Имали ли сте такава приятелка ?

  • 18 248
  • 123
  •   1
Отговори
# 105
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Като зачетох темата и се сетих за филма "Грозната Бети".

Нямала съм такава приятелка.Но това са патологични случаи.Те са израснали в такава среда и най-вероятно нищо не би ги извадило от там.Ако тази жена има дете,най-вероятно ще го възпита по начина,по който и тя живее.Първо трябва да пожелае наистина да има промяна и да положи усилия.За мен тя ще си остане стара мома,и когато починат родителите й ще стане още по-зле положението.Ще се превърне като остарее в онези груби самотни старци без роднии,живеещи сами като отшелници.

# 106
  • Мнения: 62
Чета и се чудя - ми ако на горките момета не са им изтрябвали ваш'те светски забавления, ваш'те мили мъжленца и ваш'те прекрасни дечурля?

Та да, понякога да си лузър или темерут си е съзнателен избор.
Ако мама и тати от малка така са я обработвали, надали нощния живот и е в мечтите.
Шо пък всичко трябва да е модерно, да се облича 'разчупено' (тва някоя го беше написала за себе си, интересно, каква ли точно разчупеното  Laughing) , да се плоди и да воюва за независимост?
Някой явно не ги кефи, така че не се тръшкайте вместо тях.

# 107
  • Мнения: 46 520
Чета и се чудя - ми ако на горките момета не са им изтрябвали ваш'те светски забавления, ваш'те мили мъжленца и ваш'те прекрасни дечурля?

Та да, понякога да си лузър или темерут си е съзнателен избор.
Ако мама и тати от малка така са я обработвали, надали нощния живот и е в мечтите.
Шо пък всичко трябва да е модерно, да се облича 'разчупено' (тва някоя го беше написала за себе си, интересно, каква ли точно разчупеното  Laughing) , да се плоди и да воюва за независимост?
Някой явно не ги кефи, така че не се тръшкайте вместо тях.


Явно наистина не познаваш такива хора. Няма никакво значение кой как се облича и дали обича дискотеките, то и мен не ме кефят, говорим за такива, които не могат да комуникират с хора, затварят се и просто не смеят да кажат и една дума. Ти можеш ли да си представиш да седиш само вкъщи, да имаш 1-2 познати, различни от родителите ти и през целия си живот да не правиш секс?

Azzy, получавам само много обща информация, че е добре, всичко си е както преди, не знам подробности, не желае нито телефон да вдигне, нито скайп, нищо...

# 108
  • Мнения: 62
аз не мога да си го представя, но не съм бил възпитаван така. не съм такъв характер.
има разлики огоромни между човек и човек.
но е възможно един благ характер, кротък, цял живот възпитаван в разни измислености, да си живее тихичко и да вярва, че точно така трябва.
защо да му разваляте ритъма? някои хора просто си ги кефи да са пещерняци и това е.

защо да помагаме зорлем на хора, които в някои аспекти са бая по-добре от нас?

# 109
  • Мнения: 46 520
Никой не определя дали един човек да живее тихо или бурно, но стоенето сам м/у 4 стени, не е живот. Заложено ни е да имаме нужда от храна, вода, светлина, въздух, комуникации, секс, тихи, шумни, няма значение, но липсата им убива всеки.

# 110
  • София
  • Мнения: 3 408
Цитат на: Не се сърди, човече link=topic=630665.msg20653677#msg20653677
[b
Azzy[/b], получавам само много обща информация, че е добре, всичко си е както преди, не знам подробности, не желае нито телефон да вдигне, нито скайп, нищо...
Мерси.

# 111
  • Мнения: 1 629
На тази жена и липсва мотивация. И аз не съм възпитавана в нормална среда, но благодарение на себе си успях да завърша училище, да запиша висше и се стремя да вървя на горе. Каквото ме е интересувало винаги съм научавала сама. Просто на твоята приятелка и липсва тази мотивация. Иначе да, имам някакво подобие на твоята приятелка. Беше в моето училище и има увреждане на мозъка, което спира развитието сред определена година. За разлика от всичките кретени, които и се подиграваха, аз винаги съм и помагала и съм разговаряла с нея. Още повече, че беше захвърлена на баба си и дядо си, които едвам смогваха да я водят и взимат от училище. И до ден днешен това момиче ми се обажда по телефона и ме пита как съм и въпреки, че не разбирам почти нито една нейна дума се стремя да и обърна внимание и да я накрам да се чувства добре.

# 112
  • Мнения: 287
Много мъчно ми стана, докато четях.
Да, имам такава приятелка, но тя се осъзнаваше през цялото време. Завърши, има добро образование и професия, следва в друг град, днес живее сама в самостоятелно жилище. Връзка обаче няма....не е имала сериозни отношения. А не е лош човек, само че е леко асоциална, не се спогажда лесно с хората.

# 113
  • Мнения: 884
Не, нямам такава приятелка. По скоро аз съм такава-обличам се различно от приятелките си, правя каквото искам, но не е това, което те искат.
 Давам пример-мразя Коледа, мразя всички зимни празници /но обожавам пролетните/...съответно никога не съм пускала поздравителни картички, есемеси... Само на баба си и на родителите си-те така и така не могат да разберат, поне да не ги огорчавам...
 Приятелите са ми свикнали-не се сърдят...Просто с годините ме приеха. Имам много странности и го осъзнавам, както и че ако имах около себе си подобен човек, бих го отсвирила бързо.
 Да не ви минава през ума да се опитвате да променяте когото и да било! Защо? Каква точно е причината? Ами ако е в хармония със себе си такъв, какъвто е? Като имате желание -просто бъдете до него и толкова.

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 364
Луди Пеперуди , ставаше въпрос за човек, който желае промяната, авторката търсеше начин да помогне на приятелката си.
Иначе и аз съм интроверт, не съм от най-общителните, нито си падам по шумни компании и дискотеки... Много по-приятно ми е с книга в ръка. И приятелите ми се броят на пръстите на едната ръка, но затова пък имат място в сърцето ми, както и те в моето. Е, не съм темерут, умея да се забавлявам  Laughing , но факт е, че съм по-затворена. Това не ми пречи, нито ми е пречило да си намеря място в живота във всякакъв аспект.
Приятелката на авторката обаче е съвсем друг случай - прочети по-подробно описанието.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Да, не става дума за по-затворени хора. А за жена на почти 29 г, която не работи, няма хобита, има само 1 приятелка и е девствена. 

# 116
  • Мнения: 884
Желае, ама на думи...колкото да се отърве от сигурно непрестанните натяквания на приятелите си...

# 117
  • Мнения: 1 746
Най-много се дразня от една порода патици, които само реват: "Ах, грозна съм. Никой не иска да общува с мен. Не знам как да се държа. Не мога да задържа един мъж. Ах, какво да правя? и т.н, и т.н"
На всяко мое предложение отговорът започва с "но, ама, не мисля.." Тоест реално, целта на въпросната е не толкова търсене на решение, а мрънкане, оплакване и убеждаване колко прекрасна е тя и как светът е несправедлив.

С риск да изместя темата, има и много такива на пръв поглед съвсем нормални, а същото правят. Такава приятелка имам, уж със съвременни виждания за нещата. Не мога да й помогна, дистанцирам се все повече от нея, колкото и да ми е мъка...аз съм устроена винаги да потърся вариант, когато ми се оплачат, и обикновено го намирам, това за мен е помощ. Не да стоим заедно всеки ден да си се оплакваме една на друга.
А следва точно това, което е в твоя цитат "ама", "но", и после пак същата песен на нов глас. Просто те ползват за отдушник, те всъщност само си мрънкат и накрая ти казват "благодаря, че ме изслуша". Разбираш, че разговор не е имало, докато ти се стараеш, отстреща ни приема, ни предава.

# 118
  • Мнения: 45
Според мен момичето е болно- с недиагностицирана  някаква степен на олигофрения.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Според мен момичето е болно- с недиагностицирана  някаква степен на олигофрения.



 Stop Подценяваш домашното "възпитание".

Общи условия

Активация на акаунт