Бебеправене тема 22 - Коледата наближава и семейството ни се увеличава!

  • 15 642
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 259
diandjelina   честита радост Simple Smile лека бременност
..Милички вярвайте че ПО КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА!Не се отчайвайте,не го мислете толкова,макар че знам че е адски трудно и почти невъзможно,но се опитайте и най вече ВЯРВАЙТЕ!Вярвайте и ще стане чудото което чакате,обичайте се и правете любов,не бебе а любов то ще си стане...
  202uu
Нека да се наслаждаваме на времето с половинките си и да се обичаме.
Предстоят хубави празници да се отдадем на празнично настроение, пък можем да получим и по един подарък Wink  EFP

# 46
  • Мнения: 36
И хоп и аз в новата тема.
Весе, ти си знаеш, че е страхотна Hug
Аз тези дни бsх само по задачки и сега ще с евръам да ви чета, че много сте изписали...
Аз днес бях втори път на фоликулометрия и незнам какво да мисля - този месец цикъла ми съвсем е откачил, явно като мен самата. След фоликулчетата от вторник - 10 ден от цикъл -  8.5 и 8.9 мм днес - 13 ден - единия вече го няма, а другия е 11 мм. Доктора вика ще чакаш към 13-14, 15 О. По принцип цикъла ми е 28-30 дни, откакто бебеправим е по-кратък и какво е това е чудо.... Питам го да идвам ли пак - е какво ще идваш да си харчиш парите, правете любови и това е. И при тоз май няма да ида вече. Ама как да хвана О сега... #Crazy

Последна редакция: пт, 07 дек 2012, 18:07 от jem18

# 47
  • София
  • Мнения: 8 131
Джем, този който го няма е претърпял обратно развитие, а другият е станал доминантен.
За О. много е важно как растат фоликулите. Много ми е странно, че за 3 дни са порастанли само 2 мм. Моите растат толкова за един ден. Но ако приемем, че се развиват по-вавно и растат по средно 1 мм. на ден, би следвало О. да е някъде след 10 дена. Което ми се струва невъзможно. Дали док е видял правилно размерите?

# 48
  • Мнения: 36
Весе,
Ами аз и на снимка си ги имам и отстрани се виждат размерите. Честно казано случвало се е да кажем 1-2 пъти в годината да имам по-дълъг цикъл - да прескочи или да кажем да ми закъснее с 10 дни. От началото на този цикъл почнах и аз да не остана назад от Вас вечерната иглика - да е от нея ...  И гърдите ми не болят, а мен ме болят малко преди овулация и така докато ми дойде. Тоя месец го отписвам - аз така няма да я хвана тази О. Мъжа ми има записан час за спермограма в четвъртък като мислех, че тогава вече няма да ми трябва  Embarassed и ще се въздържим за изследването, а сега всичко се обърка...
Дали ще ви затрудня ако ми пишете на лични някой док в Сф за фоликулометрия другия път, че аз случвам на такива дето ми обясняват какво се втилясвам... и ме изнервят. Мерсаж, за което

# 49
  • София
  • Мнения: 8 131
Абсурд да е от игликата. Тя само може да помогне. Имай предвид, че е съвсем нормално в годината да има 1-2 ановулаторни цикъла. Вие от колко време пробвате?

# 50
  • Мнения: 36
Срам ме е да кажа - знам, че не е много - 4 месеца - този е 5.

# 51
  • Мнения: 1 846
Съншайн, 130 не е високо кръвно. Да, може да се чувстваш дискомфортно, ако си свикнала с по-ниско, но в никакъв случай не би могло да ти причини някаква вреда. Не го мисли просто. Кръвното се вдига много често на психическа основа!
 
За мен е високо, аз по принцип съм с ниско кръвно даже по-високо от 90 горна граница смсе чувствала зле.
Може и от дуфастона да е, днес ми прокърви да видим дали ще ми дойде. Спрях дуфастона на 5-ти. Та ще видим какво ще е утре с цикъла. Peace
Благодаря ти  . Hug

# 52
  • Мнения: 398
Хоп, запис и от мен! Весе, страхотна тема Hug Hug Hug Благодаря!!!

# 53
  • Мнения: 1 846

Другата седмица ще го взема и знам че мога да отида на първичен и вторичен преглед.
Питането ми беше /ако не е на частно/ личните ви лекари дават ли ново направление, след като е използвано старото?

Имам и друга чуденка: навсякъде почти всички пишат за тестове, следене на темепература и т.н.
Не е ли по-лесно да се правят опити всяка вечер /или през вечер/, така и така си лягате заедно, гушкате се... за 5 минути какъв е проблема?!  newsm78
Освен, разбира се, ако няма отклонение, което трябва да се следи.

Първичният и вторичния са около 2 м. в рамките на тези два месеца имаш право на прегледи.
Дефакто след 2 м. ще можеш да ползваш още едно, но пак зависи за какво и дали имаш проблем? И зависи и от личния ти лекар все пак дали има достатъчно направления по принцип. Дано да съм те разбрала правилно и да съм обяснила точно-разбираемо.

Да, и аз мисля че през ден стига стига да имате физическа възможност, мъжа да не липсва или да не е преуморен и т.н. Peace

Ева Б.
благодаря ти. Hug

# 54
  • Мнения: 2 965
Веси, мерси за темата!  Hug
Минавам само да се запиша в нея! Дано ни донесе много късмет и по Коледа да се поопрашим и ние с предколеден прашец!  Mr. Green Много сте изписали, после ще ви изчета, че сега трябва да готвя! Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 8 131
Съншайн, разбирам че за теб е високо. Но идеята ми беше, че не може да ти навреди, само ще се чувстваш зле. Затова не го мисли. Такова кръвно се вдига не нервна почва. Казвам ти го от опит.  Hug
Хайде сега да ти дойде и другия месец да ни зарадваш. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 846
Съншайн, разбирам че за теб е високо. Но идеята ми беше, че не може да ти навреди, само ще се чувстваш зле. Затова не го мисли. Такова кръвно се вдига не нервна почва. Казвам ти го от опит.  Hug
Хайде сега да ти дойде и другия месец да ни зарадваш. Simple Smile
Благодаря ти наистина, може и от нерви да е...но ме цепеше цялата глава имах чувството че ще умра.
Дано да дойде и да се нормализира всичко, за да дойде и бебока. Пожелавам ти и на теб един хубав бебок. Hug  bouquet

diandjelina Благодаря, че сподели преживяното. Съжалявам за свекърите ти, моите и те са ужасни но така е като човек гледа само от своята камбанария и не се поставя на мястото на другия се получава много гадно ...
Но много се радвам за теб, че си щастлива и имаш бебенце в себе си. Дано скоро и мен ме споходи тази добра новина. Както и всички чакащи и дано не се изнервяме прекалено от чакане. Hug  bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 1 480
Ех , че хубаво е започнала темичката, ама и тя от хубава по-хубава де   Wink
Веднага се записвам, че аз тези дни само чета, защото чакам.
Днес ми е 11 ден след О. Симпоми никакви , ама хич ви казвам. Crazy Чак се чудя как е възможно пък и пмс да нямам.
Единствено на 8-ми ден след О ми се гадеше през целия ден, но на следващия нищо  newsm78 .

Не съм си взимала тестове, че миналия месец много се психясах и сега не искам да си го причинявам отново.

Пожелавам на всички бързо , бързо да отпрашват към отчетни. Когато искаш нещо много силно, съдбата е принудена да отстъпи и да ти го даде. Целувам ви милички  Hug Hug Hug

# 58
  • Мнения: 109
Веси, мерси за темата!  Страхотна е Simple Smile
Минавам само да се запиша в нея!
Дано да ни донесе успех  Praynig Hug  Hug

# 59
  • Мнения: 630
как сте мили мои? Simple Smile
аз да ви кажа за глупостта си- в мига, в който се прибрах за секунди реших,че ще си правя тест на 7ми ден от О и естествено- отрицателен...естествено това не пречи да се скапя малко, ехх така се надявах...нищо, чакам лелището другия вторник!

Общи условия

Активация на акаунт