Как да се каже истината?

  • 22 192
  • 156
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 420
Вела, много благодаря за съвета и милите думи. Много полезни неща научих  Hug  bouquet

# 106
  • Мнения: 146
Момата я осиновихме на 4г и седем месеца .Взехме я от приемно семейство ,сменихме и името .Първият месец казваше старото си име който я пита  ,но после свикна с новото и сега няма проблем ,а това с дом4ето и другата майка и го казахме веднага с взимането ,е малко трудно го прие ,но вси4ко се оправя с времето.Сега идва ред на малкия и той е осиновен даже преди кака си .Ноо с него ще е по трудно ,като вади един характер ,понякога му говоря ,нещо като приказка ,но той се врътва и не ме слуша ,може и защото е на 3г и полвина .Незнам разбира ли ме или не иска да знае ,но мисля 4е децата трябва да се подготвят по отрано.Абе купона в нас е голям .а и за мен е важно децата ми да знаят истината така ще са подготвени за хорските приказки Hug

# 107
  • София
  • Мнения: 20 198
Та малката е сърдита на сестра ми, че не я е родила не на БМ.


Деската, а ако сестра ти й обясни, че и в това да не е родена от нея има огромно предимство? Ако й каже, че по този начин е имала възможността да си избере кое точно да бъде нейното дете /което не се случва, когато раждаш/? Ако й разкаже как е отишла в дома и щом я е видяла, веднага е разбрала със сърцето и ума си, че точно това дете и никое друго, ще бъде нейно, че с цялото си същество е пожелала да бъдат заедно и сега е най-щастливата майка на света, защото най-съкровеното й желание се е сбъднало.

# 108
  • Мнения: 60
Дано не се повтарям, но ще споделя. Преди време в предаване на Марта Вачкова по темата чух едни прекрасни думи. Майка на осиновено дете обяснява какво е осиновяването така: това значи, че си расъл не в коремчето на мама, а в сърцето!

# 109
  • Мнения: 138
И в нашата фамилия си имаме момиченце от скоро, осиновено е преди 3 месеца- снаха ми нямаше 9 години деца. Ако само знаете каква кукла е Heart Eyes Не сме коментирали още за това кога и как ще й кажат- окозва се много сложно. Но от безбройните филми, които сме гледали- в белите държави казват много скоро на детето и никога не крият- даже го водели в дома, от който са го взели. Ноо... тук май не сме дорасли за това ooooh! Но май колкото хора, толкова мнения.

# 110
  • Мнения: 2 123
Всеки е дорасъл кой колкото си позволи сам за себе си

# 111
  • Мнения: 712
Току що прочетох в едно материалче (не изцяло за осиновяването, но и тази тема беше застъпена) следното:

"Произходът на Вашето дете е част от неговата история, към която Вие сте ключът. От Вас то ще разбере, кой е. Как ще се приема, до голяма степен зависи от Вашите настройки. [...] Ако можете да приемете детето с неговата история, то ще се чувства ценeно и прието, а не изоставено... Още от сега започнете да разказвате, как се е случило всичко. Как сте го търсили и как най-сетне сте се открили... С порастването детето ще слуша все по-внимателно тази история, която вече е станала като разказа за едно щастливо раждане... "

Аз смятам така да постъпим... Като, разбира се, в същото време ще се стремим да не преекспонираме темата... (защото в тази посока също има опасност да се залитне...)

# 112
  • Мнения: 1 249
На фона на грядущите извращения със сурогатството, осиновяването си е мила и добродушна класика.

Последна редакция: сб, 29 окт 2011, 17:00 от Miraetta

# 113
  • Мнения: 712
На фона на грядущите извращения със сурогатството осиновяването си е мила и добродушна класика.

Предполагам, че също както при осиновяването, и в тези случаи някои родители имат намерение да са открити спрямо децата си по отношение истината за произхода им, а други не биха го сторили...

# 114
  • Мнения: 1 249
На фона на грядущите извращения със сурогатството осиновяването си е мила и добродушна класика.

Предполагам, че също както при осиновяването, и в тези случаи някои родители имат намерение да са открити спрямо децата си по отношение истината за произхода им, а други не биха го сторили...

Категорично нищо общо няма и не е същото.
 

# 115
  • Мнения: 702
Аз все още се чудя, как може да се приеме такъв закон  ooooh! Тесногръда съм, но ... не ми харесва и не ми се струва често спрямо детето.

# 116
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Аз все още се чудя, как може да се приеме такъв закон  ooooh! Тесногръда съм, но ... не ми харесва и не ми се струва често спрямо детето.
И аз така...но това е друга тема и да не оспамваме тази. Снощи със съпруга ми разсъждавахме точно по този въпрос и колко е хубаво, че нашето дете не носи скапаните ни гени/т.е. надяваме се да няма 24 вида алергии и астигматизъм, болни бъбреци и астма/...май сме се чалнали  newsm78 , но това е при нас, при други ще е друго. Хората са различни, идеалите им също.

# 117
  • Мнения: 4
Zdraveyte! Mnogo molya da me izvinite, 4e pi6a na latinica, no sa se izbursali bukvi4kite na kirilica na klaviaturata.
Moyata da6terya e ve4e na 23 godina - krasiva, dobra, moga da kaja nay-prekrasnoto dete, za koeto 4ovek moje da me4tae, a si ya vzeh na 4 meseca. Osinovena e. Moga da spodelya s vas kak i kazah, a e mnogo vajno, da ne kaja zaduljitelno deteto da znae. Taka go predpazvate ot vsyakakvi travmi za bude6te. Pri nas s moyata da6terya ima fakt, koyto ne zasyaga po nikakav na4in 4uvstvata ni - obi4ame se i si imame pulno doverie.
O6te na 3-godi6na vuzrast i obyasnyavah kak uli4nite ku4enca/nie vinagi sme imali ku4e u doma / si nyamat mama i tatko, no koyto gi zaobi4a , 6te si gi vzeme u doma, 6te se griji za tyah, te su6to 6te go obiknat i nikoga nyama da sa sami / tya mnogo strada6e, 4e te sa sami na ulicata i horata sa jestoki kum tyah/. Razbira se, tova e povod za razgovor s moeto momi4ence, a vie namerete nyakakav drug spryamo interesa na deteto. Kogato na 4 godinki i obyasnih, 4e bebencata sa v korem4eto na maykata pak i kazah, 4e tya e bila v drugo korem4e, ne v moeto, a az sum si ya obiknala , gu6nala sum si ya i sum si ya dovele u doma. Na 5 godinki, syaka6 ni6to ne sum i kazvala do sega, me popita i tya li e rodena v rodilniya dom, kadeto rodi sestra mi. Togava i razkazah vsi4ko. Purviyat i vapros be6e : "Za6to drugata jena ne me e iskala?" Obyasnih i, 4e 6tom ya e rodila, mnogo ya e iskala, no ne znaem kakvo i se e slu4ilo, ne znaem za6to i se e nalojilo da ya ostavi. Tya zamul4a. Na sutrinta v legloto me pregurna silno i naistina dumite i byaha: "Blagodarya ti, mamo, 4e si se pogrijila za men!"
Prez mnogo problemi sme minali zaedno / az si ya otgledah sama - pomagaha mi mayka mi i ba6ta mi/, no kogato sasedka kazala na decata v bloka i i go saob6tih , tya me pogledna i kaza: "I kakvo ot tova? Az sum kazala na priyatelkite si - tya i sega ne krie kogato ya popitat za ba6ta i . Kazva : "Mama me e osinovila kato bebe i me e otgledala sama". Dano da sum vi bila polezna, gotova sum za vsyako ne6to da spodelya s vas, za6toto znaya, 4e ne e lesno, a az imam nay-prekrasniya rezultat - doverieto i obi4ta na deteto mi

# 118
  • Мнения: 4
Ima , razbira se, milion vaprosi ot sorta: "Kak izbra to4no men?"
Obyasnih i, 4e ne sum ya izbirala, 6tom sum ya vidyala i sum usetila, 4e tya e moeto momi4ence, ne sum poglednala drugo dete. Ne e 4ak tolkova prosto kakto go opisvam sega, no nyama drama, maykata go pravi 6tadya6to, s obi4, s grijata nyakoy grubiyan da ne moje da narani nyakoy bude6t den deteto i.

# 119
  • Мнения: 11
 Труден въпрос !  Доброжелател каза на момчето , че е осиновено , което от своя страна донесе куп проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт