Децата ви губят ли си неща, дрехи, обувки... в училище

  • 5 622
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Честно не го разбирам за страни (градове) с такъв климат (където често вали).

Как ще се разхождат цял ден с калните ботуши върху килимчета, дюшеци върху които после сядат, лягат? newsm78

# 31
  • Мнения: 3 241
Спалното им помещение е отделно, там се събуват.

# 32
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Нямам предвид дюшеци за спане, а онези кожените меки дюшеци.

Забелязвам сутрин, като я водя че там сядат всички деца, докато се събере групата (май им четат книжки ли пеят незнам точно).

# 33
  • Мнения: 593
Моята дъщеря си е губила шапката, шала, якето, а веднъж дори цялата униформа (преоблякла се за физическо, после я взели от занималнята и униформата останала там). Обикновено изгубените вещи ги прибират в офиса и родителите могат да си ги търсят там. За сега съм намирала всичко, освен шала и един пуловер. Обаче си късам нервите, наистина. Униформите на учениците в частните училища са поне три пъти по-скъпи от тия в държавните и то не защото са по-добро качество. Аз за себе си все дебна да излязат някакви промоции, а тя трябва да има поне 5 комплекта, за може да си облича чиста униформа всеки ден.
Само че като отида в офиса да търся нещо и като видя какви изгубени дрехи има там - чисто нови, казвам ви! Не знам на тия деца майките им дали се побъркват като мене или вече са претръпнали...

# 34
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Губят и моите, къде намерим, къде не... в училището много повече, в детската градина е по-организирано, но в училище като тръгнат от едно място на друго (библиотека, физическо, следобедна програма), забрави. Големият ми син е точно толкова заблеян, колкото и аз на неговата възраст съм била, майка ми и до ден днешен помни изгубени един куп шапки, шалове, ръкавици и чадъри, аз и без чанта съм се прибирала в нас. Лятото на лагер от плуването колко пъти се връща без хавлия...

Загубените вещи се пазят в отделна стая в училището, там има всичко, от зимни якета и ботуши до чанти за храна, дребните неща, дрехи и пуловери са неизброими, даряват се и при нас, ако не си ги потърсиш, от време на време намирам нещо наше, но в общи линии съм се примирила, а и не съм стриктна с надписването, че и вторият носи дрехите на първия.

# 35
  • Мнения: 3 865
Аз за себе си все дебна да излязат някакви промоции, а тя трябва да има поне 5 комплекта, за може да си облича чиста униформа всеки ден.

 #Crazy
кви са тия 5 комплекта униформи. Тия деца пода ли чистят с униформите си всеки ден  newsm78
Аз си ходех с едни и същи дрехи  по цяла седмица и все си бях чиста.

# 36
  • Мнения: 593
#Crazy
кви са тия 5 комплекта униформи. Тия деца пода ли чистят с униформите си всеки ден  newsm78
Аз си ходех с едни и същи дрехи  по цяла седмица и все си бях чиста.


Как ще си пусна детето на училище два дена с едни и същи дрехи?  Shocked
Нали играят на вън. Най-малкото са прашни.
Предпочитам да си съсипе 5 комплекта униформи, отколкото да седи мирна и да се пази.

П.П. Ходенето по цяла седмица с едни и същи дрехи не е повод за хвалба, съжалявам.  Naughty

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 21:07 от cybercat

# 37
  • Мнения: 6 274
Моите нищо не са губили.
Иначе, ако някой загуби нещо, то отива в склада, от който секретарката има ключ, и ако искаш да потърсиш загубена дрешка/вещ, женичката те води там и ти показва какво има.

По повод 5- те комплекта униформи - аз не бих купила. Naughty
Първо, че за мен е лудост да държа у дома 15 броя униформи Shocked ooooh! (мале, като го написах и ми се видя още по- безумна цифрата! Joy) и второ, сумата, която се плаща за униформи тук, не е никак, ама никак малка, та в тая връзка не си представям да дам една примерна сума от 1500 евро, че и повече, за униформи! Shocked
Има перални, има сушилни, не виждам какъв е проблемът да ги врътнеш набързо. Rolling Eyes

# 38
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
При нас униформите (в зависимост от у4илището разбира се) са сьщо на много сносни цени. Ако трябва да купя 5 комплекта (блуза, риза с дьльг и кьс рькав, панталон, обувки, пола(ако е моми4е), пуловер анцунг ,горнище и долнище , 4орапи и жилетка. Направо една заплата , та  и от следващата може да отиде само за униформи.
Но то това си е пак казвам до у4илище. Има у4илища , кьдето униформите са на по-нормални цени, за 5 комплекта може да се дадьт 500 евро например. В този слу4ай бих ги прежалила Rolling Eyes, но ако сумата минава над 1500 евро,както казва Джули4ка някак си , ми се отщява Joy

# 39
  • Мнения: 6 274
При нас униформите (в зависимост от у4илището разбира се) са сьщо на много сносни цени. Ако трябва да купя 5 комплекта (блуза, риза с дьльг и кьс рькав, панталон, обувки, пола(ако е моми4е), пуловер анцунг ,горнище и долнище , 4орапи и жилетка. Направо една заплата , та  и от следващата може да отиде само за униформи.
Но то това си е пак казвам до у4илище. Има у4илища , кьдето униформите са на по-нормални цени, за 5 комплекта може да се дадьт 500 евро например. В този слу4ай бих ги прежалила Rolling Eyes, но ако сумата минава над 1500 евро,както казва Джули4ка някак си , ми се отщява Joy

Ооо, аз за анцузи не говоря изобщо.
Това е цената само за панталон, риза, пуловер и вратовръзка (само пуловерът е 50 евро ooooh!).
Ако трябва да смятам и анцузите, цената отиде.... ехеее... ooooh!

П.С. Даже обувки не съм включила, за маратонки да не говорим. Laughing

# 40
  • Мнения: 593

Има перални, има сушилни, не виждам какъв е проблемът да ги врътнеш набързо. Rolling Eyes

Всеки има право да решава сам за себе си.  Peace

# 41
  • Мнения: 3 241
Колко струва наистина една униформа, стана ми интересно?

При нас няма такива неща, но не съм видяла деца с еднакви дрехи всеки ден Simple Smile  реално си трябват поне 5 комлекта дрехи.

# 42
  • Мнения: 9 903
при нас са скъпи. Поне носят на пране. Децата имат по три комплекта, като единият е за физическо, но разликата е само леко в материята и може да се носи и в другите дни. Скъпи са - една фанелка е 65 дхс/23-24 лв/, аз  мога да си купя фанелка от магазина и за 15/6 лв/. Купуват се фанелки, къси панталони, чанта за плуване, чанта за библиотека, пуловер и по желание дълъг панталон. Ох,  и шапки - без тях не минава, а се губят най-често. Но при нас има магазин втора употреба, където понякога може да се намери нещо добре запазено, там цените не надвишават 20 дхс/8 лв/.

# 43
  • Мнения: 593
Нашите униформи са летни и зимни.
Лятната се състои от:
голф тениска с логото на училището - R140 - 20 лв
пола R70 - 10 лв
училищни чорапки (хич не ги смятам)
обувки - R70 (10 лв) са по-евтините, купувам по 2 чифта на срок.

Зимната се състои от:
голф тениска с логото на училището - R140 - 20 лв
пуловер с логото на училището R180 - 26 лв
сив училищен панталон (той е същия като в държавните училища) R60-R70 около 10 лв
училищни чорапки и обувки
яке с логото на училището - R280 - 40 лв
шал, шапка - задължително трябва да са сиви или бели. - R120 за двете - 17 лв

За физическо е достатъчно да си вземе маратонки и някакво долнище на анцуг.

Качеството на дрехите не е много добро, особено на полите винаги им се разшива подгъва и трябва да ги поправям сама. Има само един магазин, който зарежда униформите на нашето училище. Не съм връщала поли, защото знам, че ще ми дадат пак същите.

Пера ги на програмата за ръчно пране, колкото да им падне прахоляка и да се освежат.
Не обичам да въртя 6 килограмов барабан за 2 парцала, освен това деля на слабо замърсени, силно замърсени, бяло, цветно, ръчно и т.н. Пускам пералня, когато ми се събере достатъчно пране, няма да робувам на едни униформи.
Е, естествено, не съм купила 5 якета или 5 шапки и шалове - тях ги носи не прани по цяла седмица. Обаче чорапи има по 10-15 чифта и как се захабяват, не мога да опиша. Тях ги пускам при силно замърсеното с предпране.  Crazy

# 44
  • Мнения: 6 274

Има перални, има сушилни, не виждам какъв е проблемът да ги врътнеш набързо. Rolling Eyes

Всеки има право да решава сам за себе си.  Peace

Разбира се. Peace
Исках да кажа, че това, че детето ти няма 5 броя униформи, не означава, че то ходи цяла седмица с мръсни дрешки.
Просто можеш да ги изпереш, изсушиш и така.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт