Къса юздичка на езика. Някой правил ли е корекция на бебе и къде?

  • 54 985
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5
Нашата юздичка я махна зъболекар в Англия .Бебчо беше на 7 дена.За миг и я нямаше и започна да се храни нормално след това .Нищо не усети ,даже спеше по време на манипулацията.Успех на всички мами с този. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 6
Добър ден мили дами!!! И моето дете има къса юздичка на езичето,след като Ви изчетох и разбрах че е възможно и на горната устна да е с къса юздичка - проверих и забелязах че му е късичка и там.Бяхме при педиатър и настояхме да търсим решение на този проблем(малкия е на 4 месеца) по скоро.Той задейства някаква процедура при херург,който ни прегледа и ни съобщи че за да се направи това срязване на ципата трябва да го преспи за около 10 мин ,но на нас с баща му не ни се нрави това и направо сме се побъркали защото трябва да решим до утре.Виждам че много от вас са направили тази манипулация без упойка или с лазер,та ако мога да Ви ПОМОЛЯ да ме ориентирате за доктор от Пловдив който да работи без упойки или с лазер.Ще съм много Благодарна,найстина !!! 😊

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Ние сме от Пловдив, пратиха ни във ВМИ, сто пъти ни повториха, че само с птлна упойка ще извършат интервенциията. За лазер едва не ми се изсмяха. Аз не посмях да дам съгласие за упойката, а скоро сслед това синът ми сам си скъса юздичката на горна устна. Гемчето на езика още ми е проблем, но ще изчакам да видим как ще ни се получи с говоренето и ако няма проблем за изговора на всички букви ще го оставя като по-голям да я коригираме. Важно е да се знае, че ние не сме се решили на корекция, защото малкият си засука още в родилното и никога гемчето не е пречело на кърменето.

# 63
  • София
  • Мнения: 8 671
Ако дойдете до София? Тук често препоръчват Дечев за такава процедура, като той предпочита да работи с малки бебета.
Синът ми е опериран на 3 месеца от друг козметичен дефект. С пълна упойка, половин час операция. Много леко я понесе, не сме имали никакви проблеми  Peace

# 64
  • Мнения: 82
Момичета, били сме и във ВМИ хирургично с упойка и с лазер във денталния институт- няма място за сравнение- много по-натоварващо е хирургичното- то бодат детето за кръв,  то офиц. хоспитлизират майката и детето поне един ден, майката стои зад вратата и слуша как детето реве вътре и не знае какво става към 10 мин- не че нещо ще стане, но си е допълнителен стрес, упойката не беше пълна, просто детето беше позамаяно но пък никой не ми обясни каква е или каквото и да е покрай нея. Просто като сравнявам разликата между лазера- за 7 секунди,че дори и без упойка, както аз пожелах, но можеше и локална без проблем. 30лв струваше преди 2 години процедурата, д-р Николов е много отзивчив,дава часове за след 2-3 дена...някой ще каже, че звуча като фенка или подставено лице за реклама, но наистина като сравня двете ситуации и започвам активно да агитирам за лазера...пиша телефонът му- дано не е в отпуск - звъннете утре - 0888 82 37 73. Успех и споко! Ако нямате нужда от интервенция - бъдете сигурни, че няма да ви я направи. Ние наскоро бяхме при него с молба да клипне и долната ни юздичка, защото се срастна след хирургическото клипване преди 3 години, но според него не беше наложително (макар да понастоявах, че може и още малко да ни помогне преди логопеда) и не го направи- не е частен кабинет и не правят нищо за пари, а просто помагат, няма да сгрешите- стресът за вас и детето ви ще е никакъв с сравнение с хирургичното, а доктор Николов е приветлив и има подход към децата. Успех! Ако имате въпроси - пишете ми:)

# 65
  • Мнения: 6
Много Ви благодаря за отзивите!!! Още утре хващам телефона и започвам звънене!!! Найстина много благодаря. Лека вечер  Heart Eyes Hug bouquet

# 66
  • Мнения: 1
Ние махнахме долната ципичка на сина ми, когато беше на 45 дни. Сега е на 2 месеца и мога да кажа, че откакто я цепнахме вече мога да кърмя. Преди това кърмих с голяма болка, а той няколко пъти повръща кръв, която беше изсукал. Аз не бях сигурна, че късата юздичка създава проблеми,но все пак се надявах да е от това тъй като правих сравнение с кърменето преди това на другите ми две деца, сега вече съм сигурна. Ние сме от Варна, процедурата ни я направи д-р Войчева- УНГ много мила докторка, само намаза мястотото  да изтръпне и го отряза, потече малко кръв, но бързо спря за половин час бяхме готови.

# 67
  • Мнения: 1 498
Цоп в темата. На малчо отдавна съм му забелязала на горната устна една ''юздичка'', която слиза чак до междузъбието на горните два предни зъба така, че му се е образувало пространство. Не мога да видя какво е положението под езика, но подозирам, че и там има проблем, защото ми прави впечатление неестествената позиция на езика плюс кърменето не сработи, бутилките не ги искаше, бибероните и тях, с говора изостава и не дъвче храната. Тук, където живея, няма специалисти по тази тема и процедурите не се извършват. Препоръчайте ми някой, който знае какво прави и може да реши въпроса максимално щадящо за детето. Благодаря.

# 68
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тук, където живея, няма специалисти по тази тема и процедурите не се извършват. Препоръчайте ми някой, който знае какво прави и може да реши въпроса максимално щадящо за детето. Благодаря.

Ще е полезно да посочиш къде все пак живееш, за да може да се даде някаква препоръка - в БГ ли си или не, а ако си тук - в кой регион поне, за да се види къде най-близо има възможност за корекция.

# 69
  • Мнения: 1 498
Не съм в България, а в друга европейска държава. Попаднах на местна група майки с подобен проблем и повечето са били в Англия, та мисля и аз да проуча въпроса и да отидем там.

# 70
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За Европа определено все още Англия е най-препоръчваното място за корекция. Докторът в Лондон, към който най-често се насочват, защото има най-голям опит и е трениран от светилата в областта на юздичките, се казва Malcolm Levinkind, има уебсайт с координатите - мога с удоволствие да го препоръчам, тъй като е правил корекция на две бебета, с които съм работила и резултатите са прекрасни. Отделно клиниката може да препоръча терапевти за упражненията след това и т.н. Скъпо е, но наистина предлагат най-съвременния подход и всичко необходимо като насоки за грижите след това.

# 71
  • Мнения: 1 498
Намерих му сайта, да. Ще се свържа с него да разпитам как стои въпроса със записване на час. Знаеш ли дали се чака много за час? Мъничето вече наближава 2 годинки и започва да става късно.

# 72
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да, обичайно се чака 2-3 седмици Confused

# 73
  • Мнения: 1 498
Е, не е много 2-3 седмици. Самолетни билети, хотели, има си планировка, така че е добре. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 82
Хедра, пак искам да ти благодаря за онлайн подкрепата навремето, която ни оказа с потвърждение на късата юздичка и насочване към специалисти за клипване по градове:)))))   bouquet Продължавай да си все така всеотдайна и отдадена за доброто за бебоците:)))))

Общи условия

Активация на акаунт