витамини

  • 20 847
  • 154
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
Пиех Пренатал - Джеймисън.
Отделно и мултивитаминната добавка на Хипп за бременни и кърмачки.

# 31
# 32
  • Мнения: 4 768
Fifi, най-добре се консултирай с гинеколога си, а ако имаш и някакви проблеми, и със съответния лекар. Аз пия Ожестан, не знам дали ги има в БГ, но накратко съдържат фолиева киселина, желязо, йод, омега 3 и не знам си какво още. За мен йодът е супер важен заради щитовидната жлеза. При други проблеми със същата жлеза обаче тези витамини са абсолютно противопоказни, така че питай лекаря си какво ще ти препоръча.

# 33
  • Мнения: 386
Здравейте,
не пия витамини.Лекарката ми не смята за нужно да ми изписва  Rolling Eyes
Кара ме да се тъпча с плодове и зеленчуци, защото в другите витамини имало много химия.
Честно казано, аз се чувствам добре така.И изследванията ми са били добри до сега.Предполагам, че за това не е сметнала да ми дава от "другите" витамини...

# 34
  • Мнения: 15 379
Кара ме да се тъпча с плодове и зеленчуци, защото в другите витамини имало много химия.

Джеймисън Пренатал са изцяло натурални, а не синтетични витамини.
Аз също не бих пила синтетика по време на бременност.

# 35
  • Мнения: 88
Понеже се притеснявах преди това да кажа имена, ето сега и с листовките им.
http://www.actastyle.bg/Actastyle/Mama_Protect
http://apteka.framar.bg/30002103/%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B8 … B0%D0%BF%D1%81-30
http://apteka.framar.bg/30017106/%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%B2% … B0%D0%B1%D0%BB-30
Досега като изследвания съм бетон.
Естествено, че не разчитам само на тях. Цитрусите, бананите, а вече и зелениите са редовна част от менюто  Wink

# 36
  • Мнения: 299
По препоръка на лекаря си пиех Центрум матерна. Единственото ми оплакване от тях беше че 10 на минути след приема на хапчето ми призляваше.  Sick Доктора каза че много момичета се оплакват от такова нещо . Сега мисля ,че Центрум са спряни , защото излезе информация ,че съдържат ГМО ..

# 37
  • Мнения: 386
Кара ме да се тъпча с плодове и зеленчуци, защото в другите витамини имало много химия.

Джеймисън Пренатал са изцяло натурални, а не синтетични витамини.
Аз също не бих пила синтетика по време на бременност.


Съгласна съм.Лошото е, че вече не знаем в кое какво наистина има.Поне мен много ме е страх.Не, че като ям ябълки в тях няма пестициди и отрови де .....   Sad

# 38
  • Мнения: 1 675
Аз лично не съм сигурна кое е по-безвредно - витамините на хапчета или тези, за които съвсем не сме сигурни, че съществуват в плодовете и зеленчуците, които са на пазара!?! Може би преди 10год. можеше да се даде категоричен отговор за полезността на плодовете и зеленчуците, но сега - не съм съвсем сигурна, че една ябълка, която няма вкус на ябълка съдържа в себе си нужните витамини. Мога да дам пример и с доматите, които като се развалят започват да миришат толкова отвратително и различно от едновремешните! Или пък морковите, с които ако си приготвиш фреш и без да искаш се капнеш някъде, то дори само с вода ще изчистиш петното, което преди време беше немислимо! Незнам и каква е причината измита и нарязана маруля, която съм прибрала в кутия в хладилника/без никакви подправки/, на следващия ден да е порозовяла!?! Лично аз да ви кажа предпочитам да си пия хапчетата и да не разчитам на сегашните плодове и зеленчуци, освен ако не си ги отглеждам в собствената градина!

# 39
  • Мнения: 776
  Аз нещо съм много против витамините.
 В началото пиех Центрум Матерна, но го спрях в средата на 4-я месец. И после като казаха, че съдържали ГМО, бях откачила, че си давах парите за тези боклуци.
 

# 40
  • София
  • Мнения: 1 391
Джеймисън Пренатал са изцяло натурални, а не синтетични витамини.
Аз също не бих пила синтетика по време на бременност.


Натурални не е точно думата. Те са органични, т.е суровините, от които са направени съществуват в природата, а не са изкуствено синтезирани. Тези, които аз и до сега профилактично взимам от време на време са същите. Обикновено са по-скъпи от другите витамини.

# 41
  • Мнения: 15 379
Натурални не е точно думата. Те са органични, т.е суровините, от които са направени съществуват в природата, а не са изкуствено синтезирани.

Явно думата е точно "натурални". В тълковният речник срещу думата "натурален" можем да видим значението "природен", "естествен". Именно, защото не са изкуствен дериват, бихме могли да ги наречем натурални, каквито всъщност са.

# 42
  • Мнения: 490
Здравейте мами, да ви попитам - някоя от вас пила ли е Pre-Natal complex? Защото ми изписаха пренатал, но се чудя на коя марка да си взема, в интернет се натъкнах на най-различни - Джеймисън, Линеа, GNC-General Nutrition Corporation USA , Solgar, NOW Foods и тези Pre-Natal complex на Puritans Pride. Ако може малко помощ да ми окажете ще съм ви много благодарна Simple Smile

# 43
  • Мнения: 9
А какво ще кажете за Top Levure? newsm78

# 44
  • Мнения: 19
Аз също гледам да наблягам на плодовете и зеленчуците, но вземам и витамини за бременни също така. Проблемът е, че за да си доставиш необходимото количество витамини трябва да ядеш огромни количества плодове - примерно 3 кг. броколи или да изпиеш 4 литра сок (имаше една такава реклама по телевизията). Това мисля, че е невъзможно.

Нормално е да се притеснявме от качеството на плодовете и зеленчуците - наистина не се знае с какво са ги пръскали. Четох, че може да се мият с вода с лимонов сок или оцет или и двете, за да се премахнат вредните вещества. Боровинки, ягоди, малини, моркови и целина е най-добре да се купуват органични, защото ако не са органични, със сигурност са пръскани с разни химии и понеже нямат дебели кори (като лимони, банани и портокали) са замърсени и вътре.

Общи условия

Активация на акаунт