"Най-гадното от БНД"-2

  • 66 255
  • 480
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 420
нормална реакция на всеки , на който са му отнели детето.
Доколкото прочетох, таткото сам се е "отнел" от детето - напуснал майката и не търси рожбата, ето:
    
Цитат
Преди половин година, когато за пореден и последен път си събра багажа и се разделихме окончателно, уж искаше като зрели хора да се разделим ... Проглуши ушите на целия град колко обича детето и как няма да я остави. Е, от тогава я е взел има-няма 3-4 пъти и то винаги след като аз съм настоявала и съм го търсила.


Да вметна само, че окончателното му събиране на багажа не е първото. На рождения ден на детето си събра пак багажа и си замина, защото му направих забележка да не я "гледа" ровейки в интернет през телефона си. Тогава цяла седмица не се сети да звънне и ми се появи смърдящ на джибри, явно след като баща му беше набил обръчите да се връща. Първия път пък бях бременна, реши да ми забранява да излизам без него с който и да е. Стана лют скандал, все пак нито съм му наложница, нито съм роб и затворник, че да ми забранява. Летяха телефони, крещя, блъска. И това в моя дом, пред майка ми. Обижда мен - курва, боклук, майка ми пък нарече изкуфяла дъртачка, защото се намеси и му каза, че не може да ме третира като затворник.

# 451
  • Мнения: 7 325

   Лично аз, след като преди години разбрах какъв е размерът на т.нар. издръжка, бях напълно потресена как може даден баща да се задоволява с трохите, които дава на детето си, че даже и да се хвали с това. Sick Големи мухльовци има на тоя свят, щом едни стотина лева им бъркат в здравето. #Crazy
За даващия винаги е много, а за взимащия малко. Въпрос на гледна точка.

# 452
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

   Лично аз, след като преди години разбрах какъв е размерът на т.нар. издръжка, бях напълно потресена как може даден баща да се задоволява с трохите, които дава на детето си, че даже и да се хвали с това. Sick Големи мухльовци има на тоя свят, щом едни стотина лева им бъркат в здравето. #Crazy
За даващия винаги е много, а за взимащия малко. Въпрос на гледна точка.

 Ааааа, аз на БНД му казах- минимална издръжка, която да покрива нуждите им за храна, транспорт и джобни и делене 50/50 за всичко останало /дрехи, обучви, лекарства,лечение, извънкласни занимания,учебнице,учебни пособия, курсове, екскурзии, рожденни дни/ или издръжката дадена от съда, която толкова му боде очите. Хайде сами да се сетим какво избра!? Значи напълно осъзнава, че не дава достатъчно, но пак продължава да си мърмори.

# 453
  • Мнения: 7 325
50:50 няма как да стане Торнадо, защото - пример, ти може да искаш децата ти да носят последен модел Адидас, но баща им да смята че по един чифт китайски боклуци напълно отговаря на нуждите им ( или обратното ), ти може да искаш да ходят на уроци и тренировки всеки ден, но той да смята че е добре да имат свободно време да се играят в парка и т.н.... Много е трудно това делене да не кажа невъзможно. Ние имаме едно наше едно негово и едно мое дете. Двете живеят при нас. Когато има има за всички, като няма няма за никой. Моето дете няма издръжка, неговото има, не е висока, но не се ограничава само с нея. И тъй като мъжът ми и бившата му имат, ще го нарека разминаване във вкусовете - купуваме ние. Тя няма нищо против - за момента. Но ако беше 50:50 цената на дрехите и обувките - щеше да е страшно  Laughing.

# 454
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Aми не е толкова трудно, и двамата сме наясно какво сме купували преди развода, просто ще продължим по същия начин. Относно уроците е същото. Защо преди развода е искал всичко, да ходят на спорт, език, танци и т.н, а изведнъж след това решава, че повече не им е нужно!? В живота на децата му не се промени нищо, освен че баща им се изнесе и изведнъж реши, че те нямат нужда от нищо. За протокола, никой не е женен повторно и няма други деца.  Peace
 Всичко е въпрос на желания. Съседите ни се разделиха преди две години и там всичко е 50/50 - гледането на децата и разходите. Момчетата им са две спокойни, общителни и усмихнати деца.

# 455
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
До вчера БНД гадости не беше творил, но си показа муцуната на егоист. Вчера ги взе да им подари коледните подаръци в квартирата си с новата си госпожица. Обади се да предупреди, че ще вечерят с тях децата, до тук нищо нередно нямаше. Върна ги според уговорката и аз спокойна. Днес ми звъни да ме пита как са децата. Понеже него го съборил същия вирус, който от 2 дни мъчел приятелката му и притеснен да не са се заразили и децата. Уведоми ме , че тя готвела вчера и не се е приближавала до малките та било малко вероятно да ги е заразила според него. Шокира ме тази безотговорност, с какъв акъл води децата при болната си приятелка, че и храна им сервирала тя  Shocked Ако са се разболели и двамата днес разбирам да е притеснен, но при условие че е знаел и е скрил от мен с идеята да не съм пречка за плановете им да вземе децата за да ги види и онази  ooooh! Но моите мерки са с неговите камъни по неговата глава (колкото и грубо да звучи това) разболее ли се някое от децата той ще го води на лекар и лекува на собствени разноски (нещото от което много се страхува, предвид че напусна последната си работа и сега си е вкъщи без доходи на нейна издръжка).

# 456
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Приятелката да ги лекува... Малоумник шибан, че и онази до него също.

Дано дечицата ти да са наред  Praynig. А на този "татко" хубаво му насоли на главата. Баси безхаберника...

# 457
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
То насолването вече мина по телефона, не му се размина лекцията. Дечицата за момента са добре, ще им дам по една доза Нурофен преди да си легнат за всеки случай. Дано да са здрави  Praynig

# 458
  • Мнения: 7 779
а ако ти се разболееш и после заразиш и децата това допустимо ли е ? ако водиш децата по МОЛ-а или други магазини където вероятността да се срещнеш с  болни хора е голяма това безхаберие от твоя страна ли е ? нима децата при теб не се разболяват ? при твоите родители - също ?  или всичко това попада в графа "нормално" , но щом се е случило при бащата това вече е гадост ???
изтрещявате тотално

# 459
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   По принцип, от женска солидарност, почти винаги съм на страната на жената, но този път съм напълно съгласна с мнението на bongo. Не виждам повод за чак такова негодувание срещу действията на бащата.

# 460
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За мен е безотговорно, когато знаеш че водиш децата си при болен човек дори да не предупредиш за това. Децата са си деца, като всички деца се заразяват с вируси и боледуват. Въпроса не е от кой са се заразили а скриването на известна ти вече информация. Което за мен е подло и егоистично от негова страна  Peace

# 461
  • Мнения: 7 779
това не е кой знае каква сложност да се сетиш ,че децата може да се разболяват навсякъде , включително и при бащите.

# 462
  • Мнения: 7 779
За мен е безотговорно, когато знаеш че водиш децата си при болен човек дори да не предупредиш за това. Децата са си деца, като всички деца се заразяват с вируси и боледуват. Въпроса не е от кой са се заразили а скриването на известна ти вече информация. Което за мен е подло и егоистично от негова страна  Peace
дадох ти примери - отиваш в магазина , знаеш ,че там може да срещнеш болни , те съответно не са го написали на гърдите си за да се знае от всички.
заразена си от болен колега , знаеш го и се връщаш у дома да заразиш и децата вместо да ги дадеш на здравият им баща да ги гледа.
кой е подлият и егоист  и ти как оценяваш себе си в тези случай  newsm78

# 463
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Виж, тук бащата СЪЗНАТЕЛНО е изложил децата на риск от разболяване.
Не говорим за хипотетично изчисляване на вероятностите да хване вирус от Мола или от бабата. Апропо, бабата ако ми го стъкми същото , смятай че съм я разкостила.
И като казвам " безхаберие", го отнасям към всеки с подобно поведение.
След като мога аз с вирус да се грижа за децата с маска и ръкавици / щото няма кой/, значи имам пълно право да изисквам подобна отговорност и от другите роднини. Чудо голямо като кифлата няма да се запознае баш на този ден с децата, ще изчака да оздравее, да не е за един ден, я  Mr. Green
Още повече , ако става дума за дете с хронично заболяване , компромиси никакви.

Последна редакция: пт, 26 дек 2014, 22:09 от Aкеа

# 464
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Децата могат да се разболеят навсякъде, както вече написах. Риск винаги има от заразяване където и да си. Разликата е в това, че БНД е бил наясно с болестта на половинката си и въпреки това взе децата без да каже и ги върна пак без да каже за болестта. За това ме уведомява днес, когато и той е бил съборен от същото. Изтъкнато като причина да не вижда децата за няколко дни.
Къде поставям себе си ли  newsm78 Ами сложен въпрос, на легло зле съм била още като сме били двойка и той си е излизал по развлечения и пак мен са чакали децата. Така че разлика от преди и сега аз не виждам болна или не си ги гледам, а здрав или не той пак не е до децата си. Всеки с приоритетите си, затова ми е бивш този индивид.

Общи условия

Активация на акаунт