За класическата литература

  • 24 135
  • 242
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 736
Че кво като е модернист? В задължителната програма ли е - в задължителната е. Туйто. Точка.  Naughty Радвам се, че не си съгласна.  Hug Тъй и трябва. Сега ако ми кажеш, че си прочела "Одисей", ще се окича със званието "Познаващ човек прочел "Одисей".

Джеймс съм чела толкова, колкото може да се прочете от разлистването на една книга в състояние на размисъл дали да я прочета или не. Другото - от лекциите. Сигурно от много техничност не му е останало време да вдъхне живот на писаното?


Чета "Nothing to be afraid of" и с всяка страница ми се задъбочава усещането, че тази книга е писана за мен, лично за мен. Сякаш съм си я поръчала и той я е написал.

# 226
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Окичи се.  Wink

# 227
# 228
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
ВъзмУтена съм! И аз съм го чела!

# 229
  • Мнения: 3 736
 #Shocked Верно ли?! Прости ми невежеството.

# 230
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Е, признавам си, че беше малко по диагонал.  Embarassed

# 231
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Сега ако ми кажеш, че си прочела "Одисей", ще се окича със званието "Познаващ човек прочел "Одисей".
hahaha hahaha hahaha

Анджи, Све, рИспект smile3502

# 232
  • Мнения: 21 469
  Аз пък не можах да го прочета. Изобщо не разбрах за какво става въпрос...

  Сега обаче, чета "Александрийски квартет" на Лорънс Дърел. Едно време викахме на брат му, Джералд - Даръл. Както и да е, въпросния квартет също се смята за класика от почти същия период. Много е добро.

# 233
  • Мнения: 3 736
Е, признавам си, че беше малко по диагонал.  Embarassed

То така и баба знае.  hahaha Аз съм чела само отделни "Дъблинчани" и то пряко сили. Толкова влажна скръб, безнадеждност и безсмислие ми дойдоха твърде. Но пък е въздействащ, спор няма.

# 234
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Дипломната ми работа беше за представянето на католицизма в Brideshead Revisited на Ивлин Уо. Смятай до тогава бях изчела де що има католик в английската литература, имах гадже англичанин-католик, изобщо пълно сливане с пейзажа. Simple Smile Та на фона на това "Одисей" е просто едно изключително преживяване.

# 235
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Е, признавам си, че беше малко по диагонал.  Embarassed

То така и баба знае.  hahaha

Ама аз малко съм прескачала, бре!

# 236
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Аз пък нищо такова не съм чела, ценя си нервичките Rolling Eyes.

# 237
  • Мнения: 3 736
Дипломната ми работа беше за представянето на католицизма в Brideshead Revisited на Ивлин Уо. Смятай до тогава бях изчела де що има католик в английската литература, имах гадже англичанин-католик, изобщо пълно сливане с пейзажа. Simple Smile Та на фона на това "Одисей" е просто едно изключително преживяване.


Пиши автобиография. Искам подробности.  Grinning

От модернистичната пасмина моят човек е Лорънс.

# 238
  • Мнения: 1 520
За много хора Пушкин е любим поет.
Някои от неговите поеми ги знаех почти наизуст - "Приказки за цар Салтан" и "Руслан и Людмила". Стихове, които се превръщат в картини.
Възпитаник на Лицея. Между лицейците е царяло такова взаимно разбирателство...
С годините започнах да виждам по новому неговото творчество.
Поетът дава уроци по мъжество, чест, преданост, любов, учи те по друг начин да се отнасяш с приятелите си, и въобще с хората...
Още от детството започваме с неговите приказки, а колко след тях предстои - "Евгений Онегин", "Дама Пика", "Борис Годунов" и много други...
Поразителна е безкрайността в творчеството на Пушкин. Безкрайната близост до хората, безкрайната красота, която живее в неговите слова...

# 239
  • Мнения: 15 960
Карамелче, колко хубаво си го написала. Heart Eyes

Гениални са руските поети и писатели.
Тази година се навършват 200 години от рождението на Лермонтов.

"И с грустью тайной и сердечной
Я думал: «Жалкий человек.
Чего он хочет!.. Небо ясно,
Под небом места много всем,
Но беспрестанно и напрасно
Один враждует он — зачем?»..."

Общи условия

Активация на акаунт