витамини

  • 20 845
  • 154
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 391
Конкретни марки трудно могат да се препоръчат. Аз например пиех Тези, които са органични или както сега е по-популярно - натурални и не съдържат витамин А. Много други момичета са доволни от другите пренатали или центрум матерна и о'мами (последните два са синтетика, но се изписват от докторите). Важно е и до  какви пари имаш възможност да дадеш, защото т.н. натурални са от по-висок ценови клас. Най-трудно от храната се усвояват водно разтворимите витамини от групите В и С тъй като се унищожават при термична обработка, а и както някой по-горе беше писал е необходимо поглъщането на килограми за набавянето на определените дневни дози. Също и  микроелементи като Желязо, Магнезий и Селен например.

# 46
  • Мнения: 490
Ааа, току-що ми изписаха Центрум Матерна от новите тоест DHA и старото изписване на Пренатал вече не важи. Та имам нов въпрос - някоя от вас момичета пила ли е от тях и хубави ли са? Не говоря за старите Центрум, а новите, които са по нова формула. Прочетох противоречиви коментари и мнения и съвсем се обърках  ooooh!

# 47
  • Мнения: 490
Такаа, извинявам се за различните ми въпроси, които зададох. Но този път пиша, за да споделя нещо- днес ходих до няколко аптеки (в Благоевград) и въпросните Центрум Матерна с DHA предтсвляват 30 капсули и 30 таблетки, пият се комбинирано т.е. по 1капсула и 1таблетка дневно и стигат за месец, а цената им в различните аптеки варира от 52 до 59 лева. Новото им било именно капсулите с DHA - omega-3 мастна докозахексаенова киселина. А докторката ми не знаела, че били толкова скъпи та ми се извинява половин час. Та накрая си взех Пренатал на Джеймисън, само че нали има промоция през месец май, като си вземеш Пренатал или фолиева киселина ти дават безплатна опаковка Пренатал - е, на мен не ми дадоха, ама явно те аптеките от това си печелят - вместо да дават безплатните опаковки си ги прибират и си ги продават.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Преди 10г. и аз пих Матерна . Те и тогава си бяха скъпички.

# 49
  • Мнения: 490
О
Преди 10г. и аз пих Матерна . Те и тогава си бяха скъпички.
Обикновените таблетки центрум матерна струват между 17 и 20 лева, та за това ми беше и голямо очудването.

# 50
  • Мнения: 615
Аз също пиех Матерна и при двете ми бременности  Peace

# 51
  • Мнения: 1 675
На мен ми изписаха едни, дето досега не са могли да ми ги разчетата в нито една аптека! Незнам някой дали ги е чувал - Гестинвит. Само една аптекарка ми ги разчете и я помолих да ми ги запише на гърба на рецептата, тъй като и при нея ги нямаше. Така или иначе си купих Pregnacare plus. Продължавам да ги търся тези Гестинвит.

# 52
  • Мнения: 490
На мен ми изписаха едни, дето досега не са могли да ми ги разчетата в нито една аптека! Незнам някой дали ги е чувал - Гестинвит. Само една аптекарка ми ги разчете и я помолих да ми ги запише на гърба на рецептата, тъй като и при нея ги нямаше. Така или иначе си купих Pregnacare plus. Продължавам да ги търся тези Гестинвит.
На мен вчера ми предложиха тези Прегнакеар плюс, защото били подобни на Центрум матерната с ДХА, защото и двете били с капсули съдържащи омега-3 мастни киселини. А като цена Прегнакеар-а са къде, къде по-достъпни.

# 53
  • Мнения: 1 675
На мен ми изписаха едни, дето досега не са могли да ми ги разчетата в нито една аптека! Незнам някой дали ги е чувал - Гестинвит. Само една аптекарка ми ги разчете и я помолих да ми ги запише на гърба на рецептата, тъй като и при нея ги нямаше. Така или иначе си купих Pregnacare plus. Продължавам да ги търся тези Гестинвит.
На мен вчера ми предложиха тези Прегнакеар плюс, защото били подобни на Центрум матерната с ДХА, защото и двете били с капсули съдържащи омега-3 мастни киселини. А като цена Прегнакеар-а са къде, къде по-достъпни.

Не съм наясно с цените, но на мен не ми се сториха изгодни Прегнакеъра, тъй като като количество ми изглеждат по-малко от останалите, но може и да бъркам. На мен също много ми ги похвалиха в аптеката, тъй като исках аптекарката да ми предложи заместител на Гестинвита, който никъде не откривам.

# 54
  • Мнения: 490
На мен ми изписаха едни, дето досега не са могли да ми ги разчетата в нито една аптека! Незнам някой дали ги е чувал - Гестинвит. Само една аптекарка ми ги разчете и я помолих да ми ги запише на гърба на рецептата, тъй като и при нея ги нямаше. Така или иначе си купих Pregnacare plus. Продължавам да ги търся тези Гестинвит.
На мен вчера ми предложиха тези Прегнакеар плюс, защото били подобни на Центрум матерната с ДХА, защото и двете били с капсули съдържащи омега-3 мастни киселини. А като цена Прегнакеар-а са къде, къде по-достъпни.

Не съм наясно с цените, но на мен не ми се сториха изгодни Прегнакеъра, тъй като като количество ми изглеждат по-малко от останалите, но може и да бъркам. На мен също много ми ги похвалиха в аптеката, тъй като исках аптекарката да ми предложи заместител на Гестинвита, който никъде не откривам.
Ами не са по-малко. Е, вярно има и витамини, които са по 100 броя в опаковка, но пък са и по-скъпи съответно.

# 55
  • Мнения: 62
FIFI, струва ми се, виждам, че си осма седмица. Нали знаеш, че витамини се пият от 4ти месец. Много аг пропускат да споменат това. По време на органогенезата не е добра идея да се приемат витамини, а и все още не е необходимо. 

Иначе и аз бях на пренатал, също и по време на кърменето, доволна съм, май съдържаше и храносмилателни ензими, които може би ме спасиха от бременния запек   Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 6 164
Абе аз пиех Матерна, ама що я спряха /пуснаха ли я изобщо отново?/, аз само на нея се крепях, предвид, че ми забраниха да ям едва ли не всичко.

# 57
  • Мнения: 490
Misty, ако става въпрос за Центрум Матерната - пуснаха я. Дори има нова формула с омега-3 мастни киселини, но идва малко скъпичка за разлика от обикновената матерна. А са я спрели за преработка уж, че нали нещо имало ГМО в нея.

# 58
  • Мнения: 1
До 16 седмица пих Биозин и Фолиева киселина, сега почнах да пия МамаВит, не съм повръщала от тях и ми действат много добре Simple Smile

# 59
  • Мнения: 150
Само фолиева киселина и то за 1 месец, а иначе сега док не иска да ми дава, защото съм в 30 седмица и съм качила 14 кг.

Общи условия

Активация на акаунт