Убиха Кадафи?

  • 13 678
  • 234
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9
явно убийство е нещо, което не се осъжда вече в света  Tired

# 91
  • Мнения: 4 916
явно убийство е нещо, което не се осъжда вече в света  Tired

Кой би посмял да каже на лъва, че има лош дъх? Либийска поговорка.
Навремето, когато е имало повече от един лъв, е имало вероятност другият силен да те защити, обаче сега...

# 92
  • Мнения: 5 622
Все си мисля, че и Осама бин Ладен, и Саддам Хюсеин са живи. Кадафи и той може да се разхожда някъде на чист въздух. Такива едни мисли ми се въртят в главата  Rolling Eyes

На Българина само конспирации са му в главата..И Илия Пвлов и той е жив.

явно убийство е нещо, което не се осъжда вече в света  Tired

Не само това ми направи впечатление, ами и това какво ликуване предизвикват тези екзекуции. И сега и с Бин Ладен също. Не, че ги защитавам, разбира се, но някакъв друг начин трябва да има да си понесат заслуженото- съд най-напред, прмерно..

# 93
  • София
  • Мнения: 4 253
Интересно е сега как ще постъпят със Сейф Ал Ислам?

# 94
  • Мнения: 9


явно убийство е нещо, което не се осъжда вече в света  Tired

Не само това ми направи впечатление, ами и това какво ликуване предизвикват тези екзекуции. И сега и с Бин Ладен също. Не, че ги защитавам, разбира се, но някакъв друг начин трябва да има да си понесат заслуженото- съд най-напред, прмерно..

         Това е най-грозното, явно тези, които си мислят за  големи "демократи", всъщност се оказват едни жалки и презряни същества, след като могат да ликуват над убийството на живо същество.
        И докато либийците мога да ги разбера донякъде, то световните лидери, които приветстват смъртта /пък било и над диктатор/ по такъв нечовешки начин не мога да разбера.

        Страх ме хваща, че живея в такъв объркан и нечовешки свят.

       

# 95
  • Мнения: 17 546
има ли световен лидер, който да е осъдил убийството на Кадафи, всъщност.
Лидер в частност, не. Дори тези които са яли и пили до последно с Кадафи, си мълчат като посрани.
Чу се, че ООН и Амнести интернешънъл искат разследване на убийството.

# 96
  • Мнения: 1 031
Ами съдейки от това, което се появява в пресата, той вече е убит.   Дано да се лъжа. Sad
Грозно е без съд и присъда в 21 век да се убиват хора от тълпа озверели хора. Дори нацистите бяха съдени и не всички от правителството на Хитлер осъдени на смърт.
А в какво точно обвиняват децата му, че ги избиват? Мутасим са го заловили същия ден и са го застреляли "при опит за бягство". Shocked

Хареса ми мнението на Лавров, руският външен министър. Международное право гласит, что в ходе вооруженных конфликтов — а именно вооруженный конфликт имел место и еще продолжается в Ливии — действуют международные гуманитарные правила. Эти правила закреплены в Женевских конвенциях, которые закреплены в конце 40-х годов", — напомнил Лавров.
По его словам, в этих конвенциях четко сказано, что как только участник вооруженного конфликта пленен, к нему должны применяться особые процедуры, включая оказание ему помощи, если он ранен.

# 97
  • Мнения: 345
Ако сега не бяха убили Кадафи, най-вероятно в затвора щеше да "получи" някой инфаркт или инсулт.

Интересно е сега как ще постъпят със Сейф Ал Ислам?

Може би ще последва съдбата на баща си или ще остане в неизвестност. Той също знае прекалено много, за да остане жив.

# 98
  • София
  • Мнения: 4 253
Според последните новини Сейф Ал Ислам е заловен и ранен /каквото и да значи това/.

# 99
  • Мнения: 1 262
Вчера Хилари Клинтън каза, че трябва да бъде убит и днес вече е,

въпросът е, дали не е станало в обратен ред   Thinking и нищо чудно да е така.
Садистично убийство, да. А дали не е в пъти "по-леко" от убийството на хилядите (невинни) жертви на Кадафи?

Това в кръга на шегата!Аз пък си помислих , че Саркузи си е направил подарък за раждането на дъщеря си!
До вчера  Сарко опъваше шатри на Кадафи в центъра на Париж!
Кадафи е спонсорирал и неговата предизборна кампания!

На заблуденият либийски народ-Добре дошли на нашия хал-демокрацията!

# 100
  • Мнения: 4 916
САЩ поискаха "прозрачно обяснение" за смъртта на Муамар Кадафи
21 октомври 2011 | 20:00 | Агенция "Фокус"
Начало / Северна Америка
Вашингтон. САЩ призоваха в петък временните либийски лидери да дадат "прозрачно обяснение" за смъртта на бившия либийски лидер Муамар Кадафи, предава АФП.
Преходният национален съвет вече работи, за да определи точните причини и обстоятелства около смъртта на Кадафи и ние открито ги призоваваме да го направят по открит и прозрачен начин", заяви говорител на Държавния департамент.

# 101
  • Мнения: 1 310

Грозно е без съд и присъда в 21 век да се убиват хора от тълпа озверели хора.

Племето в Либия е спряло нравственото си развитие още в XVIII век. Напълно нормално развитие на нещата, имайки предвид, че те човешкия живот го нямат за нищо. Догадня ми от този Кадафи. Sick

# 102
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Ти била ли си в Либия?
Категоричното ти изказване напомня изказванията на не малко българи, които работеха в Либия, взимаха доларчетата и изнасяха евтиното злато кой в която дупка намери, но иначе либийците бяха за тях мръсни мангали. Ама от мангалите цоцаха пари и като им продаваха дори и ракия, която варяха от всичко, и от лайна биха го правили, ако ставаше. Аз ако смятам някого за измет, няма да ида в държавата му. Въобще не се съмнявам, че има вариант медицинските ни кадри да са били немарливи в работата си. За другото не искам да повярвам, само защото не смятам, че една майка би могла да направи подобно нещо.
Много е гот да живееш в илюзията, че си нравствено развита, вярвай си.

# 103
  • Мнения: 17 546
Вашингтон. САЩ призоваха в петък временните либийски лидери да дадат "прозрачно обяснение" за смъртта на бившия либийски лидер Муамар Кадафи, предава АФП.
 
Е, това, ако не е наглост... здраве му кажи! ooooh!

# 104
  • София
  • Мнения: 30 142
за мен по-ужасното беше как във всеки сайт в нет-а лъсваше снимката на окървавената глава на Кадафи (ако е бил той) и се виждаше, без да е необходимо да отвориш статията и без да има някаква цензура или предупреждение. Нямам думи. По ТВ-то поне го показваха леко в замазан кадър  Rolling Eyes
Разстрелян в главата човек се показва 1:1  Sick

Общи условия

Активация на акаунт