какво е да си самотна майка?

  • 8 109
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 759
някои постове звучат все едно майките носят такова бреме на раменете си! Cry


За съжаление е така. За съжаление в такава ситуация жената поема последствията. За съжаление говорим за България. Подкрепа това момиче от никъде няма да види, това е истината. Нито държавата може по някакъв начин да задължи бащата да осигурява адекватна помощ, нито ще срещне разбиране от работодатели, нито майчинството е достатъчно. Явно откъм финанси сама не може да се справи, а какво остава за всичко друго покрай гледането на детенце. Самотна майка в България на мен ми звучи като кошмар...

да! то не стига,че е трудно в днешно време да си родител със семейство,но да си самотен не е "звучи кошмарно",ами е действителност,ако няма помощ! 240лв. майчинство не стигат за абсолютно нищичко трябва да го знаеш! разбира се човек знае и 2 и 200,ама едни елентарни месечни сметки и ...толкова са!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 120
Изумена съм, че жени, избрали да родят детето си и изпитали щастието от майчинството, дават съвет на друга жена да убие своето дете. И моето дете не беше планирано, но се получи и много се радвам за това.
Дъщеря ми е най-хубавото нещо, което ми се е случвало в живота.
Никой не знае какъв му е късметът. Може да родиш детето и да си намериш мъж, а може да абортираш и за винаги да си останеш сама.
На 23 или на 32, на една самотна майка винаги ще й бъде трудно. Сега поне родителите ти са живи и съм сигурна, че няма да те оставят да отгледаш сама детето си.
Аз забременях на 37 години и много ме е яд, че отлагах толкова дълго да имам деца.
Животът си е твой, бебето си е твое и ти решаваш, но ако решиш да родиш детето, съм сигурна, че и в най-трудните моменти няма да съжаляваш, че го има.


# 47
  • Мнения: 54 444
miss piggyHug

Аз също родих на 34 г. , но не съжалявам за това . Дори напротив , ако ми се беше случило на 23 нямаше да се справя  , или със сигурност щеше да е непосилно трудно .
Освен това детето ми е родено в брак , планирано , т. е. не съм избрала самоцелно да бъда сам родител  Peace . А че не се получиха нещата , ами за съжаление така е , но не по мое желание .
Само че на 34 г. имах пълна финансова независимост , родителите ми бяха пенсионери и ми помагаха физически . Което на 23 нямаше как да стане ...

Но ... решението човек сам трябва да го вземе и да носи отговорност за това  Peace .

# 48
  • Мнения: 1 759
Изумена съм, че жени, избрали да родят детето си и изпитали щастието от майчинството, дават съвет на друга жена да убие своето дете. И моето дете не беше планирано, но се получи и много се радвам за това.
Дъщеря ми е най-хубавото нещо, което ми се е случвало в живота.
Никой не знае какъв му е късметът. Може да родиш детето и да си намериш мъж, а може да абортираш и за винаги да си останеш сама.
На 23 или на 32, на една самотна майка винаги ще й бъде трудно. Сега поне родителите ти са живи и съм сигурна, че няма да те оставят да отгледаш сама детето си.
Аз забременях на 37 години и много ме е яд, че отлагах толкова дълго да имам деца.
Животът си е твой, бебето си е твое и ти решаваш, но ако решиш да родиш детето, съм сигурна, че и в най-трудните моменти няма да съжаляваш, че го има.


в последното си изречение си го казала,Тя решава!мен ако питате -НЕ на аборта,но ако ЛИли няма никаква друга възможност!затова писах по горе че трбява много добре да го помисли,дори да пише на лист положителни и отрицателни страни!от всяка една страна да го погледне!задължително!не с лека ръка да го "пише в графата грешки"
и разбира се,че децата са най-прекрасното нещо на този свят! за това няма спор!

# 49
  • Мнения: 54 444
Темата е за това трудно ли е да си самотна майка , а не ценност ли са децата  Peace !
За второто няма спор  Hug .

# 50
  • Мнения: 1 759
Темата е за това трудно ли е да си самотна майка , а не ценност ли са децата  Peace !
За второто няма спор  Hug .

с кратък отгоров-ДА,естествено,че е трудно,ако нямаш финансова независимост или финансова подкрепа!

# 51
  • София
  • Мнения: 4 884
Искам да ви попитам само толкова ли е трудно да се справиш сам да родиш и да отгледаш едно дете?
На мен точно това ми изглежда много трудно и се чудя дали бих се справила,още повече незнам колко го искам... защото много си харесвам живота в момента и не мога да си представя целия да се промени.

Трудно е, особено когато си на 23, без работа и без помощ.
Още повече пък и ако не искаш да промениш живота си.
Отиди и направи аборт, пиши го в графа грешки и не си обърквай живота.

Chanel, ми майката не иска да прави аборт, дай на сила да й го направи той.

Майката няма представа какво иска в момента.
Да, бебетата са супер сладки, но са ангажимент за цял живот, а момичето е на 23.



Наистина всеки взима сам решенията и сам носи последствията от това.

Лично аз споделям мнението на Никси, че трябва да си дадеш втори шанс, независимо от колебанията, които имаш в момента. Този човек просто е минал през живота ти и никога повече няма да се върне в него. Но утре имаш шанса да срещнеш мъжът за теб и да създадете едно ново начало заедно. Приеми положението, в което се намираш в момента като грешка, направи аборт и продължи напред. Времето ще излекува колебанията и спомена от грешката.

А конкретно по темата- да си майка, която отглежда детето си сама, е много трудно призвание. Няма значение дали тази майка е самотна, разведена или вдовица. Тя е сама и това носи след себе си куп лишения и отговорности- за детето и за нея самата.
Желая ти успех и се надявам да си много обичана и щастлива занапред!

# 52
  • Мнения: 2 723
Аз забременях на 37 години и много ме е яд, че отлагах толкова дълго да имам деца.

Aз родих на 28 и на 30.
СЕга си мисля, че би било хубаво да бях родила по-рано, ноооооо с акъла който имам сега - на 33.
Ако бях забременяла от некой си на 23 и през ум нямаше да ми мине да задържа детето.
Родителите ми ми помагат и сега, но хората работят, та помощта е основно през уикендите и през отпуските им.
Иначе за да съм по-конкретна ето как протича един мой ден като самотен родител на 2 деца:
Ставаме в 7, обличаме се, мием зъби, приготвяме раници.
В 8 трябва да излезем, но това се случва адски рядко, защото на някой ще му се допикае на вратата, ще започне да се търси любима играчка или някой няма да си хареса шапката, която съм приготвила...
Излизаме в 8:30, тичаме до градината. С малкия на ръце завеждаме баткото, защото ако го оставя да ходи ще закъснеем още повече.
След това с пълна сила до яслата, там се започва едни драми, щото дребс е адски привързан към мен.
Към 9:15 потеглям към офиса, където се предполага, че трябва да съм в 9.
Работя до 17:30, но се изнизвам в 17, щото градината работи до 6. Демек нема как да стане номера, ако си тръгна на време и се нахендря във всички възможни задръствания..
В 6:30 сме си у дома, следва готвене, ядене, игра, къпане, обличане на пижами, приказка за лека нощ.
В 9-9:30 всички спят, тогава оправям къщата, взимам си душ, пускам пералня, миялна машина и си лягам.
Рядко се виждам с приятели навън, защото с децата е трудничко...
Отказвам командировки в чужбина, защото няма кой да гледа децата....
И да, разбира се, че децата за най-прекрасното нещо на света, но темата не беше за това.

# 53
  • Мнения: 7 325
Да децата са най прекрасното нещо на света когато са желани, планувани, чакани ( от двама ), когато родителите са готови за тази отговорност и морално и материално.
 

# 54
  • Мнения: 1 325
Мила Лили, когато аз направих моя аборт бях на 28 години. Бях сама и нямаше да се справя. Ти си на 23!! Много млада и много сама.
Сега съм сама мама на прекрасно момиченце. Но сега мога! Сега съм пълноценна като родител, сега мога да предложа хубав живот на детето си. Сега съм много щастлива с дъщеря си, нито съм сама, нито съм самотна.

Тогава не можех и взех най-разумното решение. Боля ме, но мина. Е, така и не родих, но това не ми пречи да не съжалявам за избора си. Постъпи както решиш, но мая съвет е да не си причиняваш нещо, което не можеш да понесеш Hug

А, и всяко зло е за добро, вярвай ми!

# 55
  • Мнения: 12 665
Един миг невнимание - цял живот мъртъв. Тя ли сбъркала, той ли сбъркал.

# 56
  • Мнения: 23
Трещерица, много точно казано! Едни грешат, друг плаща с живота си за тази грешка... Именно за това аз избрах да си поема отговорността на грешката си и да си гледам детето макар и сама.... Само за протокола, аз станах майка на 21 години....

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 21:00 от Mel-o

# 57
  • Мнения: 1 023
и да имаш финансова помощ, и гръб за смени да имаш - пак е трудно.
много.
само на 23 си.
само на 23.
23, не е като 32. и ако на 32 решението да имам, или да нямам; то на 23 е - да имам сега, или след време.
кураж, моми4е.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 120
Раждането също е трудно. Въобще да не раждаме тогава.
Без значение дали са омъжени или не, без значение от възрастта, на майките винаги им е трудно.

# 59
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Трещерица, много точно казано! Едни грешат, друг плаща с живота си за тази грешка... Именно за това аз избрах да си поема отговорността на грешката си и да си гледам детето макар и сама.... Само за протокола, аз станах майка на 21 години....
Извинявай, но ми прозвуча така, сякаш с раждането на детето и отглеждането му изкупуваш младежката си грешка. Не ми казвай, че никога не ти е било трудно и не си плакала от безсилие. Не ти ли се е искало детето да бъде гушнато от баща му, да ги видиш как си играят заедно,  как баща му го носи на конче и детето ти се залива от смях?
 Аз не мога да си обясня лекотата, с която някои потребителки заявяват на момичето, което е само, няма помощ от никъде, да роди. Не е голямо геройство да родиш. Важното е да подсигуриш на детето си един спокоен, хармоничен и щастлив живот, а това трудно се случва с изнервена, изморена, тъжна и нещастна майка.

Общи условия

Активация на акаунт