Парфюмни размисли и страсти - 158

  • 51 077
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 691

С нетърпение ще очаквам отзиви за този аромат- разбуди интереса ми. Simple Smile)   bouquet

Момичета, помагайте да намерим Orchidee Vanille за една приятелка- видях го на две места онлайн , но към 320-350лв. ще излезе за 75мл. ...В Олфактив салон нямало вече да го продават май...... и ...... какво остана... по принцип цената му в магазин каква е , имате ли идея и дали някъде до към 250лв. може да се намери онлайн?

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 15:09 от aH~

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 947
Обожавам смокини.Да ги ям Mr. Green
В парфюм така и не можа да ме спечели този аромат.Или ми е твърде зелено и прашно,или прекалено сладко и лепкаво.Не ме кефят нито Нинфео,нито Halle Berry.

Това все едно аз съм го писала. Laughing
От смокиновите харесвам и имам само Версенс и Уманити, доколкото изобщо е отчетлива смокинята в тях. А от Филосикос всеки път ми се качва стомаха в гърлото..

Аз докато успея да се включа в предишната тема след морската ми командировка, тя свърши, но и без това моята колекция не е особено интересна. Можете да си представите рафтовете  на Дъглас и не са нужни снимки.  Laughing

# 17
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Здравейте, момичета!

 Атти, отново интересно замислена тема!  Hug

 Аз обожавам смокини. През зимата си купувам сушени, просто в определени дни от месеца не мога без тях. През лятото си купувам пресни, защото на село вече нямаме. Като почина татко, смокинята също изсъхна.  Confused Може и съвпадение да е било. Но този плод винаги е бил сред любимите ми. Свързвам го и със спомена за баща си. Sad

 Аз не познавам много парфюми, но щом казвате, че в Уоманити има смокиня, значи имам представа за какво става дума.
 Само дето отливчицата ми свърши, а ми е толкова приятен този парфюм...

 Плениха ме снимките на Ели!  Heart Eyes Прекрасна идея - големи бутилки и бебета.
 Големи аранжорки има сред вас. Радвате ме с идеите и вкуса си.  Hug

 Аз все още размишлявам дали да правя снимки. Дали да снимам и ейвънските си парфюми.  newsm78
 Тези дни чакам и нов парфюм. Дали да го изчакам. Ще видим.
 Снимки винаги могат да се покажат.

 Ан, радвам се, че някой те  е зарадвал с парфюм. Невероятен жест. Много мило е това момиче със сигурност. А защо не пише в тази тема?

 За Marry me давам огромен +. Днес съм с него. Получих комплименти. Мирише и в затворена стая, и в горещината навън. Бижу, на теб го дължа. Благодаря!  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 5 657
И Фенси се появи  Hug Heart Eyes Реших, че си ни забравила вече, има-няма половин година се губиш Simple Smile Тук е все толкова вредно и прекрасно  Laughing Наминавай по-честичко  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 64
Бижу+Атти -   bouquet Това беше най-скоротечната тема, пълна с настроение, красоти и смешки (името на серията "Мама и бебе" Sunglasses)

Харесвам смокините всякак, но най-вече дървесния мирис. В двора на президентството има една голяма смокиня, почти горичка - ползвам сянаката й при всяко минаване. В един двор на ул. Будапеща" пък си украсяват смокинята с бели топки за Коледа, когато е само сребрист ствол и клони. Не знаех това за клечките на скара - ще пробвам.

От парфюмите - аз съм Нимфейка, не знам какво щях да нося в жегите, ако не беше той. На 30 градуса ми е като шарена сянка, и дори малко смолисто-сакъзен, което особено обичам. Имам и Горчивата смокиня на Милър Харис - много различна, тъмна, кожена, интериорна. Също хубав само на топло, иначе се размива и не се получава тази кожена нотка.

# 20
  • София
  • Мнения: 64
Забравих - днес пробвах два парфюма, които почти харесах. Единият е L'Eau Froide на Лютенс - наистина студен, леко тамянен в началото, по-скоро мъжки, но не ограничително. Мирише като бяла риза, изплакната със сапун и съхнеща на слънце. Има и минерал, почти метал.

Другият е The Scent of Departure - Милано. Денси беше споменала за тях - те са нова линия на Histoires de Parfums (има ги във Volume I в мол сердика). Милано е само фон, практически безглав, което не е лошо, и представлява леко сладка амбра с хубава плътност. Мисля че есента ще ми хареса доста.

# 21
  • Мнения: 35 971
"моите смокини" - на Марк Джакобс /която е доста различна и водна/, Нинфео /което е резлива зеленина/ и нетрайния Лоситански парфюм за къща, който е между двата като усещане с щипка повече сладост; чакам и мъжката Амазония ... да видим ...  Whistling
разните Градини с чушки, които уж били смокини, не са мой тип
Мира Бай ми е отминала любов, а Кашмирът - съвсем, не бих го пръснала дори и да е последният останал парфюм на Земята  Mr. Green
пп на ТокиоМилк е хубава смокинята, но не се притежаваме една друга ... по-натам мей би ...

едит: Уоманити не ми е смокинов

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 16:26 от bubanka

# 22
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Атти, благодаря за новата тема! Hug
Искам да поздравя Ели за прекрасните снимки и колекции, старата тема е минала и заминала, докато аз ги видя!  bouquet
Не обичам смокини, в суров вид никак даже. Единствено ги обичам на сладко с орехи. Парфюмите с мирис на смокини или смокинови листа, не ме впечатляват. Peace
Май, май никога съм нямала парфюм с такива смокинови нотки.

# 23
  • Мнения: X
 Hug Свърши прекрасната тема.

Искам още да гледам. Покрай вас съм набелязала 10-тина парфюма за душкане. А колко искам да имам.... но все още се държа.

Смокинята ми е любим плод. Хапвам я всякак - зелена, зряла, на сладко.... Но на парфюм ми идва малко свръх, може би само в Уоманити я понасям.... Не знам защо, задушава ме....

# 24
  • София
  • Мнения: 224
Обожавам смокиновите аромати. И дръвчета. Иначе смокини рядко хапвам. Сладко от тях не вкусвам.
Средиземноморските градини или Филосикос - не знам кой ми е по-любим.
Пробвах и PG 16. "Cheerful" е първата дума, с която го асоциирах и "наивен по детски" е усещането ми след нея.
Смокинята на Милър Харис ми хареса много, докато не я разносих.... през зимата. На финала ми изби мъжка нотка и това ме отказа от придобиване.
Смокинята на Джо Малоун - е няма такава горчилка за мен. Седи ми доста натурално, но горчиво и не ми допада.
Други смокини не познавам. Обаче как ухаеше плюшената ми торбичка с пробички на петте изброени..... ако открия такава смокиня, бих се поливала с аромата й от сутрин до вечер и до прилошаване. Подозирам обаче, че разковничето е в шестата пробичка между тях - на Коромандел.

П.П. Отдавна чаках тази тема.

# 25
  • Мнения: 31 208
Обожавам смокини! Да ги ям, да ги пия, да се разхождам под тях, да правя така, че да тече сока от листата им и да се пръскам с парфюми с аромат на смокини.

# 26
  • София
  • Мнения: 849
Момичета, понеже никой нищо конкретно не казва за предпочитания за ден и час на срещата този уикенд, искате ли в неделя следобед да го направим? Примерно 15:00 часа  Flutter

Ако искате може да се видим някъде в центъра (пред Народния театър или на Славейков например) и оттам да се занесем да седнем някъде. А пък ако някой има гениални или не толкова гениални идеи за друго място - повече от добре дошли са  Hug

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 17:21 от Elitsa_z

# 27
  • София
  • Мнения: 5 657
Аз съм пас за този уикенд, няма да мога да дойда.

# 28
  • Мнения: 868
И аз много харесвам смокини като плод, в реалния живот. Харесвам и миризмата на дърветата, листата, и стеблата. Споделяла съм, че моето семейство имаше смокинови дървета, и познавам вкуса на плод, току-що откъснат, както и накършени зелени  листа.

Странно, но не харесвам самия плод в парфюми и доскоро нямах смокинов парфюм. Когато помирисах Hermessence Santal Massoia, обаче, вместо сандалово дърво и вместо кокоси, визуализирах зелените стебла и листа на смокиново дърво--не плода и не толкова дървесни ноти--а тази специфична зелена миризма. Надявам се да имам възможност скоро да сравня парфюмното усещане с реалността, но дори да не съвпаднат напълно, Масоя е чудесен за лятото. За съжаление, върху мене не трае дълго.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 566
Много харесвам смокинените аромати  Grinning  Средиземноморските градини, Нимфео, вкусното Ууманити.  Grinning Благодаря много за чудесната нова тема на Атти!   bouquet Тук ще има идеи за бъдеще придобивки без съмнение.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт