Децата ви губят ли си неща, дрехи, обувки... в училище

  • 5 618
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 381
Колкото по-често се мие косата толкова по-бързо се омазнява.

Имах една колежка с твоята логика. Само в сряда си миеше косата, за да не се омазнявала много. След един работен ден си обръсна мишниците в тоалетната, защото щяла да ходи на парт след работа.В резултат на което всички говореха зад гърба и каква мърла е. Разговора започваше с косата и и минаваше на децата и. И те не бяха по чисти.
Може би е следвала твоята логика за прането и къпането.

# 61
  • Мнения: 3 865
Колкото по-често се мие косата толкова по-бързо се омазнява.

Имах една колежка с твоята логика. Само в сряда си миеше косата, за да не се омазнявала много. След един работен ден си обръсна мишниците в тоалетната, защото щяла да ходи на парт след работа.В резултат на което всички говореха зад гърба и каква мърла е. Разговора започваше с косата и и минаваше на децата и. И те не бяха по чисти.
Може би е следвала твоята логика за прането и къпането.

Абсолютно съм сигурна, че всички са говорили ЗАД гърба и и са измислили истории за цялата и рода до 9 коляно. Това е българинът - подла мишка,от която истината в очите няма шанс да чуеш. Горката - дано си е намерили по-свестни и умни колеги. Не понасям подли хора, па ако ще и всички да са такива. Толкова по-жалко.
А ако не беше ви споделила, че си мие косата само в сряда щяхте ли да го забележите сами?  Или отново по стар БГ обичай използвате всяка нейна дума срещу нея.

# 62
  • Мнения: 1 381
Колкото по-често се мие косата толкова по-бързо се омазнява.

Имах една колежка с твоята логика. Само в сряда си миеше косата, за да не се омазнявала много. След един работен ден си обръсна мишниците в тоалетната, защото щяла да ходи на парт след работа.В резултат на което всички говореха зад гърба и каква мърла е. Разговора започваше с косата и и минаваше на децата и. И те не бяха по чисти.
Може би е следвала твоята логика за прането и къпането.

Абсолютно съм сигурна, че всички са говорили ЗАД гърба и и са измислили истории за цялата и рода до 9 коляно. Това е българинът - подла мишка,

Аз живея в чужбина от 11 години, нямам колеги българи. Не прави заключение, без да знаеш всички факти.

# 63
  • Мнения: 593
Моя син непрекъснато губи капаците на контейнерите или самите кутии или в които му пакетирам училищния обяд. От друга страна редовно му открива неща по джобовете, които си намира на вьн-камьни, топчета, клечки. Ядосвам и после вдигам рамене, какво да го правиш Simple Smile

Вземи му от тия, които се затварят като куфарче.
На моята дъщеря е точно такава, само че розова. Има и още една, от този тип (само че с друга картинка).
Поне една грижа ще ти се махне от главата.  Grinning

# 64
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Коте, откъде я изнамери тази здравна книжка? Grinning

Ето, че имало право момичето. Laughing

Цялата история на Исабела прочетох, докато стигнах до момента с къпането, а той бил накрая. Mr. Green

Умрях си от смях тези две страници, особено с Джу-то, където се връзва.

# 65
  • Мнения: 3 865


Аз живея в чужбина от 11 години, нямам колеги българи. Не прави заключение, без да знаеш всички факти.

значи от трън та на глог. Това не променя факта, че не помасям подли мижитурки, които ти се усмихват, а после действат зад гърба ти.

# 66
  • Мнения: 1 381
Май не е до мижитурки, а до лична хигиена. И ако колежката ти е с мазна коса и парфюмите в комбинация със собствената и пот създават позиви за  Sick у околните, не говорим за лицемерие. Защо си мислиш, че целия свят е изграден от мижитурки и само ти си права?

Почвам да си мисля, че темата за миришещата колежка в Клюкарника е за теб.

Колкото и убедително да пишеш, надали ще накараш другите в темата да се превърнат в мърли. Явно е, че си държиш на мнението.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 404
Баси и малоумната тема! Не мога да повярвам, че има родители, които ВЪЗПИТАВАТ децата си да не се къпят и сменят дрехите ВСЕКИ ден, а да се стараят да се пазят чисти, за да могат на следващия да си облекат същите дрехи!
Skrekkelig, грешката е в твоя телевизор!

# 68
  • Мнения: 3 865
И аз не мога да повярвам, че има родители, които предпочитат да перат като гламави вместо да научат децата си да  се пазят, но явно ще се наложи

# 69
  • Мнения: 7 171
Губят, да. Още съм ядосана, че го няма едно сако, което струва #Crazy. Има етикет с името, но така и не се появи. А не са малки, да кажеш....

В училището на децата имат обувки за училище (строго определен вид), и униформа. От униформата сменят ежедневно блузите и чорапите. Полата, жилетката, пуловера не се сменят, нито се перат всеки ден. Перат се, когато е нужно. В предното училище перях по-често, но тук материята е много плътна и е по-трудно. А няма смисъл от два броя, защото догодина им сменят униформата на училището.  Сакото се облича веднъж в седмицата и едва ли стои на гърба и повече от един час. Ще го дам на химическо почистване за Коледа. Дрехите за физическо се обличат по веднъж, най-много два пъти, по изключение.
Другите дрехи, включително и пижами, се обличат по веднъж и после за в коша.

В училище имат специална стая за изгубени вещи. Периодично правят разчистване и подаряват неприбраните дрехи на диабетната асоциация.

# 70
  • Мнения: 4 312
Не съм чела цялата тема,нямам и намерение  Laughing.Не разбирам,обаче,какъв е проблема,ако детето/както и родителското тяло/ се къпят всеки ден и си сменят дрехите всеки ден-от ток,вода и перилни препарати ли се пести? Дъщеря ми ходи с униформа на у-ще,цапа се,за това има няколко блузи,няколко жилетки и се сменя,какво толкова.. И наистина смятам,че сега е момента да се създаде навик за лична хигиена,дори и да не се цапаше,пак щеше да се сменя всеки ден.

# 71
  • Мнения: 1 545
Аз имам и пералня, и сушилня, и ютия, но странно, и аз смятам, че е необходимо да се възпитава в децата освен хигиена, и усет да не се мърлят като прасета. Което не значи, че трябва да стоят мирни като цветя в саксия и да не играят, но чак пък да се въргалят по мръсни подове и прочие, е не ми е хич по нрава. И зимата НЕ си къпя децата всеки ден /виж, лятото и по два пъти на ден се случва/, просто нито се потят, нито се мърлят, а са две доста палави момчета. Дрехи се сменят според зависи - може и три дена с една блуза да ходят /нямат униформи, а престилки над дрехите, така че те изобщо не се цапат/, както и може да я сменят всеки ден /случва се все пак да се накапе човек, или нещо подобно/. Вкъщи се преобличат с домашни дрехи. Никога не са миришели на мръсно /освен като ходят при баба си и дядо си, умирисват се на тютюн, щото там се пуши, така че душа е задължителен/. И се пазят достатъчно чисти те самите, а изцапат ли се по случайност, сами се преобличат. Бельото естествено се сменя всяка вечер.

# 72
  • Мнения: X
Хахах, в темата се прокрадна една лека кисела миризма Simple Smile
Айде за протокола и аз да се разпиша.

Да, и аз уча децата си да се пазят чисти, да не се мърлят, капят и държат като свинчета. Без да прекалявам с тези си усилия обаче, изключително ненавиждам поведението на жената-чистофайница, която живее за да чисти и припада при вида на петно.

Децата ми имат различни дрехи за училище/градина, дрехи за игра навън и домашни дрехи. Не ги пера след всяко обличане, но веднага след като забележа петно или изцапано, заминават в коша за пране. Дори и да не се появят видими признаци на изцапване, най-късно на третия ден дрехата заминава за пране - зимата това. Лятото дрехите се носят по 1 ден, евентуално някоя рокличка може да издържи и 2 дена. НО! бельо се сменя всеки ден(слип, потник/тениска, чорапи, чорапогащи), както и душ се взима всеки ден. Пижамите им също се сменят на 2-3 дена.

Определено не смятам себе си за чистофайница. Принципите на хигиена, обаче, изповядвани от Skrekkelig, са си мърлявщина в чист вид.


# 73
  • Мнения: 3 865

Определено не смятам себе си за чистофайница. Принципите на хигиена, обаче, изповядвани от Skrekkelig, са си мърлявщина в чист вид.


къде видя принципи? Не съм човек на принципите - предпочитам да действам според ситуацията, след лична преценка за нея. Ако си мръсен се переш, ако си чист - не се переш. Да си пера чисти дрехи заради принципа - сори, не е за мен. Аз имам мозък и си го ползвам. Принципите са за хора, които не умеят да преценяват кога какво и защо да направят.

Общи условия

Активация на акаунт