Защо тийнейджърите проявяват насилие?

  • 5 716
  • 126
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 81
Борят се за място под слънцето. А в борбата винаги има елемент на агресия.
Тук не визирам психично лабилните...

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 691
Кое те прави такъв? Кое те кара умишлено и целенасочено да причиняваш болка на безпомощно същество? Това е извратено в крайна сметка. И не се знае какви последствия ще има във вече "зрелия" физически индивид.
Малките изродчета сигурно дори не са били порицани, а е трябвало най-малкото да бъдат картотекирани.
В съседна тема една  майка казва,че щом и пречат бездомните кучета,значи трябва да бъдат избити.Едно дете, ако от малко слуша това дали няма да си мисли-бездомно е,мога да го убия.
И аз искам да бъдат избити, ама хуманно приспани, без да страдат. Въобще не мога да си представя да мъча котка/куче/мишка по такъв начин!

# 32
  • Мнения: 24 467
Липсва адекватен своевременен контрол. Нужната ответна реакция или липсва напълно, или е насочена в погрешна посока, или е приложена с неадекватна сила и вид.
Навикналите на лигоч хлапета често стават недоволни и агресивни тийнове. Просто е- мама и тати не са навред да задоволяват веднага всеки каприз. А се срещат и със себеподобни. Ха сега де, чие желание следва да се осъществи преимуществено?


По мое време агресията не беше само "дълги коси и китари", имаше си я в настоящия й вид доволно. Онези, които не са си седели само вкъщи и не са се движили из живота с капаци на очите- ще си спомнят и помнят. Нямаше информация, което не значи, че не е имало агресия.
Пред очите ми са били момиче големи момчета, понеже "не им било симпатично", например.

# 33
  • Мнения: 420
Вижте ценностите на съвременното общество. И не пожелателните, а реално съществуващите. Важни са, защото те имат голяма роля в изграждането на един млад човек. Какво виждат сега:
     - силният, нахалният, грубиянът, този с някаква протекция е човекът, който в повечето случаи успява да постигне желаното.
     -  красивото момиче с леко съмнително поведение- напреварата да и угодят е явна.
     -  вида, цената, марката на дрехата-  По нея посрещат и свалят шапка.
     -  често е по-важно не какво можеш и знаеш, а кого познаваш.
     -  всичко е позволено, за да достигнеш дадена цел.
     -  липсват ясни правила и последици

# 34
  • Мнения: 599
1-во тръгва от родителите и продължава в училището.
Защото аз може да си възпитавам детето по един начин, но в у-ще вижда съвсем друго.
Година и половина 3-ма вилнееха в класа на сина ми безнаказано и когато тръгна като вирус към останалите, се сетиха, че трябва да се предприеме нещо. Изгониха ги, но късно - вече и другите бяха интересните на деня, и така .....
Става случка - не се наказва този, който я практикува всеки ден ( безнаказано естествено) и се знае за него, но не са го хванали ( а дали са искали???), а наказват случайно посмял да му подражава един единствен път.
Подстрекателят отново остава ненаказан и продължава да въвлича и други със себе си, успявайки да се измъкне всеки път.
Казах им, че не лекуват болестта, а последствията от нея, но си работят по някаква стара система, от която ползата е нулева. Или просто си измиват ръцете по най-лесния начин, а проблемът си остава. До следващият път  Tired
Жалко за децата, наистина.

# 35
  • Мнения: 1 217
Борят се за място под слънцето. А в борбата винаги има елемент на агресия.
Тук не визирам психично лабилните...
За всички има място под слънцето и не е нужно да се избиват хора за да му бъде по-широко на някой умопомрачен агресор. Освен това има и културна борба, тип: " Да погледнем първо себе си преди да " наказваме " околните ", но я владеят само културните хора.
Основната отговорност за агресията при децата е на родителите според мен, особено когато никога не са на едно мнение. Или когато единият се опитва да внуши уважение към околните, а другият се чуди как да му угоди и не пропуска възможността да наругае поне по веднъж учителките му в училище, дето не го учили на нищо, защото някой трябва да свърши и неговата родителска " работа "все пак.

# 36
  • Мнения: 81
Борят се за място под слънцето. А в борбата винаги има елемент на агресия.
Тук не визирам психично лабилните...
За всички има място под слънцето и не е нужно да се избиват хора за да му бъде по-широко на някой умопомрачен агресор. Освен това има и културна борба, тип: " Да погледнем първо себе си преди да " наказваме " околните ", но я владеят само културните хора.
Абсолютно съггласен с теб.
Но законът на джунглата си действа и много смятат, че няма място за всички под слънцето или пък, че клонът се е препълнил...
Отбелязвам мнение с опит да не давам оценка.  Peace

# 37
  • Мнения: 4 806
Винаги съм смятала, че тинейджърите проявяват агресия, защото знаят, че са тинейджъри и
по право им се пада. Когато ние бяхме в тази възраст - ник'ви такива думички нямаше, затова
и никой не си е задавал въпроса, поставен в темата. И ето на, дойде новото време, появиха
се нови понятия, а с тях и нови задължения - "във всеки тийн се крие по един (поне) агресор".

А беше време, когато котките бяха подлагани на изтезания не от тинейджъри, а от саморасляци,
дето обикаляха дворовете и улиците, защото нямаше интернет ... упс, по-точно нямаше ГСМ-та,
с които да се заснеме това любопитно експериментиране и да се турне в ю-тюб (примерно).
А саморасляците бяхме ние - нямаше проблеми да тичаш навън по цял ден, да крадеш от съ-
седните дворове я череши, я сливи. О, богове, това не бе кражба, а лакомия (макар самите
съседи да не бяха съгласни с тази интерпретация) и изобщо ... какви времена бяха. Да, и игрите
бяха съвсем различни (не няк'ви си там, а "стражари и апаши" - едно многоговорящо заглавие,
изпълнение с миролюбивост и благост), а пък самоделните оръжийца са направо смешки на
фона на днешните, дето ги продават по цени, като да са истински. Други времена бяха, каз-
вам ви. А агресията яко се притъпяваше с кадри от Япония - не, не вишневите клонки, а атомни
бомби, със снимки на пораженията ... Както и в часовете по военна подготовка. А който е
ходил на военно, дорде е жив е имунизиран от агресия всякаква - като потичаш по баирите,
постреляш с Калашник, постоИш на пост в майските нощи студени ... всякаква агресия се
лекува завинаги ...

# 38
  • Мнения: 1 217
Според мен децата от малки трябва да се научат, че никой освен тях самите не е отговорен за постъпките им. Сигурно на всеки плиткоумен садист, измъчващ животни и занимаващ се с недостойни постъпки винаги ще е много удобно да каже: " правех го, защото бях сам, защото не ми обръщаха внимание и защото има  и други , които правят така ". Истината е, че семейството и околните не винаги дават добър пример, но всеки сам избира по кой път да тръгне и повечето тинейджъри прекрасно разбират кое е добро и кое - лошо.

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз вече стигнах до извода, че е от простотия. Те са прости, агресивните. Умният, разумният винаги ще намери начин да надделее без да се мори и без мускули. Простият при недостиг на аргументи налита на бой.

# 40
  • Мнения: X
Основната вина за агресивното поведение и на деца,и на тийнове имат родителите.
Като малко детето се тръшка,вика,реве и получава каквото иска.Никой не му противоречи, никой не му обяснява ,че не това е начина.
Ама детето пораства...и продължава да иска да е център на внимание.
Но насреща си вече има не инфантилните си родители,а човек,смятащ ,че е равностоен на него.
И какво се получава?
За да получи каквото иска ,трябва да надделее.
И понеже не става един 12-15 18-годишен да се тръшка на земята, варианта е -агресия.
После ще се ожени,и жена си "ще възпитава" с юмруци...и неговите деца ще станат същите насилници...
У дома винаги се е говорило негативно и осъдително за насилието ,във всякакви форми.
Като бяха малки,не им беше позволено да гледат екшъни и прочие филми с насилие, изнасилвания,бой ...
Е,поне досега,нито един от синовете ми не е участвал в сбиване ,не е предизвиквал такова, не е проявявал насилие към никого.
Надявам се така бъде и занапред.

# 41
  • Мнения: 81
Аз вече стигнах до извода, че е от простотия. Те са прости, агресивните. Умният, разумният винаги ще намери начин да надделее без да се мори и без мускули. Простият при недостиг на аргументи налита на бой.
И е така, и не точно.
Комплексите са причина за страх, а страхът често ражда агресия.
А комплекси се намират и у умните и разумните.

# 42
  • Мнения: 2 480
Това малко не го разбирам. Комплекси на малоценност или на друго?

# 43
  • Мнения: 390
Защото по телевизията постоянно вървят филми с насилие. Игрите им са да убиват виртуално и никой родител не е в състояние да ги опази от това.

# 44
  • Мнения: 1 788
Защото по телевизията постоянно вървят филми с насилие. Игрите им са да убиват виртуалнои никой родител не е в състояние да ги опази от това.
Хайде, хайде, пак се почна с оправданията! И затова родителите ги оставят да вилнеят на воля, така ли? Може да трепят наред себеподобни, да изливат комплексарската си злоба върху беззащитни, но родителите са все безсилни и не могат да ги спрат, така ли?
А къде са били тия родители, когато е трябвало да се обясни разликата между насилието във филм/игра и насилието върху живи същества?
То да гледаш дете не е само да му се кефиш колко е сладко, да му купуваш парцалки и да му даваш да яде...

Общи условия

Активация на акаунт