За чиповете на кучетата

  • 13 928
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 679
Възнамерявам да снимам паспорта с мобилния телефон, някъде прочетох, че проверяващите приемат този вариант. По-лесно е отколкото да влача цял наръч документи.

# 76
  • Мнения: 101
И аз така съм направила - паспорта, регистрацията и бележката за данъка са ми на телефона.

# 77
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
И аз така съм направила - паспорта, регистрацията и бележката за данъка са ми на телефона.
Проверено ли е това?Наистина ли става да го покажа при проверка?

# 78
  • Мнения: 5 710
Искам да попитам, ако реша да си внеса кучето в  България трябва ли да му се сложи втори чип?
И друго - колко лв. е годишния данък ( малък размер звяр , 7кг)

# 79
  • София
  • Мнения: 679
за София е 24 лв., ако е кастрирано няма такса. Мисля, че можеш да минеш с един чип, стига да имаш допълнителна идентификация към него в паспорта - т.е. номерът на чипа закрепен в документа на кучето.

# 80
  • София
  • Мнения: 7 996
10 c's, няма нужда да слагаш втори чип, не бива кучето да е с два чипа. Достатъчно е да имаш паспорт по EU образец и да имаш необходимите ваксини. Евентуално може да се изисква заверка на паспорта (печати) от регионалната ветеринарна служба. Виж условията за вкарване на животно в България. Ако сте за кратък период в България (напр. за кратко посещение), мисля че не дължиш данък, тъй като кучето не живее постоянно в страната.

# 81
  • Мнения: 5 710
Благодаря ви, на паспорта й пише номера на чипа ( има стикер), плс ваксините, които са й правени. Кастрирана е, да. Мисля си за по-дълъг престой какво ще й трябва, ще питам и моя ветеринар, защото имам някакъв спомен като беше малка, че ако пътуваме трябва да отидем при него , за да уточним всичко по документацията й.

# 82
  • София
  • Мнения: 7 996
Паспортът нали е международен, да не е местен вариант? В кучешката тема бях публикувала телефоните на районната ветеринарна служба (гр. София), ето ги пак: 02/832 21 98 или 02/931 59 33. Можеш да ги питаш какви са изискванията при влизане на животно. Най-вече за противобясната ваксина, защото в някои държави не се прави всяка година. При нея има карантинен период от 20-30 дни преди пътуването, ако я слагате непосредствено преди него.

# 83
  • Мнения: 101
Принцеса Фиона - не е проверено. На своя глава го направих, защото знам каква съм шматка и как губя нещата. На предната страница една потребителка писа, че е попитала проверяващите дали този вариант става и са казали, че няма проблем. Когато ме проверят, ако ме проверят, ще докладвам:)

# 84
  • Мнения: 5 710
Паспортът нали е международен, да не е местен вариант? В кучешката тема бях публикувала телефоните на районната ветеринарна служба (гр. София), ето ги пак: 02/832 21 98 или 02/931 59 33. Можеш да ги питаш какви са изискванията при влизане на животно. Най-вече за противобясната ваксина, защото в някои държави не се прави всяка година. При нея има карантинен период от 20-30 дни преди пътуването, ако я слагате непосредствено преди него.

благодаря много! не знам дали е тукашен или м/ународен, но ако тръгнем да я изнасяме от страната ще проуча и от тук всичко. Отделно много се притеснявам тя как ще понесе полет, отделяне от нас, къде ги държат в самолета ....  и най-вече се притеснявам, че ако я загубим в София няма да я намерим, хората ми се струват адски враждебни към кучета там... а тя няма порода. Не ми се мисли:)

# 85
  • Мнения: 101
10 c's, наистина е най-добре да се обадиш в РВМС да попиташ. Обикновено са достатъчно любезни та. Аз бях до тях миналата седмица по друг въпрос - за изнасяне на куче от страната. Помогнаха ми и ми оформиха цялата документация.

# 86
  • София
  • Мнения: 7 996
10 c's, споделих моя опит с пътуването в кучешката тема, адресирала съм го до теб. Simple Smile  

# 87
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Принцеса Фиона - не е проверено. На своя глава го направих, защото знам каква съм шматка и как губя нещата. На предната страница една потребителка писа, че е попитала проверяващите дали този вариант става и са казали, че няма проблем. Когато ме проверят, ако ме проверят, ще докладвам:)
Става,ще чакам  Wink
То у наше село кой ще тръгне да ме проверява,ама трябва да знам   Flutter

# 88
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Паспортът нали е международен, да не е местен вариант? В кучешката тема бях публикувала телефоните на районната ветеринарна служба (гр. София), ето ги пак: 02/832 21 98 или 02/931 59 33. Можеш да ги питаш какви са изискванията при влизане на животно. Най-вече за противобясната ваксина, защото в някои държави не се прави всяка година. При нея има карантинен период от 20-30 дни преди пътуването, ако я слагате непосредствено преди него.

благодаря много! не знам дали е тукашен или м/ународен, но ако тръгнем да я изнасяме от страната ще проуча и от тук всичко. Отделно много се притеснявам тя как ще понесе полет, отделяне от нас, къде ги държат в самолета ....  и най-вече се притеснявам, че ако я загубим в София няма да я намерим, хората ми се струват адски враждебни към кучета там... а тя няма порода. Не ми се мисли:)

Спомням си, в една тема беше споменала, че живееш близо до НДК. Ако е така, спокойно можеш да я разхождаш в парка зад Музея "Земята и хората". Паркът си е кучкарски, има голяма площ и можеш да я пускаш да тича от страната на "Иван Вазов". Иначе, най- добре да е на каишка, за да не се уплаши от коли или от непознатата обстановка. Можете също да й сложите ярка каишка за да се разбере, че е домашна и моб. телефон, изписан на нея. Между другото, в центъра на София, вече около половината дом. любимци са осиновени безпородни.  Simple Smile

# 89
  • Мнения: 5 710
Сега отивам да чета в кучешката.  bowuu

Вселена, и на теб благодаря, да, там сме, имаме и двор, смятам да омая домоуправителя с една оферта да поддържаме двора на кооперацията с/у това да ни пускат ( заключва се двора ни) да потича там. В момента се оглеждам тук за кучешки училища, защото тя нито от коли се пази, нито идва, като я повикаш, нищо. Селска Мара. Вероятността да я заведа в София не е голяма, но аз да съм готова.

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 17:16 от 10 c's

Общи условия

Активация на акаунт