Децата ви губят ли си неща, дрехи, обувки... в училище

  • 5 619
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 865
Във вашите училища как се процедира с изгубени от децата вещи?
Децата ви губят ли си неща и ако да как се справяте с проблема?
Аз лично като дете никога не съм си губила нищо. Но на моите непрекъснато се случва. И якета и чанти са губили, иначе дрехи, пантофки - непрекъснато нещо изчезва и го търся из цялото училище и кога намеря кога не. Събират загубени вещи в едни огромни контейнери, където редовно ровя. Но тия неща седят известно време и  после изчезват - дават ги на червен кръст. И ако случайно не съм се усетила, че нещо е изчезнало и край - заминало е на боклука. Непрекъснато купувам пантофки, щото тук не им дават с обувки да ходят в училище и те ги губят. Не мога да разбера системата ли им е крива или аз съм крива, че не си губех нищо като дете. А тук събират купища загубени неща - явно е, че не само моите губят, а всички.

# 1
  • Мнения: 3 241
Аз губех като дете. И другите губеха според мен.
И при нас системата е такава - всичко в един голям кош.

# 2
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Чак толкова загубени вещи в училището няма, събират ги в един бокс и на родителските срещи ги слагат всички родители  да ги видят и потърсят, ако нещо липсва. Но при нас са с униформи, всичко е надписано, а и училищата са малки.
Моята мисля не е губила нищо, с изключение на две жилетки, които не бяха загубени, а просто и ги бяха свили. Те са от униформата, ватирани и сравнително скъпи. Един ден се прибра с друга жилетка, с окъсани маншети и без половината копчета, пишеше си името, вероятно са разменили с детето до нея. Аз върнах жилеткат и си поисках моята, така и не ми я върна, мамата си уреди детето с нова, има 4 момиченца. Втория път жилетката направо изчезна, нямаше я при забравените, май пак някой се беше уредил, и двете бяха нови, токущо купени. Предупредих учителката, че случили се трети път аз ще им правя проверките кой какво облича, хич не искам да ме правят на балама.

# 3
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
И при нас се губят много вещи. Днешните деца са много разсеяни Confused, моят син на пьрво място! От 3 до 7 годинки, в у4илището е загубил едно неопределено коли4ество жилетки и у4ени4ески материал. Като 4е ли след навьршването на 7 години порастна малко и намали сравнително изгубените вещи.
Дрехите се сьбират в едни контейнери, които в края на годината се даравят на организации от рода на 4ервен крьст. Като два месеца преди да свьрши у4ебната година, постоянно се пращат бележки до родителите, за да минат и прегледат дрехите, ако липсва нещо на детето им.
Контейнерите са на показ през цялата година, така 4е постоянно могат да са преглеждани.
Сега си спомням , 4е моят син се вьрна един ден с 4ужда раница Confused, бяха си ги разменили"без да искат" с друго дете, и двамата имаха еднакви Joy раници.

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 12:45 от Val

# 4
  • загубено
  • Мнения: 6 494
Не е губил синът ми нищо до сега.В 4 клас е вече.
Забравени вещи се оставят при охраната или директорът.

# 5
  • Мнения: X
В училището на синовете ми има няколко коша за загубени вещи, всичко се складира там. По-скъпите неща (очила, телефони....) се пазят известно време в учителската стая, после се предават с бюрото за загубени вещи в сградата на общината.

Големият ми син е заплес, често забравя разни неща - не само вещи, но и дати за тестове, крайни срокове за това-онова, тренировки, репетиции. Дразня се и го преследвам за да се стегне, тежи ми постоянно да го следя и внимавам за неговите задължения и да го организирам като бебе. Чувството за отговорност се възпитава, държа да им го набия в главите. Малкият засега го дава много отговорно, дисциплинирано и стегнато, да видим как ще е занапред.

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Да! От писалка, до...хавлиена кърпа и джапанки /това заради плуването/. Пред стаята на секретарката има закачалка, на която висят няколко якета, шалчета..отделно има витрина с ключове, очила...Абсолютен хаос е, но като гледам и студентите губят често нещата си,редовно има обяви че някой си изгубил портмонето, телефонът, бижута..че и лаптоп даже се търсеше наскоро  ooooh!

# 7
  • Мнения: 7 325
Губи, разсеян е, на моменти безотговорен. Но явно не е само той. В петък ми се обади че след училище ще ходи у някакъв приятел и ще се прибере към 8. Дойде си с две раници. Обесни ми че била на друг приятел и някакво момче я изхвърлило през оградата на училището и сега като се разхождали я намерили и той я прибрал. Собственика не е излезнал да я потърси, явно просто я е зарязал и си е заминал. На почти 15 год. са не са бебета, а учебниците им струват  Sick.

# 8
  • Мнения: 3 865
Наистина ненормална работа с това губене. Кви са тия деца, ние навремето не губехме нищо сигурно щото си имахме по 2 комплкта дрехи и си ги сменяхме всяка седмица. А сега всеки ден с различни. Остави ами ходят по чорапи в училище щото ги мързи да обуват пантофи и родителите са ОК с това - те самите сутрин ги водят на училище и пред тях си събуват обувките и по чорапки, придружени от родителя отиват до класната стая. И понеже учителите и родителите и всички ходят с обувки по коридорите и как тук вали нон стоп и представете си белите чорапи с какъв цвят са след училище. Проблем ми е, защото децата ми виждат всичко това и го приемат за нормално понеже много деца го правят и не мога да ги убедя, че не се ходи по чорапи по коридорите. Ама как да бориш с масовото малоумие.  ooooh!

# 9
  • загубено
  • Мнения: 6 494
Къде са тези училища където се ходи по чорапи?
И в гимназията ли е така?

# 10
  • Мнения: 3 865
Не знам за гимназията, ама поне до 2 клас се ходи с пантофи. Ама много деца не щат да си ги обуват.  Дания

# 11
  • Мнения: 2 093
Skrekkelig ти намери каква тема да пуснеш  Laughing те децата няма да се деца ако не губят вещи. Моя син непрекъснато губи капаците на контейнерите или самите кутии или в които му пакетирам училищния обяд. От друга страна редовно му открива неща по джобовете, които си намира на вьн-камьни, топчета, клечки. Ядосвам и после вдигам рамене, какво да го правиш Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 241
Според мен си се губеше и по наше време.
Особено зимата ръкавици, шалове, шапки.
А другото бяха екипите за физическо.

# 13
  • загубено
  • Мнения: 6 494
Е разбира се,че се губеха и по наше време.
Цвичките се търкаляха в салонът по физическо до краят на
учебната година.

# 14
  • Мнения: 3 098
Moята дъщеря си загуби обувките в училище. Нямам разумно обяснение как се е получило.

# 15
  • Мнения: 1 545
За пръв път чувам за страна в западна Европа да си събуват децата обувките в детска градина/училище.... newsm78 . Странна работа. Тук няма такова нещо, даже в детските градини няма легла, ако на някой му се доспи.
Моите до сега нищо не са губили, но е трудно да се загуби нещо. Големия е страшно разсеян и веднъж си оставил там панталона за дъжд, беше чисто нов и той не се сетил, че е негов. Стоял си с месеци на закачалката в стаята, докато един ден аз случайно се качих до там (по принип не разрешават, ама нещо трябваше да занеса), и учителката се сети да ме пита дали не е негов, щото май е единствения, който ходи на училище със скутер в пек и дъжд, та е логично, панталона е част от екипировката. Познах си го, и без това се чудех къде се е дянал.
Иначе няма какво да забравят, не се преобуват, закачат си връхните дрехи на стената в стаята, или си ги пъхат в раницата, нямат екип за физическо, а в деня, когато го имат, изискват да са вече облечени с анцуг и маратонки. В детските градини родителите ги оставят пред стаята им, където закачат ранички/якета на закачалки, и като си ги взимат, пак те саотговорни за вещите (случвало се е баща им да ги вземе и да им забрави нещата, но май това е нормално Laughing, добре, че малкия ми е много организиран и много рядко му се случва да не си провери нещата).

# 16
  • Milano
  • Мнения: 3 658
За пръв път чувам за страна в западна Европа да си събуват децата обувките в детска градина/училище.... newsm78 . Странна работа. Тук няма такова нещо, даже в детските градини няма легла, ако на някой му се доспи.

 В детските градини родителите ги оставят пред стаята им, където закачат ранички/якета на закачалки, и като си ги взимат, пак те саотговорни за вещите.

При нас си събуват обувките в градината и си обуват пантофи.
3-годишните спят, друг е въпроса дали имат обособена за това стая и какви легла. Някои по-големи детски градини са по-добре ''оборудвани'' от други.

Имат си шкафчета за дрехите и обувките, но си пише че учителките не са отговорни за загубени вещи.
Нямам представа къде съхраняват последните, защото моето дете я посещава само от месец (градината).

# 17
  • Мнения: 563
Големият губи на поразия, що шапки и ръкавици се затриха в у-ще, загубила съм бройката Laughing Имаше една много интересна седмица, във втори клас беше, абсолютно всеки ден се връщаше без шапка. За 4 дни, 4 шапки, затри всичките дето ги имаше из къщи Crazy В петък се появих в школото, разрових се из голеееемия пластмасов контейнер за изгубени вещи и не намерих нито една от неговите шапки. За сметка на това вътре имаше - пуловери, тениски, якета, шалове, шапки, очила за плуване, флумастери, шишета за вода, кутии за обяд, обувки и няколко раници  Crazy Изобщо, какво ли не. При следващото ми отиване ( с цел издирване на горнище анцуг или нещо подобно ) се натъкнах на една от шапките му, мръсна и явно търкаляна някъде седмици наред.

Малкото пък е другата крайност, до сега не е загубил нищо, ама нищо, връща вкъщи дори салфетките от обяда си ( намачкани след като ги е използвал ), та да мога да ги изхвърля в домашния боклук, а не в училищния  Grinning Съдейки по размера на контейнера в у-щето обаче, децата масово забравят по нещо, нормално е.

За обувките, тук в у-ще задължително си имат втори чифт обувки, които носят през деня. Аз съм доволна от идеята, доста по-добре е от това цял ден да шляпат с кални зимни ботуши например.

# 18
  • Мнения: 9 903
големият губеше на поразия шапки и жилетки до миналата година. Тази година още нищо не  е губил и често като ме види, си преговаря на глас: бутилката, шапката....особено за жилетките много ме беше яд, защото не са евтини. А за шапката сега си мисля, че ги губеше, защото бяха униформени и скъпи. Тази година ходи с обикновена бяла с полуизтрити букви, няма защо и как да се свие - познава се отдалеч.
постоянно ни напомнят всичко да е надписано. Има lost and found box, където има огромно количество шишета за вода и пластмасови кутии. За части от униформата се обявява някакъв краен срок да бъдат потърсени, след което заминават в second hand uniform shop. Униформите са безобразно скъпи и понякога - рядко - се случва някой да си хареса нещо от бокса, като му изреже етикетите.
за шапките има желязно правило no hat no play, но като видяха, че с масовото губене на шапки половината ученици са разстроени, че няма да играят навън, учителките се принудиха да държат по 3-4 резервни шапки в класната стая.

# 19
  • Мнения: 1 545
За пръв път чувам за страна в западна Европа да си събуват децата обувките в детска градина/училище.... newsm78 . Странна работа. Тук няма такова нещо, даже в детските градини няма легла, ако на някой му се доспи.

 В детските градини родителите ги оставят пред стаята им, където закачат ранички/якета на закачалки, и като си ги взимат, пак те саотговорни за вещите.

При нас си събуват обувките в градината и си обуват пантофи.
3-годишните спят, друг е въпроса дали имат обособена за това стая и какви легла. Някои по-големи детски градини са по-добре ''оборудвани'' от други.

Имат си шкафчета за дрехите и обувките, но си пише че учителките не са отговорни за загубени вещи.
Нямам представа къде съхраняват последните, защото моето дете я посещава само от месец (градината).

Реджи, това за обществена детска градина ли е?

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
И при нас се сменят обувките с пантофи и в градината и в училище /в училището важи за занималнята/ и при нужда може и в класната стая да се седи по пантофи. /Това за основно училище, из гимназиите не знам как е/. За спрот се носят нещата в спортна чанта е си преобличат, за плуване също отделна чанта и всичко необходимо там. В градината задължително има по един комплект дъждовни дрехи, зимни дрехи, гумени ботуши и дрешки за спрот+чорапи с гумена подметка. И като се зададе ваканция или смяна на сезона, редовно се изненадвам, колко дрехи стоят в градината необличани с месеци или са омаляли или просто се радвам, че отново са се намерили  Crazy

# 21
  • Milano
  • Мнения: 3 658
За пръв път чувам за страна в западна Европа да си събуват децата обувките в детска градина/училище.... newsm78 . Странна работа. Тук няма такова нещо, даже в детските градини няма легла, ако на някой му се доспи.

 В детските градини родителите ги оставят пред стаята им, където закачат ранички/якета на закачалки, и като си ги взимат, пак те саотговорни за вещите.

При нас си събуват обувките в градината и си обуват пантофи.
3-годишните спят, друг е въпроса дали имат обособена за това стая и какви легла. Някои по-големи детски градини са по-добре ''оборудвани'' от други.

Имат си шкафчета за дрехите и обувките, но си пише че учителките не са отговорни за загубени вещи.
Нямам представа къде съхраняват последните, защото моето дете я посещава само от месец (градината).

Реджи, това за обществена детска градина ли е?

Да, общинска е. Кое те учудва? Пантофите, шкафчетата или спането? Laughing
За последното обаче си носим завивки, чаршафи и възглавница...тук България ни бие.

# 22
  • Мнения: X
Във всички градини, в които са били децата ми (немски и френски) се е ходело с пантофи. Имало е и легла за всички деца, които спят.  Завивки и възглавници не съм носила никъде. В някои начални училища (Франция и Германия) също се влиза в класната стая с пантофи. Не виждам нищо чудно във факта, даже го намирам за практично. В началното училище, в което в момента са синовете ни, се ходи с пантофи само в занималнята следобед.

# 23
  • Мнения: 3 865
Мислех си че децата губят защото системата е сбъркана понеже по наше време не се губеше. За шапки и ръкавици ОК, ама не намирам за нормално да заведат децата в зоологическата градина с чанти и да върнат детето ми без чанта без да забележат. Оправдават се, че преровили автобуса и нищо забравено нямало. Значи от зол градина си е тръгнало без чакта и не са забелявали. Дете, забравило, ама тия даскали за кво са. Или ги завели в открит музей с яке и детето ми се върнало без яке от там и не знаят как го  е загубило (дори не са забелязали, че му липсва якето). За мен просто са адски смотани самите даскали дето се грижат за децата. Самият факт, че родителите пускат децата си по чорапки в коридора дето родителите ходят с кални обувки и всички включително учителите го приемат за нормално и не рагират за мен е пълна свинщина и немърливост.

# 24
  • Мнения: 1 545

Да, общинска е. Кое те учудва? Пантофите, шкафчетата или спането? Laughing
За последното обаче си носим завивки, чаршафи и възглавница...тук България ни бие.

Пантофите..... Огромна разлика от община до община явно  Thinking
Във всички градини, в които са били децата ми (немски и френски) се е ходело с пантофи. Имало е и легла за всички деца, които спят.  Завивки и възглавници не съм носила никъде. В някои начални училища (Франция и Германия) също се влиза в класната стая с пантофи. Не виждам нищо чудно във факта, даже го намирам за практично. В началното училище, в което в момента са синовете ни, се ходи с пантофи само в занималнята следобед.

Бих била много щастлива и тук да е така, не само практично, но и хигиенично е според мен. Да, ама не, изобщо няма подобна практика, даже и в яслите /където поне има чегла и спят, без да им носим чаршафи/.

# 25
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ясла и градина и при мен (Северна Италия, опит и с държавна, и с частна) пантофи, чорапи с гумички (как се казва т'вя на бг?), или гуменки само за там. чаршафи и хавлиени кърпи-винаги наши, предпочитам го, дори и да не беше изисквано.

губене на вещи : много по-малко от по мое време и предимно на канцеларски материали, почти никога - на дрехи.

немирница, в късен следобед, както аз съм си прибирала децата, е възможно да са им обули обувките, за да го прибере по-бързо родителят. все пак, след това се чисти. ако при вас е стандартно да се вземат децата за обяд, може би чистят и по това време  Peace

# 26
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
За пръв път чувам за страна в западна Европа да си събуват децата обувките в детска градина/училище.... newsm78 . Странна работа.

И при нас ( Исландия) децата също си събуват обувките в училище и ДГ и ходят както искат - с пантофи, кецове за вътре или по чорапи. Учителите също не ходят с обувките си вътре. А за мен най-странното като дойдох беше, че всички се събуват и като влизат в поликлиника.

По темата - губят дрехи моите. Предимно шапки и ръкавици. Ходят по чорапи в училище, та пантофи не търся. Но в момента издирвам бански и хавлия. Загубените неща пазят в общи кошове, в които и аз ровя, а при родителски срещи и масови събирания ги нареждат по чиновете.

# 27
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Не мога да повярвам това с пантофите. Май само тук са скарани с това, ни пантофи, ни чорапи, навсякъде се ходи с обувки, че се и сяда на килима в училище, там дето са се разходили преди малко и деца  и учители. ако ви разкажа са хигиената в детските градини ще ме помислите за автор на фантастики.

# 28
  • Мнения: 1 545
Не мога да повярвам това с пантофите. Май само тук са скарани с това, ни пантофи, ни чорапи, навсякъде се ходи с обувки, че се и сяда на килима в училище, там дето са се разходили преди малко и деца  и учители. ако ви разкажа са хигиената в детските градини ще ме помислите за автор на фантастики.
Г
А, вярвам ти! Както писах, и тук (южна Италия) е така. Няма логика, защото иначе много държат на чистотата, бършат и лъскат подове по цял ден, но не се сещат, че е по-чесно да опазиш пода от цапане, като си събуеш обувките, вместо да ходиш с парцала постоянно  Rolling Eyes.

# 29
  • Мнения: 3 241
А и при нас в градината е с обувки. Зимата не знам как ще я карат с ботуши Sad

В яслата бяха по пантофи обаче.

# 30
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Честно не го разбирам за страни (градове) с такъв климат (където често вали).

Как ще се разхождат цял ден с калните ботуши върху килимчета, дюшеци върху които после сядат, лягат? newsm78

# 31
  • Мнения: 3 241
Спалното им помещение е отделно, там се събуват.

# 32
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Нямам предвид дюшеци за спане, а онези кожените меки дюшеци.

Забелязвам сутрин, като я водя че там сядат всички деца, докато се събере групата (май им четат книжки ли пеят незнам точно).

# 33
  • Мнения: 593
Моята дъщеря си е губила шапката, шала, якето, а веднъж дори цялата униформа (преоблякла се за физическо, после я взели от занималнята и униформата останала там). Обикновено изгубените вещи ги прибират в офиса и родителите могат да си ги търсят там. За сега съм намирала всичко, освен шала и един пуловер. Обаче си късам нервите, наистина. Униформите на учениците в частните училища са поне три пъти по-скъпи от тия в държавните и то не защото са по-добро качество. Аз за себе си все дебна да излязат някакви промоции, а тя трябва да има поне 5 комплекта, за може да си облича чиста униформа всеки ден.
Само че като отида в офиса да търся нещо и като видя какви изгубени дрехи има там - чисто нови, казвам ви! Не знам на тия деца майките им дали се побъркват като мене или вече са претръпнали...

# 34
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Губят и моите, къде намерим, къде не... в училището много повече, в детската градина е по-организирано, но в училище като тръгнат от едно място на друго (библиотека, физическо, следобедна програма), забрави. Големият ми син е точно толкова заблеян, колкото и аз на неговата възраст съм била, майка ми и до ден днешен помни изгубени един куп шапки, шалове, ръкавици и чадъри, аз и без чанта съм се прибирала в нас. Лятото на лагер от плуването колко пъти се връща без хавлия...

Загубените вещи се пазят в отделна стая в училището, там има всичко, от зимни якета и ботуши до чанти за храна, дребните неща, дрехи и пуловери са неизброими, даряват се и при нас, ако не си ги потърсиш, от време на време намирам нещо наше, но в общи линии съм се примирила, а и не съм стриктна с надписването, че и вторият носи дрехите на първия.

# 35
  • Мнения: 3 865
Аз за себе си все дебна да излязат някакви промоции, а тя трябва да има поне 5 комплекта, за може да си облича чиста униформа всеки ден.

 #Crazy
кви са тия 5 комплекта униформи. Тия деца пода ли чистят с униформите си всеки ден  newsm78
Аз си ходех с едни и същи дрехи  по цяла седмица и все си бях чиста.

# 36
  • Мнения: 593
#Crazy
кви са тия 5 комплекта униформи. Тия деца пода ли чистят с униформите си всеки ден  newsm78
Аз си ходех с едни и същи дрехи  по цяла седмица и все си бях чиста.


Как ще си пусна детето на училище два дена с едни и същи дрехи?  Shocked
Нали играят на вън. Най-малкото са прашни.
Предпочитам да си съсипе 5 комплекта униформи, отколкото да седи мирна и да се пази.

П.П. Ходенето по цяла седмица с едни и същи дрехи не е повод за хвалба, съжалявам.  Naughty

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 21:07 от cybercat

# 37
  • Мнения: 6 274
Моите нищо не са губили.
Иначе, ако някой загуби нещо, то отива в склада, от който секретарката има ключ, и ако искаш да потърсиш загубена дрешка/вещ, женичката те води там и ти показва какво има.

По повод 5- те комплекта униформи - аз не бих купила. Naughty
Първо, че за мен е лудост да държа у дома 15 броя униформи Shocked ooooh! (мале, като го написах и ми се видя още по- безумна цифрата! Joy) и второ, сумата, която се плаща за униформи тук, не е никак, ама никак малка, та в тая връзка не си представям да дам една примерна сума от 1500 евро, че и повече, за униформи! Shocked
Има перални, има сушилни, не виждам какъв е проблемът да ги врътнеш набързо. Rolling Eyes

# 38
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
При нас униформите (в зависимост от у4илището разбира се) са сьщо на много сносни цени. Ако трябва да купя 5 комплекта (блуза, риза с дьльг и кьс рькав, панталон, обувки, пола(ако е моми4е), пуловер анцунг ,горнище и долнище , 4орапи и жилетка. Направо една заплата , та  и от следващата може да отиде само за униформи.
Но то това си е пак казвам до у4илище. Има у4илища , кьдето униформите са на по-нормални цени, за 5 комплекта може да се дадьт 500 евро например. В този слу4ай бих ги прежалила Rolling Eyes, но ако сумата минава над 1500 евро,както казва Джули4ка някак си , ми се отщява Joy

# 39
  • Мнения: 6 274
При нас униформите (в зависимост от у4илището разбира се) са сьщо на много сносни цени. Ако трябва да купя 5 комплекта (блуза, риза с дьльг и кьс рькав, панталон, обувки, пола(ако е моми4е), пуловер анцунг ,горнище и долнище , 4орапи и жилетка. Направо една заплата , та  и от следващата може да отиде само за униформи.
Но то това си е пак казвам до у4илище. Има у4илища , кьдето униформите са на по-нормални цени, за 5 комплекта може да се дадьт 500 евро например. В този слу4ай бих ги прежалила Rolling Eyes, но ако сумата минава над 1500 евро,както казва Джули4ка някак си , ми се отщява Joy

Ооо, аз за анцузи не говоря изобщо.
Това е цената само за панталон, риза, пуловер и вратовръзка (само пуловерът е 50 евро ooooh!).
Ако трябва да смятам и анцузите, цената отиде.... ехеее... ooooh!

П.С. Даже обувки не съм включила, за маратонки да не говорим. Laughing

# 40
  • Мнения: 593

Има перални, има сушилни, не виждам какъв е проблемът да ги врътнеш набързо. Rolling Eyes

Всеки има право да решава сам за себе си.  Peace

# 41
  • Мнения: 3 241
Колко струва наистина една униформа, стана ми интересно?

При нас няма такива неща, но не съм видяла деца с еднакви дрехи всеки ден Simple Smile  реално си трябват поне 5 комлекта дрехи.

# 42
  • Мнения: 9 903
при нас са скъпи. Поне носят на пране. Децата имат по три комплекта, като единият е за физическо, но разликата е само леко в материята и може да се носи и в другите дни. Скъпи са - една фанелка е 65 дхс/23-24 лв/, аз  мога да си купя фанелка от магазина и за 15/6 лв/. Купуват се фанелки, къси панталони, чанта за плуване, чанта за библиотека, пуловер и по желание дълъг панталон. Ох,  и шапки - без тях не минава, а се губят най-често. Но при нас има магазин втора употреба, където понякога може да се намери нещо добре запазено, там цените не надвишават 20 дхс/8 лв/.

# 43
  • Мнения: 593
Нашите униформи са летни и зимни.
Лятната се състои от:
голф тениска с логото на училището - R140 - 20 лв
пола R70 - 10 лв
училищни чорапки (хич не ги смятам)
обувки - R70 (10 лв) са по-евтините, купувам по 2 чифта на срок.

Зимната се състои от:
голф тениска с логото на училището - R140 - 20 лв
пуловер с логото на училището R180 - 26 лв
сив училищен панталон (той е същия като в държавните училища) R60-R70 около 10 лв
училищни чорапки и обувки
яке с логото на училището - R280 - 40 лв
шал, шапка - задължително трябва да са сиви или бели. - R120 за двете - 17 лв

За физическо е достатъчно да си вземе маратонки и някакво долнище на анцуг.

Качеството на дрехите не е много добро, особено на полите винаги им се разшива подгъва и трябва да ги поправям сама. Има само един магазин, който зарежда униформите на нашето училище. Не съм връщала поли, защото знам, че ще ми дадат пак същите.

Пера ги на програмата за ръчно пране, колкото да им падне прахоляка и да се освежат.
Не обичам да въртя 6 килограмов барабан за 2 парцала, освен това деля на слабо замърсени, силно замърсени, бяло, цветно, ръчно и т.н. Пускам пералня, когато ми се събере достатъчно пране, няма да робувам на едни униформи.
Е, естествено, не съм купила 5 якета или 5 шапки и шалове - тях ги носи не прани по цяла седмица. Обаче чорапи има по 10-15 чифта и как се захабяват, не мога да опиша. Тях ги пускам при силно замърсеното с предпране.  Crazy

# 44
  • Мнения: 6 274

Има перални, има сушилни, не виждам какъв е проблемът да ги врътнеш набързо. Rolling Eyes

Всеки има право да решава сам за себе си.  Peace

Разбира се. Peace
Исках да кажа, че това, че детето ти няма 5 броя униформи, не означава, че то ходи цяла седмица с мръсни дрешки.
Просто можеш да ги изпереш, изсушиш и така.  Peace

# 45
  • Мнения: 3 865

Как ще си пусна детето на училище два дена с едни и същи дрехи?  Shocked
Нали играят на вън. Най-малкото са прашни.
Предпочитам да си съсипе 5 комплекта униформи, отколкото да седи мирна и да се пази.

П.П. Ходенето по цяла седмица с едни и същи дрехи не е повод за хвалба, съжалявам.  Naughty

не е хвалба, а факт. Не виждам защо трябва да се перат чисти дрехи. От седене на чин и разходка навън дрехи не се цапат. Освен това дори да са леко прашни, без да им личи разбира се, по добре след училище да ги съблечеш и в къщи да си седиш с чисти домашни, а на училище да жулиш с другите (униформа или квото и да е). За мен да пера видимо чиста дреха е не само безсмислено, но и съсипва дрехата.

# 46
  • Мнения: 2 885
Никога не обличам една и съща дреха два пъти. Същото важи и за детето. Нито ще бъде с едно и също бельо, нито с една и съща риза. И да - униформите при нас са скъпи, но има чалъми и да ти излезе и по-евтино.
Аз пазарувам униформи от неспециализиран магазин, а логото съм намерила къде да си го избродирам в/у качествени пуловер/тениска.
Не пера всеки ден.
И да, въздуха тук е много по-чист.

# 47
  • Мнения: 6 274

Как ще си пусна детето на училище два дена с едни и същи дрехи?  Shocked
Нали играят на вън. Най-малкото са прашни.
Предпочитам да си съсипе 5 комплекта униформи, отколкото да седи мирна и да се пази.

П.П. Ходенето по цяла седмица с едни и същи дрехи не е повод за хвалба, съжалявам.  Naughty

не е хвалба, а факт. Не виждам защо трябва да се перат чисти дрехи. От седене на чин и разходка навън дрехи не се цапат.  

Как не се цапат? Rolling Eyes
А децата не се ли изпотяват? Rolling Eyes
Освен всичко останало, децата обядват там и особено когато са малки, няма вариант да не се изцапат.
Както казах, не мисля, че е нужно да се купуват по 5 броя униформи, но пък  детето ми да ходи цяла седмица с едни и същи дрехи, някак не мога да си го представя. Thinking
Това трябва ли да означава, че не ги и къпеш по цяла седмица? Shocked
Или като се изкъпят и после си обличат дрехите, които вече са носили 3- 4 дни?!? Shocked
Извинявай, нищо лично, но това вече ме шокира! ooooh!

# 48
  • Мнения: 3 865


Как не се цапат? Rolling Eyes
А децата не се ли изпотяват? Rolling Eyes
Освен всичко останало, децата обядват там и особено когато са малки, няма вариант да не се изцапат.
Както казах, не мисля, че е нужно да се купуват по 5 броя униформи, но пък  детето ми да ходи цяла седмица с едни и същи дрехи, някак не мога да си го представя. Thinking
Това трябва ли да означава, че не ги и къпеш по цяла седмица? Shocked
Или като се изкъпят и после си обличат дрехите, които вече са носили 3- 4 дни?!? Shocked
Извинявай, нищо лично, но това вече ме шокира! ooooh!

не знам защо си шокирана. До сега никой не ми е казал, че децата ми са мръсни или миришат. А да се потят? Нямам представа дали се потят - в къщи не се прибират потни и миришещи на пот така че предполагам не се потят. И тук говорим за деца в училище, а не за бебета в яслата дето лежат по земята и се капят.

# 49
  • Мнения: 2 885
Skrekkelig, ако си решила да се заяждаш на дребно, не си улучила с кого.

Имам две деца, които посещават училище.


# 50
  • Мнения: 3 241
Аз имам едно и си пера почти всеки ден Simple Smile

# 51
  • Мнения: 6 274
Никога не обличам една и съща дреха два пъти. Същото важи и за детето. Нито ще бъде с едно и също бельо, нито с една и съща риза. И да - униформите при нас са скъпи, но има чалъми и да ти излезе и по-евтино.
Аз пазарувам униформи от неспециализиран магазин, а логото съм намерила къде да си го избродирам в/у качествени пуловер/тениска.
Не пера всеки ден.
И да, въздуха тук е много по-чист.

Ако имаш 3 деца и сменяш дрехи всеки ден ще се наложи да переш почти всеки ден. И излъга - едва ли си переш якето и палтото всеки ден. А те рално най-много се цапат, защото са горна дреха.

Аз имам три, и? Laughing
И не почти, а всеки ден. Mr. Green



Как не се цапат? Rolling Eyes
А децата не се ли изпотяват? Rolling Eyes
Освен всичко останало, децата обядват там и особено когато са малки, няма вариант да не се изцапат.
Както казах, не мисля, че е нужно да се купуват по 5 броя униформи, но пък  детето ми да ходи цяла седмица с едни и същи дрехи, някак не мога да си го представя. Thinking
Това трябва ли да означава, че не ги и къпеш по цяла седмица? Shocked
Или като се изкъпят и после си обличат дрехите, които вече са носили 3- 4 дни?!? Shocked
Извинявай, нищо лично, но това вече ме шокира! ooooh!

не знам защо си шокирана. До сега никой не ми е казал, че децата ми са мръсни или миришат. А да се потят? Нямам представа дали се потят - в къщи не се прибират потни и миришещи на пот така че предполагам не се потят. И тук говорим за деца в училище, а не за бебета в яслата дето лежат по земята и се капят.

Аз не бих чакала някой да ми каже, че децата ми са мръсни или миришат! ooooh!
Освен това, не съм чула за жив човек, който не се поти, но пък знам ли, твоите дечица може да са първите! Laughing
И, да, точно за деца в училище говорим - тук децата започват училище от 4 годишна възраст.
Ако мислиш, че не се капят и цапат, ела, виж и пак ще си говорим. Mr. Green

# 52
  • Мнения: 593
Тази Skrekkelig ми напомня за NikiFin от Дания.
Помните ли я? Дето ни хокаше тука, че пускаме пералнята много често и ни обясняваше, че пясъкът от дрехите се изтупва и няма нужда да се перат.  Thinking
От години не е влизала във форума.

...
NikiFin, ти ли си?  Flutter

# 53
  • Мнения: 6 274
Тази Skrekkelig ми напомня за NikiFin от Дания.
Помните ли я? Дето ни хокаше тука, че пускаме пералнята много често и ни обясняваше, че пясъкът от дрехите се изтупва и няма нужда да се перат.  Thinking
От години не е влизала във форума.

...
NikiFin, ти ли си?  Flutter

Така ли?!
Малииййй, аз пък каква съм изостанала! Mr. Green
Те хората от дрехите си тупали пясъка, а аз съм седнала да се чудя как да се кача в колата, без да наръся пясък от обувките си по стелките, като ходим до плажа. Crossing Arms
Никога не е късно... човек да стане за резил! Mr. Green Laughing

# 54
  • Мнения: 3 865
Колкото по-често се мие косата толкова по-бързо се омазнява. Подобно е с тялото ако всеки ден се мие със сапун, защото започва да отделя все повече естествени омазнители, полезни и  нужни за  кожата. Резултат - колкото повече се къпеш толкова си по-мръсен.  Но много хора това не го знаят и не могат да разберат как може човек къпан преди 3 дни да е по-чист от такъв къпан вчера и се чувства адски мръсен (защото наистина е). Като прекалявате с къпането правите много лоша услуга на децата си. Ама то се иска малко акъл и грамотност за да бъдеш родител.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%81%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%B … D1%81%D0%BA%D0%B0

Цитат:"Исабела се е хвалела, че се е къпала само два пъти в живота си. " 

 Grinning

# 55
  • Мнения: 6 274


Аз не бих чакала някой да ми каже, че децата ми са мръсни или миришат! ooooh!
Освен това, не съм чула за жив човек, който не се поти, но пък знам ли, твоите дечица може да са първите! Laughing
И, да, точно за деца в училище говорим - тук децата започват училище от 4 годишна възраст.
Ако мислиш, че не се капят и цапат, ела, виж и пак ще си говорим. Mr. Green

Да, знам че децата днешно време са свине и родителите го приемат за нормално. Но аз опитвам да науча моите на ред. В 1 клас и натам си ходех с едни и същи дрехи защото не се цапах и защото нямахме пералня. И си бях чиста и ме смърдях. И моите деца не миришат. Съжалявам ако твоето има такъв проблем.
 

Виж сега, ще ти го кажа ЯСНО: никъде не съм обидила нито тебе, нито детето ти!
Не си позволявай да обиждаш моите деца, защото не си познала! Naughty

НАБИЙ СИ В ОГРАНИЧЕНАТА ГЛАВА СЛЕДНОТО: СЪЗДАВАНЕТО НА НАВИЦИ У ЕДНО ДЕТЕ НЕ ГО ПРАВИ СВИНЯ!!!
ДА ГО НАУЧИШ ДА БЪДЕ ЧИСТО И ДА СЕ КЪПЕ И ПРЕОБЛИЧА РЕДОВНО, ОЗНАЧАВА ДА ГО НАУЧИШ ДА СПАЗВА ЛИЧНА ХИГИЕНА И ОПРЕДЕЛЯ ДО ГОЛЯМА СТЕПЕН ЦЕЛИЯ МУ ЖИВОТ!

А ТОВА, КОЕТО БИ ОПРЕДЕЛИЛО НЯКОГО (НЕ САМО ДЕТЕ!) КАТО СВИНЯ, СМРАД И НЕЧИСТОПЛЪТНИК, Е НЕКЪПАНЕТО ПО ЦЯЛА СЕДМИЦА И НОСЕНЕ НА ЕДНИ И СЪЩИ ДРЕХИ! Sick

А ти, ако благоволиш да свалиш навирения си право нагоре нос, може и да усетиш някаква воня! Sick

Пфффффффф, егати смрадливото самочувствие, егати чудото!!!! ooooh!
 

# 56
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Кой е този с такьв кьсмет, на който детето му не се цапа в у4илище Laughing.
Моето и се цапа и му мирише потта.... и така от 3 годишен ,когато трьгна на у4илище. Не мога да си представя да го пусна два дни с едни и сьщи дрехи. Вьпреки, 4е последната година, успяваме ве4е да задьржим някои дьнки за по два дни , но рядко. Joy
Ами в между4асията, нали играят, хвьрлят се по земята, ритат топка, кьнки.... Не сьм видяла аз дете да стои мирно и да си мисли за дрешките. Laughing

# 57
  • Мнения: 3 865

Виж сега, ще ти го кажа ЯСНО: никъде не съм обидила нито тебе, нито детето ти!
Не си позволявай да обиждаш моите деца, защото не си познала! Naughty

НАБИЙ СИ В ОГРАНИЧЕНАТА ГЛАВА СЛЕДНОТО: СЪЗДАВАНЕТО НА НАВИЦИ У ЕДНО ДЕТЕ НЕ ГО ПРАВИ СВИНЯ!!!
ДА ГО НАУЧИШ ДА БЪДЕ ЧИСТО И ДА СЕ КЪПЕ И ПРЕОБЛИЧА РЕДОВНО, ОЗНАЧАВА ДА ГО НАУЧИШ ДА СПАЗВА ЛИЧНА ХИГИЕНА И ОПРЕДЕЛЯ ДО ГОЛЯМА СТЕПЕН ЦЕЛИЯ МУ ЖИВОТ!

А ТОВА, КОЕТО БИ ОПРЕДЕЛИЛО НЯКОГО (НЕ САМО ДЕТЕ!) КАТО СВИНЯ, СМРАД И НЕЧИСТОПЛЪТНИК, Е НЕКЪПАНЕТО ПО ЦЯЛА СЕДМИЦА И НОСЕНЕ НА ЕДНИ И СЪЩИ ДРЕХИ! Sick

А ти, ако благоволиш да свалиш навирения си право нагоре нос, може и да усетиш някаква воня! Sick

Пфффффффф, егати смрадливото самочувствие, егати чудото!!!! ooooh!
 

Не съм обидила никой, внушаваш си. Дете, което се прибира от училище всеки ден мръсно като свиня е разглезено дете ненаучено, че подът и училищния двор се чистят по други начини, а не с неговите дрехи. Има си чисти и спретнати деца има си и свинчета. Е много ясно, че такова дете нямаш  друг избор освен да го переш и къпеш всеки ден. Ти ме обиждаш, че не си уча децата на хигиена, което не е вярно - никога не съм ги пращала мръсни на училище.
Така че набий си в ограничената глава, че не е достатъчно да научиш детето си да се измие като се изцапа, а много по-полезно е да го научиш да не се въргаля като свиня по колоарите и училищните дворове и площадки. Така ще си е чисто по цял ден, а не само вечер след къпане.

Кой е този с такьв кьсмет, на който детето му не се цапа в у4илище Laughing.
Моето и се цапа и му мирише потта.... и така от 3 годишен ,когато трьгна на у4илище. Не мога да си представя да го пусна два дни с едни и сьщи дрехи. Вьпреки, 4е последната година, успяваме ве4е да задьржим някои дьнки за по два дни , но рядко. Joy
Ами в между4асията, нали играят, хвьрлят се по земята, ритат топка, кьнки.... Не сьм видяла аз дете да стои мирно и да си мисли за дрешките. Laughing

е аз бях такова дете. Дъщеря ми също е що годе чиста. За съжаление в училището както казваш много деца са свинчета, ходят по чорапи и т.н. и моите се влияят. От толкова прости родители и деца съм безсилна да си възпитам децата в елементарни ценности.

# 58
  • Мнения: 6 274
Нямам нито желание, нито нерви, да възпитавам изпуснати!
Лека вечер на всички чистоплътни потребители в темата (ако вчера някой ми беше казал, щях много да се смея, но никога нямаше да допусна, дори в най- смелите си фантазии, че ще напиша такова нещо във Форума! Shocked ooooh!), къпещи се и преобличащи се по- често от веднъж седмично/месечно!

# 59
  • Мнения: 3 865

Ама ти наистина сериозно ги мислиш тия работи!  Shocked И как може да наричаш чуждите деца свинчета?! Да ти имам отношението! ooooh!

а те как може да са свинчета? Свикнала съм да наричам нещата с истинските имена.

# 60
  • Мнения: 1 381
Колкото по-често се мие косата толкова по-бързо се омазнява.

Имах една колежка с твоята логика. Само в сряда си миеше косата, за да не се омазнявала много. След един работен ден си обръсна мишниците в тоалетната, защото щяла да ходи на парт след работа.В резултат на което всички говореха зад гърба и каква мърла е. Разговора започваше с косата и и минаваше на децата и. И те не бяха по чисти.
Може би е следвала твоята логика за прането и къпането.

# 61
  • Мнения: 3 865
Колкото по-често се мие косата толкова по-бързо се омазнява.

Имах една колежка с твоята логика. Само в сряда си миеше косата, за да не се омазнявала много. След един работен ден си обръсна мишниците в тоалетната, защото щяла да ходи на парт след работа.В резултат на което всички говореха зад гърба и каква мърла е. Разговора започваше с косата и и минаваше на децата и. И те не бяха по чисти.
Може би е следвала твоята логика за прането и къпането.

Абсолютно съм сигурна, че всички са говорили ЗАД гърба и и са измислили истории за цялата и рода до 9 коляно. Това е българинът - подла мишка,от която истината в очите няма шанс да чуеш. Горката - дано си е намерили по-свестни и умни колеги. Не понасям подли хора, па ако ще и всички да са такива. Толкова по-жалко.
А ако не беше ви споделила, че си мие косата само в сряда щяхте ли да го забележите сами?  Или отново по стар БГ обичай използвате всяка нейна дума срещу нея.

# 62
  • Мнения: 1 381
Колкото по-често се мие косата толкова по-бързо се омазнява.

Имах една колежка с твоята логика. Само в сряда си миеше косата, за да не се омазнявала много. След един работен ден си обръсна мишниците в тоалетната, защото щяла да ходи на парт след работа.В резултат на което всички говореха зад гърба и каква мърла е. Разговора започваше с косата и и минаваше на децата и. И те не бяха по чисти.
Може би е следвала твоята логика за прането и къпането.

Абсолютно съм сигурна, че всички са говорили ЗАД гърба и и са измислили истории за цялата и рода до 9 коляно. Това е българинът - подла мишка,

Аз живея в чужбина от 11 години, нямам колеги българи. Не прави заключение, без да знаеш всички факти.

# 63
  • Мнения: 593
Моя син непрекъснато губи капаците на контейнерите или самите кутии или в които му пакетирам училищния обяд. От друга страна редовно му открива неща по джобовете, които си намира на вьн-камьни, топчета, клечки. Ядосвам и после вдигам рамене, какво да го правиш Simple Smile

Вземи му от тия, които се затварят като куфарче.
На моята дъщеря е точно такава, само че розова. Има и още една, от този тип (само че с друга картинка).
Поне една грижа ще ти се махне от главата.  Grinning

# 64
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Коте, откъде я изнамери тази здравна книжка? Grinning

Ето, че имало право момичето. Laughing

Цялата история на Исабела прочетох, докато стигнах до момента с къпането, а той бил накрая. Mr. Green

Умрях си от смях тези две страници, особено с Джу-то, където се връзва.

# 65
  • Мнения: 3 865


Аз живея в чужбина от 11 години, нямам колеги българи. Не прави заключение, без да знаеш всички факти.

значи от трън та на глог. Това не променя факта, че не помасям подли мижитурки, които ти се усмихват, а после действат зад гърба ти.

# 66
  • Мнения: 1 381
Май не е до мижитурки, а до лична хигиена. И ако колежката ти е с мазна коса и парфюмите в комбинация със собствената и пот създават позиви за  Sick у околните, не говорим за лицемерие. Защо си мислиш, че целия свят е изграден от мижитурки и само ти си права?

Почвам да си мисля, че темата за миришещата колежка в Клюкарника е за теб.

Колкото и убедително да пишеш, надали ще накараш другите в темата да се превърнат в мърли. Явно е, че си държиш на мнението.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 404
Баси и малоумната тема! Не мога да повярвам, че има родители, които ВЪЗПИТАВАТ децата си да не се къпят и сменят дрехите ВСЕКИ ден, а да се стараят да се пазят чисти, за да могат на следващия да си облекат същите дрехи!
Skrekkelig, грешката е в твоя телевизор!

# 68
  • Мнения: 3 865
И аз не мога да повярвам, че има родители, които предпочитат да перат като гламави вместо да научат децата си да  се пазят, но явно ще се наложи

# 69
  • Мнения: 7 171
Губят, да. Още съм ядосана, че го няма едно сако, което струва #Crazy. Има етикет с името, но така и не се появи. А не са малки, да кажеш....

В училището на децата имат обувки за училище (строго определен вид), и униформа. От униформата сменят ежедневно блузите и чорапите. Полата, жилетката, пуловера не се сменят, нито се перат всеки ден. Перат се, когато е нужно. В предното училище перях по-често, но тук материята е много плътна и е по-трудно. А няма смисъл от два броя, защото догодина им сменят униформата на училището.  Сакото се облича веднъж в седмицата и едва ли стои на гърба и повече от един час. Ще го дам на химическо почистване за Коледа. Дрехите за физическо се обличат по веднъж, най-много два пъти, по изключение.
Другите дрехи, включително и пижами, се обличат по веднъж и после за в коша.

В училище имат специална стая за изгубени вещи. Периодично правят разчистване и подаряват неприбраните дрехи на диабетната асоциация.

# 70
  • Мнения: 4 312
Не съм чела цялата тема,нямам и намерение  Laughing.Не разбирам,обаче,какъв е проблема,ако детето/както и родителското тяло/ се къпят всеки ден и си сменят дрехите всеки ден-от ток,вода и перилни препарати ли се пести? Дъщеря ми ходи с униформа на у-ще,цапа се,за това има няколко блузи,няколко жилетки и се сменя,какво толкова.. И наистина смятам,че сега е момента да се създаде навик за лична хигиена,дори и да не се цапаше,пак щеше да се сменя всеки ден.

# 71
  • Мнения: 1 545
Аз имам и пералня, и сушилня, и ютия, но странно, и аз смятам, че е необходимо да се възпитава в децата освен хигиена, и усет да не се мърлят като прасета. Което не значи, че трябва да стоят мирни като цветя в саксия и да не играят, но чак пък да се въргалят по мръсни подове и прочие, е не ми е хич по нрава. И зимата НЕ си къпя децата всеки ден /виж, лятото и по два пъти на ден се случва/, просто нито се потят, нито се мърлят, а са две доста палави момчета. Дрехи се сменят според зависи - може и три дена с една блуза да ходят /нямат униформи, а престилки над дрехите, така че те изобщо не се цапат/, както и може да я сменят всеки ден /случва се все пак да се накапе човек, или нещо подобно/. Вкъщи се преобличат с домашни дрехи. Никога не са миришели на мръсно /освен като ходят при баба си и дядо си, умирисват се на тютюн, щото там се пуши, така че душа е задължителен/. И се пазят достатъчно чисти те самите, а изцапат ли се по случайност, сами се преобличат. Бельото естествено се сменя всяка вечер.

# 72
  • Мнения: X
Хахах, в темата се прокрадна една лека кисела миризма Simple Smile
Айде за протокола и аз да се разпиша.

Да, и аз уча децата си да се пазят чисти, да не се мърлят, капят и държат като свинчета. Без да прекалявам с тези си усилия обаче, изключително ненавиждам поведението на жената-чистофайница, която живее за да чисти и припада при вида на петно.

Децата ми имат различни дрехи за училище/градина, дрехи за игра навън и домашни дрехи. Не ги пера след всяко обличане, но веднага след като забележа петно или изцапано, заминават в коша за пране. Дори и да не се появят видими признаци на изцапване, най-късно на третия ден дрехата заминава за пране - зимата това. Лятото дрехите се носят по 1 ден, евентуално някоя рокличка може да издържи и 2 дена. НО! бельо се сменя всеки ден(слип, потник/тениска, чорапи, чорапогащи), както и душ се взима всеки ден. Пижамите им също се сменят на 2-3 дена.

Определено не смятам себе си за чистофайница. Принципите на хигиена, обаче, изповядвани от Skrekkelig, са си мърлявщина в чист вид.


# 73
  • Мнения: 3 865

Определено не смятам себе си за чистофайница. Принципите на хигиена, обаче, изповядвани от Skrekkelig, са си мърлявщина в чист вид.


къде видя принципи? Не съм човек на принципите - предпочитам да действам според ситуацията, след лична преценка за нея. Ако си мръсен се переш, ако си чист - не се переш. Да си пера чисти дрехи заради принципа - сори, не е за мен. Аз имам мозък и си го ползвам. Принципите са за хора, които не умеят да преценяват кога какво и защо да направят.

Общи условия

Активация на акаунт