Отговори
# 30
  • Мнения: 654
Ти виждала ли си болен възрастен?
Кошмар е.

# 31
  • Мнения: 1 788
Добре, де, варицелата е по въздушно-капков път.
Следователно трябва да се заразиш от вече болен човек.
Ако детето не е болно, тогава какъв е проблемът?
То е в досег с болния, а не вие. Т.е. то само е застрашено, а не другите деца, тъй като болното дете е спряно от градина.

# 32
  • Мнения: 5 259
Варицелата е заразна два дни преди да се появят симптоми. Т.е. когато здравото сега дете се разболее, вече ще са минали два дни, в които е било заразно и най-вероятно е заразило и други.
Същото важи и за грипа и за други болести. Заразни са от преди появата на симптомите.

# 33
  • София
  • Мнения: 403
Ти виждала ли си болен възрастен?
Кошмар е.


Не кошмар, ами направо ад. Изкарах варицелата на 24-25 годишна възраст, получих вторична инфекция, страшни сърбежи, пих антибиотици, искаха да ме приемат в инфекциозна болница. Това бяха едни от най-кошмарните дни в живота ми. Когато в групата на сина ми в детската градина се появи варицела, даже се зарадвах, че ще я изкара като малък. Мина много леко, имаше много пъпки, но с едно мехлемче от лекарката ги мажехме и сърбежът беше поносим. На зададения въпрос по темата - мисля че е безсмислено да се спира детето от градина, заразата сигурно вече се е разпространила.

# 34
  • Мнения: 6 624
Каквото е имало да става е станало вече ,не виждам смисъл от спиране на детето.
От началото на декември групата ни е под карантина ,което означава че всички били контактни с пълвото болно дете трябва да не поещават градина и въобще да я затворят.

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 12:41 от Iliana__

# 35
  • Мнения: 2 865
А, значи за вас било ад, а за децата песен. (на чужд гръб...) Има деца, които изкарват изключително тежко, не заблуждавайте хората.
А имунната система се срива много сериозно след това.

И аз карах на дърти години заедно с щерката (баткото ни зарази) и при нея мина много по-тежко.

Към авторката - помоли директорката да премести твоето дете в група, която няма контактни.

# 36
  • Мнения: 6 624
А, значи за вас било ад, а за децата песен. (на чужд гръб...) Има деца, които изкарват изключително тежко, не заблуждавайте хората.

Кой в какво заблуждава ,децата минават при всички случаи по-леко от възрастните.

# 37
  • Мнения: 18 008
А, значи за вас било ад, а за децата песен. (на чужд гръб...) Има деца, които изкарват изключително тежко, не заблуждавайте хората.

Кой в какво заблуждава ,децата минават при всички случаи по-леко от възрастните.


При моето беше песен, т.е. и при двете беше. Племенниците ми караха големи- ад беше, нищо, че беше на чужд гръб. Аз не помня кога съм карала, явно съм била малка, нямам белези. А сега е идеалния сезон, представете си този ад август месец

# 38
  • Мнения: 10 547
Добре, де, варицелата е по въздушно-капков път.
Следователно трябва да се заразиш от вече болен човек.
Ако детето не е болно, тогава какъв е проблемът?
То е в досег с болния, а не вие. Т.е. то само е застрашено, а не другите деца, тъй като болното дете е спряно от градина.

Варицелата е силно заразна болест. Вероятността да я изкараш след контакт с болен е над 90%. Детето, което е в контакт с болното, бас ловя, е вече заразено, съответно, то два дни преди да му избият пъпките/ а това става до 21 ден от контакта, най-често около 14-тия/,  вече пръска зараза на поразия. И ще продължи да бъде така до пълното им завяхване.


Възрастен и варицела не ми се коментира. Аз я карах бременна. По-голям кошмар не съм преживявала. Бих се съгласила на операция без упойка.

# 39
  • Мнения: 9 990
Нали се сещате, че протичането на инфекцията е много индивидуално и зависи от много неща.Голямата ми дъщеря имаше усложнения, които можеха да доведат до лицева пареза, разви се за един час, така, както си протичеше кротичко варицелата и нито я сърбеше, нито я болеше нещо.
Няма Идеален сезон да Боледуваш, що за глупости.Болестта си е болест и срива имунитет, често се случват и усложнения.Ни на малък, ни на голям човек ще му е Идеално.
Въпросът е, че няма как да се ограничи достъпа на дете/възрастен, които все пак нямат изразена клинична картина.До тогава те се водят здрави.Толкоз.

# 40
  • Мнения: 10 547
Вие за карантина не сте ли чували? Под нея попада всеки, който е имал контакт с болния, независимо дали има изразена клинична картина или не.

# 41
  • Мнения: 654
Дъщеря ми беше много малка и имаше точно 9 пъпки.
Три бяха около памперса.Слагах ме го вечер и на сутринта се бяха появили 3 на мястото където е колана.Следобед каза,че я боли малко ухото и когато стана от сън,на възглавница имаше леко петно.
Много се изненадах,че има  шарка.
Тя беше на 1.6,не ходеше никъде януари месец.
Баткото стоя повече от две седмици в къщи.
В понеделник отиде на градина,а в сряда се събуди със 9999.....9 пъпки.
Когато се обадих в градината сестрата каза-е,време беше.Ние сме последната детска градина в града.До петък 60% от децата бяха болни,а аз се чувствах ужасно.

# 42
  • Мнения: 9 990
Добре, де, варицелата е по въздушно-капков път.
Следователно трябва да се заразиш от вече болен човек.
Ако детето не е болно, тогава какъв е проблемът?
То е в досег с болния, а не вие. Т.е. то само е застрашено, а не другите деца, тъй като болното дете е спряно от градина.

Варицелата е силно заразна болест. Вероятността да я изкараш след контакт с болен е над 90%. Детето, което е в контакт с болното, бас ловя, е вече заразено,



Е така бас ловеше една позната и все губеше относно голямата ми дъщеря.Точно 7 пъти е била контактна и не разви самата тя варицела.Един път с болно дете ядока/близаха един сладолед.Друг път са яли от една лъжица.И така и не изкара тогава.Случи се след години, точно когато я бях отписала и бях повярвала, че ще е от хората, които не прекарват шарката в детска възраст.7 баса съм спечелила-на по сладолед. Laughing
То не е и до броя пъпки често.Разберете, това протича Различно.Голямата имаше повече пъпки от малката, НО нито я сърбеше, нито нищо.Малката имаше 5 пъпки на кръст.Но пък я сърбяха ужасно.Голямата не вдигна температура, докато не получи възпаление на лицев нерв.Малката вдигна температура, но нямаше пък странично усложнение.И пак говорим за Деца, не за възрастни индивиди.Една болест не протича еднакво при всички деца.Има си и тежки случаи достатъчно.Така, аккто има и леки случаи при възрастен.

# 43
  • Мнения: 10 547
И моето удържа три пъти, единият път даже спа с болната си братовчедка на едно легло три вечери подред, но на четвъртия в деня, в който изтичаше 21-дневният период, му избиха две пъпки на корема.
Тя карантината е затова, Jizzlobber, независимо дали ще се разболее човек или не.
Ако щеш и превенция го наречи.

# 44
  • Мнения: 9 990
а?
ааз да съм казала нещо Против карантината? Crazy

Общи условия

Активация на акаунт