какво е да си самотна майка?

  • 8 112
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

Аз съм на 23. Преди няколко дни си направих тест за бременност тъй като ми закъснчваше с няколко дни.
Теста се оказа положителен.Ходих и на лекар и ми казаха 4е съм в 4та седмица.
Първата ми реакция беше да говоря с бащата. С него бяхме излизали към 2 месеца, но нещо не се получи.
Той е на 30 и много ме разочарова реакцията му не когато му казах, а след няколко дни. Аз реших че бих пробвала да отгледам това дете с него и му го казах - не искал да има деца,не бил готов,едно дете тябвало да е много желано защото иначе нито то нито родителите му щели да са щастливи, бил виждал как някакви хора се били събирали заради дете и после се развеждали...и иска да направя аборт. Въпросния човек е доста добре с парите и  предложи той да го плати.
Аз съм против абортите по принцип. Наистина възприемам това като отнемане на човешки живот.
Когато бях в болницата и го видях на ехограф реших че бих искала да го запазя.
Лошото е че няма никой на който да разчитам за пари. Издържам се сама ,а родителите ми живеят в друг град и са пенсионери и наистина и да искат няма как да ми помогнат. Ако реша наистина да го задържа ще се наложи да напусна работа (давам и нощни смени и предполагам това няма да се отрази добре на бебето) и освен да зимам някакви заеми незнам как иначе ще живея.
Отделно не съм сигурна как бих се справила като самотна майка,не знам почти нищо за малките деца и нямам познати които да имат.
Няма никой който би могъл да ме посъветва дали бих се справила...а въпросния баща твърди че познавал самотни майки и те и децата им не били щастливи и им било мн трудно...след такива приказки съм почти убедена че такув човек с нищо не би ми помогнал.
Знам че решение като това дали да прави аборт или не  човек трябва да вземе сам.

Искам да ви попитам само толкова ли е трудно да се справиш сам да родиш и да отгледаш едно дете?
На мен точно това ми изглежда много трудно и се чудя дали бих се справила,още повече незнам колко го искам... защото много си харесвам живота в момента и не мога да си представя целия да се промени.

# 1
  • Мнения: 1 092
Лили много тъжно ми стана от поста ти. Но мисля, че ти решението си го взела просто ти трябва малко подкрепа.
Не е нужно да напускаш работа - вземи болнични, после ще си майчинство. По време на това можеш да отидеш при родителите си, ако плащаш наем да си спестиш този разход. Поговори с майка си - тя ще ти даде съвет.
Аз няма как да знам, но предполагам - ще ти е трудно да си самотен родител? Но ако го махнеш по-лесно ли ще ти е?

# 2
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Лили, виждам, че се колебаеш, но донорът ти е прав - направи аборт. Много е трудно да отгледаш детенце сама - нямам предвид само материалната помощ, макар че тя е много важна. Млада си още - дай си шанс - ще срещнеш човек, с когото заедно ще поискате деца, които да отгледате заедно. Не се прави на майка героиня. Сега много момичета ще ти кажат - раждай бебето, няма нищо по-хубаво от него, но се замисли когато това бебе се роди с какви средства ще се грижиш САМА за него. Ти трябва да бъдеш и майка и баща. Не мисля, че е необходимо да си го причиняваш и на себе си, и на бебето. Предполагам, че в началото много ще страдаш, още повече, че ти си протива аборта, но според мен ще е за ТВОЕ добро. Бъди егоист! Твърде млада си, за да ставаш самотна майка. Ако разчиташ на това, че мъжът ще се трогне и ще се съберете, не се заблуждавай и не рискувай.
 П.С.
 Съжалявам, че трябваше да напиша всичко това, но реалността не е само цветя и кебапчета и принцовете с белите коне отдавна изчезнаха.

# 3
  • Мнения: 1 217
Аз бих го съдила за издръжка, както и ще кажа на целия свят с каквито средства мога, че има един тъпльо, който е добре финансово, а отказва да осигури поне материално собственото си дете. За работата мисля, че работодателят е длъжен да осигури на  служителя си-майка с малко дете такова работно време, което да и позволява да се грижи за детето си, от порядъка на от 9 до 5. Ако откаже и се опита да те уволни неправомерно можеш да го осъдиш. Познавам държавен служител във важна институция, който осъди работодатялят си преди години и все още работи в същата институция. Ако решиш да задържиш бебето мога да ти помогна с дрешки и обувки, предполагам, че и други майки ще се включат. А родителите ти въпреки, че са в друг град, не ги подценявай като фактор, може да им го заведеш там да го гледат, хем на по-спокойно и чисто място ще расте. Каквото и да решиш, знай, че животът е пред теб, няма непреодолими неща. След време ще бъдеш благодарна, че не си се обвързала с дезориентиран мухльо, който не е способен да поема отговорност.

# 4
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Аз бих го съдила за издръжка, както и ще кажа на целия свят с каквито средства мога, че има един тъпльо, който е добре финансово, а отказва да осигури поне материално собственото си дете. За работата мисля, че работодателят е длъжен да осигури на  служителя си-майка с малко дете такова работно време, което да и позволява да се грижи за детето си, от порядъка на от 9 до 5. Ако откаже и се опита да те уволни неправомерно можеш да го осъдиш. Познавам държавен служител във важна институция, който осъди работодатялят си преди години и все още работи в същата институция.
Вярвай си... Mr. Green
На практика няма сила, която да накара БНД да плаща присъдената издръжка (не че с 80лв макс ще си облечеш детето в Армани). А ако го осъдиш, може да реши да използва детето, за да си отмъсти. Голяма част от самотните майки са заложници на БНДтата си. Няма и работодател, който да се съгласи да ти дундурка детето. А парите, вместо за съдилища, ще ти трябват за мляко и памперси.

Истината е, че да си самотна майка е непосилно трудно. Трябва много, ама много да го искаш. А ти май не го искаш толкова?

# 5
  • Мнения: 2 161
Излизаш с него два месеца,не се получава и по-късно установяваш,че си бременна.Е?Направо ти се чудя,защо изобщо го занимаваш с глупости.Да,глупости,да подчертая.Преди някоя патка да реши да ме поучава,че детето не е глупост.Бременна си по стечение на обстоятелствата,а не,защото някой от вас го е искал  дете.След като нямаш пари да го отгледаш това дете,абортирай.Подреди си живота и тогава раждай.катюнгелче,защо човекът да е дезориентиран мухльо?

# 6
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
защо човекът да е дезориентиран мухльо?
Защото не е взел мерки това да не се случи. Тя като е патка, той какъв е?

# 7
  • Мнения: 5 001
Мисля,че всеки гледа от своята си камбанария,а момичето търси съвет!!!Станалото е станало вече.....Не е важно какво не СА направили и кой какъв е....Щом търси мнения и съвет от форум...Значи не му е лесно на момичето.....

lily_2010 .....Моето мнение е,че може да е много трудно,може да изглеждат нещата по-черни околко са в действителност.....Но да не стане така,че да направиш аборт и после цял живот да съжаляваш за постъпката си поради различни причини.....

Ако аз бях на твое място щях да задържа детето.Нещата в живота ни не се развиват,както ние искаме в повечето случаи.....Не се отчайвай,намери сили в себе си и ще се справиш със ситуацията.Вярвам,че нещата ще се подредят! Hug

# 8
  • Мнения: 2 161
защо човекът да е дезориентиран мухльо?
Защото не е взел мерки това да не се случи. Тя като е патка, той какъв е?
А,той не е взел мерки?Пак ще се получи тема,осеяна с бисери и диаманти.

# 9
  • Italia
  • Мнения: 1 059
lily_2010, клокарника не е мястото за темата ти. Имаме подфорум за Родители, отглеждащи сами децата си, ела и чети на воля. Ако решиш да питаш - гарантирам, че ще получиш съвети и отговори от хора, които реално са като теб.
Дали да родиш или да премахнеш детето е само твое решение и ти сама ще носиш последствията от него, каквото и да е то. Искам само да ти кажа, че има доста самотни майки още преди раждането - е, не им е лесно, сигурна съм, но се справят отлично

# 10
  • Мнения: 2 222
Бащата го отписваме, аз бих говорила с родителите си дали и колко са склонни да помогнат те. Каквито и да са родителите, дори и моралната подкрепа е важна в този момент. Може да поискат да се грижат после за внучето, докато е малко. А през това време майката може да си подреди живота и работата, за да се грижи занапред тя за детето.

На себе си съм си обещала, че ако дъщеря ми изпадне един ден в подобна ситуация и си иска детето, ще помагаме, ако трябва ще го гледаме ние с баща й, ако тя още не си е устроила живота.

Това, че тя не била внимавала  ooooh! Постоянно жени, женени от години, забременяват непланирано, въпреки пазенето, а какво остава за младо момиче без истински опит в секс, предпазване и т.н.

# 11
  • Мнения: 4 300
Работодателят може много неща да е длъжен да направи, но никой не е длъжен да осигури работодател.
Това, което се е случило, може да се случи на всеки. Не знам как ще го осъди да плаща издръжка, но ще е скъпо и сложно, а издръжката - малка.
По добре си събери акъла, направи реална преценка какво имаш, откъде можеш да разчиташ на помощ и вземи решение.
Въпросът как се справят самотните майки не е еднозначен, всички хора са различни. Да не говорим, че това не е участ за цял живот, утре може да се омъжиш за някой.

Да пишем какъв *** е биологичния баща няма особен смисъл, нито да бистрим вина. Всеки си има глава на раменете и си  носи последствията от действията.

# 12
  • Мнения: 1 217
Ами да, не е взел мерки. Колкото и да ти се иска Chanel да го изкараш съвестен човечеца, вината за това, че не са се пазили достатъчно е и на двамата. Значи той трябва да предвиди, че е възможно жената, с която е бил да задържи детето. И колкото и да не е готов е длъжен да се погрижи за него, дори кучетата го правят. Обаче нещо ми подсказва, че сега хлипайки се е скрил под полата на мама и я моли за прошка, докато майката на детето му ходи по лекари и се чуди как да го отгледа.
Делфина фон Ю. ,хайде не се прави на по-компетентна отколкото си, има си закони и правила, описани в указ, наречен Конституция. И колкото и да не ти се вярва понякога може да стъжни животеца на някой безотговорен синковец.

# 13
  • Мнения: 2 161
Колкото и да ти се иска Chanel да го изкараш съвестен човечеца
Единствено,което трябва да направи този човек е,да плати аборта.

# 14
  • Мнения: 654
Аз лично мисля,че ти трябва да решиш сама за себе си какво искаш.
Знаеш ли колко много жени имат съпруг или съжителстват с мъж,а на практика са самотни майки.
Много ще е трудно да се грижиш за дете и голямо дете или по лошо-за непукист.

# 15
  • Мнения: 1
мерси много за мненията, мисля че ми бяха достатъчни  Simple Smile
ще си помисля доста сериозно Confused

# 16
  • Мнения: 170
Колкото и да ти се иска Chanel да го изкараш съвестен човечеца
Единствено,което трябва да направи този човек е,да плати аборта.

Е, да, де, то бебето е станало от въздуха и участник в създаването му е била само майката ooooh! Rolling Eyes!

lily_2010, послушай NikolForAll и се посъветвай в темата в която могат да ти дадат адекватен съвет хора минали през подобна ситуация. Много искам да ти дам съвет, ноооо не мога. Нещата не са прости, нито едностранчиви. Пожелавам ти късмет, каквото и да решиш!

# 17
  • Мнения: 613
Не знам какво е да си самотна майка, защото не съм. Не е вярно обаче, че всички самотни майки са нещастни, както и децата им. Има и такива, които са намерили хармонията и живеят щастливо. Трудно? Да, при всички случаи е по-трудно.
За бащата забрави, той знае, че не иска детето. Това разбира се не го освобождава от задължения, ама насила хубост не става. Дори да се беше съгласил да опитате, каква е гаранцията, че след 2 месеца няма да се разделите? Или след година?
Въпросът е ти искаш ли детето? На него трябва да си отговориш. Но не дали си за и против абортите, а искаш ли детето с цената на това, че животът ти ще се промени. Защото ще се промени със сигурност.
Здравейте,

На мен точно това ми изглежда много трудно и се чудя дали бих се справила,още повече не знам колко го искам... защото много си харесвам живота в момента и не мога да си представя целия да се промени.

Ако не можеш да си представиш, че животът ти ще се промени, според мен не желаеш детето. А да се роди дете, което не е желано, според мен не е добре.
А за справянето - човек може да се справи с повече неща отколкото предполага, но трябва да го желае.
Успех! Пожелавам да вземеш най-доброто решение за себе си.

# 18
  • Мнения: 1 217
Колкото и да ти се иска Chanel да го изкараш съвестен човечеца
Единствено,което трябва да направи този човек е,да плати аборта.
Щом има финансова възможност, а и дори да нямаше такава, само урод би оставил собственото си дете на произвола на съдбата. Знам за един, който до преди години активно присъстваше и в медийния живот, и никой не подозираше, че всеки път като види дъщеря си на улицата си извръща главата на другата страна. Класически мухльо. Жалко, че с купищата си пари не може да си купи и грам мозък.

# 19
  • Мнения: 2 161


Е, да, де, то бебето е станало от въздуха и участник в създаването му е била само майката ooooh! Rolling Eyes!


Аз това и казвам,че другият също трябва да поеме отговорност-да плати аборта.

# 20
  • Мнения: 1 849
Колкото и да ти се иска Chanel да го изкараш съвестен човечеца
Единствено,което трябва да направи този човек е,да плати аборта.
Да, това синоним на поемане на огтоворност ли е?  ooooh!

# 21
  • Мнения: 2 161
А ти какво искаш?След двумесечна връзка,диамант ли да й подари?

# 22
  • Мнения: 1 217
Да поеме отговорност, нищо повече. Никой не може да го накара насила да живее с майката, но за детето, в случай, че реши да го отгледа е длъжен да помага, тъй като когато е забременяла не е гледал безучастно.

# 23
  • Мнения: 4 300
Тъй и тъй авторката ни благодари, да поразсъждаваме върху обратния вариант. Излизате с мъж, не вървят нещата, не искате да сте повече заедно,мислите че нямате бъдеще. Той обаче иска да е с вас, иска и дете. Бихте ли го родили?

# 24
  • Мнения: 170
Значи след двумесечна връзка диамант не може, ама няколко сперматозоида не са проблем, а... , да за тях пари не е давал.... ooooh! ... Каквото и да си говорм отговорността за детето е и на двамата....това, че майката износва плода, не я прави повече родител от бащата....

Рокси, говорим и сме изправени пред свършен факт...а и никой не го кара да се жени...има дете, трябва да се поеме отговорност...ама какво говоря и аз....мъжа никога няма вина.... Whistling

# 25
  • Мнения: 2 161
Чакам с нетърпение отговорите към Рокси.

# 26
  • Мнения: 170
Ако не го искам(мъжа де), не бих му родила дете, разбира се....Но, ако вече е станало и искам детето Naughty, нищо няма да е в състояние да ме накара да го махна....и ще настоявам да поеме своята част от отговорността...друг е въпроса, че една издръжка не решава проблема, ако не се полагат грижи извън нейните рамки....

# 27
  • Мнения: 613
Тъй и тъй авторката ни благодари, да поразсъждаваме върху обратния вариант. Излизате с мъж, не вървят нещата, не искате да сте повече заедно,мислите че нямате бъдеще. Той обаче иска да е с вас, иска и дете. Бихте ли го родили?

 Joy Обратният вариант е за мен - бременна, не желае детето, но таткото напъва да го роди и да се опитат да са заедно. Е, горкият татко - жена може да вземе самостоятелно решение да роди и да си гледа детето, ама таткото как да стане самотен татко, като жената не иска да ражда.

# 28
  • Мнения: 170
Между другото имам такъв пример пред себе си...с мой изключително близък приятел...Неговата възлюбена не искаше деца, не мислеше, че имат бъдеще, че не може да живее в България и така нататък....Ноооо забременя, износи детето и го роди, таткото го призна, тя се прибра с него в неговия дом....и после остави бебето си на 5дена и си замина...и сега таткото е самотен татко на сладко бебче и си го гледа...САМ....

# 29
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Делфина фон Ю. ,хайде не се прави на по-компетентна отколкото си, има си закони и правила, описани в указ, наречен Конституция. И колкото и да не ти се вярва понякога може да стъжни животеца на някой безотговорен синковец.
Joy hahaha (горчив смях)

Я намини към форумите за самотни майки да видиш за какво иде реч Mr. Green

Извинявай, ама вече 20та година съм в тая какаманга и ако аз не съм компетентна по въпроса не знам кой е!

Конституция и закони - дрън дрън! Опитай се само да си вземеш детските, докато БНД се крие вдън земя и знаеш ли колко неща ще ти станат ясни.
Истината е, че една жена, решила се да се прави на майка-героиня е абсолютно сама и помощ - отникъде.

П.С. И самотни татковци има - но са застрашен биологичен вид Wink

Щом има финансова възможност, а и дори да нямаше такава, само урод би оставил собственото си дете на произвола на съдбата. Знам за един, който до преди години активно присъстваше и в медийния живот, и никой не подозираше, че всеки път като види дъщеря си на улицата си извръща главата на другата страна. Класически мухльо. Жалко, че с купищата си пари не може да си купи и грам мозък.
Знам за кого говориш Wink
Не са уроди. Нормални пут*вци са. И най-лошото е, че все се намира поредната тъпачка да прибере бедния, нещастен човечец, щото той, нъл, край нея ще се промени... Mr. Green - после той и на нея прави дете и пак... чао!

Последна редакция: сб, 04 дек 2010, 12:48 от Делфина фон Ю.

# 30
  • Мнения: 170
Конституция и закони - дрън дрън! Опитай се само да си вземеш детските, докато БНД се крие вдън земя и знаеш ли колко неща ще ти станат ясни.

Тук си много права. Дори понякога си мисля, ако родителите не са в брак, кое е по лошо признаването или непризнаването на детето от бащата. Припознаването е нож с две остриета и понякога(дори много често) единия родител в чудо се вижда заради поведението на другия. Дори и когато родителите са били в брак и после минат по пътя на развода, за единия, на който са присъдени родтителските права пак е тежко, ако другия родител е индиферентен към детето си и откровено безотговорен. Говоря в смисъл на това, че, ако и където трябва съгласието на двамата родители и единия го издирваш под дърво и камък или го теглиш с каиш, става наистина ужасно. Тогава някои родители предприемат драстични мерки, като лишаването от родителски права. И затова си мисля, че понякога самотен родител е по добрия вариант с оглед възможността за самостоятелно вземане на решенията касаещи детето.

# 31
  • Мнения: 347
Не съм самотна майка, дори не съм и майка изобщо, но и аз мисля, че си много млада и не е нужно да се подлагаш на това. Наскоро подобно нещо се случи на моя приятелка. Забременя при краткотрайна връзка. Не бяха един за друг, нямаше обвинения и караници. Вината е и на двамата. На нея естествено и беше много тежко и в някакъв момент дори имаше колебания, също като теб. Направиха аборт, той го пое изцяло, защото също беше с възможности. Няколко месеца след това тя срещна мъжа на живота си и в момента планират да имат деца, обичат се, той е готов, тя още повече и са щастливи заедно. Вече изобщо не съжалява.
Наистина мисля, че трябва да си дадеш шанс за по-добро.

# 32
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Конституция и закони - дрън дрън! Опитай се само да си вземеш детските, докато БНД се крие вдън земя и знаеш ли колко неща ще ти станат ясни.

Тук си много права. Дори понякога си мисля, ако родителите не са в брак, кое е по лошо признаването или непризнаването на детето от бащата. Припознаването е нож с две остриета и понякога(дори много често) единия родител в чудо се вижда заради поведението на другия. Дори и когато родителите са били в брак и после минат по пътя на развода, за единия, на който са присъдени родтителските права пак е тежко, ако другия родител е индиферентен към детето си и откровено безотговорен. Говоря в смисъл на това, че, ако и където трябва съгласието на двамата родители и единия го издирваш под дърво и камък или го теглиш с каиш, става наистина ужасно. Тогава някои родители предприемат драстични мерки, като лишаването от родителски права. И затова си мисля, че понякога самотен родител е по добрия вариант с оглед възможността за самостоятелно вземане на решенията касаещи детето.
Именно. Много са случаите, когато "тате" използва детето само като средство за шантаж и отмъщение. Детето страда, майката страда... големият мъж си чеше егото Mr. Green А понеже законът е на негова страна, всички гледат безпомощно.

Последна редакция: сб, 04 дек 2010, 14:44 от Делфина фон Ю.

# 33
  • Мнения: 66
Имам приятелка в подобна ситуация , но разликата е , че принца я изостави , когато сина й беше на 2 месеца . "Бащата" е с много добро материално състояние , но плаща издръжка 80 лв. Приятелката ми едва свързва двата края , родителите й са пенсионери с мизерни пенсийки , но помагат колкото могат . Малкия не е виждал "баща" си от години  , нови играчки , лакомства  и други "луксозни" неща получава единствено на празници . Помагам на приятелката ми с каквото мога - дрехи ,обувки ,играчки  , но винаги виждам болката в очите й , когато малкия ги получава . Тя е много горда и справя , макар и много трудно . Евала на такива жени . Защо таткото ги изостави , доколкото знам , семейството му непрекъснато повтаряше , че тази връзка няма да я бъде , че това дете се е появило само , защото моята приятелка иска да се сдобие с положение и парите им .
Момиче помисли си много сериозно , ще имаш ли възможност да се грижиш за себе си и детето , ще имаш ли подкрепата на семейството си ?

# 34
  • Мнения: 4 300
Не виждам особен смисъл да си чешем клавиатурите точно в тая насока. Очевадно е за всички, че родител не се става насила, без значение майка или баща. Човекът е предложил да помогне финансово, казал е че не иска да е баща, негово право е. Защото съгласете се, не е само издръжката ( евентуално) дерта за детето. 80те лв на месец са най малкото.

Делфина Ю, май не ми разбра въпроса. Не питам за случай, когато ти си искала детето и си го родила без подкрепа. Питам ако ти не искаш детето.

# 35
  • София
  • Мнения: 15 466
На себе си съм си обещала, че ако дъщеря ми изпадне един ден в подобна ситуация и си иска детето, ще помагаме, ако трябва ще го гледаме ние с баща й, ако тя още не си е устроила живота.


    И аз така обещах и сега,вече 6 години ми излиза през носа, това обещание! Някои разбират "ще помагам с каквото мога", като "ще те отглеждам теб и детето ти" докато съм жива! Внимавайте какво обещавате,че после няма връщане назад!Да ми е жив и здрав внука, той е моята голяма любов,обожавам го, но майка му ме накара да съжалявам за обещанието си!

# 36
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
В описаната от теб ситуация аз бих направила аборт.
Трудно е да си самотна майка.

# 37
  • Мнения: 289
Chanel, ми майката не иска да прави аборт, дай на сила да й го направи той.
И аз щях да направя предполагам ,макар майка ми да е 100 процента за  раждането.

# 38
  • Мнения: 1 217
Според мен не случайно законът, поне на хартия, в повечето случаи е на страната на майката. Защото и последиците за нея от аборт при първа бременност могат да бъдат много по-тежки например. За нея рискът да остане завинаги бездетна е огромен, затова е нейно право да реши дали да задържи или премахне детето. И не знам защо някои говорят така, сякаш тя задължава " жертвата " да поеме отговорност за чужда грешка. Той като не е готов и не иска да бъде баща защо не е взел сигурни мерки ?
Делфина фон Ю., не знам за какво " дундуркане " на детето от работодателя говориш, той не дундурка нито майката, нито детето. Просто е длъжен да спазва закона и да и подсигури такава работа и такова работно време, с които да не пречи на грижите за детето. Като например навременното му прибиране от детска градина и необходимостта майка му да го успокои ако се буди нощно време.

# 39
  • Мнения: 2 723
Искам да ви попитам само толкова ли е трудно да се справиш сам да родиш и да отгледаш едно дете?
На мен точно това ми изглежда много трудно и се чудя дали бих се справила,още повече незнам колко го искам... защото много си харесвам живота в момента и не мога да си представя целия да се промени.

Трудно е, особено когато си на 23, без работа и без помощ.
Още повече пък и ако не искаш да промениш живота си.
Отиди и направи аборт, пиши го в графа грешки и не си обърквай живота.

Chanel, ми майката не иска да прави аборт, дай на сила да й го направи той.

Майката няма представа какво иска в момента.
Да, бебетата са супер сладки, но са ангажимент за цял живот, а момичето е на 23.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 477
Напълно подкрепям мнението на Никси. Млада си, животът е пред теб...Недей го обърква от рано. Адски е трудно в България да си самотна майка - вече седма година се убеждавам в това. Изобщо недей да си мислиш, че ако бащата не иска да припознае детето това става лесно и евтино. А ако го припознае - мизерните 80 лв. няма много да ти помогнат. Помисли - детето боледува, в по-голяма възраст изисква водене и взимане от градина, училище и още куп неща. Ако си напълно сама е адски адски трудно....А на работодателите много им е зор за всичко това....
А детето е ангажимент завинаги и ти променя живота също така завинаги - искаш или не....

# 41
  • Мнения: 1 759
някои постове звучат все едно майките носят такова бреме на раменете си! Cry
Мила Лили, сега си в 4та седмица( само една точица на ехографа е),имаш поне две седмици да претеглиж сама за себе си кой ще е най добрия вариант! ако трябва седни и на един бял лист напиши всичко положително,всичко отрицателно,което виждаш! ти знаеш най добре дали родителите ти ще помагат(колкото могат),дали ще е добре да се върнеш при тях(незнам къде е точно това),дали да останеш там където си,за работодателя! всичко! пожелавам ти да вземеш най доброто решение за себе си!само не се отчайвай или притесняваш!не бъди тъжна,горе главата! Hug

# 42
  • Мнения: 54 445
Мила ЛилиHug
Никак не е лесно да си сам родител , дали се чувстваш самотен или не е друг въпрос .
Казваш , че не си добре материално , нямаш близки при теб , родителите ти са в друг град . С две думи , сложна ситуация .
За бащата е ясно , не иска дете . Остава ти да си отговориш доколко сърцето ти иска да задържиш бебето . Защото животът ти ще се промени и то завинаги . 24/7 ще се подчини на детето , което ще имаш . Особено , докато е по-малко . Децата често боледуват , в днешно време работодателите не са особено щастливи да имат служители , които често са в болнични . Това, което ти казва катюнгелче е по кодекс . Но не винаги се спазва . Във фирмата , в която работя преди 2 седмици съкратиха майка с дете на 1 година  Twisted Evil . Относно нощните смени , върнах се на работа , когато детето ми беше на 1г. и 6 мес. и си влезнах в редовен график с нощни смени , нищо , че по кодекс майки с деца до 3 години не трябва да полагат нощен труд  Naughty !
Аз отглеждам дъщеря ми сама от 9 години . Разделихме се с баща й , когато беше на 1г. и 6 мес. Благодаря на родителите ми , че ми помагаха , защото не виждам как щях да се справя без тях . Финансово не , но да я гледат, когато съм на работа , да я водят или вземат от градина и училище , се комбинирахме в зависимост коя смяна съм . От тази година съм малко по-свободна откъм ангажименти , защото вече дъщеря ми ходи сама на училище  Peace . Сега е на 11 г.

Помисли си , имаш време щом си в 4г.с. Никой не казва , аборта е нещо хубаво , но понякога е изход от непланирана ситуация . Да , има риск , но това е като да говорим за нероден Петко , риск има и от раждане на дете с увреждане ( не дай си боже ) !


В този смисъл и аз подкрепям Никси .


Трудно е, особено когато си на 23, без работа и без помощ.
Още повече пък и ако не искаш да промениш живота си.
Отиди и направи аборт, пиши го в графа грешки и не си обърквай живота.





# 43
  • Мнения: 347
някои постове звучат все едно майките носят такова бреме на раменете си! Cry


За съжаление е така. За съжаление в такава ситуация жената поема последствията. За съжаление говорим за България. Подкрепа това момиче от никъде няма да види, това е истината. Нито държавата може по някакъв начин да задължи бащата да осигурява адекватна помощ, нито ще срещне разбиране от работодатели, нито майчинството е достатъчно. Явно откъм финанси сама не може да се справи, а какво остава за всичко друго покрай гледането на детенце. Самотна майка в България на мен ми звучи като кошмар...

# 44
  • Мнения: 7 779
защо всички сте се хванали за 80 лв издръжка ???
като за начало е напълно възможно да са 60 лв .   bouquet

# 45
  • Мнения: 1 759
някои постове звучат все едно майките носят такова бреме на раменете си! Cry


За съжаление е така. За съжаление в такава ситуация жената поема последствията. За съжаление говорим за България. Подкрепа това момиче от никъде няма да види, това е истината. Нито държавата може по някакъв начин да задължи бащата да осигурява адекватна помощ, нито ще срещне разбиране от работодатели, нито майчинството е достатъчно. Явно откъм финанси сама не може да се справи, а какво остава за всичко друго покрай гледането на детенце. Самотна майка в България на мен ми звучи като кошмар...

да! то не стига,че е трудно в днешно време да си родител със семейство,но да си самотен не е "звучи кошмарно",ами е действителност,ако няма помощ! 240лв. майчинство не стигат за абсолютно нищичко трябва да го знаеш! разбира се човек знае и 2 и 200,ама едни елентарни месечни сметки и ...толкова са!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 120
Изумена съм, че жени, избрали да родят детето си и изпитали щастието от майчинството, дават съвет на друга жена да убие своето дете. И моето дете не беше планирано, но се получи и много се радвам за това.
Дъщеря ми е най-хубавото нещо, което ми се е случвало в живота.
Никой не знае какъв му е късметът. Може да родиш детето и да си намериш мъж, а може да абортираш и за винаги да си останеш сама.
На 23 или на 32, на една самотна майка винаги ще й бъде трудно. Сега поне родителите ти са живи и съм сигурна, че няма да те оставят да отгледаш сама детето си.
Аз забременях на 37 години и много ме е яд, че отлагах толкова дълго да имам деца.
Животът си е твой, бебето си е твое и ти решаваш, но ако решиш да родиш детето, съм сигурна, че и в най-трудните моменти няма да съжаляваш, че го има.


# 47
  • Мнения: 54 445
miss piggyHug

Аз също родих на 34 г. , но не съжалявам за това . Дори напротив , ако ми се беше случило на 23 нямаше да се справя  , или със сигурност щеше да е непосилно трудно .
Освен това детето ми е родено в брак , планирано , т. е. не съм избрала самоцелно да бъда сам родител  Peace . А че не се получиха нещата , ами за съжаление така е , но не по мое желание .
Само че на 34 г. имах пълна финансова независимост , родителите ми бяха пенсионери и ми помагаха физически . Което на 23 нямаше как да стане ...

Но ... решението човек сам трябва да го вземе и да носи отговорност за това  Peace .

# 48
  • Мнения: 1 759
Изумена съм, че жени, избрали да родят детето си и изпитали щастието от майчинството, дават съвет на друга жена да убие своето дете. И моето дете не беше планирано, но се получи и много се радвам за това.
Дъщеря ми е най-хубавото нещо, което ми се е случвало в живота.
Никой не знае какъв му е късметът. Може да родиш детето и да си намериш мъж, а може да абортираш и за винаги да си останеш сама.
На 23 или на 32, на една самотна майка винаги ще й бъде трудно. Сега поне родителите ти са живи и съм сигурна, че няма да те оставят да отгледаш сама детето си.
Аз забременях на 37 години и много ме е яд, че отлагах толкова дълго да имам деца.
Животът си е твой, бебето си е твое и ти решаваш, но ако решиш да родиш детето, съм сигурна, че и в най-трудните моменти няма да съжаляваш, че го има.


в последното си изречение си го казала,Тя решава!мен ако питате -НЕ на аборта,но ако ЛИли няма никаква друга възможност!затова писах по горе че трбява много добре да го помисли,дори да пише на лист положителни и отрицателни страни!от всяка една страна да го погледне!задължително!не с лека ръка да го "пише в графата грешки"
и разбира се,че децата са най-прекрасното нещо на този свят! за това няма спор!

# 49
  • Мнения: 54 445
Темата е за това трудно ли е да си самотна майка , а не ценност ли са децата  Peace !
За второто няма спор  Hug .

# 50
  • Мнения: 1 759
Темата е за това трудно ли е да си самотна майка , а не ценност ли са децата  Peace !
За второто няма спор  Hug .

с кратък отгоров-ДА,естествено,че е трудно,ако нямаш финансова независимост или финансова подкрепа!

# 51
  • София
  • Мнения: 4 884
Искам да ви попитам само толкова ли е трудно да се справиш сам да родиш и да отгледаш едно дете?
На мен точно това ми изглежда много трудно и се чудя дали бих се справила,още повече незнам колко го искам... защото много си харесвам живота в момента и не мога да си представя целия да се промени.

Трудно е, особено когато си на 23, без работа и без помощ.
Още повече пък и ако не искаш да промениш живота си.
Отиди и направи аборт, пиши го в графа грешки и не си обърквай живота.

Chanel, ми майката не иска да прави аборт, дай на сила да й го направи той.

Майката няма представа какво иска в момента.
Да, бебетата са супер сладки, но са ангажимент за цял живот, а момичето е на 23.



Наистина всеки взима сам решенията и сам носи последствията от това.

Лично аз споделям мнението на Никси, че трябва да си дадеш втори шанс, независимо от колебанията, които имаш в момента. Този човек просто е минал през живота ти и никога повече няма да се върне в него. Но утре имаш шанса да срещнеш мъжът за теб и да създадете едно ново начало заедно. Приеми положението, в което се намираш в момента като грешка, направи аборт и продължи напред. Времето ще излекува колебанията и спомена от грешката.

А конкретно по темата- да си майка, която отглежда детето си сама, е много трудно призвание. Няма значение дали тази майка е самотна, разведена или вдовица. Тя е сама и това носи след себе си куп лишения и отговорности- за детето и за нея самата.
Желая ти успех и се надявам да си много обичана и щастлива занапред!

# 52
  • Мнения: 2 723
Аз забременях на 37 години и много ме е яд, че отлагах толкова дълго да имам деца.

Aз родих на 28 и на 30.
СЕга си мисля, че би било хубаво да бях родила по-рано, ноооооо с акъла който имам сега - на 33.
Ако бях забременяла от некой си на 23 и през ум нямаше да ми мине да задържа детето.
Родителите ми ми помагат и сега, но хората работят, та помощта е основно през уикендите и през отпуските им.
Иначе за да съм по-конкретна ето как протича един мой ден като самотен родител на 2 деца:
Ставаме в 7, обличаме се, мием зъби, приготвяме раници.
В 8 трябва да излезем, но това се случва адски рядко, защото на някой ще му се допикае на вратата, ще започне да се търси любима играчка или някой няма да си хареса шапката, която съм приготвила...
Излизаме в 8:30, тичаме до градината. С малкия на ръце завеждаме баткото, защото ако го оставя да ходи ще закъснеем още повече.
След това с пълна сила до яслата, там се започва едни драми, щото дребс е адски привързан към мен.
Към 9:15 потеглям към офиса, където се предполага, че трябва да съм в 9.
Работя до 17:30, но се изнизвам в 17, щото градината работи до 6. Демек нема как да стане номера, ако си тръгна на време и се нахендря във всички възможни задръствания..
В 6:30 сме си у дома, следва готвене, ядене, игра, къпане, обличане на пижами, приказка за лека нощ.
В 9-9:30 всички спят, тогава оправям къщата, взимам си душ, пускам пералня, миялна машина и си лягам.
Рядко се виждам с приятели навън, защото с децата е трудничко...
Отказвам командировки в чужбина, защото няма кой да гледа децата....
И да, разбира се, че децата за най-прекрасното нещо на света, но темата не беше за това.

# 53
  • Мнения: 7 325
Да децата са най прекрасното нещо на света когато са желани, планувани, чакани ( от двама ), когато родителите са готови за тази отговорност и морално и материално.
 

# 54
  • Мнения: 1 325
Мила Лили, когато аз направих моя аборт бях на 28 години. Бях сама и нямаше да се справя. Ти си на 23!! Много млада и много сама.
Сега съм сама мама на прекрасно момиченце. Но сега мога! Сега съм пълноценна като родител, сега мога да предложа хубав живот на детето си. Сега съм много щастлива с дъщеря си, нито съм сама, нито съм самотна.

Тогава не можех и взех най-разумното решение. Боля ме, но мина. Е, така и не родих, но това не ми пречи да не съжалявам за избора си. Постъпи както решиш, но мая съвет е да не си причиняваш нещо, което не можеш да понесеш Hug

А, и всяко зло е за добро, вярвай ми!

# 55
  • Мнения: 12 665
Един миг невнимание - цял живот мъртъв. Тя ли сбъркала, той ли сбъркал.

# 56
  • Мнения: 23
Трещерица, много точно казано! Едни грешат, друг плаща с живота си за тази грешка... Именно за това аз избрах да си поема отговорността на грешката си и да си гледам детето макар и сама.... Само за протокола, аз станах майка на 21 години....

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 21:00 от Mel-o

# 57
  • Мнения: 1 023
и да имаш финансова помощ, и гръб за смени да имаш - пак е трудно.
много.
само на 23 си.
само на 23.
23, не е като 32. и ако на 32 решението да имам, или да нямам; то на 23 е - да имам сега, или след време.
кураж, моми4е.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 120
Раждането също е трудно. Въобще да не раждаме тогава.
Без значение дали са омъжени или не, без значение от възрастта, на майките винаги им е трудно.

# 59
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Трещерица, много точно казано! Едни грешат, друг плаща с живота си за тази грешка... Именно за това аз избрах да си поема отговорността на грешката си и да си гледам детето макар и сама.... Само за протокола, аз станах майка на 21 години....
Извинявай, но ми прозвуча така, сякаш с раждането на детето и отглеждането му изкупуваш младежката си грешка. Не ми казвай, че никога не ти е било трудно и не си плакала от безсилие. Не ти ли се е искало детето да бъде гушнато от баща му, да ги видиш как си играят заедно,  как баща му го носи на конче и детето ти се залива от смях?
 Аз не мога да си обясня лекотата, с която някои потребителки заявяват на момичето, което е само, няма помощ от никъде, да роди. Не е голямо геройство да родиш. Важното е да подсигуриш на детето си един спокоен, хармоничен и щастлив живот, а това трудно се случва с изнервена, изморена, тъжна и нещастна майка.

# 60
  • Мнения: 2 723
Аз не мога да си обясня лекотата, с която някои потребителки заявяват на момичето, което е само, няма помощ от никъде, да роди. Не е голямо геройство да родиш. Важното е да подсигуриш на детето си един спокоен, хармоничен и щастлив живот, а това трудно се случва с изнервена, изморена, тъжна и нещастна майка.

Aбсолютно си права Peace

# 61
  • Мнения: 12 665
Момичета, това е един лозунг от социалистическо за безопасност на труда. Аз го казах в смисъл, че една такава грешка се отразява сериозно на всички. Тук някои обвиниха мъжа, че бил нам какъв си. И неговият живот ще се промени, ако тя реши да роди. Да не говорим за майката и детето.

# 62
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Наистина,по-добре аборт,отколкото после два нещастни живота.От собствен опит сега го говоря,но не съжалявам за постъпката си.Нашия БНД искаше детето,дори той бе инициатора да си го направим.И какво-после избяга от отговорност без да му мигне окото(а какво очакваш ако притиснеш бащата на детето ти).Имах и приятелка,която на 15 абортира и сега има едно прекрасно момченце.По-добре да имаш дете,когато до някаква степен живота ти те удовлетворява,а мисля,че няма да е напълно така ако задържиш детето.

# 63
  • Мнения: 54 445
Трещерица, много точно казано! Едни грешат, друг плаща с живота си за тази грешка... Именно за това аз избрах да си поема отговорността на грешката си и да си гледам детето макар и сама.... Само за протокола, аз станах майка на 21 години....

Не коментирам  решението ти , но в тази тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=536546.0

става ясно , че грешката  има последствия за теб дълго време , в личен план .

Пак уточнявам , че не обсъждаме дали децата са ценност или не , а как се справяме като сами родители .


Да децата са най прекрасното нещо на света когато са желани, планувани, чакани ( от двама ), когато родителите са готови за тази отговорност и морално и материално.
 

 newsm10


Момичета, това е един лозунг от социалистическо за безопасност на труда. Аз го казах в смисъл, че една такава грешка се отразява сериозно на всички. Тук някои обвиниха мъжа, че бил нам какъв си. И неговият живот ще се промени, ако тя реши да роди. Да не говорим за майката и детето.

Трещерица , сега вече те разбрах правилно  Peace
Защото на първо четене ми прозвуча като да се правим на по-големи католици от папата  Naughty

# 64
  • Мнения: 1 023
Раждането също е трудно. Въобще да не раждаме тогава.
Без значение дали са омъжени или не, без значение от възрастта, на майките винаги им е трудно.


а стига бе?! Rolling Eyes
винаги?!
хех, има разлика във всяко трудно.
самотна майка с бебе, е едно, ама докато добута самотната майка до първи клас, или предпубертетния период, си е истинско социално самоубийство.
те преди мен добре са го казали.
ама ако на теб ли4но ти се заяжда (видно е щото), давай, изкарай негативите тук, щото те се трупат, когато си сам родител.
неусетно се трупат.
даже не разбираш понякога колко си насъбрал.

# 65
  • Мнения: 54 445
Не знам при вас как е било , но при мен раждането беше най-леката част от това да бъда майка .
Бих родила с лекота не едно , а няколко деца  Peace

Не мога да кажа същото за родителството като ангажимент , отговорност , средства и време .
Там силите ми стигат само за едно  Sad .
За сам родител ...

# 66
  • Мнения: 23
Трещерица, много точно казано! Едни грешат, друг плаща с живота си за тази грешка... Именно за това аз избрах да си поема отговорността на грешката си и да си гледам детето макар и сама.... Само за протокола, аз станах майка на 21 години....

Не коментирам  решението ти , но в тази тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=536546.0

става ясно , че грешката  има последствия за теб дълго време , в личен план .

Пак уточнявам , че не обсъждаме дали децата са ценност или не , а как се справяме като сами родители .


Да децата са най прекрасното нещо на света когато са желани, планувани, чакани ( от двама ), когато родителите са готови за тази отговорност и морално и материално.
 

 newsm10


Момичета, това е един лозунг от социалистическо за безопасност на труда. Аз го казах в смисъл, че една такава грешка се отразява сериозно на всички. Тук някои обвиниха мъжа, че бил нам какъв си. И неговият живот ще се промени, ако тя реши да роди. Да не говорим за майката и детето.

Трещерица , сега вече те разбрах правилно  Peace
Защото на първо четене ми прозвуча като да се правим на по-големи католици от папата  Naughty

Happy_mamma, в никакъв случай не съжалайвам за този мъж, нито пък че детето ми е попречило на връзката ми. Едно дете никога не може да бъде пречка между двама души, ако ТЕ ЖЕЛАЯТ да са заедно. Темата ми има и продължение, но аз вече бях взела решение за нас и реших да не занимавам и форума с това. Но ще напиша продължението на тази история в моята си тема, за да не разводнявам тази.

# 67
  • На остров
  • Мнения: 13 498
 Както винаги темата приема най различни обрати, но конкретно аз мисля, че е напълно излишно да си причиняваш всичко това в момент когато не си готова за такава промяна..
 В първият ти пост пишеш, че си харесваш живота - ами наслаждавай му се, направи аборт докато е време и така нищо няма да се промени от хубавия ти живот... Справянето с отглеждане на едно дете от самотна майка хич не за ден или два и не е игра, това е за цял живот и носи своите последствия, положителни и отрицателни, според мен героизма в случая е излишен..

# 68
  • Мнения: 78
Ако аз съм сама, без образование, без работа, без финансови средства и никаква подкрепа, и на тази възраст - аборт! Животът е пред теб!  Peace

# 69
  • Мнения: 1 732
Толкова си млада...Не бързай!
След време ще срещнеш човек, който ще очаква детето си с радост и вълнение! Hug

# 70
  • Мнения: 16
Всички, които сте дали мнение да направи аборт, и да продължи живота си, че след време ще бъде щастлива с истинския човек - това са хубави думи, всяка жена мечате за такова щастие, гаранция има ли обаче - Не, не се знае как ще се завърти живота, ще го срещне ли Мъж-а, ще бъдат ли щастливи, ще имат ли деца .....
Живота не можем да го планираме, така както искаме, поднася ни всякакви изненади.

Моето мнение е да се помисли как да продължи, с вече станалото, а не в мечти, че ако го махне, след това живота ще е по мед и масло.
Няма да е лесно, но няма и невъзможни неща  Peace




# 71
  • София
  • Мнения: 17 283
Изобщо не бих се замислила да направя аборт в тази ситуация.
Никси описа какво е да си самотен родител на малки деца, аз бих добавила, че 1 и 2 клас на детето ми, когато бях сама са най-най-тежките и ужасни години в живота ми. В градината и яслата поне децата ги гледат до 6. В училище в първите класове децата ги занимават няма и 4 часа на ден. Дори и занималня да има, тя не е до по-късно от 4, а пък и училищните занимални са такива, че нищо не се научава и написва там. За сам родител, който с работата си издържа домакинството и не може да си позволи лукса да не работи или да работи на половин ден, това е невероятен кошмар. Да не говорим пък ако въпросния родител има някакви амбиции това дете и да се научи на нещо - понеже обучението при нашата образователна система е изцяло в ръцете на родителя.
Аз съм плащала на частна занималня и бавачка едновременно и сме работили с детето и вечер и през уикендите. А тичането и непрекъснатото закъсняване или за работа или за занималня няма какво да ги коментирам, в онзи период живеех в 80 км/ч. Честно, не знам как ги избутахме.

# 72
  • Мнения: X
Ееее, Бърди, направо ме утеши, нема що. И без туй изпадам в тих ужас като си помисля за тръгването на училище, а така представено, ще ме втриса сутрин обед и вечер през следващите годинки до тогава....  Confused
Без упрек де,  Wink, ще се справим някакси. И аз мисля, че периодът 1-2 клас е по-тежък от предишния - с детската градина. Но пак е според зависи, защото някои дечица боледуват адски много, което може да съсипе 'кариерата' на самотната майка, което си е катастрофално за нея... Така че, здрави малки деца пожелавам на тези, които са с малки деца. Пък после.. незнам още...

А по темата  и конкретно към авторката - разбирам, че си против абортите, аз също, но.... понякога се налага. Бих направила. Аз бях на 26, когато забременях и месеци след това БНД-то се отметна, ако го беше направил по-рано, детето ми нямаше да го има, просто беше късно вече. За щастие или нещастие... Дете се прави и гледа от двама, това е.

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 13:53 от Анонимен

# 73
  • София
  • Мнения: 17 283
Каси, вашите няма ли да могат да помогнат? Родителите ми са в друг град и не мога да разчитам на тях, ама твоите май си бяха при теб?

# 74
  • София
  • Мнения: 15 466
   Дъщерята например от 4 седмици е с гипс,чакат я още 25 дни в гипс, скъсани мускулни връзки, добре,че живеят при нас, та баща и води детето сутрин на училище, аз го взимам на обяд! Не ми се мисли какво щеше да стане, ако беше сам- сама,далече от нас!Нито щеше да има кой да вземе детето от училище, нито кой да я закара до Пирогов, нито кой да го гледа тези почти 7 седмици! Много неща трябва да се предвидят и обмислят, преди да се вземе решение!

# 75
  • Мнения: X
Каси, вашите няма ли да могат да помогнат? Родителите ми са в друг град и не мога да разчитам на тях, ама твоите май си бяха при теб?
Ами те ходят на работа..... засега.  Sad Е, има време, имам и варианти, не ме мисли  Wink, за моето си го опекох, трудното мина, сега поне материално са добре нещата и мога да си позволя примерно .. бавачка, или каквото там ще е....

Тайна, сори за офф-а, малко се отнасям, но ако беше в друг град, щяхте предполагам да намерите начин да отиде някой при тях за 1 месец, ... , примерно. Начини винаги има, мисълта ми по темата е, че цената понякога е многооооо висока! Майката трябва да има много сили, емоционално и психически, абе един вид да е малко перде, за да удържа на трудностите. На 23, ми се вижда излишен напън.  Sad
Да, и аз съм против абортите, но те са измислени именно за такива ситуации.... в които бащата се отмята, а майката не може сама. Сори, но е така.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 567
Не съм писала до сега в този подфорум, само чета, но имам какво да кажа по темата.
Аз родих на 22г., в момента детето ми е на 3г., а от половин година живеем сами.
Да трудно е, понякога просто физически и психически усещам, че нямам сили, но стискам зъби и напред.
Никога не ми е минавала мисъл за аборт, нито тогава, нито сега мисля какво би било ако.....
Въпроса за мен е много индивидуален, човек сам решава кое и до колко е важно за него във всеки етап от живота му,
за едни разумно, за други адска глупост, въпрос на лично усещане е за мен.
Съвет не мога да дам, само кураж независимо от избора, нищо лесно няма в този живот, независимо по кой път си избираме да вървим.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 477
Каси, да те успокоя. От тази година за първи клас има целодневно обучения. Аз лично взимам дребса към 5 и нещо..може до 18 да ги взимаме - като в градината. Догодина живот и здраве се надявам да продължи тази традиция. При мен трудното е сутрин кой да я води понеже аз започвам от 8 работа и баба й такър такър я води....Сори за офф топик-а, но това също е част от проблемите на самотното майчинство - в един момент няма на кой да октавиш детето чисто физически...тогава ми е идвало да вия...така, че ако на 23 ми се беше случило такова нещо с потенциялната възможност за самотно майчинство - бип направила аборт...нищо, че съм категорично против абортите...

# 78
  • Мнения: 2 510
Съгласна съм с мнението на lolii. Всеки сам решава. Това решение, обаче се взема веднъж.
Да си самотна майка е трудно, но да си самотен човек е още по-зле.
Трудности има и да си семеен с деца и разведен с дете и да си самотна майка.
Никога не бих променила решението си, просто защото с детето си съм изживяла най-щастливите мигове в моя живот.
Просто това си е моя живот и не съжалявам за нищо. Личният ми живот щеше да се нареди по същия начин, но много по-тъжен и безмислен.
Само, че авторката мисля, че въобще не е сигурна дали иска това дете и се колебае дали може да го гледа. При такив случай, много ще трябва да се замислиш над решението си.

# 79
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Във всички случаи, да си самотна майка не е присъда. Винаги имаш възможност да срещнеш впоследствие точния човек, с когото да създадеш и семейство. Ако детето ти е пречка за някого, значи това просто е поредният мухльо. И заслужава ли си заради всички възможни мухльовци, които можеш да срещнеш през живота си, да убиеш нероденото си дете и цял живот да помниш датата, на която си го направила и годините , на които е щяло да бъде? Аз поне не бих могла да живея така.

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 20:08 от 'Кафе с мед'

# 80
  • Мнения: 513
какво реши авторката ? Simple Smile

# 81
  • Мнения: 249
Познавам момиче, което забременя на 27. Бащата не искаше детето. Тя се колеба много дълго, но реши да го роди. Родителите обещаха да помагат. Роди дъщеричката си. После срещна принца на мечтите си..... Бащата по едно време се осъзна- искаше си детето, тяпък не го искаше тогава.... И след година замина в чужбина. Остави си детето на родителите. И замина. 

# 82
  • Мнения: 513
моето мнение е , че никоя нормална майка няма да си остави детето и да замине да върти любов в чужбина!!!!това бих го направила само и единствено ао съм принудена...и пак няма да я оставя, ще ч взема като се установя...и аз познавам майка,която сиостави детето на село и замина за София да върти любов и да стартира кариера Simple Smile и да ми обяснява колко бил хубав живота и всичко  вървяло като по мед и масло....ами много ясно, като не поемаш отговорност към детето си , че ще е като по мед и масло... виждането през 2 седмици за по една събота и неделя, не е  отговорност..

# 83
  • Мнения: 317
marry, parcalesa , малко се измести темата, но такива с отглеждане от баба и дядо, ги има много и при несамотните родители.
Заобиколена съм от вече тийнеджъри, отгледани от бабите си от няколко месечна възраст,  родителите са си заедно и работят в чужбина, а си идват за месец през лятото и се отнасят към децата си като към скъпи играчки. Включително и ентусиазма им да изведат в 10часа вечерта  5год. си син на заведение, и то просто защото мислели, че е рано за спане
В този ред на мисли - шапка свалям на Вал и Никол- в чужбина наистина по-осезаемо се усеща "какво е да си самотна майка?"

И да!
Да си самотна майка е трудно, но да си самотен човек е още по-зле.
Да трудно е, понякога просто физически и психически усещам, че нямам сили, но стискам зъби и напред.

Общи условия

Активация на акаунт