какво е да си самотна майка?

  • 8 139
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 723
Аз не мога да си обясня лекотата, с която някои потребителки заявяват на момичето, което е само, няма помощ от никъде, да роди. Не е голямо геройство да родиш. Важното е да подсигуриш на детето си един спокоен, хармоничен и щастлив живот, а това трудно се случва с изнервена, изморена, тъжна и нещастна майка.

Aбсолютно си права Peace

# 61
  • Мнения: 12 674
Момичета, това е един лозунг от социалистическо за безопасност на труда. Аз го казах в смисъл, че една такава грешка се отразява сериозно на всички. Тук някои обвиниха мъжа, че бил нам какъв си. И неговият живот ще се промени, ако тя реши да роди. Да не говорим за майката и детето.

# 62
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Наистина,по-добре аборт,отколкото после два нещастни живота.От собствен опит сега го говоря,но не съжалявам за постъпката си.Нашия БНД искаше детето,дори той бе инициатора да си го направим.И какво-после избяга от отговорност без да му мигне окото(а какво очакваш ако притиснеш бащата на детето ти).Имах и приятелка,която на 15 абортира и сега има едно прекрасно момченце.По-добре да имаш дете,когато до някаква степен живота ти те удовлетворява,а мисля,че няма да е напълно така ако задържиш детето.

# 63
  • Мнения: 54 632
Трещерица, много точно казано! Едни грешат, друг плаща с живота си за тази грешка... Именно за това аз избрах да си поема отговорността на грешката си и да си гледам детето макар и сама.... Само за протокола, аз станах майка на 21 години....

Не коментирам  решението ти , но в тази тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=536546.0

става ясно , че грешката  има последствия за теб дълго време , в личен план .

Пак уточнявам , че не обсъждаме дали децата са ценност или не , а как се справяме като сами родители .


Да децата са най прекрасното нещо на света когато са желани, планувани, чакани ( от двама ), когато родителите са готови за тази отговорност и морално и материално.
 

 newsm10


Момичета, това е един лозунг от социалистическо за безопасност на труда. Аз го казах в смисъл, че една такава грешка се отразява сериозно на всички. Тук някои обвиниха мъжа, че бил нам какъв си. И неговият живот ще се промени, ако тя реши да роди. Да не говорим за майката и детето.

Трещерица , сега вече те разбрах правилно  Peace
Защото на първо четене ми прозвуча като да се правим на по-големи католици от папата  Naughty

# 64
  • Мнения: 1 023
Раждането също е трудно. Въобще да не раждаме тогава.
Без значение дали са омъжени или не, без значение от възрастта, на майките винаги им е трудно.


а стига бе?! Rolling Eyes
винаги?!
хех, има разлика във всяко трудно.
самотна майка с бебе, е едно, ама докато добута самотната майка до първи клас, или предпубертетния период, си е истинско социално самоубийство.
те преди мен добре са го казали.
ама ако на теб ли4но ти се заяжда (видно е щото), давай, изкарай негативите тук, щото те се трупат, когато си сам родител.
неусетно се трупат.
даже не разбираш понякога колко си насъбрал.

# 65
  • Мнения: 54 632
Не знам при вас как е било , но при мен раждането беше най-леката част от това да бъда майка .
Бих родила с лекота не едно , а няколко деца  Peace

Не мога да кажа същото за родителството като ангажимент , отговорност , средства и време .
Там силите ми стигат само за едно  Sad .
За сам родител ...

# 66
  • Мнения: 23
Трещерица, много точно казано! Едни грешат, друг плаща с живота си за тази грешка... Именно за това аз избрах да си поема отговорността на грешката си и да си гледам детето макар и сама.... Само за протокола, аз станах майка на 21 години....

Не коментирам  решението ти , но в тази тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=536546.0

става ясно , че грешката  има последствия за теб дълго време , в личен план .

Пак уточнявам , че не обсъждаме дали децата са ценност или не , а как се справяме като сами родители .


Да децата са най прекрасното нещо на света когато са желани, планувани, чакани ( от двама ), когато родителите са готови за тази отговорност и морално и материално.
 

 newsm10


Момичета, това е един лозунг от социалистическо за безопасност на труда. Аз го казах в смисъл, че една такава грешка се отразява сериозно на всички. Тук някои обвиниха мъжа, че бил нам какъв си. И неговият живот ще се промени, ако тя реши да роди. Да не говорим за майката и детето.

Трещерица , сега вече те разбрах правилно  Peace
Защото на първо четене ми прозвуча като да се правим на по-големи католици от папата  Naughty

Happy_mamma, в никакъв случай не съжалайвам за този мъж, нито пък че детето ми е попречило на връзката ми. Едно дете никога не може да бъде пречка между двама души, ако ТЕ ЖЕЛАЯТ да са заедно. Темата ми има и продължение, но аз вече бях взела решение за нас и реших да не занимавам и форума с това. Но ще напиша продължението на тази история в моята си тема, за да не разводнявам тази.

# 67
  • На остров
  • Мнения: 13 498
 Както винаги темата приема най различни обрати, но конкретно аз мисля, че е напълно излишно да си причиняваш всичко това в момент когато не си готова за такава промяна..
 В първият ти пост пишеш, че си харесваш живота - ами наслаждавай му се, направи аборт докато е време и така нищо няма да се промени от хубавия ти живот... Справянето с отглеждане на едно дете от самотна майка хич не за ден или два и не е игра, това е за цял живот и носи своите последствия, положителни и отрицателни, според мен героизма в случая е излишен..

# 68
  • Мнения: 78
Ако аз съм сама, без образование, без работа, без финансови средства и никаква подкрепа, и на тази възраст - аборт! Животът е пред теб!  Peace

# 69
  • Мнения: 1 732
Толкова си млада...Не бързай!
След време ще срещнеш човек, който ще очаква детето си с радост и вълнение! Hug

# 70
  • Мнения: 16
Всички, които сте дали мнение да направи аборт, и да продължи живота си, че след време ще бъде щастлива с истинския човек - това са хубави думи, всяка жена мечате за такова щастие, гаранция има ли обаче - Не, не се знае как ще се завърти живота, ще го срещне ли Мъж-а, ще бъдат ли щастливи, ще имат ли деца .....
Живота не можем да го планираме, така както искаме, поднася ни всякакви изненади.

Моето мнение е да се помисли как да продължи, с вече станалото, а не в мечти, че ако го махне, след това живота ще е по мед и масло.
Няма да е лесно, но няма и невъзможни неща  Peace




# 71
  • София
  • Мнения: 17 322
Изобщо не бих се замислила да направя аборт в тази ситуация.
Никси описа какво е да си самотен родител на малки деца, аз бих добавила, че 1 и 2 клас на детето ми, когато бях сама са най-най-тежките и ужасни години в живота ми. В градината и яслата поне децата ги гледат до 6. В училище в първите класове децата ги занимават няма и 4 часа на ден. Дори и занималня да има, тя не е до по-късно от 4, а пък и училищните занимални са такива, че нищо не се научава и написва там. За сам родител, който с работата си издържа домакинството и не може да си позволи лукса да не работи или да работи на половин ден, това е невероятен кошмар. Да не говорим пък ако въпросния родител има някакви амбиции това дете и да се научи на нещо - понеже обучението при нашата образователна система е изцяло в ръцете на родителя.
Аз съм плащала на частна занималня и бавачка едновременно и сме работили с детето и вечер и през уикендите. А тичането и непрекъснатото закъсняване или за работа или за занималня няма какво да ги коментирам, в онзи период живеех в 80 км/ч. Честно, не знам как ги избутахме.

# 72
  • Мнения: X
Ееее, Бърди, направо ме утеши, нема що. И без туй изпадам в тих ужас като си помисля за тръгването на училище, а така представено, ще ме втриса сутрин обед и вечер през следващите годинки до тогава....  Confused
Без упрек де,  Wink, ще се справим някакси. И аз мисля, че периодът 1-2 клас е по-тежък от предишния - с детската градина. Но пак е според зависи, защото някои дечица боледуват адски много, което може да съсипе 'кариерата' на самотната майка, което си е катастрофално за нея... Така че, здрави малки деца пожелавам на тези, които са с малки деца. Пък после.. незнам още...

А по темата  и конкретно към авторката - разбирам, че си против абортите, аз също, но.... понякога се налага. Бих направила. Аз бях на 26, когато забременях и месеци след това БНД-то се отметна, ако го беше направил по-рано, детето ми нямаше да го има, просто беше късно вече. За щастие или нещастие... Дете се прави и гледа от двама, това е.

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 13:53 от Анонимен

# 73
  • София
  • Мнения: 17 322
Каси, вашите няма ли да могат да помогнат? Родителите ми са в друг град и не мога да разчитам на тях, ама твоите май си бяха при теб?

# 74
  • София
  • Мнения: 15 485
   Дъщерята например от 4 седмици е с гипс,чакат я още 25 дни в гипс, скъсани мускулни връзки, добре,че живеят при нас, та баща и води детето сутрин на училище, аз го взимам на обяд! Не ми се мисли какво щеше да стане, ако беше сам- сама,далече от нас!Нито щеше да има кой да вземе детето от училище, нито кой да я закара до Пирогов, нито кой да го гледа тези почти 7 седмици! Много неща трябва да се предвидят и обмислят, преди да се вземе решение!

Общи условия

Активация на акаунт