витамини

  • 20 851
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 99
Аз пия витамините, които ми препоръча лекаря ми! Изцяло органични са /поне така пише де/ и нямат странични действия като гадене.
Харесва ми идеята за пълноценно хранене без прием на допълнителни витамини, но колкото и да се храня разнообразно го има притеснението дали пък не пропускам нещо...  
 Simple Smile

Ако не е тайна, какви витамини пиеш?

Ами чак тайна не е  Simple Smile Пренатал, мисля че наскоро имаше тема в която някой питаше дали не са вредни заради съдържанието на фолиева киселина, но аз мисля, че след като са създадени за бременни няма нужда да се вглеждам толкова в количествата! Понасят ми добре и се надявам, че има полза от приемането им  Simple Smile
Според мен е най-добре да попиташ лекаря си какво да пиеш, особено ако си вегетарианка - предполагам, че може да има по-подходящи за в случая...  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 318
Добре, благодаря ти the ladybird.

# 17
  • Мнения: 46
http://www.blitz.bg/article/4929

Една не много нова, но интересна статия...поне според мен  Wink

# 18
  • Мнения: 1 131
Бях доволна от Центрум матерна,но чух,че вече не ги препоръчват.Пила съм и на ХИП за бременни.Най-добре питай док какво да взимаш  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 391
http://www.blitz.bg/article/4929

Една не много нова, но интересна статия...поне според мен  Wink

Статията е интересна, но доста некоректно написана. Никъде не се споменава, каква доза се превръща в токсична, защото реално става дума за поглъщането на огромно количество В6 например, за да се проявят посочените симптоми. Тук има информация на английски по въпроса, от която става ясно, че вредни са дози от 500мг. дневно при положение, че в хранителната добавка, която аз в момента приемам количеството е 8мг.

Не се заяждам, просто смятам, че инфото от тази публикация е непълно и всява излишен страх в четящите.

# 20
  • Мнения: 3 922
Да, консумация на плодове и зеленчуци в прясно с-е е повече от желателна, но има и моменти в които просто не ни се яде..нали Wink[/color]

Предубедена съм към набавянето на витамини от пресни продукти. Първо, защото освен с витамини можеш добре да се натъпчеш с нитрати и пестициди и второ, защото трябва да ядеш по няколко килограма плодове и зеленчуци на ден за да си набавиш дозата, която я има в една синтетична таблетка.

# 21
  • Мнения: 46
http://www.blitz.bg/article/4929

Една не много нова, но интересна статия...поне според мен  Wink

Статията е интересна, но доста некоректно написана. Никъде не се споменава, каква доза се превръща в токсична, защото реално става дума за поглъщането на огромно количество В6 например, за да се проявят посочените симптоми. Тук има информация на английски по въпроса, от която става ясно, че вредни са дози от 500мг. дневно при положение, че в хранителната добавка, която аз в момента приемам количеството е 8мг.

Не се заяждам, просто смятам, че инфото от тази публикация е непълно и всява излишен страх в четящите.

Не се заяждам, просто смятам, че инфото от тази публикация е непълно и всява излишен страх в четящите.
[/quot

Абсолютно имаш право! Аз не искам да всявам излишен страх. Просто смятам, че нямам как синтетиката да е по-добра от естественото. По-скоро лекарите стресират бременните, че едва ли не, ако не пият витамини кой знае какво ще стане...
Но факта, че витамините се изписват на база кой медицински представител от коя фирма е обработил доктора малко преди това, като му е обещал мобилен телефон на определен брой изписани рецепти, или почивка в Турция-това никой не го отчита. Фармацията е много печеливш бизнес и уви изписването на лекарства и добавки вече е доста компрометирано. Реално никога не можеш да си 100% убеден дали това, което са ти изписали наистина ти е необходимо, или е просто бизнес. Със сигурност трябва да се набляга на правилното и балансирано хранене, а не да се храним с боклуци и да разчитаме, че някакво магическо хапче ще ни набава всичко необходимо! Това си е просто едно мое мнение.... Smile

# 22
  • Мнения: 9 483

Но факта, че витамините се изписват на база кой медицински представител от коя фирма е обработил доктора малко преди това, като му е обещал мобилен телефон на определен брой изписани рецепти, или почивка в Турция-това никой не го отчита. Фармацията е много печеливш бизнес и уви изписването на лекарства и добавки вече е доста компрометирано. Реално никога не можеш да си 100% убеден дали това, което са ти изписали наистина ти е необходимо, или е просто бизнес. ..

Така е, но още преди да се появят корупционните практики на фармацефтичните представители, се препоръчваше на бременните допълнителен прием на витамини, предвид по-големите нужди на организма през този период Peace(и е доказана нуждата от такива Wink)

# 23
  • Мнения: 46

Но факта, че витамините се изписват на база кой медицински представител от коя фирма е обработил доктора малко преди това, като му е обещал мобилен телефон на определен брой изписани рецепти, или почивка в Турция-това никой не го отчита. Фармацията е много печеливш бизнес и уви изписването на лекарства и добавки вече е доста компрометирано. Реално никога не можеш да си 100% убеден дали това, което са ти изписали наистина ти е необходимо, или е просто бизнес. ..

Така е, но още преди да се появят корупционните практики на фармацефтичните представители, се препоръчваше на бременните допълнителен прием на витамини, предвид по-големите нужди на организма през този период Peace(и е доказана нуждата от такива Wink)


Доказана е нуждата от увеличен прием на фолиева киселина и желязо. Другите неща съвсем спокойно си ги набавяш от храната в напълно достатъчни количества. Все пак бременността е един естествен процес, а не болест и природата си го е измислила  Wink

# 24
  • Мнения: 88
витамините се изписват на база кой медицински представител от коя фирма е обработил доктора малко преди това
yat, извинявай но прозвуча грубо. Сякаш всички доктори са такива. Моят поне никога не е казвал - "Вземи си тези и тези витамини!", а  - "Вземи си някакви витамини" (никакво значение дали са 7 или 37 лв. Избора е мой)
А имайки предвид качеството на плодовете и зеленчуците на пазара, не бих си позволила да разчитам изцяло на тях да ми доставят всички необходими витамини и микроелементи.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 698
Мда,ясно беше че ще стане спор, винаги ще има ЗА и ПРОТИВ синтетичните витамини.  
Всеки има глава на раменете си и право да прави каквото иска.  
http://newss.log.bg/article.php?article_id=5400
http://www.infotourism.net/oldInfotourism/story.php?storyid=1799 … -+po-skoro+vredni

 

# 26
  • Мнения: 46
витамините се изписват на база кой медицински представител от коя фирма е обработил доктора малко преди това
yat, извинявай но прозвуча грубо. Сякаш всички доктори са такива. Моят поне никога не е казвал - "Вземи си тези и тези витамини!", а  - "Вземи си някакви витамини" (никакво значение дали са 7 или 37 лв. Избора е мой)
А имайки предвид качеството на плодовете и зеленчуците на пазара, не бих си позволила да разчитам изцяло на тях да ми доставят всички необходими витамини и микроелементи.

Аз не казвам, че всички лекари да такива, но много голяма част са. Аз не искам да засегна никого, има прекрасани лекари и аз познавам много такива, но уви и голяма част са точно каквито споменах в предния си пост. Това не са празни приказки, просто нека кажем, че работя в сферата, където се пресичат търговията и медицината и съм се нагледала на неща, които са много, ама много далеч от най-хуманната професия! Просто хората се предоверяват, щом доктора е казал-значи е закон! Винаги е хубаво, човек да си потърси и малко странична информация, а не сляпо да вярва на всичко, което му казват.
Относно качеството-вече на пазара има и сертифицирани био плодове и зеленчуци. По-добре си инвестирайте парите в качествена храна, а не хапчета! И пак казвам, това е просто едно мое мнение, не искам да засягам никого, нито се заяждам!  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 21
Приемам витамини Мамавит,през ден.Наблягам и на плодовете и зеленчуците също.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 391
Мда,ясно беше че ще стане спор, винаги ще има ЗА и ПРОТИВ синтетичните витамини.  
Всеки има глава на раменете си и право да прави каквото иска.  
http://newss.log.bg/article.php?article_id=5400
http://www.infotourism.net/oldInfotourism/story.php?storyid=1799 … -+po-skoro+vredni

 
T
To за вредата от приема на витамин А се говори отдавна макар, че много от добавките за бременни и кърмачки го имат в състава си. Като мастно разтворим лесно се набавя от храната. Много са редки случаите, когато се налага приема му. Тук става дума по-скоро за водно разтворимите тъй като в естествен вид лесно се унищожават при термална обработка на продуктите.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
С първата бременност вземах центрум матерна, ферофолгама, магнерот. Засега вземам само фолиева киселина, след кръвните изследвания - ще видим...

Общи условия

Активация на акаунт