витамини

  • 20 911
  • 154
  •   1
Отговори
# 135
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Но по-добре да внимаваш какво ядеш, и да си носиш плод на работа. 2 праскови няма да ти натежат. Сега е чуден сезон.
Не става въпрос за "натежаване", не съм казала, че нямам възможност да си нося храна, а че нямам възможност да хапвам навреме като огладнея. Нямам регламентирана почивка тъй като няма кой да ме замести на работното място. Работя и с хора и понякога имам много работа часове наред, което изключва варианта да си похапвам праскова да речем насреща им.

Anrito, мерси че сподели опита си; аз вече бях прочела твоя пост, в който разказваш за реакцията която си имала към витамините и това допълнително ме накара да се замисля. Уж за хубаво ги вземаш, а то гледай какво се получава... За напълняването и аз съм го чувала, но не се получава при всички и ми е чудно с кой витамин или комбинация от тях би могло да е свързано?  newsm78

# 136
  • Мнения: 25
Всеки сам си преценява за себе си. Аз например си пиех фолиева киселина + желязо от момента в който решихме че искаме бебе до 2-рия месец. После изпих една опаковка Мама Протект, но както тогава ми беше гадно на стомаха, от тях ми ставаше още по-гадно. Сега не пия витамини, а се опивам да ям повече плодове и зеленчуци. Честно казано нямам мнение кое е по-малко вредно и повече полезно. По-скоро правя това, което ме кара да се чувствам по-комфортно.

# 137
  • Мнения: 3 932
Приятелка, която учи за mед. сестра скоро в разговор споmена, че в колежа са ги учили, че за да се усвоят пълноценно витаmините от организmа е нужно да се приеmат със сок от цитрусови плодове (натурален), иначе няmало сmисъл от приеmането иm  newsm78 Вие попадали ли сте на такаа инфорmация?

# 138
  • Мнения: 41
Бъдещи мами , какво ще ми кажете  спрямо витамините Pregnacare with Folic Acid 400мг. какво Ви е мнението? Както и за Мустела крем Simple Smile

# 139
  • Мнения: 2 988
Приятелка, която учи за mед. сестра скоро в разговор споmена, че в колежа са ги учили, че за да се усвоят пълноценно витаmините от организmа е нужно да се приеmат със сок от цитрусови плодове (натурален), иначе няmало сmисъл от приеmането иm  newsm78 Вие попадали ли сте на такаа инфорmация?

Ммм не всички витамини. Доколкото си спомням, желязото се усвоява по-добре в комбинация с витамин Ц, затова е добре да се приема с лимонов или портокалов сок или направо със синтетичен витамин Ц. Но за другите не знам такова нещо.

# 140
  • София
  • Мнения: 3 293
Бъдещи мами , какво ще ми кажете  спрямо витамините Pregnacare with Folic Acid 400мг. какво Ви е мнението? Както и за Мустела крем Simple Smile

pocity, една потребителка 1-2 страници по-назад ги рекламира във всичките си постове, питай нея. Честита бременност!
Някои от нас не взимат витамини, други просто си купуват от аптеката някакви. Едва ли някой пие 2-3 вида витамини, че да направи разликата между тях. По-добре хапвай плодове сега, а към 4тия месец, ако толкова настояваш, почни и синтетични витамини.

А за мазане на шкембето, може да се мажеш с каквото искаш. Аз дори ползвам един Билка за целулит. Важното е да ти харесва аромата. тя кожата ако не е еластична, нищо няма да я спаси.

# 141
  • Мнения: 3 932
Приятелка, която учи за mед. сестра скоро в разговор споmена, че в колежа са ги учили, че за да се усвоят пълноценно витаmините от организmа е нужно да се приеmат със сок от цитрусови плодове (натурален), иначе няmало сmисъл от приеmането иm  newsm78 Вие попадали ли сте на такаа инфорmация?

Ммм не всички витамини. Доколкото си спомням, желязото се усвоява по-добре в комбинация с витамин Ц, затова е добре да се приема с лимонов или портокалов сок или направо със синтетичен витамин Ц. Но за другите не знам такова нещо.

Mоже и това да е иmала предвид под ''пълноценно'', че дадени витаmини от коmпекса не се усвояват. За mен определено беше нова инфорmация.

# 142
  • Мнения: 2 988
Ами то във всеки комплекс има витамин Ц, така че няма логика и да се пие сок към него...  newsm78

# 143
  • Мнения: 458
предпочихат продове, пред изкуствено синтезирани витамини

# 144
  • Мнения: 92
Ние с приятеля ми пием и двамата фолиева киселина от както решихме да имаме бебче. После когато разбрах че съм бременна започнах да пия комбинирани витамини за бременни. Не че не ям плодове и зеленчуци. Лекаря ми препоръча да пия такива с Омега 3 . Друг лекар пък ми каза да пия с Омега 3 до  3 месец само. Но аз продължавам. Вие какво мислите по въпроса? Пиете ли с Омега 3 и чувалили сте до кой месец е хубаво да се пие?  Rolling Eyes Thinking

# 145
  • Мнения: 1 677
Ние с приятеля ми пием и двамата фолиева киселина от както решихме да имаме бебче. После когато разбрах че съм бременна започнах да пия комбинирани витамини за бременни. Не че не ям плодове и зеленчуци. Лекаря ми препоръча да пия такива с Омега 3 . Друг лекар пък ми каза да пия с Омега 3 до  3 месец само. Но аз продължавам. Вие какво мислите по въпроса? Пиете ли с Омега 3 и чувалили сте до кой месец е хубаво да се пие?  Rolling Eyes Thinking

Аз съм решила да се доверя на лекаря ми и по негова препоръка ще си пия витамините с Омега 3 до края.

# 146
  • Мнения: 67
 http://jamieson.bg/bg/product/12/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB

аз пия тези витамини от 4-я месец,а до третия пиех фолиевата киселина на същата марка.С тия витамини видях голям зор в началото ...големи си и не миришат много приятно,даже 2-3 съм ги повръщала докато свикна,но вече всичко е ОК.

# 147
  • Мнения: 309
Нищо не пия  Rolling Eyes за сега .Наблягам на плодовете.

# 148
  • София
  • Мнения: 2 483
Пълнее се от витамин Б, доколкото знам. Чела съм, че витамините А и Е се усвояват най-добре, ако се пият с мляко.

# 149
  • Мнения: 61
До третия месец само фолиева.Сега по предписание на доки,пия Lactalins.Понеже не съм в БГ,не знам там до колко са разпространени

Общи условия

Активация на акаунт