Урок по ценообразуване..)

  • 8 000
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 036
Именно бе Магарчо.
Сметни си разходите и какво очакваш като възвръщаемост и от там тръгни.
надявам се, че не съм те обидила с "алчност" - аз за това я сложих в кавичк, имах предвид да не се излъжеш сама.
Простата логика на поръчките е да се сметне разхода по производството, разпространението и рекламата.
Ако си наясно колко ти струва производството, а и имаш представа колко печелиш от продукта без да плащаш за разпространение е по-лесно да си направиш сметката.
Виж разни фомули също - дават обща представа при мърдане на пазара.

# 31
  • Мнения: 2 175
Да бе. Нали казах, че съм го сметнала. Но разходите за "реклама" няма как точно да ги предвидя.

Още един въпрос при смятането.
От каква цена тръгваме в отстъпките при договарянето?
От тази, която искам да е крайна на пазара и дистрибуторите си вадят разходите или ? newsm78

# 32
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 697
Да бе. Нали казах, че съм го сметнала. Но разходите за "реклама" няма как точно да ги предвидя.

Още един въпрос при смятането.
От каква цена тръгваме в отстъпките при договарянето?
От тази, която искам да е крайна на пазара и дистрибуторите си вадят разходите или ? newsm78
Да. Правиш си ценова листа за краен клиент и от нея  даваш процент отстъпка на дистрибутора.

# 33
  • Мнения: 2 175
Но - краен клиент - купувач в магазините или самите магазини, на които сама продавам?
Защото ако го давам на една цена директно на магазинера, ясно е че той си слага поне 25 % отгоре и така определя продажната му цена.

# 34
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 697
Но - краен клиент - купувач в магазините ?
  bouquet.

Последна редакция: чт, 03 май 2012, 17:09 от Syn

# 35
  • Мнения: 2 175
И аз ти  благодаря!
разбрах.  bouquet

# 36
  • Мнения: 654
Не може ли на консигнация?
Ти даваш продукта,ти определяш цената и отстъпката.
Получаваш парите на определено число.
Така няма да получиш висока пазарна цена и ще знаеш кой колко печели.
Колко ще е % ще попиташ.Зависи от подобно предлаганите на пазара.
Не може ли да дадеш малко светлина по въпроса?

# 37
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 697
Има голяма вероятност да дадеш продукта на консигнация и с години да не си вземеш парите за него.  Peace

# 38
  • Мнения: 481
консигнация за хранителен продукт?
Колко време е годен за консумация?
Казваш, че продуктът е нов, тоест хората не го познават.
Разходите за реклама не се за пренебрегване...
Дано не е някакво чудодейно прахче

# 39
  • София
  • Мнения: 2 027
Дистрибутора ще иска поне 15% и определен обем на продажбите за да има интерес. Друго важно е кой ще поеме входните такси във веригите, те не са никак малки. Какво ще се прави стоката с изтекъл срок на годност и за чия сметка ще е брака. Колкото по къс е срока толкова това е по-важно. Трябват ли хладилни помещения и специален режим на возене и съхранение. Кой ще сключва търговските договори с крайният клиент - дистрибутора или вие. Кой ще се занимава с мърчандайзинга. Ще има ли дистрибутора екслузивни права. Иначе крайната цена възможно най-висока за да има възможност за различни промоции, както и покриване на брак и изтекъл срок на годност.

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да. Правиш си ценова листа за краен клиент и от нея  даваш процент отстъпка на дистрибутора.

и дори за различните дистрибуторите може да даваш различни % отстъпка...
Refrenolog се е изказал също много адекватно.

# 41
  • Мнения: 417
Аз бих се доверила на диструботори,отколкото сама да търся пазар.

# 42
  • Мнения: 2 175
Да. Правиш си ценова листа за краен клиент и от нея  даваш процент отстъпка на дистрибутора.

и дори за различните дистрибуторите може да даваш различни % отстъпка...
Refrenolog се е изказал също много адекватно.
Благодаря!
Не съм в БГ и ще продължа темата др.  седмица.

# 43
  • Мнения: 897
Не може ли на консигнация?


Нерентабилно, дори и за нехранителните продукти. То вече и отложените плащания не са рентабилни, защото пазара е доста нестабилен в последните години.

Запис, за да ви следя.

До авторката-голям и единствен, поне за година, две дистрибутор. Работи сама с веригите поне 6 месеца, докато наложиш продукта и там и след това ги прехвърли на дистрибутора. Поне аз така бих направила.

# 44
  • Мнения: 654
Аз не схванах,че става дума за хранителен продукт. Embarassed
Висока цена,няма аналог на пазара...мислех,че е нещо като машинария.
Нещата са по сложни с манджите. Laughing
Като знам как институциите искат да ти одерат кожата,се чудя ти досега продавала ли си на българския пазар?
Леле пък,ако настъпиш нечии интереси....

Общи условия

Активация на акаунт