Ин витро -Плевен 6

  • 80 266
  • 794
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 16
Здравей, d_ivanova

и аз съм на мнение, че постояното пътуване не е добра идея, особенно като се има предвид колко променливо е зимното време. Ние също пътуваме по 200 км до Плевен в едната посока всеки път, последното ни пътуване тази седмица беше много дълго и изморително. Имаше закъсали коли по пътя, нищо че почистващата техника работеше, но олоко Плевен е много открито и навява сняг по асфалта, прави вихрушка и на места почти няма видимост.
От друга страна по време на стимулацията е добре да си в покой, без напрежение и стрес, на мен док така ми препоръча.
Аз в деня на трансфера останах да нощувам в Плевен, по препоръка отново на екипа, изкарах само на легло, на другия ден пътувахме, бавно и спирахме веднъж да почиваме. В колата си бях пуснала седялката почти в лвгнало положение.
Последното решение си е твое.

# 736
  • Мнения: 766
Момичета,
нашите изследвания и СГ са готови. Най-фрапираща е хламидията, която и двамата имаме. При мен има проблем и с NK клетки, но това за сега не знам какво е Simple Smile

Въпроса ми е сега при д-р Рилчева със СГ предполагам трябва да се отиде, но кой трябва да ни назначи лечението за тази гад (хламидията)? Пак тя ли, или трябва да запиша час отново при Бързашки. Защото ако е при него трябва да чакам поне месец за това, а не ми се иска да го отлагаме повече.

# 737
  • Мнения: 1 661
Въпроса ми е сега при д-р Рилчева със СГ предполагам трябва да се отиде, но кой трябва да ни назначи лечението за тази гад (хламидията)? Пак тя ли, или трябва да запиша час отново при Бързашки. Защото ако е при него трябва да чакам поне месец за това, а не ми се иска да го отлагаме повече.
Рилчева би трябвало да ви даде заключение с резултатите и терапия за лечение на хламидията. Поне при нас така беше. Peace

# 738
  • Мнения: 168
Здравей allaya !
Аз съм от по-старите пациентки на клиниката и по- точно на д-р Емин.За Хламидиите той ни назначи лечение с Антибиотици. Малко са упорити тези гадинки , но се лекуват.
За NK клетките пак д-ра ми беше назначил вливане на Имуновенин и Интралипид!
Успех!

# 739
  • Мнения: 766
За съжаление д-р Емин не работи там вече.
Ами ще се обадим на Рилчева и тя ще каже.
Жълта Роза на вас какво ви изписа, и изтрепахте ли ги Simple Smile

# 740
  • Мнения: 459
Момичета, 20 дни болничен ли дават от КИРМ, след пункция (или трансфер)?

# 741
  • Мнения: 16
След пункцията издават 20 дни болничен, но трябва да напомниш, не го правят автоматично.

За хламидията терапията при мен беше назначена от д/р Иванов, не от д/р Рилчева, тя предписа лечение само на половинката ми.

# 742
  • UK
  • Мнения: 5 999
Момичета, 20 дни болничен ли дават от КИРМ, след пункция (или трансфер)?
Да, 20 дни, издават се от сестра Микова (тя се грижи по въпроса с болничните), но за целта си носете здравния картон Peace

# 743
  • Мнения: 459
Oooo Благодаря за предупреждението, относно картона, май нямаше да се сетя Simple Smile

# 744
  • Мнения: 216
Allaya, съветвам те да си повторите изследванията за хламидия в лаборатория във вашия град, или някъде другаде. Не знам защо така често излиза тая хламидия там. Аз като правих ин витрото, преди стартирането и на мен ми беше положителен резултата. След едномесечно лечение пак се оказа положителен. Най-добре е да имате резултати от две места, за да сте сигурни. Hug

# 745
  • Мнения: 766
И ние така решихме, ще повторим в друга лаб. но ако там излезе отрицателна какво правим Simple Smile   А и в друга тема ми обясниха, че заради хламидията са ми лоши ризултатите за НК клетки и Т лекоцити, защото са много ниски последните.

# 746
  • Мнения: 216
Ако излезе отрицателно изследването, с резултатите отивате в Плевен и оспорвате техните.  Simple Smile Аз бях прекалено изморена и ми беше толкова скапано, че дори не се сетих да си направя друго изследване. Тъпках се цял месец с лекарства, силни антибиотици. После чаках още месец да мине от приева на антибиотиците и тогава направихме контролното изследване в Плевен. След като излезеотново положително, се чух с доктора (д-р Емин), бях вече пред нервна криза и той реши, че започваме ин витрото. Резултата ми беше много нисък, съвсем близо до граничния, а и въобще не съм сигулна, че съм имала хламидия. Но, както и да е.

# 747
  • Мнения: 1 661
Жълта Роза на вас какво ви изписа, и изтрепахте ли ги Simple Smile
На нас Рилчева ни беше изписала Вибрамицин+Сумамед по схема. Не ги изтрепахме от първия път обаче. Confused

# 748
  • Мнения: 817
Allaya, ето постовете ми от юни 2011 год. относно преживяванията ни с хламидиите в Плевен:

Ср., 15 Юни 2011, 16:15 Искам да Ви споделя и моите премеждия с хламидиите, след 2 години множество изследвания на мен и мъжа ми, ту положителни, ту отрицателни, курсове на лечение с АБ и пак изследвания / последните от преди 20 дни мнооого положителни/. Днес се срещнахме с един страхотен човек д-р Теохарова от Национален център по заразни и паразитни болести - Лаборатория "Рикетсии и Хламидии", направихме изследвания и за двамата и се оказаха абсолютно отрицателни и трите Ig A, Ig M и Ig G, тя каза че ако е имало инфекция и е излекувана поне Ig G щеше да е положителен. Така че ако имате съмнения в изследванията тя е човека, тел. 02/ 931 07 13, д-р М. Теохарова.
Д-р Теохарова ни каза "Съжалявам обаче и при двамата всичко е отрицателно, няма от къде да намеря хламидии" /понеже и бях показала всички предишни изследвания/

# 749
  • Мнения: 766
Пфу ...  newsm78 вие много ме замислихте, определено ще си направим още едни на друго място пък да видим. Няма смисъл да се пият излишно АБ.
Pingvin4e аз до колкото знам от друга тема д-р Теохарова не работи вече там за съжаление.  А и на мен и е почти невъжно да пътувам до София само за това. Ще ги направя сега в друга лаборатория пък да видим.

И то в този случай как да вярвам въобще на каквито и да било изследвания, дадохме сума пари и сега се оказва, че всичко е под съмнение. Трябва ли за всеки отделен хормон или показател да ходя в специализирано за целта заведение ....  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт