Пейпал - помощ - 9-та тема!

  • 54 178
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 94
Копирано от Планинарски форум,Ристо Туристо(Да не му отнемаме труда)
Настройки в Paypal за избягване на по-високия обменен курс.
1. Влизате в PayPal в My Account с мейла и паролата си;
2. Влизате в Profile в горния ред връзки, без да избирате никоя от падащото меню!;
3. Влизате във връзката My money /при мен по подразбиране я отваря/ и в дясно се изписват регистрираните в системата карти;
4. Долу срещу My preapproved payments влизате във връзката Update;
5. Влизате във връзката в дясно Set Available Funding Sources;
5. Влизате във връзката Conversion options /намираща се след номерата на картата/ за регистрираната и потвърдена ваша карта в PayPal;
6. Отмятате другата опция /Bill me in the currency listed on the seller's invoice./, а не тази по подразбиране за ползване на обменния курс на PayPal;
7. Натискате Submit и готово.

Промяната можете да направите още при първата покупка, като след като влезете в акаунта си в PayPal и изпише картата/ите, които са ви регистрирани в системата за разплащане, натиснете Conversion Options линка след номера на картата се намира. И там отмятате /Bill me in the currency listed on the seller's invoice./

# 16
  • Мнения: 2 031

Разбира се,прочетох и това преди да пиша,но няма как да стигна до него по описания начин.Както и да е - намерих решението и го направих вече.Всичко май е ОК.Мерси!
Защо няма как да стигнеш до него,нали все пак ще платиш нещо през Пейпал?

Промяната можете да направите още при първата покупка, като след като влезете в акаунта си в PayPal и изпише картата/ите, които са ви регистрирани в системата за разплащане, натиснете Conversion Options линка след номера на картата се намира. И там отмятате /Bill me in the currency listed on the seller's invoice./

Това е абсолютно същото което бях копирала.Но щом си намерила друг начин е чудесно,ще бъде от полза на всички. Peace

# 17
  • Мнения: 61
Здравейте за първи път ми се налага да ескалирам диспут а нещо не мога да намеря бутон,може ли малко помощ. Embarassed

# 18
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
  bouquet за темата.

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 984
Здравейте, Алекс, Благодаря за темата, полезна и изчерпстелна както винаги   bouquet Hug
И аз с едно питане- след като платих спечелен артикул на търг, платих продукта, но статуса в Пей Пал е Unclaimed.Какво да правя, не ми е минало плащането явно, трябва да пиша на продавача ли? По спомен като съм чела темите май не е коректен мейла на продавача, но не съм чела в детайли, признавам си Embarassed Дайте съвет  Hugпредварително Благодаря  bouquet Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 94
Имам ново питане,дано успеете да ми помогнете,че още съм съвсем босичка.Спечелих един търг в Ибей,в който беше упоменато безплатно лично предаване,но аз искам да ми пратят артикула на адрес в Лондон. Продавачът се съгласи и ето ни кореспонденцията в съкратен вариант:
Продавач:
-Just got a quick quote for you and including VAT works out about £9.50 est 2-3 days del and covers the cost of item if any damage or lost.
Аз:
-I will pay via Paypall,how do I add this 9,50 to the price?
Продавач:
-If I can take your paypal email address I can send you a separate bill for it as it dosent allow me to add it to the same bill
My email address will come up as.......................
И сега какво да му пиша и къде да ги търся тези неща идея нямам.Какъв е тоя ВАТ също не разбирам.  newsm78  Embarassed А ми се иска да ми ги прати още утре ако е възможно.
Моля помагайте!

Последна редакция: вт, 30 апр 2013, 21:46 от Wild*Orchid

# 21
  • Мнения: 5 790
Здравейте, Алекс, Благодаря за темата, полезна и изчерпстелна както винаги   bouquet Hug
И аз с едно питане- след като платих спечелен артикул на търг, платих продукта, но статуса в Пей Пал е Unclaimed.Какво да правя, не ми е минало плащането явно, трябва да пиша на продавача ли? По спомен като съм чела темите май не е коректен мейла на продавача, но не съм чела в детайли, признавам си Embarassed Дайте съвет  Hugпредварително Благодаря  bouquet Rolling Eyes

Продавачът си е сбъркал адреса. Пиши му да си го провери, а междувременно можеш да анулираш плащането към него. Когато даде новия адрес, ще му платиш отново.

Имам ново питане,дано успеете да ми помогнете,че още съм съвсем босичка.Спечелих един търг в Ибей,в който беше упоменато безплатно лично предаване,но аз искам да ми пратят артикула на адрес в Лондон. Продавачът се съгласи и ето ни кореспонденцията в съкратен вариант:
Продавач:
-Just got a quick quote for you and including VAT works out about £9.50 est 2-3 days del and covers the cost of item if any damage or lost.
Аз:
-I will pay via Paypall,how do I add this 9,50 to the price?
Продавач:
-If I can take your paypal email address I can send you a separate bill for it as it dosent allow me to add it to the same bill
My email address will come up as.......................
И сега какво да му пиша и къде да ги търся тези неща идея нямам.Какъв е тоя ВАТ също не разбирам.  newsm78  Embarassed А ми се иска да ми ги прати още утре ако е възможно.
Моля помагайте!



VAT е ДДС.
Изпрати му мейла си, с който си регистрирана в Пейпал, за да ти прати фактура за 9.50, които ще платиш по тази фактура.

# 22
  • Мнения: 94
 smile3525Благодаря,Алекс1,само да питам-аз съм си регистрирана с един и същ имейл навсякъде.Него ли да пратя или си има някакво разширение към Пейпал специално.Извинявам се ако ми звучат глупаво въпросите,но не съм изобщо наясно с нещата  Embarassed

# 23
  • Мнения: 286
Aлекс, вярно картата ми е с еднакъв номер, като предната, още не съм обновила ПП с новата карта, но не ми е останало време Simple Smile благодаря ти !

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 984
Здравейте, Алекс, Благодаря за темата, полезна и изчерпстелна както винаги   bouquet Hug
И аз с едно питане- след като платих спечелен артикул на търг, платих продукта, но статуса в Пей Пал е Unclaimed.Какво да правя, не ми е минало плащането явно, трябва да пиша на продавача ли? По спомен като съм чела темите май не е коректен мейла на продавача, но не съм чела в детайли, признавам си Embarassed Дайте съвет  Hugпредварително Благодаря  bouquet Rolling Eyes

Продавачът си е сбъркал адреса. Пиши му да си го провери, а междувременно можеш да анулираш плащането към него. Когато даде новия адрес, ще му платиш отново.

Алекс, Благодаря Hug  bouquet Oще по-странно е , че статуса днес е completed newsm78 Все пак писах, да видим Peace

Последна редакция: ср, 01 май 2013, 08:56 от elifanta

# 25
  • Мнения: 5 790
smile3525Благодаря,Алекс1,само да питам-аз съм си регистрирана с един и същ имейл навсякъде.Него ли да пратя или си има някакво разширение към Пейпал специално.Извинявам се ако ми звучат глупаво въпросите,но не съм изобщо наясно с нещата  Embarassed

Мейлът, с който влизаш в Пейпал.  Peace

# 26
  • Мнения: 41
Момичета ,възможно ли е да анулирам плащане към е-магазин,което плащане направих преди 1 ден с paypal.И как става това?Благодаря Ви и весели празници!  bouquet  bouquet

# 27
  • Мнения: 5 790
Момичета ,възможно ли е да анулирам плащане към е-магазин,което плащане направих преди 1 ден с paypal.И как става това?Благодаря Ви и весели празници!  bouquet  bouquet

Няма как, освен да пуснеш диспут и по този начин да оспориш трансакцията.

# 28
  • Мнения: 959
привет, и тук да си задам въпросът, трябва да платя една фактура за таксите от английският ибей, но в акаута си в пейпал няма пари, въпросът ми е трябва ли да вкарм пари в акаунта си или те ще ги дръпнат директно от картата ми?  Embarassed

# 29
  • Мнения: 5 790
С БГ карта не можеш да преведеш пари в акаунта си в Пейпал.
Ще ги дръпнат директно от картата, която е в акаунта в Пейпал.

Общи условия

Активация на акаунт