"Най-гадното от БНД"-2

  • 66 258
  • 480
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 7 779
Виж, тук бащата СЪЗНАТЕЛНО е изложил децата на риск от разболяване.

заразена си от болен колега , знаеш го и се връщаш у дома да заразиш и децата вместо да ги дадеш на здравият им баща да ги гледа.
кой е подлият и егоист  и ти как оценяваш себе си в тези случай  newsm78

[/quote]

и двете са съзнателни. кой е по-виновен ? - ти или бащата.

пп. вероятността да срещнеш болен в МОЛ-а съвсем не е хипотетична. тя е реалност. както и е реално да има болно дете в училище/градината , в парка  и ти съвсем СЪЗНАТЕЛНО водиш твоето за да се зарази. така ли е ?

# 466
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Вината не е в самата болест а в съзнателното скриване на информация в случая.
Когато има незнание, пак се тюхкаш но го приемаш. Примера ми е от същия този коледен ден пак с БНД, доведе ги с някакви снаксове в ръце. Приемам че не знае, че съм забранила всякакви снаксове и пръчки (въпреки че съм му казвала, не запомнил). Уведомявам го и очаквам в бъдеще да няма повторения. Имам и причини за това, непоносимост на едното дете към този тип боклуци изразяваща се с коремни болки след часове. Прие го, разбрахме се и си тръгна. Можеше тогава говорейки на здравни теми да ме уведоми за тази болест, за да взема поне мерки ден по-рано.

# 467
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Бонго, не се пъни да се ловиш за думички извън контекста. Знаем, че това го умееш. Общите примери за които се хващаш са принципно много различни и наистина хипотетични.
И за слепия / а и за самия татко в случая/ е ясно, че е постъпил безотговорно. Бил е наясно, че не е премерен риска в полза на децата.
Явно не четеш добре постовете.

# 468
  • Мнения: 7 779
чета , чета ...  Laughing
и за да видиш изтрещяла не трябват никакви напъни.

# 469
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Е, да, така ще да е ...Комплимент от женомразец, безценно Joy
Но пък никакви напъни няма да ти помогнат на теб за каквото и да е...

# 470
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
четеш и интерпретираш както ти изнася май  Laughing
кой тук е изтрещелия  newsm78

# 471
  • Мнения: 256
четеш и интерпретираш както ти изнася май  Laughing
кой тук е изтрещелия  newsm78
Че знаете ли колко пъти съм вземал детето си и ми е скривано, че е болен, а аз казвам :"Ще го върна, когато се излекува" (това преди да си го взема официално).
Аман от злобни създания!
П.П: Ама защо си мислите, че най ги разбирате нещата, понеже сте родили? На мен ми стига поглед в очите на детето и да кажа, че се разболява или оправя. Съответно се вземат предварителни мерки. Това го виждам още преди термометрите или уредите, но е нормално, СЪВСЕМ НОРМАЛНО да се разболее. Даже е желателно на малка възраст. Радвам се, че отървах детето от такива невменяемостти - било болно, значи аз съм виновен. Я пътя! Нормалният човек първо ще гледа да го излекува и бди...а разболяванията, дори счупването на ръце, крака, глави - е нещо съвсем нормално за деца - случва се! Вие не сте се раболявали или наранявали ли?

Последна редакция: сб, 27 дек 2014, 02:05 от sevus

# 472
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
    Скъпи татковци, коментира се в последните постове определен конкретен случай. Всички нехаресващи ви се твърдения и квалификации се отнасят за конкретния случай. Защо се палите? Защо сами се слагате под един знаменател, заедно с БНД-то на Десито, защо се отбранявате без повод?  От мъжка солидарност? Ами тъпо е  Sick  После всички мъже били еднакви....Ами вие се приравнявате сами и то без повод с най-ниската летва.

# 473
  • Мнения: 54 444
Много драматизирате! Mr. Green
Ако Десито е болна, децата какво ги прави?
На БНД-то ли ги праща? Crazy

Все пак децата болни ли са? Thinking

# 474
  • Мнения: 7 779
трудно е да ти се обясни нещо , което не искаш да разбереш.
в конкретния случай децата са се върнали здрави  когато са били при единия. дори родителят е бил здрав. кое е ненормалното ? това ,че на следващият ден бащата се е разболял и се е обадил да провери и за децата ???  интересно ако семейството не беше разделено и бащата се разболее какво следва ? - здравите се изнасят на квартира или болния отива в изолатора ? родителя лишен от правата има право да вижда децата си дори когато е болен, дори и децата да бъдат болни. не е никаква драма и не е нужно вие да се палите. ако мислите ,че сте прави защо не опитате с едно дело да доказвате правотата си ? тогава ще ви се изяснят много от неизвестните.  Laughing
аз пак не разбрах - защо е ненормално деца да се разболеят (в случая не са) при единият родител , а го приемате за нормално да се разболяват при другия ? след като другия е поискал правата той би трябвало да си направи сметка какво го очаква в бъдеще. ако не му харесва да ги преотстъпи на другия родител.
за себе си мога да кажа ,че не се паля. опитвам се да обясня неразбираемото за една жена. сигурно и sevus се опитва да направи същото. и не се слагаме под един знаменател , а пишем по повод поста.  виж, вие да се слагате под един знаменател това е  ясно.  не  ви знам на каква възраст са ви децата (предполагам че са малки) , но като придобиете още малко опит в отглеждането им ще разберете ,че тази случка е нещо съвсем нормално. а и ще видите ,че нововъзникналите проблеми с децата са в пъти повече и по-сложни спрямо този. дано успеете да се преборите !!!   bouquet

# 475
  • Мнения: 7 779
Много драматизирате! Mr. Green
Ако Десито е болна, децата какво ги прави?
На БНД-то ли ги праща? Crazy

Все пак децата болни ли са? Thinking
женската солидарност води до драма  Laughing
децата не са болни.
представяш ли си каква ще е реакцията ако децата и днес не се разболеят ? - "добре че съм предвидлива майка за да натъпча децата с лекарства преди да се разболеят"  Laughing

# 476
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ехе, спрете се малко. Писах по темата мисля, за нещо което за мен е гадно. Не съм имала за цел да сравнявам никой с конкретния случай. Нито да обиждам масата от мъже или жени.
Когато аз съм болна си гледам децата отново сама, не от глупава гордост а защото нямам избор. Наскоро отново ми се случи да се разболея, уведомих го а отговора отсреща беше "Е, сега очакваш да взема децата и аз да ги гледам ли?  newsm78 Ми това няма как да стане зает съм, чакат ме." Съкрати си виждането на децата и избяга. На БНД му е по-лесно да се покрие вместо да поеме отговорност за децата, те не са му "интересни" както сам казва за тях. Всеки с интересите си, хората сме различни с различни приоритети. Това съм го приела за този човек, единствено съм го помолила да няма саботажи а именно това се случи на Коледа.

# 477
  • Мнения: 11 568
Деси, не се втелясвай излишно. Hug Минало, заминало, карай!

# 478
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
На мен вече ми мина яда. Децата ми за момента са си добре. Весели и усмихнати, какво друго да искам Simple Smile БНД като реши ще се появи, болен или здрав решението си е негово Simple Smile

# 479
  • Мнения: 7 779
На мен вече ми мина яда. Децата ми за момента са си добре. Весели и усмихнати, какво друго да искам Simple Smile БНД като реши ще се появи, болен или здрав решението си е негово Simple Smile
на теб ти мина изтрещяването  Laughing
вероятно си разбрала ,че е излишно да обвиняваш някой за случка , която и при теб се случва и то доста по-често. както се казва - утрото е по-мъдро от вечерта.
запомни ми думите , че  след 2-3 - 5 год ще имаш още такива поводи за изтрещяване и този случай ще бледнее спрямо бъдещите.

Общи условия

Активация на акаунт