Децата ви губят ли си неща, дрехи, обувки... в училище

  • 5 616
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 865

Как ще си пусна детето на училище два дена с едни и същи дрехи?  Shocked
Нали играят на вън. Най-малкото са прашни.
Предпочитам да си съсипе 5 комплекта униформи, отколкото да седи мирна и да се пази.

П.П. Ходенето по цяла седмица с едни и същи дрехи не е повод за хвалба, съжалявам.  Naughty

не е хвалба, а факт. Не виждам защо трябва да се перат чисти дрехи. От седене на чин и разходка навън дрехи не се цапат. Освен това дори да са леко прашни, без да им личи разбира се, по добре след училище да ги съблечеш и в къщи да си седиш с чисти домашни, а на училище да жулиш с другите (униформа или квото и да е). За мен да пера видимо чиста дреха е не само безсмислено, но и съсипва дрехата.

# 46
  • Мнения: 2 885
Никога не обличам една и съща дреха два пъти. Същото важи и за детето. Нито ще бъде с едно и също бельо, нито с една и съща риза. И да - униформите при нас са скъпи, но има чалъми и да ти излезе и по-евтино.
Аз пазарувам униформи от неспециализиран магазин, а логото съм намерила къде да си го избродирам в/у качествени пуловер/тениска.
Не пера всеки ден.
И да, въздуха тук е много по-чист.

# 47
  • Мнения: 6 274

Как ще си пусна детето на училище два дена с едни и същи дрехи?  Shocked
Нали играят на вън. Най-малкото са прашни.
Предпочитам да си съсипе 5 комплекта униформи, отколкото да седи мирна и да се пази.

П.П. Ходенето по цяла седмица с едни и същи дрехи не е повод за хвалба, съжалявам.  Naughty

не е хвалба, а факт. Не виждам защо трябва да се перат чисти дрехи. От седене на чин и разходка навън дрехи не се цапат.  

Как не се цапат? Rolling Eyes
А децата не се ли изпотяват? Rolling Eyes
Освен всичко останало, децата обядват там и особено когато са малки, няма вариант да не се изцапат.
Както казах, не мисля, че е нужно да се купуват по 5 броя униформи, но пък  детето ми да ходи цяла седмица с едни и същи дрехи, някак не мога да си го представя. Thinking
Това трябва ли да означава, че не ги и къпеш по цяла седмица? Shocked
Или като се изкъпят и после си обличат дрехите, които вече са носили 3- 4 дни?!? Shocked
Извинявай, нищо лично, но това вече ме шокира! ooooh!

# 48
  • Мнения: 3 865


Как не се цапат? Rolling Eyes
А децата не се ли изпотяват? Rolling Eyes
Освен всичко останало, децата обядват там и особено когато са малки, няма вариант да не се изцапат.
Както казах, не мисля, че е нужно да се купуват по 5 броя униформи, но пък  детето ми да ходи цяла седмица с едни и същи дрехи, някак не мога да си го представя. Thinking
Това трябва ли да означава, че не ги и къпеш по цяла седмица? Shocked
Или като се изкъпят и после си обличат дрехите, които вече са носили 3- 4 дни?!? Shocked
Извинявай, нищо лично, но това вече ме шокира! ooooh!

не знам защо си шокирана. До сега никой не ми е казал, че децата ми са мръсни или миришат. А да се потят? Нямам представа дали се потят - в къщи не се прибират потни и миришещи на пот така че предполагам не се потят. И тук говорим за деца в училище, а не за бебета в яслата дето лежат по земята и се капят.

# 49
  • Мнения: 2 885
Skrekkelig, ако си решила да се заяждаш на дребно, не си улучила с кого.

Имам две деца, които посещават училище.


# 50
  • Мнения: 3 241
Аз имам едно и си пера почти всеки ден Simple Smile

# 51
  • Мнения: 6 274
Никога не обличам една и съща дреха два пъти. Същото важи и за детето. Нито ще бъде с едно и също бельо, нито с една и съща риза. И да - униформите при нас са скъпи, но има чалъми и да ти излезе и по-евтино.
Аз пазарувам униформи от неспециализиран магазин, а логото съм намерила къде да си го избродирам в/у качествени пуловер/тениска.
Не пера всеки ден.
И да, въздуха тук е много по-чист.

Ако имаш 3 деца и сменяш дрехи всеки ден ще се наложи да переш почти всеки ден. И излъга - едва ли си переш якето и палтото всеки ден. А те рално най-много се цапат, защото са горна дреха.

Аз имам три, и? Laughing
И не почти, а всеки ден. Mr. Green



Как не се цапат? Rolling Eyes
А децата не се ли изпотяват? Rolling Eyes
Освен всичко останало, децата обядват там и особено когато са малки, няма вариант да не се изцапат.
Както казах, не мисля, че е нужно да се купуват по 5 броя униформи, но пък  детето ми да ходи цяла седмица с едни и същи дрехи, някак не мога да си го представя. Thinking
Това трябва ли да означава, че не ги и къпеш по цяла седмица? Shocked
Или като се изкъпят и после си обличат дрехите, които вече са носили 3- 4 дни?!? Shocked
Извинявай, нищо лично, но това вече ме шокира! ooooh!

не знам защо си шокирана. До сега никой не ми е казал, че децата ми са мръсни или миришат. А да се потят? Нямам представа дали се потят - в къщи не се прибират потни и миришещи на пот така че предполагам не се потят. И тук говорим за деца в училище, а не за бебета в яслата дето лежат по земята и се капят.

Аз не бих чакала някой да ми каже, че децата ми са мръсни или миришат! ooooh!
Освен това, не съм чула за жив човек, който не се поти, но пък знам ли, твоите дечица може да са първите! Laughing
И, да, точно за деца в училище говорим - тук децата започват училище от 4 годишна възраст.
Ако мислиш, че не се капят и цапат, ела, виж и пак ще си говорим. Mr. Green

# 52
  • Мнения: 593
Тази Skrekkelig ми напомня за NikiFin от Дания.
Помните ли я? Дето ни хокаше тука, че пускаме пералнята много често и ни обясняваше, че пясъкът от дрехите се изтупва и няма нужда да се перат.  Thinking
От години не е влизала във форума.

...
NikiFin, ти ли си?  Flutter

# 53
  • Мнения: 6 274
Тази Skrekkelig ми напомня за NikiFin от Дания.
Помните ли я? Дето ни хокаше тука, че пускаме пералнята много често и ни обясняваше, че пясъкът от дрехите се изтупва и няма нужда да се перат.  Thinking
От години не е влизала във форума.

...
NikiFin, ти ли си?  Flutter

Така ли?!
Малииййй, аз пък каква съм изостанала! Mr. Green
Те хората от дрехите си тупали пясъка, а аз съм седнала да се чудя как да се кача в колата, без да наръся пясък от обувките си по стелките, като ходим до плажа. Crossing Arms
Никога не е късно... човек да стане за резил! Mr. Green Laughing

# 54
  • Мнения: 3 865
Колкото по-често се мие косата толкова по-бързо се омазнява. Подобно е с тялото ако всеки ден се мие със сапун, защото започва да отделя все повече естествени омазнители, полезни и  нужни за  кожата. Резултат - колкото повече се къпеш толкова си по-мръсен.  Но много хора това не го знаят и не могат да разберат как може човек къпан преди 3 дни да е по-чист от такъв къпан вчера и се чувства адски мръсен (защото наистина е). Като прекалявате с къпането правите много лоша услуга на децата си. Ама то се иска малко акъл и грамотност за да бъдеш родител.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%81%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%B … D1%81%D0%BA%D0%B0

Цитат:"Исабела се е хвалела, че се е къпала само два пъти в живота си. " 

 Grinning

# 55
  • Мнения: 6 274


Аз не бих чакала някой да ми каже, че децата ми са мръсни или миришат! ooooh!
Освен това, не съм чула за жив човек, който не се поти, но пък знам ли, твоите дечица може да са първите! Laughing
И, да, точно за деца в училище говорим - тук децата започват училище от 4 годишна възраст.
Ако мислиш, че не се капят и цапат, ела, виж и пак ще си говорим. Mr. Green

Да, знам че децата днешно време са свине и родителите го приемат за нормално. Но аз опитвам да науча моите на ред. В 1 клас и натам си ходех с едни и същи дрехи защото не се цапах и защото нямахме пералня. И си бях чиста и ме смърдях. И моите деца не миришат. Съжалявам ако твоето има такъв проблем.
 

Виж сега, ще ти го кажа ЯСНО: никъде не съм обидила нито тебе, нито детето ти!
Не си позволявай да обиждаш моите деца, защото не си познала! Naughty

НАБИЙ СИ В ОГРАНИЧЕНАТА ГЛАВА СЛЕДНОТО: СЪЗДАВАНЕТО НА НАВИЦИ У ЕДНО ДЕТЕ НЕ ГО ПРАВИ СВИНЯ!!!
ДА ГО НАУЧИШ ДА БЪДЕ ЧИСТО И ДА СЕ КЪПЕ И ПРЕОБЛИЧА РЕДОВНО, ОЗНАЧАВА ДА ГО НАУЧИШ ДА СПАЗВА ЛИЧНА ХИГИЕНА И ОПРЕДЕЛЯ ДО ГОЛЯМА СТЕПЕН ЦЕЛИЯ МУ ЖИВОТ!

А ТОВА, КОЕТО БИ ОПРЕДЕЛИЛО НЯКОГО (НЕ САМО ДЕТЕ!) КАТО СВИНЯ, СМРАД И НЕЧИСТОПЛЪТНИК, Е НЕКЪПАНЕТО ПО ЦЯЛА СЕДМИЦА И НОСЕНЕ НА ЕДНИ И СЪЩИ ДРЕХИ! Sick

А ти, ако благоволиш да свалиш навирения си право нагоре нос, може и да усетиш някаква воня! Sick

Пфффффффф, егати смрадливото самочувствие, егати чудото!!!! ooooh!
 

# 56
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Кой е този с такьв кьсмет, на който детето му не се цапа в у4илище Laughing.
Моето и се цапа и му мирише потта.... и така от 3 годишен ,когато трьгна на у4илище. Не мога да си представя да го пусна два дни с едни и сьщи дрехи. Вьпреки, 4е последната година, успяваме ве4е да задьржим някои дьнки за по два дни , но рядко. Joy
Ами в между4асията, нали играят, хвьрлят се по земята, ритат топка, кьнки.... Не сьм видяла аз дете да стои мирно и да си мисли за дрешките. Laughing

# 57
  • Мнения: 3 865

Виж сега, ще ти го кажа ЯСНО: никъде не съм обидила нито тебе, нито детето ти!
Не си позволявай да обиждаш моите деца, защото не си познала! Naughty

НАБИЙ СИ В ОГРАНИЧЕНАТА ГЛАВА СЛЕДНОТО: СЪЗДАВАНЕТО НА НАВИЦИ У ЕДНО ДЕТЕ НЕ ГО ПРАВИ СВИНЯ!!!
ДА ГО НАУЧИШ ДА БЪДЕ ЧИСТО И ДА СЕ КЪПЕ И ПРЕОБЛИЧА РЕДОВНО, ОЗНАЧАВА ДА ГО НАУЧИШ ДА СПАЗВА ЛИЧНА ХИГИЕНА И ОПРЕДЕЛЯ ДО ГОЛЯМА СТЕПЕН ЦЕЛИЯ МУ ЖИВОТ!

А ТОВА, КОЕТО БИ ОПРЕДЕЛИЛО НЯКОГО (НЕ САМО ДЕТЕ!) КАТО СВИНЯ, СМРАД И НЕЧИСТОПЛЪТНИК, Е НЕКЪПАНЕТО ПО ЦЯЛА СЕДМИЦА И НОСЕНЕ НА ЕДНИ И СЪЩИ ДРЕХИ! Sick

А ти, ако благоволиш да свалиш навирения си право нагоре нос, може и да усетиш някаква воня! Sick

Пфффффффф, егати смрадливото самочувствие, егати чудото!!!! ooooh!
 

Не съм обидила никой, внушаваш си. Дете, което се прибира от училище всеки ден мръсно като свиня е разглезено дете ненаучено, че подът и училищния двор се чистят по други начини, а не с неговите дрехи. Има си чисти и спретнати деца има си и свинчета. Е много ясно, че такова дете нямаш  друг избор освен да го переш и къпеш всеки ден. Ти ме обиждаш, че не си уча децата на хигиена, което не е вярно - никога не съм ги пращала мръсни на училище.
Така че набий си в ограничената глава, че не е достатъчно да научиш детето си да се измие като се изцапа, а много по-полезно е да го научиш да не се въргаля като свиня по колоарите и училищните дворове и площадки. Така ще си е чисто по цял ден, а не само вечер след къпане.

Кой е този с такьв кьсмет, на който детето му не се цапа в у4илище Laughing.
Моето и се цапа и му мирише потта.... и така от 3 годишен ,когато трьгна на у4илище. Не мога да си представя да го пусна два дни с едни и сьщи дрехи. Вьпреки, 4е последната година, успяваме ве4е да задьржим някои дьнки за по два дни , но рядко. Joy
Ами в между4асията, нали играят, хвьрлят се по земята, ритат топка, кьнки.... Не сьм видяла аз дете да стои мирно и да си мисли за дрешките. Laughing

е аз бях такова дете. Дъщеря ми също е що годе чиста. За съжаление в училището както казваш много деца са свинчета, ходят по чорапи и т.н. и моите се влияят. От толкова прости родители и деца съм безсилна да си възпитам децата в елементарни ценности.

# 58
  • Мнения: 6 274
Нямам нито желание, нито нерви, да възпитавам изпуснати!
Лека вечер на всички чистоплътни потребители в темата (ако вчера някой ми беше казал, щях много да се смея, но никога нямаше да допусна, дори в най- смелите си фантазии, че ще напиша такова нещо във Форума! Shocked ooooh!), къпещи се и преобличащи се по- често от веднъж седмично/месечно!

# 59
  • Мнения: 3 865

Ама ти наистина сериозно ги мислиш тия работи!  Shocked И как може да наричаш чуждите деца свинчета?! Да ти имам отношението! ooooh!

а те как може да са свинчета? Свикнала съм да наричам нещата с истинските имена.

Общи условия

Активация на акаунт