Въпрос за държавна работа

  • 5 207
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
А, и още нещо, при държавните служители няма защити по КТ /чл.333, напр./.

Мда и освен това отпуските на държавните служители в момента са 20 дни и не дават допълнителен, защото е записано в ЗДСл така, че има вратичка да не го дадат (не мога да цитирам в момента по памет члена), а по трудово правоотношение ако си, ще са 20 основен и тъй като в Кодекса е записано "не по-малко от 5 работни дни" допълнителен - т. 2 на ал. 1 от чл. 156, ще ти се полага и допълнителен.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
Не, не се гъбаркам. Просто някои неща не се обявяват. Има си начини за това, има различни схеми...не е тук мястото да обсъждаме тези неща....

като гледам, доста си светната по схемите за крехката си възраст. не разбирам тогава защо дириш акъл тук.

# 17
  • Мнения: 2
Благодаря, Нати. Отпуските не са ми проблем, защото винаги ако се наложи мога да си взема някой болничен..Wink Но все пак благодаря, защото точно това искам - да разбера всички детайли.

Благодаря и на тези, които ми писаха на ЛС, въпреки, че си противоречат.
Май наистина е голям хаос в тази държавна администрация.  Thinking Очевидно трябват нови и необременени хора, като мен, за да се пооправят нещата...

# 18
# 19
  • Мнения: 2
Не, не се гъбаркам. Просто някои неща не се обявяват. Има си начини за това, има различни схеми...не е тук мястото да обсъждаме тези неща....

като гледам, доста си светната по схемите за крехката си възраст. не разбирам тогава защо дириш акъл тук.

Е чак пък  доста... Дори бих казала, че хич не разбирам от схеми, просто съм чувала за някои неща. За това искам да знам и де юре как стоят нещата...  Но тук говорим за съвсем друго.

А и да си говорим честно, за да се създаде печаливша "схема", трябва да се познава много добре фундамента, който в случая е закона. Нали? Адвокатите и юристите за това са най-изпечените мошеници - защото познават закона...

# 20
  • Мнения: 150
Ох, направо ме стъписа! Като бивш държавен служител и доста добре запозната със системата, в мен възникна дълбоко проникновена чуденка, какви са тези заплати за държавни служители, аз за такова животно не съм чувала.

# 21
  • Мнения: 2 927
Май наистина е голям хаос в тази държавна администрация.  Thinking Очевидно трябват нови и необременени хора, като мен, за да се пооправят нещата...
Хайде, честита нова служба, каквато и да е тя!  Grinning
И да оправиш цялото министерство в най-кратки срокове.  Mr. Green

malvinaina, не се чуди, нещата вече са различни. Сега държавните служители вземат много повече пари от обявените заплати.

# 22
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
Пази Боже от такива държавни служители! Че и на отговорен пост! И как си издържа конкурса!?

Абе, на кой му пука... Важното е, че ще се работи там някаква работа, и ще се взимат някакви пари, че и двойни, че и европейски  Joy Joy Joy
Не е смешно, трагично е, ама не мога да се сдържа  Joy Joy Joy

Как да не му се доплаче на човек? А вчера говореха за чистата и свата република на Левски.
Трагично е, унизително, и гнусно.











# 23
  • Мнения: 2
Еванина, няма нужда от подобен патос. Ако търсиш нещо такова, по добре се насочи към следващия рецитал-концерт на Недялко Йорданов. Wink

# 24
  • Мнения: 119
И все пак, по-добре да е тя (грамотна е и не е злобна), че какви съм виждала ...

# 25
  • Мнения: 24 467
Сега и "де юре" вече знаеш, че и на държавните служители и на обикновените трудоваци хич не им е сигурно.  Grinning
Едните се съдят в едно съдилище, като ги изгонят, другите- в друго, това е разликата.
Кое министерство ще се променя тъй кардинално? Да знаем какво да очакваме.

# 26
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
Точно от такъв патос има нужда, защото когато онези европейски пари отиват в трета глуха данъците които плащам аз, отиват за глоби. Защото е пълно с ей такива мижитурки по различните нива. Не, това не е патос! Просто ме е яд, че попаднах на поредното протеже, което е решило  да се вре там където би трябвало най - много да се работи, а то си е направило сметката дори и за болничните .
Сори за правописа, но полудявам все още от тази гнус!

# 27
  • Мнения: 24 467
Стига де, почивайте си с форума, не се натоварвайте! Той е за отпускане.

# 28
  • Мнения: 2
И все пак, по-добре да е тя (грамотна е и не е злобна), че какви съм виждала ...

Ами въпреки, че го казваш с насмешка, точно така си е. Другият сериозен кандидат за тази позиция е била до колкото разбрах някакъв динозавър - държавен служител още  бай тошово време така да се каже, представете си... А както са казали хората - стар човек нищо ново не може да научи, нищо старо не може да забрави. така че наистина е по-добре...(не само за мен) Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 927
Аз залагам на МРРБ.
Другите конкурси са за младши експерти. Освен това МРРБ е министерството, в което могат да се получават реално високи приходи.
Печеля ли локум на фитил?  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт