Децата ви губят ли си неща, дрехи, обувки... в училище

  • 5 617
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 545
За пръв път чувам за страна в западна Европа да си събуват децата обувките в детска градина/училище.... newsm78 . Странна работа. Тук няма такова нещо, даже в детските градини няма легла, ако на някой му се доспи.
Моите до сега нищо не са губили, но е трудно да се загуби нещо. Големия е страшно разсеян и веднъж си оставил там панталона за дъжд, беше чисто нов и той не се сетил, че е негов. Стоял си с месеци на закачалката в стаята, докато един ден аз случайно се качих до там (по принип не разрешават, ама нещо трябваше да занеса), и учителката се сети да ме пита дали не е негов, щото май е единствения, който ходи на училище със скутер в пек и дъжд, та е логично, панталона е част от екипировката. Познах си го, и без това се чудех къде се е дянал.
Иначе няма какво да забравят, не се преобуват, закачат си връхните дрехи на стената в стаята, или си ги пъхат в раницата, нямат екип за физическо, а в деня, когато го имат, изискват да са вече облечени с анцуг и маратонки. В детските градини родителите ги оставят пред стаята им, където закачат ранички/якета на закачалки, и като си ги взимат, пак те саотговорни за вещите (случвало се е баща им да ги вземе и да им забрави нещата, но май това е нормално Laughing, добре, че малкия ми е много организиран и много рядко му се случва да не си провери нещата).

# 16
  • Milano
  • Мнения: 3 658
За пръв път чувам за страна в западна Европа да си събуват децата обувките в детска градина/училище.... newsm78 . Странна работа. Тук няма такова нещо, даже в детските градини няма легла, ако на някой му се доспи.

 В детските градини родителите ги оставят пред стаята им, където закачат ранички/якета на закачалки, и като си ги взимат, пак те саотговорни за вещите.

При нас си събуват обувките в градината и си обуват пантофи.
3-годишните спят, друг е въпроса дали имат обособена за това стая и какви легла. Някои по-големи детски градини са по-добре ''оборудвани'' от други.

Имат си шкафчета за дрехите и обувките, но си пише че учителките не са отговорни за загубени вещи.
Нямам представа къде съхраняват последните, защото моето дете я посещава само от месец (градината).

# 17
  • Мнения: 563
Големият губи на поразия, що шапки и ръкавици се затриха в у-ще, загубила съм бройката Laughing Имаше една много интересна седмица, във втори клас беше, абсолютно всеки ден се връщаше без шапка. За 4 дни, 4 шапки, затри всичките дето ги имаше из къщи Crazy В петък се появих в школото, разрових се из голеееемия пластмасов контейнер за изгубени вещи и не намерих нито една от неговите шапки. За сметка на това вътре имаше - пуловери, тениски, якета, шалове, шапки, очила за плуване, флумастери, шишета за вода, кутии за обяд, обувки и няколко раници  Crazy Изобщо, какво ли не. При следващото ми отиване ( с цел издирване на горнище анцуг или нещо подобно ) се натъкнах на една от шапките му, мръсна и явно търкаляна някъде седмици наред.

Малкото пък е другата крайност, до сега не е загубил нищо, ама нищо, връща вкъщи дори салфетките от обяда си ( намачкани след като ги е използвал ), та да мога да ги изхвърля в домашния боклук, а не в училищния  Grinning Съдейки по размера на контейнера в у-щето обаче, децата масово забравят по нещо, нормално е.

За обувките, тук в у-ще задължително си имат втори чифт обувки, които носят през деня. Аз съм доволна от идеята, доста по-добре е от това цял ден да шляпат с кални зимни ботуши например.

# 18
  • Мнения: 9 903
големият губеше на поразия шапки и жилетки до миналата година. Тази година още нищо не  е губил и често като ме види, си преговаря на глас: бутилката, шапката....особено за жилетките много ме беше яд, защото не са евтини. А за шапката сега си мисля, че ги губеше, защото бяха униформени и скъпи. Тази година ходи с обикновена бяла с полуизтрити букви, няма защо и как да се свие - познава се отдалеч.
постоянно ни напомнят всичко да е надписано. Има lost and found box, където има огромно количество шишета за вода и пластмасови кутии. За части от униформата се обявява някакъв краен срок да бъдат потърсени, след което заминават в second hand uniform shop. Униформите са безобразно скъпи и понякога - рядко - се случва някой да си хареса нещо от бокса, като му изреже етикетите.
за шапките има желязно правило no hat no play, но като видяха, че с масовото губене на шапки половината ученици са разстроени, че няма да играят навън, учителките се принудиха да държат по 3-4 резервни шапки в класната стая.

# 19
  • Мнения: 1 545
За пръв път чувам за страна в западна Европа да си събуват децата обувките в детска градина/училище.... newsm78 . Странна работа. Тук няма такова нещо, даже в детските градини няма легла, ако на някой му се доспи.

 В детските градини родителите ги оставят пред стаята им, където закачат ранички/якета на закачалки, и като си ги взимат, пак те саотговорни за вещите.

При нас си събуват обувките в градината и си обуват пантофи.
3-годишните спят, друг е въпроса дали имат обособена за това стая и какви легла. Някои по-големи детски градини са по-добре ''оборудвани'' от други.

Имат си шкафчета за дрехите и обувките, но си пише че учителките не са отговорни за загубени вещи.
Нямам представа къде съхраняват последните, защото моето дете я посещава само от месец (градината).

Реджи, това за обществена детска градина ли е?

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
И при нас се сменят обувките с пантофи и в градината и в училище /в училището важи за занималнята/ и при нужда може и в класната стая да се седи по пантофи. /Това за основно училище, из гимназиите не знам как е/. За спрот се носят нещата в спортна чанта е си преобличат, за плуване също отделна чанта и всичко необходимо там. В градината задължително има по един комплект дъждовни дрехи, зимни дрехи, гумени ботуши и дрешки за спрот+чорапи с гумена подметка. И като се зададе ваканция или смяна на сезона, редовно се изненадвам, колко дрехи стоят в градината необличани с месеци или са омаляли или просто се радвам, че отново са се намерили  Crazy

# 21
  • Milano
  • Мнения: 3 658
За пръв път чувам за страна в западна Европа да си събуват децата обувките в детска градина/училище.... newsm78 . Странна работа. Тук няма такова нещо, даже в детските градини няма легла, ако на някой му се доспи.

 В детските градини родителите ги оставят пред стаята им, където закачат ранички/якета на закачалки, и като си ги взимат, пак те саотговорни за вещите.

При нас си събуват обувките в градината и си обуват пантофи.
3-годишните спят, друг е въпроса дали имат обособена за това стая и какви легла. Някои по-големи детски градини са по-добре ''оборудвани'' от други.

Имат си шкафчета за дрехите и обувките, но си пише че учителките не са отговорни за загубени вещи.
Нямам представа къде съхраняват последните, защото моето дете я посещава само от месец (градината).

Реджи, това за обществена детска градина ли е?

Да, общинска е. Кое те учудва? Пантофите, шкафчетата или спането? Laughing
За последното обаче си носим завивки, чаршафи и възглавница...тук България ни бие.

# 22
  • Мнения: X
Във всички градини, в които са били децата ми (немски и френски) се е ходело с пантофи. Имало е и легла за всички деца, които спят.  Завивки и възглавници не съм носила никъде. В някои начални училища (Франция и Германия) също се влиза в класната стая с пантофи. Не виждам нищо чудно във факта, даже го намирам за практично. В началното училище, в което в момента са синовете ни, се ходи с пантофи само в занималнята следобед.

# 23
  • Мнения: 3 865
Мислех си че децата губят защото системата е сбъркана понеже по наше време не се губеше. За шапки и ръкавици ОК, ама не намирам за нормално да заведат децата в зоологическата градина с чанти и да върнат детето ми без чанта без да забележат. Оправдават се, че преровили автобуса и нищо забравено нямало. Значи от зол градина си е тръгнало без чакта и не са забелявали. Дете, забравило, ама тия даскали за кво са. Или ги завели в открит музей с яке и детето ми се върнало без яке от там и не знаят как го  е загубило (дори не са забелязали, че му липсва якето). За мен просто са адски смотани самите даскали дето се грижат за децата. Самият факт, че родителите пускат децата си по чорапки в коридора дето родителите ходят с кални обувки и всички включително учителите го приемат за нормално и не рагират за мен е пълна свинщина и немърливост.

# 24
  • Мнения: 1 545

Да, общинска е. Кое те учудва? Пантофите, шкафчетата или спането? Laughing
За последното обаче си носим завивки, чаршафи и възглавница...тук България ни бие.

Пантофите..... Огромна разлика от община до община явно  Thinking
Във всички градини, в които са били децата ми (немски и френски) се е ходело с пантофи. Имало е и легла за всички деца, които спят.  Завивки и възглавници не съм носила никъде. В някои начални училища (Франция и Германия) също се влиза в класната стая с пантофи. Не виждам нищо чудно във факта, даже го намирам за практично. В началното училище, в което в момента са синовете ни, се ходи с пантофи само в занималнята следобед.

Бих била много щастлива и тук да е така, не само практично, но и хигиенично е според мен. Да, ама не, изобщо няма подобна практика, даже и в яслите /където поне има чегла и спят, без да им носим чаршафи/.

# 25
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ясла и градина и при мен (Северна Италия, опит и с държавна, и с частна) пантофи, чорапи с гумички (как се казва т'вя на бг?), или гуменки само за там. чаршафи и хавлиени кърпи-винаги наши, предпочитам го, дори и да не беше изисквано.

губене на вещи : много по-малко от по мое време и предимно на канцеларски материали, почти никога - на дрехи.

немирница, в късен следобед, както аз съм си прибирала децата, е възможно да са им обули обувките, за да го прибере по-бързо родителят. все пак, след това се чисти. ако при вас е стандартно да се вземат децата за обяд, може би чистят и по това време  Peace

# 26
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
За пръв път чувам за страна в западна Европа да си събуват децата обувките в детска градина/училище.... newsm78 . Странна работа.

И при нас ( Исландия) децата също си събуват обувките в училище и ДГ и ходят както искат - с пантофи, кецове за вътре или по чорапи. Учителите също не ходят с обувките си вътре. А за мен най-странното като дойдох беше, че всички се събуват и като влизат в поликлиника.

По темата - губят дрехи моите. Предимно шапки и ръкавици. Ходят по чорапи в училище, та пантофи не търся. Но в момента издирвам бански и хавлия. Загубените неща пазят в общи кошове, в които и аз ровя, а при родителски срещи и масови събирания ги нареждат по чиновете.

# 27
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Не мога да повярвам това с пантофите. Май само тук са скарани с това, ни пантофи, ни чорапи, навсякъде се ходи с обувки, че се и сяда на килима в училище, там дето са се разходили преди малко и деца  и учители. ако ви разкажа са хигиената в детските градини ще ме помислите за автор на фантастики.

# 28
  • Мнения: 1 545
Не мога да повярвам това с пантофите. Май само тук са скарани с това, ни пантофи, ни чорапи, навсякъде се ходи с обувки, че се и сяда на килима в училище, там дето са се разходили преди малко и деца  и учители. ако ви разкажа са хигиената в детските градини ще ме помислите за автор на фантастики.
Г
А, вярвам ти! Както писах, и тук (южна Италия) е така. Няма логика, защото иначе много държат на чистотата, бършат и лъскат подове по цял ден, но не се сещат, че е по-чесно да опазиш пода от цапане, като си събуеш обувките, вместо да ходиш с парцала постоянно  Rolling Eyes.

# 29
  • Мнения: 3 241
А и при нас в градината е с обувки. Зимата не знам как ще я карат с ботуши Sad

В яслата бяха по пантофи обаче.

Общи условия

Активация на акаунт