Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 116

  • 105 027
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 29
Момичета,пак се включвам в темата с още едни мъфини Simple Smile
Стаси,много са ти готини кексчетата!Най-ми харесаха шапките и метлите Simple Smile
Бетина, сладурска бебешка торта.
Дарлинка, готина ти се е получила яиквата.
Лукс, много свежарски мъфини. Цветовете са страшно наситени,браво.

Благодаря на всички момичета за коментарите! Много ме радвате и трогвате!

# 706
  • Мнения: 6 002
Благодаря ви момичета,Tatitt да определено са слаби,обаче за кратко време трябваше да свърша доста неща и не остана много време за тях.Сега за събота остана тортата да видим так как ще бъде  newsm78

# 707
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Момичета, с удоволствие съобщавам, че Предизвикателството е открито! Снимки на всички торти и повече информация тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=614641.msg20127859#msg20127859

Ванчееееее, видя ли?! Да не кажеш после, че не си разбрала  Mr. Green Sunglasses

Дитсан, направо се вбесявам жестоко като чета за глупостите на родната медицина  ooooh!

Дарлинка, не знам какво ти е измъчено на тиквата, но според мен е прекрасна!

Dim S., радвам се, че те виждаме и тук! За всички ни е удоволствие да черпим идеи и вдъхновение от твоя прекрасен блог. Пожелавам ти бързо възстановяване и много радост с малката душичка. И следващите бременности да са леки и спокойни! Освен това ти благодаря, че даде летящ старт на моята нова мания (тортоправенето) с прекрасната рецепта за фондан и ясните обяснения!

Бетина, много хубава възглавничка. Мечето, което се катери по нея ми е тотален фаворит.

Стаси, супер кексчета  Peace Метличките са ми любими  Flutter

Мираварна, уникални кексчета. Адски ме кефят!  Crazy

Cambozzola, честита придобивка!  Hug

# 708
  • Мнения: 211
Здравейте, мили момичета!  Hug

stefina, metchopooh, patriyani, J_M_M, Валерия, miravarna, Tatitt, ditsan, sVeshti4ka, BiankaD,  МаринаД, FRESA, nalika, kk38,, благодаря ви от сърце за положителните емоции, които ми създавате с коментарите си!

metchopooh, Спайдъра е жесток! А за сладките- аз правя меденките на Ванчето, много ги харесваме вкъщи!
Ах, Мариета, този локомотив… Всяка твоя торта е прекрасна и се запечатва в мислите ми за дълго!
Ванче, много готина  кошница за госпожата, сигурно ще да е била много щастлива! Умрях от смях на обяснението за жирафа-сърна!  Laughing
-Bibo-, аз имам три ферми, но нямам снимки на самото правене на животинките. Все пак разгледай ги, може пък да харесаш нещо. Ето от тук напред.
Валерия, аз всъщност съм един доста избухлив и невротичен човек, не разбирам за какви корабни въжета говориш  Mr. Green Страхотни кексчета с розички!
ditsan, настръхна ми косата от разказа ти! Добре, че всичко е наред! На мой познат така лекарят му казал, че нещо от газове ще да е и му дал бусколизин. Та направи перитонит, да не ти разправям какви мъки бяха после. Добре, че човекът все пак имаше късмет да оцелее. Добре, че не го е послушала онзи! А тортата ти е много нежна, въпреки притесненията ти!
BiankaD, всеки път и се възхищавам на тази “смачкана” торта! Страхотна идея! Тиквеното руло също много ми харесва!
МаринаД, много нежна маргаритена торта!
FRESA, музикалната ти торта е много красива! Китарата много ме радва! А лалетата са невероятни и много вдъхновяващи!
nalika, твоят чайник ми харесва далеч повече от моя!
patriyani, изумителна си просто! Страхотни торти!
sVeshti4ka, много добър ефект с тази стойка, но и самата торта си е много красива! Да ти е жива и здрава дъщерята, много късмет и` пожелавам!
miravarna, страхотни кексчета!
NellyDi, колата ти се е получила много добре!
Darlinka, готина ти е тиквата!

Dim S., хубавите емоции предстоят! Пожелавам ви здраве и много щастлив живот! А на това, че много от момичетата са те поздравили не се учудвай - ти си тортен  гуру за повечето от нас!

От мен хелоуинските ми сладории -темата ни беше пиратска:



И разбира се, сладки-меденки:



За желаещите, тук има още от празника:

patriyani, много, много  ти благодаря!   bouquet  Hug

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 12:16 от Леля Ог

# 709
  • Мнения: 153
ето ги и моите торти
http://donikadineva81.snimka.bg/other/torti.540419.25489836

ако някой си припознае тортата тук, то е защото страшно много ми се иска да стигна вашето ниво на майсторлък   Wink
следя ви постоянно макар и да не пиша често / предполагам защото не се чувствам достатъчно компетентна   Embarassed/

# 710
  • Мнения: 339
Въпрос: под шоколадова глазура трябва ли да се измазва с маслен крем или направо върху сиропиран блат се изсипва ?

# 711
  • Мнения: 148
Въпрос: под шоколадова глазура трябва ли да се измазва с маслен крем или направо върху сиропиран блат се изсипва ?
На този въпрос Албенка ми отговори така:Аз измазвам направо със шоколадовият крем.
Дано съм помогнала.

# 712
  • София
  • Мнения: 122
Благодаря на всички, които ми пратиха рецепти за бисквитки  Hug
Ето го крайния резултат от работата ни/правихме ги с щерката и една нейна приятелка/ Дребните много се изкефиха, защото те бъркаха, рязаха, после рисуваха  Mr. Green Голяма веселба   chef

# 713
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тук много страшно бе, с тез Хелоуйнски дивотии...Леля Ог, много готини тикви!

Ето я и другата ми торта - "Смърфовете"



- и подробности

Валерийке, така добре ли е Flutter?

# 714
  • Мнения: 71
искам да направя торта с ягодов крем направен от замразени ягоди и сметана. Как точно да стане за да е по-гъст, да не се разтече? и какъв сироп за блатовете да ползвам?

# 715
  • Мнения: X
искам да направя торта с ягодов крем направен от замразени ягоди и сметана. Как точно да стане за да е по-гъст, да не се разтече? и какъв сироп за блатовете да ползвам?

Присъединявам се към въпроса  Embarassed. Днес направих торта с крема на Д-р Йодкер, бял за торта и не знам от него ли беше или твърде мн сиропирах блатовете, тортата се разтече навсякъде и фондана се разтопи Sad.

Видях доста рецепти във библиотеката, но моля ви да споделите кой крем ви става твърд и не потича  Praynig. Маскарпонето разтича ли се као се разбие със захар?

miravarna, какъв крем си ползвала за мъфините, че и това искам да тествам   bouquet.

Извинявам се за глупавите въпроси, но през живота си съм правила само бисквитена торта  Embarassed.

# 716
  • Мнения: 1
stasi76,miravarna,Tatitt,Леля Ог,благодаря момичета! Simple Smile

# 717
  • Мнения: 29
Крема за мъфините ми е с филаделфия,масло,ванилия и пудра захар (т.н крим чийз фростинг)!
Страхотни смърфове!! Мнго добре се е получила тортата!

# 718
  • Мнения: 143
Здравейте,днес е хелоуин,аз не си падам по чуждоземските празници,но е факт,че са по-шарени от нашите и децата ги харесват.Моята щерка също, и поради тази причина и аз правих хелоуински бисквитки.

kukita83 тортата сърце ти е станала много красива.
patriyani всичките ти торти са много сполучливи и благодаря за похмалата.

sVeshti4ka - без думи съм от тази торта
miravarna най-ми харесват въфините с гробищата
NellyDi,сигурно те е измъчила колата,но пък е станала прекрасно.
BiankaD ,много идейно руло,ама и снимката си я направила супер
lux,мъфините ти са много симпатични,но най-вече изглеждат толкова апетитно,че чак ми се приядоха,дето аз не съм им много фен.
Tatitt ,да ти кажа тоя чайник така съм го снимала че да не му личат многобройните гънки по дъното.Направо като хармоника е в долната част.Та това е дето ми боде в очите,ама пък като се изяде вечене личаха гънките де.

Darlinka ,твоята тиквена торта толкова се хареса на дъщеря ми че като я видя възкликн"уауууууу жестока е".
betina33  мечетата по тортата ти са много симпатични.
stasi76,страхотни мъфини.Аз взаимствах от тях идея за украса на моите бисквити,дано да нямаш нищо против.
miravarna ,какъв ти е белия крем върху мъфините?

Леля Ог,при теб пълна програма-торта,мъфини и сладки.Браво, и разбира се са невероятни.А що се отнася до чайника,много благодаря за хубавите думи, аз не съм го виждала май твоя чайник,ама и сплескан да е,няма как да е по-лош от моя.Просто като знам какви красоти правиш,няма как да допусна,че е възможно моя чайник да е по-хубав.Аз има още доста торти да направя за да се доближа до чудесата,които правиш ти.
metchopooh ,много интересни бисквити.От какво е глазурата?
mari_eta много симпатична смърфска торта.Щерка ми каза,че иска такава за рожденя си ден,а тя е на 10 години т.е. голямо момиче,ама много я хареса.Сега имам има няма 5 месеца да се науча да ги правя тези смърфове.
А ето ги и моите бисквитки

# 719
  • Мнения: X
Крема за мъфините ми е с филаделфия,масло,ванилия и пудра захар (т.н крим чийз фростинг)!

Благодаря за отговора! Подходящ ли е за торта? Като разрязах тортата, блатовете сухи, а крема вътре изчезнал Sad, изтекъл под фондана. Моля отново да споделите кой крем правите без да се разтича  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт