможно да са 60 лв .   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт