Климент или Борис

  • 6 388
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 199
Гласувах за Борис, повече ми харесва, но като предложение бих казала Крум.  Peace Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 5 657
Климент ми е църковно.
Борис - прекалено масово. Освен това се свежда до Боби, което допълнително го обезличава.

Ако Георги все още е вариант, го предпочитам пред тези.

# 32
  • Мнения: 399
Климент ми харесва...все повече като си го повтарям!  Heart Eyes Но галеноооо...Климо  Rolling Eyes или Клио..хм

# 33
  • Sf
  • Мнения: 978
Клим, може би.

# 34
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Кики

# 35
  • Мнения: 187
Гласувах за Борис.
Климент не ми харесва. Веднага се сещам за Климент, Наум и Ангеларий Simple Smile

# 36
  • Мнения: 6 993
Климент от мен Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 565
От тези трите със сигурност Георги, нищо, че не искате да го кръщавате на дядо му.

Климент грам не ми харесва, с К бих заложила на Камен, макар че очевидно не търсите конкретна буква. Галено на Климент според мен няма, но винаги може да измислите нещо, например Кико.

Борис е далеч по-добре, но също не ми е сред най- любимите.

# 38
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Да предложа Калин?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 14 435
Пусни анкета.

Климент ми е прекалено архаично. По-подхожда на старец да се казва така, не на малко дете.
Борис е много масово напоследък.

От двете съм за Борис, но бих избрала трето.
Е, той нали ще остарее един ден. Wink
Впрочем на мен като малка ми беше странно, когато чух за пръв път за баба с моето име.
Нашето момче го кръстихме Борис, както се вижда от подписа ми, по предложение на татко му, защото било кратко и лесно за писане и произнасяне, както и единственото име, за което в английската Уикипедия пише, че е българско. Аз предлагах Димитър (още повече, че имаме една баба и две починали вече прабаби с женски варианти на Димитър), но харесах и Борис. Другото татково предложение беше Денис, на което нямаше да се навия.
Все пак бих подкрепила Климент, защото е старо традиционно и никак не лошо име, по-рядко срещаното е от двете, а и не ми харесва традиционните имена да изчезват и да се заменят с някакви модни изгъзици.  Embarassed
Галеното име само ще си дойде, предполагам.

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 08:40 от Оранжева мандаринка

# 40
  • Мнения: 63
Борис е само, доказано и изключително българско име и честно казано за предпочитане е то да е масово, а не разни от сорта на Ник, Алекс, Ноа и други подобни. Съвети за имена няма как да се дават, повечето хора не харесват дадени имена, защото ги свързват с неприятни хора примерно. Диана е толкова хубаво име, а аз само като го чуя се изприщвам. Други хора (и аз пак съм сред тях) не понасят съчетание от небългарски звучащо име и български презиме и фамилия. Други не харесват стари имена, които свързват с църкви и села...и така нататък, и така нататък. Та пак да си кажа, внимавайте само и единствено детето да расте спокойно с името си и да не е обект на подигравки, оттам нататък си е въпрос на личен избор и вкус. Аз съм на мнение, че майката трябва да има привилегията да избира имената на децата си, но едва ли съм права, защото от друга страна съм много щастлива, че не са позволили на майка ми да наложи името, което тя е харесвала.

# 41
  • Мнения: 15 379
Кое е доказано българското на Борис?

# 42
  • Мнения: 2 757
 merry_shelley  202uu 

# 43
  • Мнения: 63
Годината, в която е документирано като българско е доста преди тази, в която е документирано в Русия. Това не се ли счита за доказателство?

# 44
  • Sf
  • Мнения: 978
Кое е доказано българското на Борис?

Точно и аз щях да питам същото.
Първия известен Борис на местна почва е цар Борис, който се среща и като Богор и Богорис. Същият източник посочва, че името е персийско и означава барс.

Общи условия

Активация на акаунт