Рицарки на Бялото кантарче-148

  • 27 253
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 488

Това, което е важно за Ордена:
-   Рицарките не се ядат помежду си, при никакви условия, даже и в пристъп на вълчи глад.
-   Рицарките си помагат с каквото могат.
-   Рицарките пазят положителното отношение към живота при всички обрати на съдбата, ако ще да е тръгване на кантара в обратна посока.
-   Добре е новата Рицарка да се представи по – подробно, за да получава адекватни съвети.
-   Добре е новата Рицарка да попрочете и предходните теми – има доста полезни неща измежду многото празни приказки.
-   Добре е да си водите дневник – най-малкото, за да се вижда кога какво какъв резултат е давало.

Та, при нас е весело. И така и трябва да бъде.
Леки и спорни режими да си пожелаем. И повечко стриктност, за да има по – малко сълзи.

Синтез на истините, в които повечето сме се убедили

1) задължителна закуска (тя активизира метаболизма)
2) често хапване по малко (3-6, дори 8 пъти на ден)
3) плодове до обяд (по-добре цитруси, разбира се в умерено количество)
4) зеленчуци задължително (за предпочитане ниско въглехидратни)
5.) хубави меса (пилешки бутчета, дробчета, сърца, бяло месо, свинско, телешко, пуешко, по-мазните меса НЕ са лоши, лоши са изкуствените такива - салами, кремвирши, шунките са леко съмнителни, а пушените може да задържат вода ако са солени)
6) ХУБАВИТЕ мазнини не са враг (в умерени количества разбира се - студено пресован зехтин, сметана и краве масло са дори супер, враг са маргаринът, олиото, пърженото естествено, дори с хубави мазнини
6) умерено количество млечни продукти (не е хубаво да се прекалява с тях дори да са качествени)
7) МНОГО вода всеки ден (2 литра е ок, ако е дори повече - супер)


Старата тема С дъх на лято

# 1
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Пу, на пейката на шестичките!

# 2
  • Мнения: 1 488
Пу и аз да седна на пейката до края на месеца  Crazy

# 3
  • Мнения: 9 990
Рекла съм да си кажа, та започвам.
Първо-исках да извикам още сутринта-че съм Спокойна.
Така се разви на бързи обороти последната година, но има плодове за бране и съм спокойна. Спокойна съм, каквото и да стане. Имаме път пред нас  дори при лош развой на нещата. Много завистници имаше, и има и ще има, но съм спокойна-преживяхме какво ли не, но фактите са на лице-по-силни от всякога сме и по-стабилни. Във всякакъв аспект. Горда съм с децата си-оформят се като нормални, добри, бележат своите си успехи във своите си битки-не малко! Горда съм със себе си, че съм независима бойна единица, уча си, ще се дипломирам тази година, работя си, ей сега се зареждам за една нова доработка, която ще ме освежи, гледам си децата нелишени. Да...малко шоково понякога, но пък съм си изработила на младини, преборила съм се сега да мога по-спокойно да го давам. Още малко да поизкласят...Горда съм с мъжа си, който се пребори и той-сам със себе си за някои неща, самосъздал се, с неговите си отклонения но с мисъл да вървим напред и да дадем именно тази стабилност на децата-спокойствието. Сами си вървим пътя, сами си ковем нещата и плодовете са много сладки.
Изминалата година бе повече от добра за нас. Къде трудна, къде не, но равносметката ни е добра. Път имаме пред нас...това е.
Предвид спокойствието, което ме е обзело, спрях да мисля и килограмите. Колкото-толкова. Все се въртя около едни определени. Влезнах във възраст, в която, за да поддържам ниски килца се иска нон-стоп режим. Да,ще си режимствам обаче. Започнала съм полекинка, ей така, щото ми е добре така. Но пак със спокойствие, че и да не смъкна-нио фатално няма, пак ще има път пред мен, хахаха.
Килата са ми 60-ина и варират с по 2 до 3.Току смъкна под 60, но при кардинален режим, спра ли кардиналното и строгото, с едното просто включване на зеленчук или сухар-веднага си вдигам на 60-така и стоя. Реално, с моя начин на хранене, един обикновен човек друг, на мое място, ще залинее, а аз-такава съм си, предразположена, пухкава съм била винаги, никога не съм била с плосък корем, дори в най-слабите си години, и винаги съм имала дупе.
И при тези прозрения, Спокойствие е мотото ми за тази година.Мисля, че си го заслужавам в крайна сметка.И мисля, че съм щастлива. Толкова, колкото никога не съм била преди. Някак и децата си видях пораснали и някак покрай тези мисли се промених.
Това е, казах си. Hug

# 4
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Мен ми се ще да се курдисам при 5-ците, средата.. Някъде го виждам към април месец да се случи. И твърдо и застопорено, преди Великден и Гергьовден.

# 5
# 6
  • Мнения: 2 487
    Ха сега , здрасти ви  Hug

    Аз ще стоя права  Laughing
    Че не се знае , ако седна , какво ще и се случи на пейката  Mr. Green

    Липсвахте ми  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 488
Jiz  Hug
Твоя пост ме наведе на мисълта за годината,която предстои!
Много трудна година за скорпионите.
Материално ще сме по добре,но ще скъсаме с много стари неща!Раздели!И такива все кофти работи.Трябва да продължим да работим върху взаимоотношенията си с хората!
Здраве ви желая.
По темата,която ни е събрала.Почнах преди нова година 90 дневната.Виждам до момента добри резултати,обнадеждаващи.Върнах си килата от лятото  Grinning сега остана да изпълня до край диетата.Малко ми е трудно в някой случаи,но колко човека са успели,че аз ли няма?!?
Айде сега поздрав с една песничка


Рейн, ти си супер!
Зетче  Hug
Айче Joy hahaha седни на някоя в средата,че да не падне някой,като ставаш  Joy

# 8
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
 Hug
Айчееее  Heart Eyes
Аз съм на пейката на шестичките ( към малките цифрички ) - харесвам се , тренирам . Знам , че мускулите тежат ,ама пусто все нещо искаме - та и аз - да видя 0 след 6 и ще мирясам .
Днес опитвам нова храна - амарант - стои в шкафа вече 2 месеца . Та днес е салата табуле с амарант . Гимнастика - Руми

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Привет, пуснали сте новата тема, докато съм била на работа, ама пак ще се доредя до първа страница   bouquet
Да си кажа, че съм изключително доволна от Ден Първи - 1.6 кг  newsm44
Но няма да си призная на коя пейка съм, щото не е за хвалене  oops

# 10
  • Мнения: 3 067
И аз към пожеланията- надявам се на пейката с петичките за първа цифра а кога ?Когато тогава Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 487

    Роси , сега ако ми кажеш и що е това амарант  newsm78  , цена няма да имаш  Laughing

# 12
  • В Балкана
  • Мнения: 672
"Да бъдеш подчертано привързан към физическата си външност означава, да си осигуриш доживотно страдание, наблюдавайки как тялото ти преминава през естествените фази на съществуването, които започват от мига на зачеването ти." Уейн Дайър

Та за това да бъдем мъдри, щастливи и обичащи се, без да се привързваме излишно.  Mr. Green


Джиззз  Hug
Аз такъв разбор не съм правила, но отбелязах миналата година като успешна. Ключова дума за тази нямам. Или единствената, която мога да използвам е "без очаквания".  Mr. Green Каквото, когато и както - такова... То май и миналата година бях без очаквания.  Thinking Или поне без сериозни такива.

Спокойствие и силна храна, здраве и любов, хубави мисли и хубави емоции, хубави преживявания. Красиви гледки, изминати километри и тишина, изкачени върхове и баири. Повече пътувания и танци, повече усмивки, повече добри хора и повече добри хора със сходни интереси.
И повече пари.  Mr. Green Ето това стига.

# 13
  • Мнения: 5 873
И аз тук!  Mr. Green Кандидат за пейката на шестиците...когато му дойде времето. Sunglasses

Айче,радост за очите ми! Heart Eyes

# 14
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419

    Роси , сега ако ми кажеш и що е това амарант  newsm78  , цена няма да имаш  Laughing
Чуждоземско звучи , нали  Laughing Щир , Айче , щир  Mr. Green http://www.kukuriak.com/amarant/

Общи условия

Активация на акаунт