Sirius D, Сириус Д, Помощ за контакт с производителя .

  • 109 341
  • 156
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,

Искам да попитам има ли някой  някакви координата за връзка с производителя на храната
изобретена от проф. Димитров Sirius D ( Сириус Д) . Преди седмица реших да купя за детето си, потърсих къде се предлага и изпаднах меко казано " в шаш" ! Открих няколко интернет страници, които се представят като "официални на производителя" което ми се стори доста странно, а още повече се изумих, когато се обадих на посочените телефони за връзка и от там получавах доста неадекватни ( да не кажа направо неграмотни) отговори на въпросите които ме интересуваха. Всичко това ме кара дълбоко да се съмнявам тези хора да са производителите на тази храна и ако някой може да ми помогне да се свържа с тях, ще бъда безкрайно признателна!

# 1
  • Мнения: 0
Радвам се, че ти е било нужна само седмица да разбереш, че те ментосват ......на мен преди година и половина ми трябваха около 6 месеца да стигна до този извод!
Храната се произвежда в Севлиево, адреса на фирмата:
Сириус 2Д ЕООД
5400 Севлиево
ж.к. Д. Благоев, блок "Ела", вход В
e-mail: siriusd_eood@abv.bg   

Когато контактувах с тях  преди година ми казаха,че не продават директно, но си имат дистрибутори и предполагам ще те насочат.
Само мога да ти кажа да не купуваш от Мартина Иванова от сайта свойизбор.Тази жена ме лъга 6 месеца и ми продаваше с  невероятна надценка, а когато я питах за по-ниските цени които намирах ми казваше, че само тя продава оригинален продукт, а другите били евтини понеже не са истински. Това се оказа една  лицемерна лъжа, но понеже тя по цял седи във всякакви форуми, Фейсбук и т.н., постоянно говори за "духовност" хората се подвеждат и вярват. Накрая ме излъга, че се била консултирала с професор Димитров по моя проблем ( което също се оказа лъжа).
Пожелавам ти успех !

# 2
  • Мнения: 2 343
Когато ние имахме нужда от Сириус Д доста се колебаехме откъде да го купим и дали изобщо да го купим. Ставаше дума за много болен човек и експерименти не трябваше да се правят. Сестра ми намери телефона на проф. Димитров и говори лично с него за конкретния случай. Добавката много помогна, ние я купувахме от http://www.bilkolechenie.net но се оказа, че го има и в магазини Моят магазин на доста по-ниска цена. Когато сестра ми говори с проф. Димитров той я насочи към Мартина Иванова, но тя съвсем не е единствения дистрибутор.

# 3
  • Мнения: 113
Албена Беева, Ми-ра ,ще съм ви много благодарна ако споделите мнението си за добавката  bouquet
А ще може ли(ако трябва на лични)телефона на професора.
И защо в гугъл не мога да го намеря този професор?!
Благодаря!

# 4
  • Мнения: 2 343
Имам наблюдение как се отразява при рядко имунно заболяване, което съсипва кръвните пътища. Имаше чувствително подобрение на кръвните показатели, лекарите бяха поразени от напредъка. Осигури малко по-добро качество на живот, но не направи чудо.

Моя позната страда от постоянни болки в ръцете, плува доста, неустановена причина. Пробвала е и масажи и лекарства. От първата опаковка Сириус Д болките спряха.

За съжаление сестра ми не пази тел. номер на професора. Много трудно го откри, чрез няколко познати. тогава въпросът беше на живот и смърт и просто не го е запаметила в указателя.

# 5
  • Мнения: 113
Ми-ра,благодаря!  bouquet

# 6
  • Мнения: 0
Благодаря ти Албенче!
Вече им писах на мейла, като получа някакъв отговор и резултат непременно ще кажа!
Хубав ден на всички, ЧУДЕСНИ СТЕ!

# 7
  • Мнения: 0
Албена Беева, Ми-ра ,ще съм ви много благодарна ако споделите мнението си за добавката  bouquet
А ще може ли(ако трябва на лични)телефона на професора.
И защо в гугъл не мога да го намеря този професор?!
Благодаря!

Съпругът ми го пи осем месеца за черния дроб с видим резултат, после го домързя и го спря, ама като закъса и "ножът опре" ще го почне пак.Свекърва ми във Варна като всеки пенсионер е по-настоятелна и още го пие за дискова херния, има голямо облекчение, движи се нормално, защото по едно време беше схваната от болки ( въпреки направената и дисколиза в Света Ана в София) . Между другото тя отслабна ( преди беше с наднормено тегло) и видимо се подмлади без да си е променяла хранителния режим.Още нещо, от дълги години си прави колоноскопия на всеки шест месеца, защото има склонност да прави полипи в дебелото черво и при самата процедура ги отстраняват. При последната такава преди месец нямаше полипи (нещо което не се е случвало от години). Не знам до колко това има връзка със Сириуса, но просто го споделям.
Отностно професора, мисля че той не е лекар  а биохимик, и е доста възрастен.

# 8
  • Мнения: 113
Албена Беева,благодаря!  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 118
Здравейте,
Радвам се, че сте подхванали темата. Преди време гледах тази супер храна, но се отказах да я купувам, заради високата цена.
Ми-ра, моля да ми кажете имате ли спомен на каква цена е била в магазините от веригата "Моят магазин".
Благодаря!

Последна редакция: пт, 06 дек 2013, 14:24 от Пит

# 10
  • Мнения: 2 343
Дано не бъркам, мисля, че 42 лв или 37, нещо такова си спомням.

# 11
  • Мнения: 3 118
Дано не бъркам, мисля, че 42 лв или 37, нещо такова си спомням.
Е значи пак е доста висока, имайки впредвид колко опаковки трябва да изпиеш, за да има ефект...  Sad - в билколечение е по 40 и има оферта за безплатни бройки ако поръчаш повече, поне в момента е така.

Последна редакция: пт, 06 дек 2013, 16:14 от Пит

# 12
  • Мнения: 2 343
Аз говоря за преди 9-10 месеца, тогава в билколечение беше 60 лв. и ако закупиш 4 бр. ти даваха 1 безплатно. Доста са бутнали цената  Simple Smile
Според мен зависи от проблема, за който се пие. Баща ми имаше подобрение още с второто бурканче, нищо че беше вече доста увреден. В началото взимаше ударни дози, после по 1 л. сутрин и вечер.
Струва си цената, човек като закъса всичко дава за зраве! Радвам се, че вече е по-достъпно!

# 13
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,
 
Бързам да ви информирам как се развиха нещата, а те се развиха стремглаво и успешно БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВАШАТА ПОМОЩ !
Тази сутрин получих мейл от фирмата, че не продават директно и ме насочиха към
някои дистрибутори с които те имат договор. Свързах се с тях и избрах естествено там където е най-изгодно  Grinning . Предложиха ми за 5 опаковки цена по 30 лв. на бурканче ( включително безплатна доставкана адрес в София) , на другите места които питах беше значително по-скъпо. Някъде към 12.30 поръчахокончателно и се уговорихме да ги донесат в офиса където работя .
Трябва да ви кажа, че докато чаках започнаха да ме глождат разни съмнения, чак ми се видя нереална офертата на фона на цените които другите искаха. Нали сме си наплашени от нашите БГ търговци , очаквах някакви неприятни изненади, някоя висока такса за доставка например ( въпреки че няколко пъти питах за безплатната доставка).
Оказа се, че има и коректни търговци! Към 16 часа пристигна един господин, който донесе поръчката
заедно с копие на документи от разрешителното за производство на храната и едно подробно описание информация за храната и начин на употреба. Платих за всичко 150 лв ! Разговорихме се малко, той отказа да коментира цените на другите дистрибутори, но понеже споделих за един друг мой здравословен проблем, той се обади на една своя колежка, която ми даде много ценна информация за хомеопатични продукти по темата.
ОТНОВО МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩТА! Бяхме приготвили  над 200 лева (като гледахме какви бяха цените), а сега останаха и за подаръци. Дано дечко да има полза от Сириуса! Ще пиша да ви кажа, утре го почваме.

Това е страницата на дистрибуторите от които го получих, има много инфо:

http://sirius-d.biz/

# 14
  • Мнения: 0
Браво! Намерила си супер цена! Благодаря за сайта!
И аз ще им звънна скоро, по Коледа ще ходим във Варна при свекървата и ще и занесем, тя там мисля ги купува по 36 лв.
Отностно коментара на Пит, че е скъпо, Да!не е евтино, ама в един момент зависи от ситуацията.....
като знам какви безумни разходи имахме със свекърва ми, направо се беше парализиртала от дисковата херния, там във Варна не направиха нищо в болницата и единия месец платихме 800 лева на жена да се грижи ( хубаво, че нощно време една съседка спеше там, защото с нощни смени искаха 1300 лв за месец!), после две дисколизи в София , само за едната в Токуда платихме 1600 лв ДАРЕНИЕ!!! ( а иначе се водеше операция напълно платена от здравната каса), и за следващата в Света Ана ..... не го пожелавам на никой , влязохме в борчове. После скъпи успокоителни , пак болки   ....... та на фона на всичко това четирите опаковки дето сме ги взимали ( и взимаме ) на месец, дори и на скъпите цени ни изглеждат като песен. Ама сега жената се обслужва сама и дори излиза до магазините в квартала да си пазарува.
Та както казах, не го пожелавам на никой, а и колко трудно е да намериш човек да се грижи за болен, искат безумни пари за нищо!

# 15
  • Мнения: 113
yanatd,благодаря за информацията.  bouquet
Имам въпросче-на бурканчето изписано ли е Сириус 2Д-ЕООД и севлиевския адрес или Сириус
ЕТ"Сириус-Д"

# 16
  • Мнения: 0
На бурканчето е  изписано  Сириус2 Еоод и адрес в Севлиево, на някои от по-старите документи
които ми дадоха виждам, че е изписано ЕТ Сириус-Димитър Димитров , явно като се е увеличила дейността
са прехвърлили всичко на  ЕООД по обясними причини. Адресът на ЕТ- то в документите също е севлиевски.
Мъжът ми се впечатли тази сутрин от един документ от лаборатория по радиационна защита към Министерство на отбраната където се удостоверява, че храната действа възстановително след облъчване с летални дози.

# 17
  • Мнения: 113
yanatd,благодаря!  bouquetЩе очакваме и твоите коментари.
И аз съм решила да вземам добавката,но при мен нещата се случват малко по-бавно.

# 18
  • Мнения: 3 118
Абсолютно и аз ще чакам коментари. Щом казвате, че от една опаковка състоянието драстично се подобрява Simple Smile
На мен ми трябва за ставни проблеми и за перде. Ще си купя при първа възможност. Благодаря на всички за отзивите!

# 19
  • Мнения: 0
Е Пит нека бъдем реалисти  Laughing сигурно има доста такива които чувстват значително подобрение
от една опаковка, но в общи линии изглежда си трябва натрупване .....
Тия дни разглеждах сайта на хората откъдето yanatd си го е купила на тази наистина много добра цена.Изглежда много грамотно написан, има една интересна секция:

http://sirius-d.biz/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8- … D1%83%D0%B4%D0%B8

Там ме впечатли изречението: " Сириус Д  няма да повлияе трайно на болести, които постоянно предизвиквате с нездравословен начин на живот"
Забравих да кажа, че свекърва ми между другите неща си оправи и кръвното със Сириус.Тя по принцип злоупотребява с мазничкото и по едно време вдигаше до 200 и го държеше по няколко дена въпреки химиите с които я тъпчеха лекарите за сваляне. Откакто пие Сириус кръвното и се нормализира и вече може да се каже, че забрави за този проблем ( не пие и химиите). Ама като забрави за проблема започна и да не се пази!  Тя твърди, че спазва хранителен режим, ама когато понякога ни гостува за 10-15 дена и я гледам как се храни  #Crazy, много не и вярвам.
Та Сириуса си е Сириус, ама и други неща са важни за това колко бързо и трайно ще подейства.

# 20
  • Мнения: 0
Отново благодаря на всички които ми помогнаха! Обещавам да пиша с резултати, все още сме в началото ......... Само да ви кажа, че вчера научих нещо ново, оказа се, че има Сириус за домашни любимци Laughing
Една съседка, която разбрала от друга съседка, че пием Сириус дойде и ме помоли да и дам малко да пробва, защото котката и имала проблеми .Била чула за някакво куче което било много зле, но след прием на Сириус се оправило.Отсипах и, но започнахме да се чудим по колко ли трябва да дава на котката и накрая  решихме да се обадим на фирмата откъдето го купих  ...... и добре, че се обадихме.Оказа се, че Сириуса за животни е съвсем  друг и не е същото нещо като състав като този за хората, та тя си поръча от него и ще има още  един "пациент" наоколо, който ще следим  Laughing

# 21
  • Мнения: 3 118
Яна, наистина чакаме резултати всички. Интересуваме мен и котката. А манджата за животни колко е и за колко стига опаковката, имаш ли идея?

# 22
  • Мнения: 0
За животни цената е същата 30 лв . За дозата сега не мога да ти кажа, като видя тия дни съседката ще я разпитам и ще пиша. Предполагам днес са и донесли, ако не и още вчера ......Когато се обадихме да ги питаме и съседката ги разпита, бяха искрени да кажат, че те самите нямат много опит от първа ръка как влияе на животни, тък като не са продавали много от нея и от малкото случаи на обратна връзка не могат
да правят генерални изводи . Прави им чест, че се стремят да бъдат обективни , защото повечето от БГ продавачите са меко казано агресивни в усилието да ти пробутат нещо.

# 23
  • Мнения: 0
Сутринта се рових малко из Интернет и видях, че моята "приятелка" Мартина Иванова от свойизбор
има "невероятна " промоция на  Сириус , цитирам:

"Промоционални  цени:

- Единична цена до 4 броя бурканчета -  45лв./бр. (намалено от 60 лв./бр.)"

 Алчността на тази жена няма граници, но по-гадни са лъжите с които заблуждава хората да купуват от нея. Ама не е луд който яде зелника! За бой са такива наивнички като мен, дето се оставях да ме лъжат и да плащам по 60 лв. за нещо, което се продаваше много по-евтино. Ама нали все за духовност говореше ........ И се питам сега щом Яна го намери на 30лв с доставка ( и със сигурност тези дето и го продават имат печалба), каква ли "духовна" надценка е сложила Мартина, за да го продава по 45лв ( с претенции за промоция) ? и каква печалба има на бурканче, за сметка на нас бездуховните?
МАРТИНА ИВАНОВА - ЛИЦЕМЕРИЕ ЗАД МАСКАТА НА ДУХОВНОСТ!

# 24
  • Мнения: 1 180
Професорът ходи да дава консултации в кабинета на един кинезитерапевт, където аз ходя на терапия. Не знам каква е цената на "Сириус" там, но със сигурност е оригинала!

# 25
  • Мнения: 2 343
tanya.d, може ли тел. на лични на кинезитерапевта!

# 26
  • Мнения: 29
tanya.d, може ли повече информация за тези консултации - къде , как да си запиша час и пр., може и на лични.
Благодаря!

# 27
  • Мнения: 11
Кинезитерапевта за който става въпрос със сигурност е д-р Георгиев , наистина много добър, аз ходя от години . За съжаление застаря милия, има проблем със слуха, и ми се струва и лека склероза напоследък. Последния път се уговорихме предния ден и когато на другия ден отидох сутринта в кабинета се оказа, че съвсем е забравил и е отишъл на някакъв курс, имаше и други чакащи уговорили се с него, а пък аз си направих една ненужна разходка Пловдив -София и обратно ..........
От д-р Георгиев не може да си купите Сириус на много добра цена по причина, че професорът се дразни когато се предлага по-евтино. Ние в семейството сме му консуматори и съм издирила възможно най-добрата цена, защото взимам по 10 месечно и това си е сериозен разход за мен.
За 10 бройки го взимам на 28 лв с безплатна доставка по Еконт, това е най-добрата оферта,която съм намерила до сега и със сигурност е оригинален, защото съм го показвала на професора.
Ако някой се интересува това е телефона на човека 0876762491 - Симеонов
Ако някой открие нещо по-добро да пише!

С професора съм се виждала два пъти и няколко пъти съм се обаждала по телефона.Малко е нервен и леко грубичък, ама на неговата възраст е обяснимо вече да не му се занимава ........

# 28
  • Мнения: 1 180
Кинезитерапевта за който става въпрос със сигурност е д-р Георгиев , наистина много добър, аз ходя от години . За съжаление застаря милия, има проблем със слуха, и ми се струва и лека склероза напоследък.
Ааа, моят е млад  Simple Smile! Николай Колев - работи в МЦ "Полимед".

# 29
  • Мнения: 113
Честита Нова Година на всички!Много здраве,щастие и сбъднати мечти!
На мен ми донесоха Сириус.От днес го започнах но....голяма отврат бе хора!Как го пиете това нещо...и свиква ли се с тази миризма!?

# 30
  • Мнения: 0
От днес го започнах но....голяма отврат бе хора!Как го пиете това нещо...и свиква ли се с тази миризма!?

Ами явно всичко е много индивидуално ( имам предвид поносимостта) , синът ми го приема без проблеми . Има и детски вариант овкусен с ванилия, ако ти е чак толкова непоносимо може да минеш на него.
Ама дето се вика " трай бабо за хубост" . Синът ми е с невероятно неусвояване и покрай празниците нарушихме всякакви диети, очаквахме потресаващи резултати от кръвните изследвания, ама като ги показахме на лекаря в петък се оказа, че не са били по-добри от години насам.Няма от какво друго да е освен от Сириуса, поръчахме си и за нас и днес ни донесоха , утре го почваме всички в къщи .....казват, че действа превантивно и на грип .

# 31
  • Мнения: 3 118
Поздравления за подобението на детенцето!  Grinning
А вие колко време го пихте, докато резултатите показаха подобрение и това колко опаковки ще рече? Благодаря за отговора!

# 32
  • Мнения: 0

А вие колко време го пихте, докато резултатите показаха подобрение и това колко опаковки ще рече? Благодаря за отговора!

Изследването е след употреба близо месец ( без няколко дена), пихме  както му казват "ударна доза" !
След изследването толкова се въодушевихме, че бяхме решили да го приема само така, ама като говорихме с жената коята дава консултации от сайта, тя ни посъветва сега да приемаме един месец
"поддържаща" доза и да видим дали ще се запазят добрите резултати. Тя явно е медицинско лице (въпреки, че не се предствя за такова) , защото и пратих по Скайпа кръвните изследвания и ми направи пълен разбор по телефона. А нашия си лекуващ лекар като ги погледна каза " А, ама вие сте много добре бе !" .... и това му беше, нито обясни нещо, нито се заинтересува какво сме правили, че да сме добре .... такава им е грижата на нашите лекари за пациентите  Embarassed

Отностно количеството, всичко зависи от килограмите, ако са повече ще отидат и повече опаковки.
Давам ти линк към дозите описани в сайта и само  да кажа, че в едно бурканче има около 20 лъжици
прах .
http://sirius-d.biz/%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%B0

# 33
  • Мнения: 3 118
Аз си закупих Сириус-Д от аптеката. Цената му беше 36 лв.

# 34
  • Мнения: 199
Мами, татковци, баби, дядовци и всички роднини - здравейте!
Аз съм вече баба с бая опит и медицинско образование. Не се хваля, ами се представям, че кой друг? Защото ще напиша нещо ядосано. Отдавна във форумите само чета когато ми трябва инфо, а не коментирам. Спомням си навремето тъкмо тук каква върла дискусия се завърза на тема Хомеопатия. Зад явните и скрити реклами имаше толкова злост, подлост и гавра със здравето, че не издържах. Написах няколко неща и повече не писах. Получавах дълго писма на лични, на които отговарях от състрадание, което всички би трябвало да имаме.
И дотам с писането открито! Че се правят и енергийни атаки! Това си е реален факт, вече признат и от някои официални медицини.
Та.... така и тук! Някои "духовни" дистрибутори на Сириус-Д правят какво ли не, включая и енергийни, психически и други паранормални и ненормални въздействия.
За Мартина ми е реч, която явно е многолика. Като четете внимателно в някои форуми, все ще й схванете езика, който се усеща и тук от няколко "различни" потребители.
Изборът е ваш.
Няма да коментирам Сириуса. Ползвам го и за пациенти, но е излишно да пиша откъде и по колко го вземам. Всичко е вече написано....
Четете и си отваряйте очите!

# 35
  • Мнения: 0
Аз си закупих Сириус-Д от аптеката. Цената му беше 36 лв.

Наистина ми е трудно да те разбера! Оплакваше се, че излиза скъпо лечението, а си се набутал сам да го купиш от много скъпо място????
На нас ни се наложи пак да го почнем и искам специално да благодаря на розичката от Пловдив   bouquet
Връзката която дава с  г-н Симеонов ни свърши чудесна работа !

# 36
  • Мнения: 3 118
Аз си закупих Сириус-Д от аптеката. Цената му беше 36 лв.
Наистина ми е трудно да те разбера! Оплакваше се, че излиза скъпо лечението, а си се набутал сам да го купиш от много скъпо място????
На нас ни се наложи пак да го почнем и искам специално да благодаря на розичката от Пловдив   bouquet
Връзката която дава с  г-н Симеонов ни свърши чудесна работа !
С толкова много ментос дъ фрешмейкър реклами не искам да рискувам да си купя куркума и канела 100 гр. за 30 лв при това при поръчка на няколко бройки.
Нямам никаква гаранция за оригиналност на продукта от някой си.
Предпочитам до го взема от аптеката с неголяма разлика и по колкото бройки аз преценя, но да знам че е оригинал.
От друго място от което бих си взела е единствено производителя.

# 37
  • Мнения: 199
Вече има фалшименто и по аптеките. Явно има и няколко "производителя". Приятелка чела в интернета и взела от централна аптека в София. Миришело на сухо мляко + още неща. Добре е, че от аптеката го приели обратно като рекламация, видимо засрамени.  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 1 338
В крайна сметка тези ли остават най-сигурните:

www.sirius-d.biz

# 39
  • Мнения: 2 343
Аз поръчвам от Симеонов, защото съм сигурна в произхода, може да не е най-добрата цена, но сигурното си е сигурно!

# 40
  • Мнения: 113
Здравейте!
Да споделя с вас моите резултати.
Месец и половина от както приемам сириус(имах около 20дневен прием през януари но пратката за късня).От два дни спрях обедното ми хапче за диабет.Пълни изследвания правих януари .Средата на юни имам насрочен час за нови изследвания.Надявам се до тогава да спра още един прием на "глюформин"-на,а защо не и напълно.
Тогава ще разбера как са холестерола и триглицеридите.
Очаквах ,че ще се повлияят и ставните проблеми и шума в ушите.Но за сега нямам някакви видими подобрения.
Съпругът ми го пие от януари(аз прекъснах за да има за него)-ставните проблеми отшумяха.Поне за сега няма оплаквания.Но и при него през средата на юни изследванията ще покажат.
Успех на всички!

# 41
  • Мнения: 19 303
Зачетох се в тази тема. Нямам никаква пердстава какво е Сириус, но ми стана интересно. Ще потърся повече информация.
Видях, че сте споменали Мартина Иванова. Чрез общи приятели във фейса съм имала  няколко дискусии с нея по теми на здравословното хранене. Прави впечатление на изключително неприятен и заядлив човек.

# 42
  • Мнения: 199
В крайна сметка тези ли остават най-сигурните:

www.sirius-d.biz



Тия поне не те преследват непременно да си купиш, ами ти дават инфо и по телефона, като се стараят да не са крайни лъжци Wink). Водят си база данни с РЕАЛНИ СЛУЧАИ! - това за мен е много важно, защото знам как се пишат статии с измислени случаи.

# 43
  • Мнения: 0
Сигурно помага, ама по тия сайтове как едни не написа тел. или поща за повече инфорамция...  В крайна сметка как е най-добре да се закупи? Аз на такива измислени сайтове и лични gsm номера не звъня...

# 44
  • Мнения: 199
Сигурно помага, ама по тия сайтове как едни не написа тел. или поща за повече инфорамция...  В крайна сметка как е най-добре да се закупи? Аз на такива измислени сайтове и лични gsm номера не звъня...

В тоя горния сайт, дето са го цитирали и други (сириус-д точка биз), телефоните са истински - отговарят хората от фирмата, не са им импулсни (и това проверих Wink), а и имат мейл на който отговаря някаква зряла докторка Wink - пекана е явно - добри отговори дава.
Че помага - помага. Ама много скъп, бееее! Тия горните продават на ниските цени, че и отстъпки правят, ама пак си излиза скъпо. Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 3 118
Сигурно помага, ама по тия сайтове как едни не написа тел. или поща за повече инфорамция...  В крайна сметка как е най-добре да се закупи? Аз на такива измислени сайтове и лични gsm номера не звъня...
Има го и в аптеките. Аз си го взимам за 36 лв, но съм го виждала на други аптеки и за 42... Имаше го и в една магазинна мрежа, която не помня как се казваше, но ако някой го интересува ще проверя, в която пак беше 42.

# 46
  • Мнения: 0
Зачетох се в тази тема. Нямам никаква пердстава какво е Сириус, но ми стана интересно. Ще потърся повече информация.
Видях, че сте споменали Мартина Иванова. Чрез общи приятели във фейса съм имала  няколко дискусии с нея по теми на здравословното хранене. Прави впечатление на изключително неприятен и заядлив човек.

Ха-ха! Мартина е била заядлива, защото е разбрала, че нищо няма да си купиш от нея ....просто си е показала истинската същност изпод фалшивата козина! Иначе е щяла да ти измъква парите от джоба с меко перце  Laughing

# 47
  • Мнения: 507
Аз понеже днес отново се разрових в нета за нова информация за Сириус Д, попаднах на тази дискусия и ме засърбяха пръстите да отговоря и аз Simple Smile))))))))))
....................
Та - аз докато се опитвах преди повече от година да се ориентирам в тази лудница, попаднах на един "официален" дедо, дето две думи на кръст не можеше да върже. После попаднах на друг официален дедо, който говореше пълни глупости. После попаднах на някакъв кинезитарапевт, който пък изобщо не можеше да ми даде смислен отговор. Попаднах и на някакъв руснак, който пък беше пълна смешка.
Попаднах и на Мартина Иванова и свойизбор - И там всъщност най сетне намерих смислена и адекватна информация. Има доста богат форум и хората пишат, питат, разказват. Харесаха ми отговорите. По телефона пък получих най-адекватната информация точно от тях. И съм супер доволен, защото от там си взимам сириуса на 32 лв., а понеже сме постоянни клиенти и се интересуваме за отстъпки допълнителни - и такива ни правят. И подаръци сме получавали, включително направиха на жената диета някаква - бонус. И тя е много доволна. Знам, че си говорят и на други теми за здравето безплатно. Абе мога да кажа със сигурност, че сме супер доволни от хората там и от екстрите които получихме. Та това го пиша специално заради първата жена дето беше казала - сакън не купувайте от там, щото еди какво си Simple Smile))))))))))))))))) Значи - като си купувал нещо на една цена, и после го видиш другаде на друга цена - сигурно се чувстваш прецакан. Ама това не значи нищо друго освен че си избрал един дистрибутор. Аз лично намирам хората за супер свестни - видяли сме само добро от тях. А ментета верно има. Самия Димитров ми каза.
Така че всеки си прави сметката какво да избере. Иначе сириуса си е добро нещо. И жената, и аз пиехме за разни неща, сега на баща ми го давам, че е закъсал човека. Работи си. Само не се вкарвайте във филми Simple Smile)))))))))))) Хайде, със здраве.

И мен нещо ме засърбяха пръстите, явно трябва да е някакъв заразен вирус това.

Във въпросния сайт на Мартина Иванова мненията са селектирани, тези които пречат на бизнеса и са изтривани, аз лично имам непубликувани мнения. Други хора също срещнах да споделят същото. Който иска обективна и безпристрастна информация за отзиви за Сириус да не взима на предвид отзивите в сайта свойизбор, а да търси други независими отзиви като примерно тези тук. Там неудобните мнения не се допускат!

Още когато Мартина продаваше Сириус на 60 лева за една бройка и 45 лева за четири бройки, беше написала нещо от сорта как се интересувала от душа и сърце да помогне на хората и продавала на минимална надценка.  Joy           голям смях нали......
А по същото време гореспоменатия кинезитерапевт продаваше  на 33 лева една бройка и на 30 лева 10 бройки.
Бях питала нещо Мартина на имейл веднъж и имейла ми явно е регистрирам там при нея по някакъв начин.
Тя явно разпраща на всички имейли промоционални съобщения и бях получила нещо от сорта "че информира че имало промоция и ако се интересуваме да побързаме защото отпуснатите промоционални бройки от професора щели да свършат"  Joy   Тук още по голям смях ме налегна. Имаше хора които продават от години дори на по ниски от нейните промоционални цени и не им свършват бройките, нейните щели да свършат.......... Ама хората не напразно са измислили някои поговорки като че на лъжата краката са къси. Това става 2012.
Разбира се с днешна дата и тя вече продава около 30 лева.
 newsm78, хм дали пък не и е фалшив сириуса, защото едно време набеждаваше хората продаващи евтино че стоката им е фалшива.

А кинезитерапевта който се споменава по горе не с добро, е в пъти по компетентен от Мартина, аз съм получила най смислени и обективни отговори именно от него. Честен и откровен човек който никога не е спекулирал с цената, който ще ви информира реално какво може да очаквате от Сириус, а не да се превъзнася като Мартина и да обещава невъзможни чудеса само и само да си продаде стоката. Сириус не е панацея!!!

Последна редакция: вт, 20 май 2014, 20:40 от broadminded

# 48
  • Мнения: 507
И нещо много важно.

Сириус е регенериращ продукт, но не е противопаразитен и противовъзпалителен продукт.
При остри и хронични възпаления няма как да помогне при самостоятелно използване!

# 49
  • Мнения: 3 021
Кинезитерапевта за който става въпрос със сигурност е д-р Георгиев , наистина много добър, аз ходя от години . За съжаление застаря милия, има проблем със слуха, и ми се струва и лека склероза напоследък.
Ааа, моят е млад  Simple Smile! Николай Колев - работи в МЦ "Полимед".

Тanya.d,, а доволна ли си от него? Аз разглеждах сайта на Полимед като цяло и видях кинезотерапията им - до сега не ми е трябвало, но вече като че ли ще имам нужда. Той само кинезотерапия ли прави, или ако отида при него с оплакванията си ще ме насочи за рентгенови снимки, ще ги разчете... Или първо трябва да отида при невролог/ортопед и ако ми се предпише кинезотерапия, тогава newsm78

# 50
  • Мнения: 38
Здравейте,


някой може ли да ми каже обективни мнения за Сириус Д?

# 51
  • Мнения: 199
Обективните мнения ще са от принципа на действие.
Другите мнения са субективни. Субектите....  вака и така, знаеш ли ги дали казват истината?!? Има лъжи, има и факти.

Тия тук са ги написали - "Истини и Заблуди"
http://sirius-d.biz/истини-и-заблуди
Харесват ми, защото не извъртат с някакви измислени случаи и не обещават, ако нямат личен поглед.
Ето и случаите им:
http://sirius-d.biz/отзиви-на-наши-клиенти

Има мнения във форумите, които са реални, истински, но има и фантомни, които само правят реклама. Wink
Срещах се с някои дистрибутори - и те пресилват, измислят, лъжат.
А вестниците са пълни с рекламни статии!
Парите, парите....

# 52
  • Мнения: 1
Здравейте на всички,

Изчетох всички коментари и съм честно казано разочарована, че дори при продукт, не толкова лукративен и популярен на пазара, някои хора все пак смятат за обективно да се възползват от сляпото доверие на хора  в нужда по користен начин. В хода на дискусията, преминавам период на използване на сириус Д и съм доволна от ефекта му при възстановяване от скъсване на мускулни влакна в период след операция, спомага за спиране на отток, подобри крвообръщението и спря артритните ми болки, също така прогресивно отслабвам и се чуствам по-енергична. Бих го използвала и при друго заболяване, но се надявам да не идва такъв момент. Сега за най-оспорваното-източника. Не оспорвам и не се стремя да променям мнението на когото и да е било, най-евтино и сигурно за мен е www.siriusd.bg. Там ще намерите телефон не на дистрибутор,а на човекът който отговаря за целия процес-производство, разработка и пласмент. Надявам се да съм била от ползва, все на някой.

# 53
  • Мнения: 3 021
Опитах се да намеря съдържанието в 1 бурканче - колко грама е, за да мога да преценя нужното количество.

Тъй като и аз се оплаквам от мускулна и артритна болка, колко време би трябвало да продължи взимането на препарата, за да има не само моментен ефект, а такъв с по-продължително действие.?

# 54
  • Мнения: 1 732
Защо купувате през Мартина и прочие? Майка ми и сестра ми изядоха много буркани Сириус Д , купуваха ги директно от аптеката на Славеков, на много изгодни цени. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 89
  Здравейте,влизам да споделя ,че sirius-D на мен ми помогна да сваля един диоптър далекогледство Освен това ме болеше и рамото от известно време и вече забравих за него..Първата седмица вземах  ударната доза и после само сутрин.След три месеца прием  преди прегледа усетих подобрението. Не съм правила упражнения за очите .Продължавам да го пия и ще пиша за резултата.Вземам го на цена 36лв

# 56
  • Мнения: 199
Марияна, благодаря за споделеното!
Много съм несериозна в пиенето на Сириуса, ще се поправя. Simple Smile
Аз го вземам с повече от 10 лева по-евтино от теб! И е качествен, със сигурност, вече изпробван и по близки хора. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 732
Здравейте, получих 30 буркана Сириус Д, купени от майка ми.
Каква беше изненадата ми, когато като отворих бурканите, вътре открих бяла суха прах, силно отличаваща се от това, което знам от преди, което беше със светло кафяв цвят,  охра.   Като сравнявам буркан от преди и сегашната пратка, разликата в цвета и консистенцията и теглото, е очевидна.
На етикетите пише едно и също Rolling Eyes
Звънях на телефона от сайта и ми казаха, че бурканите били 2 вида и тези, които били с вкус на ванилия, имали бял цвят?!?!? А защо етикета не е друг? Защо вътрешната защитна лепенка е криво рязана, седи почти като оръфана?
На мен ми изглежда на пълен фалшификат, приличащ на сухо мляко.  Confused
Как е възможна толкова голяма разлика, нали все пак изходното вещество е едно и също!?
Моля, за насоки.
Вече почнах да си мисля, че производителят си прави каквото си иска.......

# 58
  • Мнения: 2 343
 Confused лошо

# 59
  • Мнения: 1 732
От производителя ли е най- гарантирано да се купува?

Майка ми твърди, че този път е купила бурканите лично от 'професора', на много изгодна цена. Тук чета, че ' професора' имал двойници в лицето на няколко 'дедовци', подвизаващи се като ' професора'. Като я питах , сигурна ли си, че е точно той, тя се позачуди що за въпрос....

Много объркана е цялата тази работа. Купува се НЕЩО, което има етикет, който се оказва, че не отговаря на описаното съдържание, целият буркан е посипан с бяла прах (това се отнася за всичките 30 буркана), защитната лепенка на някои от тях е оръфана, дават се стотици левове на ръка в брой!, без да се получи нито касов бон, нито квитанция.........
Що за бизнес е това?? И къде е била  разсипана тази 'храна'изобщо.... Спазени ли са санитарно- хигиенните норми.
На всичкото отгоре, тя като му се обадила да го попита защо съдържанието е бяло, той се бил обидил.
За какво, не ми стана ясно........ Да не би да го пита дали си плаща данъците на тези пари?
Та нали ние сме клиенти, даваме живи пари, доверяваме се, разчитаме на помощ....

Лесно е да се злоупотребява с болката на хората, но това е огромен грях.

Как да разбера дали съдържанието на моите буркани е фалшиво или оригинално?

# 60
  • Мнения: 199
От производителя ли е най- гарантирано да се купува?

Майка ми твърди, че този път е купила бурканите лично от 'професора', на много изгодна цена. Тук чета, че ' професора' имал двойници в лицето на няколко 'дедовци', подвизаващи се като ' професора'. Като я питах , сигурна ли си, че е точно той, тя се позачуди що за въпрос....

Много объркана е цялата тази работа. Купува се НЕЩО, което има етикет, който се оказва, че не отговаря на описаното съдържание, целият буркан е посипан с бяла прах (това се отнася за всичките 30 буркана), защитната лепенка на някои от тях е оръфана, дават се стотици левове на ръка в брой!, без да се получи нито касов бон, нито квитанция.........
Що за бизнес е това?? И къде е била  разсипана тази 'храна'изобщо.... Спазени ли са санитарно- хигиенните норми.
На всичкото отгоре, тя като му се обадила да го попита защо съдържанието е бяло, той се бил обидил.
За какво, не ми стана ясно........ Да не би да го пита дали си плаща данъците на тези пари?
Та нали ние сме клиенти, даваме живи пари, доверяваме се, разчитаме на помощ....

Лесно е да се злоупотребява с болката на хората, но това е огромен грях.

Как да разбера дали съдържанието на моите буркани е фалшиво или оригинално?

Да прибавя към оплакванията ти сходни с тях на мои познати. Лично от професора купуват и то се оказва от истинския професор! Продавал като амбулантен търговец - в някакво кафене.
И този продукт го наричал "бялата храна".
Да, много е различен и не е от стандартните.
Опити ли си прави, що ли?

# 61
  • Мнения: 1 732
grown , много благодаря за включването!    bouquet Hug Изясних си повече нещата.
Да, опити. Явно сме опитни зайчета.

Не ми е комфортно така, още повече, че на майка ми дори не е казал, че съдържанието е ' бялата храна'. Не е обяснил нищо. На нея й е дал 5 буркана от обичайната храна и тя естествено, нищо не е подозирала за моите буркани....Като получих тук (Германия) пакетите и отворих бурканите, реших, че има някаква грешка.
Не може да се продава нещо, което не отговаря на етикета. До колко е проверено и сертифицирано ?
Честно казано, страх ме е да пробвам. Направо не знам какво да правя.
Едва се навих да пробвам, понеже тя е много доволна от действието (лекува макулна дегенерация, херния и др.), прочетох и тук добри отзиви....

Последна редакция: чт, 14 авг 2014, 23:41 от take a smile

# 62
  • Мнения: 199
Сертифицирана изглежда само един Сириус - този основния, пъстрия, с куркума и канела. Този с ванилията - явно не е сертифициран, без собствен етикет, някои дистрибутори дори не знаят за него, чета по форуми, че бил по-слаб, а професорът твърди, че съдържанието на основната съставка е еднакво, само добавката-овкусител е различна - ванилия, вместо куркума и канела. Бил предназначен за деца и слаби стомаси.
А този "нов" Сириус-Д - даже не знаем какво всъщност съдържа.
То и за другите не пише съдържателно какво има вътре.
Но понеже вече е изпитан Wink го приемаме на доверие. Wink

# 63
  • Мнения: 1 732
Не знам...... пролетта си правих общо подробно изследване, ирисодиагностика и други алтернативни консултации... Имам едно наум за черния си дроб. Не знам как на доверие да почна ударна доза от 5! лъжици сутрин и 5 ! вечер, при положение, че съм под 60 кг и съм веге от 23 години. Та това е конц. животински  белтък.
Този професор може и да е добър учен, но не е лечител, не ме е виждал дори, само по разказите на майка ми за моите оплаквания е ' предписал' това за мен........
Според  радиестестезични проверки  храната е ОК, но май само стандартната, ще трябва да питам за  'бялата'.
Уф...чувствам се  като слепец, който пипнешком се мъчи да налучка кое е добре за него и кое не...., а нямам ресурси за опити Tired

# 64
  • Мнения: 46
Не знам...... пролетта си правих общо подробно изследване, ирисодиагностика и други алтернативни консултации... Имам едно наум за черния си дроб. Не знам как на доверие да почна ударна доза от 5! лъжици сутрин и 5 ! вечер, при положение, че съм под 60 кг и съм веге от 23 години. Та това е конц. животински  белтък.
Този професор може и да е добър учен, но не е лечител, не ме е виждал дори, само по разказите на майка ми за моите оплаквания е ' предписал' това за мен........
Според  радиестестезични проверки  храната е ОК, но май само стандартната, ще трябва да питам за  'бялата'.
Уф...чувствам се  като слепец, който пипнешком се мъчи да налучка кое е добре за него и кое не...., а нямам ресурси за опити Tired
То ако сириуса беше просто концентриран животински белтък, проблемът щеше да се решава с плюскане на пържоли:)))) Всичко опира до усвояемостта. Явно пържолите и сие не са лесноусвоими. Именно защото е лесноусвоим белтък, сириусът има ефект. Това е важно особено за вегетарианците, защото общо мнение е, че растителните белтъчини са трудноусвоими.  Второ предимство на сириуса е, че в него аминокиселините са в подходящи за усвояване и синтез пропорции. Той професорът явно малко алхимик си пада. Simple Smile)))) Ако беше химик, щеше да предпише я волтарен, я хиалуронова киселина с глюкозамин и МСМ. Simple Smile))) И аз подочух, че професорът измисля нови храни, така че, ако е взета от него, пийте си го спокойно.  Защо да е необходимо специално изследване и предписване, след като сириусът е белтъчна ХРАНА, така както са белтъчни храни кашкавалът, сиренето и месото? За съжаление и ирисодиагностиката и радиестезията не са стопроцентова гаранция за наличие или отсъстие на истина.
По принцип предпочитам да купувам по-скъпо и по-сигурно. В нашата държава английската поговорка ( не съм толкова богат, че да си купувам евтини неща ) е особено вярна. И да, професорската доза е по 5 супени лъжици,:)))))  но на буркана си пише ...г на кг - карайте по него.

# 65
  • Мнения: 46
Хубаво е да съобразите общата доза на белтъка на ден - 1г на кг примерно.

# 66
  • Мнения: 199
Не знам...... пролетта си правих общо подробно изследване, ирисодиагностика и други алтернативни консултации... Имам едно наум за черния си дроб. Не знам как на доверие да почна ударна доза от 5! лъжици сутрин и 5 ! вечер, при положение, че съм под 60 кг и съм веге от 23 години. Та това е конц. животински  белтък.
Този професор може и да е добър учен, но не е лечител, не ме е виждал дори, само по разказите на майка ми за моите оплаквания е ' предписал' това за мен........
Според  радиестестезични проверки  храната е ОК, но май само стандартната, ще трябва да питам за  'бялата'.
Уф...чувствам се  като слепец, който пипнешком се мъчи да налучка кое е добре за него и кое не...., а нямам ресурси за опити Tired
То ако сириуса беше просто концентриран животински белтък, проблемът щеше да се решава с плюскане на пържоли:)))) Всичко опира до усвояемостта. Явно пържолите и сие не са лесноусвоими. Именно защото е лесноусвоим белтък, сириусът има ефект. Това е важно особено за вегетарианците, защото общо мнение е, че растителните белтъчини са трудноусвоими.  Второ предимство на сириуса е, че в него аминокиселините са в подходящи за усвояване и синтез пропорции. Той професорът явно малко алхимик си пада. Simple Smile)))) Ако беше химик, щеше да предпише я волтарен, я хиалуронова киселина с глюкозамин и МСМ. Simple Smile))) И аз подочух, че професорът измисля нови храни, така че, ако е взета от него, пийте си го спокойно.  Защо да е необходимо специално изследване и предписване, след като сириусът е белтъчна ХРАНА, така както са белтъчни храни кашкавалът, сиренето и месото? За съжаление и ирисодиагностиката и радиестезията не са стопроцентова гаранция за наличие или отсъстие на истина.
По принцип предпочитам да купувам по-скъпо и по-сигурно. В нашата държава английската поговорка ( не съм толкова богат, че да си купувам евтини неща ) е особено вярна. И да, професорската доза е по 5 супени лъжици,:)))))  но на буркана си пише ...г на кг - карайте по него.

SamMoga, май не живееш в Бг?! По-скъпото у нас хич не е гаранция за по-качествено!
А конкретно за тази нова храна и професора - ами просто като бял ден: някога е бил на държавна работа из болници и си е правил опитите там със стандартния (вече стандартизиран) Сириус-Д. Сега е пенсионер и няма достъп до опитните зайчета, върху които си правят опитите други фармацевтични фирми. България е знайно, че е опитна база за нови лекарства. Затова и лекарите бързо и често сменят предписанията. И получават % за това - това също е всеизвестна "тайна".
Позната на приятел, която работи из медицинската област лично е казвала как носи %-тите на докторите в тази опитна схема...
Ти, ако искаш, върви и си дай парите да изпробват отгоре ти някакъв нов продукт. Аз не смея. Затова купувам само стандартизирания Сириус и се старая да разбера, че е това, а не нещо друго.
5-те супени лъжици, които май проф.а предписва масово, са пак или опити, или... комерсиално.
Според случаите на тези вече мои познати:
http://sirius-d.biz (четете там за дозата, за отзивите - истински случаи и за истините и заблудите)
действат и по 2 суп.л. 2 пъти дневно!

Всеки да си прави сам изводите.

# 67
  • Мнения: 1 732
Ах........колко пъти купувам уж качествена, скъпа стока и отива директно в кофата. А не съм в Бг.
Това се тук се нарича 'Geplante Obsoleszenz', не знам точния превод на бг. С две думи: консумация и потребление до припадък. Комерсиализъм. Отнася се предимно за нехранителни продукти.
Относно мистиката около Сириус Д , и там явно надделява комерсиализма.
Коректност- съмнителна.
По повод опитите в болниците в България и съвременната фармаиндустрия- имам приятелка, работи в лаборатория в болница тук / Германия/ . Разказите й са покъртителни за тестване на нови препарати върху пациенти. В конкретния случай при нея:  претърпяли присаждане на органи (бъбреци).

Не знам дали е по- добре, че ми се падна бял Сириус, тъй  като имах опасения от евентуални афлатоксини от  куркумата, може би е  по- добре, че нямам Сириус с куркума.
То не че е гаранция, де......
С толкова много въпросителни и съмнителен пласмент и производство.
 
От къде да знам дали и какви токсини би могла да съдържа тя изобщо.

# 68
  • Мнения: 46
Ах........колко пъти купувам уж качествена, скъпа стока и отива директно в кофата. А не съм в Бг.
Това се тук се нарича 'Geplante Obsoleszenz', не знам точния превод на бг. С две думи: консумация и потребление до припадък. Комерсиализъм. Отнася се предимно за нехранителни продукти.
Относно мистиката около Сириус Д , и там явно надделява комерсиализма.
Коректност- съмнителна.
По повод опитите в болниците в България и съвременната фармаиндустрия- имам приятелка, работи в лаборатория в болница тук / Германия/ . Разказите й са покъртителни за тестване на нови препарати върху пациенти. В конкретния случай при нея:  претърпяли присаждане на органи (бъбреци).

Не знам дали е по- добре, че ми се падна бял Сириус, тъй  като имах опасения от евентуални афлатоксини от  куркумата, може би е  по- добре, че нямам Сириус с куркума.
То не че е гаранция, де......
С толкова много въпросителни и съмнителен пласмент и производство.
 
От къде да знам дали и какви токсини би могла да съдържа тя изобщо.

Като искате да се оттървете от комерсиализма, подкарайте народната медицина на Димков. Дано ви стигнат силите. Аха, значи и в модерните държави опитните зайчета са на мода. Жалко, но факт. Колко ли кила Е-та, хормони и други в месото, пестициди, антибиотици, ГМО-та и кой знае още какво сте изяли досега без да знаете, та сега едва ли има основание едни афлатоксини да ви спънат:))))   Sad((((  Освен да си вземете четирикрак личен опитвач на храната, май няма друго решение. Изкуството иска жертви - радиация, ДДТ, талидомид и незнайно още какво....

# 69
  • Мнения: 199
Четирикраките отдавна не искат да ядат нашите храни. Ама и тях ги тъпчат с Е-та. И те са загубили чувствителност.
Относно куркумата - тя е по-малката вреда от другите неизвестни пълнители.
Новата, съвсем неизвестна "бяла" храна, не се знае какво съдържа. Мен от такива неща ме е страх повече. Винаги чета внимателно етикетите, макар и много пъти да не пишат къде какво още има.
Пък и какво знаем за пълнителите и овкусителите?
Ето, относно Сириуса, аз ям този с ванилията, но пък знам ли колко ванилия е сложена? И сигурно е от изкуствената ванилия, естествената е кафеникава и много скъпа. Така, че пак има синтетика, не е баш натурална, както я представят. А ванилията също има показания и противопоказания. Както куркумата, както канелата, както и всички билки и подправки.
Век на самообразоване. Wink

# 70
  • Мнения: 1 732
Добре де, този с ванилията не е ли бял? Моите буркани са с лек аромат на ванилия. Същисах се съвсем. 'Новата' храна какъв аромат има?

И да, ванилия, ама синтетична-ванилин. Не е бурбон.
Тровене с хормони и АБ се надявам, че от 23 г. съм ги ограничила до минимум, ядейки предимно растителна храна. Сега с този Сируис остава с всякакви остатъци от всичката гадост, с която са тъпчели животните да се наблъскам.
Афлатоксините не бих ги подценила, ама хич.
И да, съгласна съм за това, че сме засипани от отрови, но това не означава, че трябва да се оставяме по течението.
Според мен е добре на етикета на Сириус Д да има повече инфо за съдържанието. За алергичните хора, дали няма някакви потенциални алергени и т.н...Вече са рядко срещани тези,  които да нямат към нещо алергия.
Димков за мен не е авторитет, предвид срещата ми с него пролетта.
Ирисодиагностиката му беше доооооста повърхностна, в сравнение с друг 'алтернативен' лекар, д-р Димитър Колев, който също ползва този метод. Peace

# 71
  • Мнения: 242
Здравейте, изчетох темата и желая да закупя от тази храна за приятелката ми която е с автоимунно заболяване, прочетох, че не действа противовъзпалително, но тя си приема и други препарати така или иначе. В затруднение съм от къде да го закупим, в темата се споменават няколко места...може ли някой аджеба да каже от къде наскоро си е закупувал тази храна : ) Благодаря.

# 72
  • Мнения: 1 732
Здравейте, изчетох темата и желая да закупя от тази храна за приятелката ми която е с автоимунно заболяване, прочетох, че не действа противовъзпалително, но тя си приема и други препарати така или иначе. В затруднение съм от къде да го закупим, в темата се споменават няколко места...може ли някой аджеба да каже от къде наскоро си е закупувал тази храна : ) Благодаря.
моята майка досега за себе си и за сестра ми е купувала от аптеката на Славейков в София и последният път, лично от проф. Димитров.
Аз звънях на сайта, посочен малко по- напред, за лична консултация заради смута ми, дискутиран малко по- нагоре и останах очарована от любезността, подробните и ангажирани отговори.
Според мен, ако човек се е решил да купува Сириус Д и няма смут от неяснотите покрай този продукт, от тях си струва да се поръчва. Peace

# 73
  • Мнения: 199
Здравейте, изчетох темата и желая да закупя от тази храна за приятелката ми която е с автоимунно заболяване, прочетох, че не действа противовъзпалително, но тя си приема и други препарати така или иначе. В затруднение съм от къде да го закупим, в темата се споменават няколко места...може ли някой аджеба да каже от къде наскоро си е закупувал тази храна : ) Благодаря.
моята майка досега за себе си и за сестра ми е купувала от аптеката на Славейков в София и последният път, лично от проф. Димитров.
Аз звънях на сайта, посочен малко по- напред, за лична консултация заради смута ми, дискутиран малко по- нагоре и останах очарована от любезността, подробните и ангажирани отговори.
Според мен, ако човек се е решил да купува Сириус Д и няма смут от неяснотите покрай този продукт, от тях си струва да се поръчва. Peace

Имаш предвид тези от sirius-d.biz ли?
И аз от тях купувам отдавна, продуктите са качествени и вършат работа. А хората от този сайт са честни, споделят истински случаи, имат и лекар-консултант. Дори ми се случи да ми кажат по повод един близък, че няма смисъл да си дава парите за скъпия продукт, като може да си помогне по друг начин. Значи не те гледат в джоба. Wink

# 74
  • Мнения: 46
Здравейте, изчетох темата и желая да закупя от тази храна за приятелката ми която е с автоимунно заболяване, прочетох, че не действа противовъзпалително, но тя си приема и други препарати така или иначе. В затруднение съм от къде да го закупим, в темата се споменават няколко места...може ли някой аджеба да каже от къде наскоро си е закупувал тази храна : ) Благодаря.
моята майка досега за себе си и за сестра ми е купувала от аптеката на Славейков в София и последният път, лично от проф. Димитров.
Аз звънях на сайта, посочен малко по- напред, за лична консултация заради смута ми, дискутиран малко по- нагоре и останах очарована от любезността, подробните и ангажирани отговори.
Според мен, ако човек се е решил да купува Сириус Д и няма смут от неяснотите покрай този продукт, от тях си струва да се поръчва. Peace

Имаш предвид тези от sirius-d.biz ли?
И аз от тях купувам отдавна, продуктите са качествени и вършат работа. А хората от този сайт са честни, споделят истински случаи, имат и лекар-консултант. Дори ми се случи да ми кажат по повод един близък, че няма смисъл да си дава парите за скъпия продукт, като може да си помогне по друг начин. Значи не те гледат в джоба. Wink

И аз съм доволен от тях.

# 75
  • Мнения: 38
Някой има ли наблюдения върху бъбречни заболявания?

# 76
  • Мнения: 199
Питай тия от горния сайт - те имат база данни със случаи. Ние имаме наблюдения само върху себе си. Wink

# 77
  • Мнения: 858
Относно този Сириус Д -  НИКЪДЕ няма ОПИСАНИЕ на СЪДЪРЖАНИЕТО, какво точно съдържа, какви видове белтъци - животински, НО КАКВИ ПО-ТОЧНО.

Другото - само мобилни телефони посочени, скайпове, имейли и това говори за НЕСЕРИОЗНИ, за мен лично ОПРЕДЕЛЕНИ ФАЛШИКАТИ.
НЯМА ПОСОЧЕНИ АДРЕСИ НА тези "Дистрибутори", за стационарни телефони пък да не говорим.

Всичко е една пирамидална откровена фалшификация с цел печалби от наивни хора.
Какво се продава, къде се произвежда - някъде си в Сливен.

Всеки може да пише, че е супердоволен, а това да е прикрита реклама.

Ето едно мое разравяне из нет-а за инфо относно този "сириус Д" и изводът ми е - Опастност и откровена фалшификация, както с много други продукти и препарати, билкови смеси и т.н. продавани по нет-а.
Защо само в някоя аптека се предлага, а не повсеместно в аптечната мрежа, (както е с много билкови препарати и билки и сребърна вода и хомеапотията и др. на природна основа неща), щом е такава вълшебна и супер лекуваща едва ли не всичко - храна.



Ако някой чете внимателно това изследване на този продукт - ето какво току-що открих във форума на БГ Мама - цитирам няколко неща:

"СИРИУС-Д - ДИМИТЪР ДИМИТРОВ ЕТ
Севлиево 5400, ул. Иван Устабашиев 28, тел. 06752942"

От Роузи

"срещу фирмата има заведено гражданско дело и решението е срещу тях (не намерих подробности за какво става дума), но това също е категорична пречка..."

От azaf


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=321388.75


и 3-те сайта, основно рекламиращи за продаване "Сириус"Д имат отделни групи за този продукт, тук, във Фейсбук

http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%83%D1% … D/150993768344909

http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%83%D1% … 2/368528716493721

http://www.facebook.com/SiriusDHranitelnaDobavka

Какво се крие зад всичко това??!!

Предприех това търсене, защото по подадените данни помагал много този продукт на проблеми с антоимунни заболявания и опорно-двигателен апарат, за основно тези две неща, на мой много обичан човек търся нещо подпомагащо за да не се стига някога до евентуална операция или влошаване - ползваме други пордукти, работи върху себе си и на нива психика, но по така описваните неща за него - реших да потърся информация и резултатът е - просто една и съща, циркулираща из няколко сайта, рекламира се настойчиво като панацея, но отзиви за него - почти никакви от хора наистина ползвали го.



Цената му не е хич малка и за да тръгнем да го купуваме, то естествено, че искам да видя някакви

реални, а не рекламирани резултати. А такива практически няма - отзиви на реално употребили го

хора. Кой ли може да задели за 3 месечна употреба около 600-1000 лв. това не са малко пари.

И това, че проф. Димитър Димитров не искал да се продава нашироко - защо, каква е причината да не

иска този продукт да има широка известност и да се продава в аптечната мрежа - така ще има

по-лесен достъп до повече купувачи!?

Защо само анонимно - чрез някои хора - по нет-а?

......................................................

Още продължавам да ровя за информация - нищо, освен, че е пуснат на доста места от различни хора

за продаване, без никаква конкретизация и само мобилни телефони за връзка основно, или имейл!???

......................................................

Ето и тук, на ново място, единствено можело да се закупи??? - а го има на толкова други места, все

уникални и единствени - кое е вярното??

http://www.balkanec.bg/hranitelnata-dobavka-%E2%80%9Esirius-d%E2 … -uspeshno-navsqky

de-v-evropa-3571.html

------------------------------------------------------

Къде е това - навсякъде в Европа, къде са личните споделяния, а не така - натрупани само в статия,

без никакви изказвания от самите пациенти и били стотици даже?




"Още през 1999г. биохимикът проф. Димитър Димитров разработва уникална хранителна добавка „Сириус

- Д”, която дава отлични възможности за лечение на упорити заболявания и профилактика. Професорът

работи повече от 50 години в лабораторията на Военна болница."

Взето от

http://www.balkanec.bg/dimcho-canov-hranirelnata-dobavka-%E2%80% … 3-d%E2%80%9D-dava

-dobri-rezultati-3331.html

Нали професор Димитров работеше в БАН - кой ли обаче институт??, нали още 80-те год. бел изпробван

във ВМА и Правителствена б-ца (трябва ли да се попита в самите болници дали действително е имало

такива изследвания с хора??), да се попита в БАН дали е работил там такъв човек, който в остовнота

статия беше химик, а тук, от цитираната по-горе - е биохимик??

"Лечебната храна Сириус Д е разработена и финансирана от БАН в края на 80-те години на миналия

век. Малко известна информация е, че тя се използва и в космическата ни програма, а за тази

разработка, създателят й професор Димитър Димитров е номиниран за Димитровска награда. Дългите

години тествания, изпитания, както в лабораторни условия в Правителствена и Военна болница, така и

работа с хора са довели до смайващите резултати за действието на храната, описани отдолу." - взето

от http://-spam132-/products/healing-foods/

Тази храна била и одобрена за Космическа храна от БАН по космонавтика - интересно, при посещението

ни миналата есен - 2011 год. в Музея по авиация в Пловдив, където има представени космически храни

един раздел и доста си поговорихме със служител в музея и нищо не каза за наша такава уникална

храна като тази рекламирана Сириус Д????

Трябва ли да се отиде до самия институт по космонавтика и да се пита имало ли е някога такова нещо

при тях като храна?


?"ОРИГИНАЛНИЯТ Sirius-D, директно от създателя му можете да закупите само тук." - От

http://-spam132-/products/healing-foods/,???

Представян за оригиналния сайт на Сириус Д - ???

http://www.sirius-d.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6

Изследвала го госпожа, занимаваща се с радиестезия, а къде са по-сериозните изследвания, нали е

имало опитни групи с участвали хора след опитите с мишлета!????


Цитат: "На бланката пише "Сириус - Д" с адрес в Севлиево.

Фирмата производител на текстилни изделия е "Сириус - Д- Димитър Димитров", но със същия адрес!

Документа е фалшификат!"

От Бо_

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=321388.75

Относно упоменаваният документ от регистрацията пред Хеи Севлиево, за който става въпрос в БГ Мама

- имам файл, който изтеглих от сайта на Свой избор и там е даден, в БГ мама линка към този

документ, който е бил качен там и се е обсъждал и върху който откриват по-горните данни за тази

фирма" Сириус Д" - не е активен сега.

"Може, чрез тази фирма някой лечител да си продава добавката ... но тази работа стана подозрителна

и аз лично не бих се захванала" - Роузи

"E тва нещо е регистрирано 99-та, пък още не се произвеждало масово, пък интересно въпросната

''бизнесдама'' как е разбрала за него?" - От Мадам Мираж, Avant La Lettre

"Като запозната с производството на хран. добавки и аз да се изкажа сега като видях документа. Не

е фалшив мисля, но не е и за износ а за вътрешния пазар и за самото производство, което са две

различни неща. При мене има куп такива документи и на тия които са за изнасяне ако щеш и на мостра

само си пише с огромни букви Разрешително за износ. Така че тоя документ е майтап работа.Изискай

такъв за износ и техническата спецификация към него, защото в нея е описан състава на продукта,

ако искат да го проверят евентуално.
С повече от една кутия не тръгвай." "И този Сириус по какъв начин се продава у нас? Има ли го в

аптеките." От *Pukanka*- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=321388.90






# 78
  • Мнения: 858
Хранителни добавки и вещества


Какво е "нощен протеин"?


Това е белтъчна смес от разнородни по произход белтъци, изискващи различна продължителност на

излагане на храносмилателните сокове в стомашночревния тракт. Това ги прави по-бавно смилаеми,

което осигурява постоянни порции хранителни вещества на тялото в процеса му на покой и

възстановяване. Сместа се продава като хранителна добавка, но може да се добие от храна, при

смесване на няколко вида храни с високо белтъчно съдържание в едно хранене (пример яйца с извара).



Какво са аминокиселините?


Аминокиселините са основните структурни единици на протеините. Всеки един протеин е изграден от

стотици аминокиселини, свързани помежду си. Различават се два вида аминокиселини - незаменими

(есенциални) и заменими (неесенциални).

Продължението на тази статия е тук - http://aronmen.hit.bg/hranitelni%20dobavki.htm


Какво представлява гейнерът?

Това е хранителна смес от белтъци (протеини), от бързи, бавни и умерени въглехидрати, от витамини,

от аминокиселини и други възможни компоненти, в различни пропорции. Този тип препарати се наричат

още "храни за маса и сила". Ролята им е да заместят пълноценно едно или повече Ваши хранения.
 
Има ли разлика между протеин и белтък?
Няма. Популярен жаргон в залите нарича всяка хранителна смес "протеин", което е неправилно.

 
Какво са "креатин-фосфатът", "креатинът" и "креатининът"?



Креатин-фосфатът е вещество, което се образува от веществото креатин (креатин монохидрат) с

помощта на AТФ. Креатин-фосфатът е значителен енергиен резерв на мускулната тъкан и спада към

групата вещества, обозначавани като фосфагени. Той предотвратява бързото изчерпване на АТФ

(основния енергиен източник за съкращаване на мускулите), като предоставя на веществото АДФ

високоенергиен фосфат и така АДФ бързо се превръща в АТФ. В организма креатин-фосфатът се

синтезира по време, когато мускулите са в покой и нуждата от АТФ в тях не е толкова голяма. Чрез

хранителни добавки можете да приемате допълнително както креатин-монохидрат, така и

креатин-фосфат. Ако приемете креатин-монохидрат, той ще се трансформира в креатин-фосфат, а ако

приемете направо креатин-фосфат, той ще се използва директно. Мускулите, които са "заредени" с

креатин-фосфат преди тренировка, са по-ефективни - работната тежест се увеличава и времето, нужно

за почивка между сериите, намалява. Креатининът е вещество, което се образува от необратимото

разграждане на креатин-монофосфата и се отделя чрез урината. Количеството му в урината е

сравнително постоянно и е пропорционално на количеството мускулна тъкан в тялото.

 
Какво са АТФ, АДФ и АМФ?


АТФ (аденозинтрифосфат) е високоенергийно съединение, което е универсалният енергиен източник за

повечето жизнени процеси, които протичат в тялото ни. АТФ се предлага и като хранителна добавка и

е съставен от една молекула аденозин и три фосфата, като връзката между втория и третия фосфат е

високоенергийна. При разграждането на АТФ се образува АДФ и се отделя фосфат, а същевременно се

освобождава голямо количество енергия, която организмът използва за мускулно съкращение, дишане,

транспорт на вещества през клетъчните мембрани и много други. АДФ (аденозиндифосфат) и АМФ

(аденозинмонофосфат) са предшественици на АТФ и се състоят от аденозин и съответно два и един

фосфат.

 
Какво е лактозата?


Лактоза е другото име на млечната захар. В храните тя се среща основно в прясното мляко (в един

литър прясно мляко има близо 50 грама), а в по-малки количества - в киселото мляко и сиренето.

Предлага се и самостоятелно като хранителна добавка и е с около 60% по-малко сладка от

обикновената захар. В храносмилателната система под действието на ензима лактаза лактозата се

разгражда до съставящите я молекули - монозахаридите галактоза и глюкоза. Гликемичният индекс на

лактозата е сравнително нисък- около 50 и това я прави подходяща за използване в хранителни

режими, които целят поддържане на постоянно ниво на глюкозата в кръвта.
 

Какво е фруктозата?


Фруктозата е въглехидрат, монозахирид, който се съдържа в най-големи количества в плодовете и е

1,4 пъти по-сладък от обикновената захар (захарозата). Гликемичния индекс на фруктозата е около 30

и поради това е особено подходяща за хора, страдащи от диабет. Прекаленото приемане на фруктоза

чрез храната или като допълнително приеман подсладител може да доведе до състояние, обозначавано

като инсулинова резистентност.

 
Какво е инсулинът?


Инсулинът е пептид - хормон, отделян от задстомашната жлеза. Инсулинът играе централна роля в

метаболизма на въглехидратите и мазнините в тялото ни чрез регулиране на нивото на кръвната захар.

Повишеното ниво на инсулин в кръвта предизвиква ускорено навлизане на глюкоза и аминокиселини в

клетките. Инсулинът не се среща в храните и се използва само след лекарско предписание!
Какво е нишестето?
Нишестето е въглехидрат - полизахарид, изграден от много молекули глюкоза, свързани помежду си.

Всяка молекула нишесте е изградена от два типа участъци - амилоза и амилопектин, като тяхното

съотношение е различно в различните източници на нишесте (царевица, пшеница, ориз, картофи, ръж,

овес и др.). Нишестето е един от основните енергийни източници в ежедневното ни хранене, тъй като

се съдържа в изобилие в хляба, картофите и зърнените храни. Гликемичният индекс на чистото нишесте

(което се продава и самостоятелно) е 50-60 и е различен в зависимост от културата, от която е

добито нишестето.


 
Какво е малтодекстринът?


Малтодекстринът е несладък или леко сладък, лесно усвоим въглехидрат, който се произвежда чрез

частично и контролирано разграждане на нишесте (обичайно-царевично) чрез киселини и/или ензими.

При този процес се получават фрагменти, които съдържат в себе си различен брой глюкозни молекули.

Има различни групи малтодекстрини и те се различават по своя т.нар. декстрозен еквивалент. Колкото

по-висок е декстрозният еквивалент (той е максимум 20), толкова по-разградено е нишестето и

толкова по-малки и къси са фрагментите, от които се състои малтодекстринът. Гликемичният индекс на

малтодекстрина е приблизително равен на този на чистата глюкоза, тъй като тялото много бързо

успява да разгради фрагментите, съдържащи свързани глюкозни молекули до свободна глюкоза.
 

Какво е кризинът?


Кризинът е флавоноид - вещество, извличано от няколко вида растения. Той повишава нивото на мъжкия

полов хормон тестостерон в кръвта, като подтиска активността на ензима ароматаза. В тялото ни

ароматазата превръща хормоните андростендион и тестостерон в женските полови хормони, наречени

естрогени. Препоръчителната доза е от 1 до 3 грама на ден.
 

Какво е декстрозата?

Декстроза е синоним на веществото глюкоза. Двете понятия са взаимнозаменяеми.
 
Какво са метаболизъм, метаболит, анаболизъм, катаболизъм, антикатаболит?
С понятието метаболизъм се обозначава сборът от всички физични и химични процеси, чрез които се

изгражда и поддържа организма ни (анаболизъм) и трансформациите, чрез които в тялото се

освобождава енергия, нужна за неговите жизнени функции (катаболизъм). Метаболит е всяко едно

вещество, което участва в метаболизма. Антикатаболит е това вещество, което пречи на разграждането

за енергийните нужди на тялото на друго, вече изградено от организма вещество.
 

Какво е лецитинът?

Лецитинът е фосфолипид (и по-точно - фосфоацилглицерол, съдържащ холин), който влиза в състава на

клетъчните мембрани и същевременно е един от най-значителните резерви на веществото холин в тялото

ни. Предлага се като хранителна добавка и като съставка на някои храни. Лецитинът е фосфолипидът,

който се среща в най-голямо количество в мембраните на клетките ни и спомага за по-голямата им

"течливост", което повишава скоростта на транспорт на метаболити през тях. Лецитинът влиза и в

състава на веществото ацетилхолин, което е отговорно за предаването на нервните импулси между

нервната система и мускулите.
 
Какво са фолиевата киселина, фолацинът и фолатът?

Фолиевата киселина (или фолацин) е вещество, което спада към групата на водноразтворимите витамини

- витамин B9. Може да бъде открита като съставка на различни хранителни добавки, а в храните е под

формата на веществото фолат. Фолацинът е коензим, нужен на тялото, за да натрупва мускулна маса и

да образува хемоглобин, защото участва в синтезата на аминокиселината серин и на нуклеиновите

киселини, в метаболизма на тирозина, аскорбиновата киселина (витамин С) и витамин В12.
 

Какво са фитоестрогените?

Фитоестрогените са вещества, които се срещат в някои растения (например соя, леща, фасул) и чиято

химична структура наподобява тази на женския полов хормон естроген, но действието им е далеч

по-слабо. Има четири групи фитоестрогени: изофлавони, лигнани, куместани и лактони на

резорцилиновата киселина. Все още широко се дискутира върху положителните и отрицателните страни

на приемането на фитоестрогени под формата на хранителни добавки или от растенията, които ги

съдържат. Съвременните технологии за приготвяне на соеви концентрати и соеви изолати, които някои

фирми използват, позволяват тези високобелтъчни източници да не съдържат никакви изофлавоиди.


Какво са пептидазите (протеазите), ендопептидазите и екзопептидазите?


Пептидазите са ензими, които разграждат протеините чрез разрушаване на пептидната връзка, чрез

която са свързани отделните аминокиселини. В храносмилателната система това води до по-бързо

усвояване на протеините. Има два вида пептидази по отношение на действието им - ендопептидази и

екзопептидази. Ендопептидазите накъсват протеините отвътре навън (т.е. от средата към краищата на

протеиновата молекула), а екзопептидазите - отвън навътре. Някои спортисти приемат хранителни

добавки или храни, съдържащи пептидази, за да подобрят усвояването на протеините, които поемат

чрез храната си.
 

Какво са пептидите?

Пептидите са вещества, изградени от няколко на брой до десетки аминокиселини. В тялото ни се

срещат много различни пептиди, които имат отношение към ендокринната регулация и имунитета,

например глутатионът, инсулинът и др.
 

Какво са соевият концентрат и соевият изолат?

Соевият изолат се приготвя от соя и е с най-високо съдържание на соев протеин от останалите соеви

продукти - над 90%. Най-много соев изолат се използва в хранителната индустрия, но той може да

бъде приеман и като самостоятелна храна. Освен количеството на протеините, които съдържа, важно е

да знаете дали соевият изолат, който консумирате, съдържа флавоноиди и ако да - в какви

количества. Соевият изолат също се приготвя от соя, но технологията по получаването му е по-проста

в сравнение с тази на изолата, а съдържащият се в него соев протеин е в количество от 70 до 90%.
 

Какво са яйчният протеин, албуминът, овалбуминът?

Обикновено под яйчен протеин се разбира сместта от овалбумин и жълтък, които се намират в яйцето.

Овалбумин и албумин са синоними и чрез тези термини се обозначава само белтъка, "бялото на

яйцето", но не и жълтъка. Съотношението на аминокиселините, както в целия яйчен протеин, така и в

овалбумина е такова, че организмът ни изцяло ги усвоява. Предимствата на овалбумина са в това, че

той не съдържа мазнини, има още по-високо протеиново съдържание от целия яйчен протеин и е с

по-ниска енергийна стойност от него. Поради това много спортисти си набавят значителна част от

нужните им белтъчини чрез консумиране на яйчен овалбумин от яйца или от различни хранителни

добавки, които го съдържат.
 

Какво е инулинът?

Инулинът е въглехидрат, който служи като резервен източник на енергия за някои растения (напр.

артишок), като се натрупва в коренищата и клубените им. Инулинът се предлага като хранителна

добавка или е съставна част на някои храни и се състои от молекули фруктоза, свързани помежду им -

по тази причина не предизвиква повишаване на нивото на инсулина в кръвта при консумацията му и

гликемичния му индекс е нисък. Освен, че има по-ниска енергийна стойност в сравнение с останалите

въглехидрати (около 2 кал/гр.), инулинът е и пребиотик - тоест стимулира растежа на "добрите"

бактерии, обитаващи храносмилателната ни система.

 
Какво са електролитите?

В човешкото тяло електролитите са минерали, които се откриват в кръвта и другите телесни течности

и които носят електрически заряд. Електролитите в кръвта са под форма на киселини, основи и

най-важните за човешкото тяло са: натрий (Na+), калий (K+), хлор (Cl-), магнезий (Mg2+), калций

(Ca2+), бикарбонат (HCO3-), фосфат (PO42-), сулфат(SO42-). Важно е в тялото да се поддържа

постоянен баланс на електролитите, тъй като те влияят върху количеството на водата в кръвта,

киселинността на кръвта, функционирането на мускулите и други важни процеси.
 

Какво е глутаминът?

Глутаминът е неесенциална аминокиселина и играе важна роля в белтъчния метаболизъм, заради което е

всепризнат за "добър" суплемент от културистите. Усилва синтезата на белтъчини и увеличава нивата

на някои важни хормони, предизвикващи мускулния растеж. Най-добре е да се приема след тренировка.

Тогава той спомага и за възстановяването на мускулния гликоген, като се превръща лесно в глюкоза,

без да се повишава нивото на кръвната захар и на инсулина. Смята се, че оптималната дневна доза

глутамин е 0,2 грама на килограм тегло (напр. за 80-килограмов човек - 16 грама).
 

Какво е гликогенът?

Гликогенът е въглехидрат, който служи като енергиен запас в човешките клетки, по подобие на

нишестето, което е запасен въглехидрат за растенията. Той представлява силно разклонено

съединение, което е изградено от отделни свързани помежду си вериги, съдържащи от 8 до 12 молекули

глюкоза. Повечето гликоген в тялото ни се съдържа в мускулите (1% от масата им), но в най-висока

концентрация той се намира в черния дроб (10% от масата им) и в по-малки количества - в бъбреците

и в нервната тъкан. Тялото ни синтезира гликоген от глюкозата, която постъпва в кръвта в резултат

на разграждането на въглехидратите, които приемаме чрез храната или от хранителните добавки.

Хормонът инсулин спомага за синтезирането на гликоген, а хормонът глюкагон - за разграждането му.

След началото на интензивна тренировка наличният в тялото гликоген се изразходва сравнително бързо

- до половин час.
 

Какво са глюкозата и гликозата?

С тези две думи се обозначава едно и също съединение - монозахаридът глюкоза. Глюкозата е един от

най-важните източници на енергия за всички човешки клетки, като 1 грам глюкоза има 4 килокалории.

Чрез биохимичния процес гликолиза, използвайки глюкозата, тялото ни синтезира АТФ - универсалния

молекулен носител на енергия в клетките. Глюкозата е изключително важна в произвеждането на

протеини и мускулна тъкан от тялото, както и на запасни мазнини. От всички тъкани,

най-чувствителна на намалено количество глюкоза в кръвта е нервната тъкан, поради което организмът

разпределя наличната глюкоза първо към мозъка, а след това - към останалите тъкани и процеси,

които имат нужда от глюкоза. В тялото ни глюкозата се съхранява под формата на въглехидрата

гликоген. Глюкозата се продава и като хранителна добавка и се получава чрез ензимно или киселинно

разграждане на нишесте.

 
Какво е глутенът?

Глутенът е растителен протеин, който се съдържа в пшеницата, ечемика и ръжта, но не се съдържа в

ориза, овеса, царевицата и соята. В някои случаи се използва като хранителна добавка - обичайно от

спортисти-вегетарианци. Някои хора имат алергия към този протеин и по тази причина се налага да

избягват всички зърнени храни, притогвени от растенията, които го съдържат.
 

Какво са фибрите?

"Фибри" е синоним на понятието "влакнини". Двете понятия са взаимозаменяеми.
 
Какво е захарозата?
Това е другото име на обикновената захар - дизахарид, който се състои от една молекула глюкоза и

една молекула фруктоза.


Какво е холинът

Холинът е вещество, което човешкият организъм не може да синтезира сам и което обезателно трябва

да приемаме чрез храната си или под формата на хранителна добавка. Холинът е важен за три

физиологични процеса: поддържането на структурата на клетъчните мембрани, предаването на нервните

импулси и синтезата на S-аденозилметионина.
 

Какво е казеинът?

Казеинът е основният протеин, който се намира в прясното мляко, но се предлага и като хранителна

добавка. Общото му количество в един литър мляко е от 15 до 32 грама. Счита се, че казеинът е

висококачествен, пълноценен протеин, защото доставя на тялото достатъчни количества от всички

незаменими аминокиселини. Някои спортисти консумират казеин като "нощен протеин", под формата на

хранителна добавка, защото той се усвоява много по-бавно в сравнение с някои други протеини,

например суроватъчния протеин, но за сметка на това подтиска разграждането на мускулните протеини

(катаболизма) по-силно, отколкото суроватъчният, тъй като осигурява на тялото по-слаб, но

продължителен приток на аминокиселини в кръвта.
 

Какво е суроватъчният протеин?

Суроватъчният протеин, всъщност, представлява смес от нискомолекулни протеини, които се намират в

много малки количества в прясното мляко - бета лактоглобулин, алфа лакталбумин, серумен албумин,

имуноглубулини, пептони, лактотрансферин и др. В един литър прясно мляко се съдържат от 4 до 6

грама суроватъчен протеин, което налага приемането му основно под формата на хранителни добавки -

суроватъчни концентрати и суроватъчни изолати. Суроватъчният протеин е eдна от най-често

приеманите хранителни добавки, защото е изключително лесно усвояем и осигурява много бърз приток

на аминокиселини към мускулите, поради което се използва основно след тренировка, при което

мускулите се възстановяват много бързо. Обичайният прием на суроватъчен протеин е от 20 до 150

грама на ден.
 

Какво е суроватъчният концентрат?

Суроватъчният концентрат е прахообразен продукт, който се произвежда от млечна суроватка

(обикновено чрез процес, наречен ултрафилтрация) и който съдържа от 25 до 80% суроватъчен протеин.

Останалите съответно 75 до 20% се състоят основно от лактоза и в много ниски количества - мазнини

и минерали. Предлага се като хранителна добавка.
 

Какво е суроватъчният изолат?

Суроватъчният изолат е прахообразен продукт, който се произвежда от млечна суроватка (обикновено

чрез процесите ултрафилтрация или йонообменна хроматография) и който съдържа над 90% суроватъчен

протеин.
 

Какво е протеиновият хидролизат?

Протеиновият хидролизат е течност (по-рядко - суха прахообразна смес), която се получава от

различни протеини (яйчен протеин, соев протеин, млечен протеин и др.). В процеса на получаването

на хидролизата, протеините се разграждат чрез ензими до пептиди или аминокиселини. При това

разграждане се повишава скоростта, с която тялото ни усвоява съответните протеини.
 
Какво е млечният протеин?
С понятието млечен протеин обикновено се означава сместа от казеин и суроватъчен протеин -

основните протеини в прясното мляко.
 

Какво е малтитолът?

Малтитолът е полиол - вещество, което се използва като алтернатива на обикновената захар и което

се получава от дизахарида малтоза. Не предизвиква пиково повишаване на инсулина в кръвта след

консумация на храни, които го съдържат и не предизвиква кариес. Енергийната му стойност е около 2

ккал/гр., подслаждащата му сила - приблизително същата като тази на захарта, а гликемичният му

индекс е нисък - около 29.


Какво е изомалтът?

Изомалтът е полиол-вещество, което се получава от обикновената захар и което служи като неин

заместител (степента му на сладост е приблизително половината от тази на захарта). Представлява

смес от две други вещества - глюкоманитол и глюкосорбитол. Не предизвиква пиково повишаване на

инсулина в кръвта след консумация на храни, които го съдържат и не предизвиква кариес. Енергийната

му стойност е около 2 ккал/гр. и действа като пребиотик. Съдържа се в някои нискокалорични храни

за спортисти.
 

Какво е ZMA?

ZMA е хранителна добавка, която съдържа соли на два минерала - цинк (Zink) и магнезий (Magnesium),

необходими за нормалното протичане на повечето процеси в организма. Цинкът регулира производството

на тестостерон, така че цинков дефицит (при около 30% от атлетите) води до спад в нивото на

тестостерон в кръвта. Магнезият има антикатаболичен ефект чрез намаляване нивото на кортизола -

"стресовия" хормон. Когато се комбинират двата минерала, се получава мощен нестероиден натурален

суплемент, стимулиращ отделянето на анаболните хормони в организма - тестостерона и

инсулиноподобния фактор на растежа, което води до покачване на силата и времето за възстановяване,

като намалява и опасността от травми. Обичайно и двата минерала са под формата на соли -

аспартати, тоест те са свързани с L-аспартат.

 
Какво са влакнините?

Влакнините са въглехидрати - полизахариди, които се срещат в някои растения, водорасли и

микроорганизми. Има два вида влакнини - неразтворими и разтворими. Неразтворимите влакнини, напр.

целулозата, преминават през храносмилателната система почти неусвоени, но стимулират работата й и

предотвратяват запека. Разтворимите влакнини, напр. пектинът, инулинът, бета-глюканите,

резистентното нишесте, екстрактът от цвекло и много други, в храносмилателната система образуват

разтвори с много висока плътност и по този начин увеличават чувството за засищане; свързват

мастните киселини и понижават нивото на "лошия" холестерол; освен това забавят преминаването на

храната от стомаха в червата, като по този начи понижават гликемичния индекс на храната.

Влакнините и от двата вида - неразтворими и разтворими, можете да си набавите чрез храната, като

консумирате достатъчно количество пълнозърнест хляб, плодове и зеленчуци, или под формата на

хранителна добавка.
 

Какво е са СЛК, CLA и КЛА?

СЛК, CLA и КЛА са съкратените наименования на веществото свързана линолеична киселина (clustered

linoleic acid). Това е незаменима мастна киселина, която се отнася към т.нар. Омега-3 мастни

киселини. Съдържа се в малки количества главно в млякото, сиренето, телешкото и агнешкото месо,

както и в някои полуфабикати. Въпреки, че е мастна киселина, СЛК съдейства за намаляване на

подкожните мазнини и за увеличаване на мускулната маса. Обичайно спортистите си набалят СЛК под

формата на хранителна добавка или като консумират храни, които са обогатени със СЛК.
 

Какво е пируватът?

Пируватът е сол на пируватната киселина и е продукт от обмяната на глюкозата в тялото ни. Той е

ключово междинно съединение в гликолитичния и пируват-дехидрогеназния метаболитни пътища, които са

отговорни за производството на енергия (АТФ) в тялото ни. В организма ни пируватът е вещество,

което се произвежда ежедневно при усвояването на въглехидратите (захарите и нишестето), получени

от храната. Някои изследвания показват, че пируватът стимулира топенето на подкожните мазнини,

като ускорява процеса на изгарянето им с 40%. Едновременно с това е и източник на енергия и

улеснява Вашите тренировки, като ускорява преноса на глюкоза и белтъчини до мускулните клетки. Все

още оптималната доза не е точно установена, но се приема, че тя е най-малко 6 грама пируват на

ден. Пируватът се предлага под две основни форми - калциев и натриев. Главният "недостатък" на

пирувата е, че е необходим в сравнително големи количества (за разлика от L-карнитина например).

Поради това препаратите на основата на пируват могат да ви излязат скъпички, а когато ги купувате,

прочетете съдържанието на пируват - ако то е изразено в микрограмове или милиграми, този препарат

е само "за декорация".
 

Какво са гликомакропептидите (GMP)?

Гликомакропептидите са пептиди, изградени от около 70 аминокиселини и се получават при

разграждането на капа-казеинът, който е съставна част на казеина. Те са много богати на разклонени

аминокиселини и имат мощно биологично действие: подтискат апетита, като стимулират отделянето на

хормона холецистокинин, който дава сигнал на мозъка за ситост; подтиска развитието на различни

вируси и бактерии в храносмилателната система и така подобряват работата й; усилват имунитета и

много други. Тези наистина уникални пептиди се съдържат в различно количество (до 17%) в различни

хранителни добавки - обикновено тези, които съдържат суроватъчен протеин. Технологията, по която е

изолиран и пречистен суроватъчният протеин пряко се отразява върху количеството гликомакропептиди

в него - при използване на йонообменна хроматография, тяхното количество е най-ниско.
 

Какво са карнитинът и L-карнититът?

Обичайно това са синоними и чрез тях се означава аминокиселината L-карнитин. Основната функция на

Л-карнитина е да служи като "совалка", която пренася мастните киселини с дълга верига (съставни

части на мазнините в клетките) през клетъчната мембрана, за да достигнат митохондриите, където

служат като "гориво" за енергия, нужна на тялото. Това е необходимо, тъй като мастните киселини

трудно могат да преминат тази мембрана и преминаването им се улеснява, когато молекула на

мазнината се свърже с молекула на L-Карнитина. L-карнитинът участва в окислението на

аминокиселините с разклонена верига, пречи на образуването на млечна киселина в мускулите ни,

блокира вещества, които нарушават клетъчната стена. Освен това чрез него се повишава доставката на

кислород до мускулите и се осигурява енергия, без да се разграждат така ценните протеини. За

средностатистическия човек дозата е около 5-6 грама дневно (това са 5000-6000 милиграма - обърнете

внимание на съдържанието на препарата, който ползвате) - разбира се, за спортистите те са малко

по-високи, но прием по-голям от 10 грама дневно е вреден за здравето.

Какво е хитозанът?

Хитозанът е полизахарид, изграден от глюкозамин и ацетилглюкозамин и се получава при промишлена

обработка - деацетилиране на веществото хитин. Хитозанът ефективно понижава "лошия" холестерол и

триглециридите в кръвта ни и повишава количеството на "добрия" холестерол. Твърди се, че тъй като

е положително зареден, хитозанът има свойството да привлича и да свързва мазнините, когато те

навлязат в стомашно-чревния тракт. Така, той блокира тяхното усвояване и спомага за изхвърлянето

им от организма и затова придобива популярност сред спортистите. Някои изследвания сочат, че 1

грам хитозан блокира усвояването на 12 грама мазнини, но по-вероятно е той да свързва не повече от

5-6 грама мазнини. Въпреки това, няма нито едно изследване, което по статистически достоверен

начин да доказва, че хитозанът може ефективно да помогне в намаляването на теглото.
 


Какво е ДХЕА (DHEA)?
ДХЕА е стероиден хормон. Съкращението ДХЕА идва от името на веществото ДеХидроЕпиАндростерон. Това

е хормон с андрогенен характер, произвеждан естествено в човешкото тяло от надбъбречните жлези и в

малки количества - от тестисите. ДХЕА е хормонът, който е в най-голямо количество в тялото ни и се

намира под формата на ДХЕА-сулфат в кръвта. Той е важен както за спортистите, така и за

културистите, защото по-голямото количество тестостерон в човешкото тяло се образува от него.

Счита се, че ДХЕА повишава нивото на тестостерон в кръвта. Това от своя страна води до

увеличаването на мускулната маса и силовите постижения. Преди приемането му, задължително се

консултирайте с лекар!

# 79
  • Мнения: 1 732
Да, и аз имах смут и го бях написала тук в темата относно Сириус Д. Дразнещи са неяснотите и липсата на адекватна информация.
Тъй като така или иначе, бурканите са у мен в наличност, реших да пробвам и веджъж си взех 2 лъжици, сутрин на гладно, разтворени в солидно количество вода. Общо- взето, не забелязах последствия.
След няколко дена обаче, реши, че ще стартирам добавката според указанията и затова изпих 5 лъжици.
Последствията не бяха добри- цял ден ми се пиеше и имах общо неразположение...колкото и да пиех, не можех да се напия. Не помня да съм страдала от такава жажда.
Сега повече не смея да продължа със Сириуса....
хадзапи , не разбирам смисъла да се публикува списък с тези хранителни добавки и вещества. Освен това, има някои неточности.
например, за глутена, до колкото съм чела, в овеса има глутен или протеин, подобен на глутена. Със сигурност знам, че хора с непоносимост към глутена, избягват и овеса , освен това, при захранване на бебета, майките въвеждат овеса по-късно, пак по същата причина.

# 80
  • Мнения: 858
Нарочно пуснах списъка на тези хранителни вещества, защото повечето от тях са белтъчини от различен произход, вкл. и животински, а в този "вълшебен" Сириус Д има Някакви белтъчини, но никъде не се споменават какви, а това е много опасно нещо и съмнително, защото, ако са на млечна основа, има хора, алергични към това - най-малкото, а ако са от кости на животни - също е опасно - подобно на месокостните бульони и сухи сухи, така широко рекламирани, както и от др. белтъчини - даже и да са от чисто месо, какви са - телешки, овнешки, пилешки, конски Simple Smile и ...

И се захванах точно с този Сириус Д, защото първоначално прочитайки статия за него преди няколко години, реших да се задълбоча и да видя за какво става въпрос, относно мъжа ми исках - но като задълбочих, ме потресе, че всъщност освен прехвалената реклама и всякаквите "вълшебно" подобряващи се хора, то нищо няма допускано да се пише като противопоказания, само за алергия и за хора, които имали проблеми с белтъчините - мъгляви обяснения разни, колкото нещо уж да има.

То има и др. доста съмнителни неща, които предлагат и то вече масово и по аптеки, не само по онлайн магазини, напр. повечето предлагатия на алое вера за пиене, съдържа натриев бензоат, а това по рекламите не се споменава, само в книжката на дистрибуторите и евентуално, ако човек си купи самото шише, на него да е написано, или преди да си е взел, да прочете внимателно етикетите, ако си го закупува от аптека.

А най-чистото алое вера за пиене, това си е самото живо растение и си има начин да се взима, лекар ми го е казвал как и по колко.

# 81
  • Мнения: 507
Да тия с алоето са изключиъелно психясали особено на форевър..Готови са на всичко за да си продадат стоката, на всякакви лъжи. За съжаление май същото е и със Сириус. Аз също не съм чувала някой излекувал се от нещо сравнително сериозно и да е документорано и доказано.
Другото не е важно........аз преди година две имах силни болки по цялото тяло засилили се след една операция, нещата се подобриха как дълго е за обяснение, .....без да съм пила сириус Д. Обаче ако случайно бях пила и Сириус и това беше известно на дистрибутор на продукта, щеше да каже ааааа Сириус ви излекува и сигурно щеше да ме сложи в каталога на излекуваните..
Много хора споменават за резултати, но не се знае какво още пият, не се знае това просто спонтанна ремисия ли е или резултат на продукта, не се знаят много неща.

Според мен сириуса е нещо на основата на желатина и никой нищо ново не е откривал, само много приказки.........само предположение де.

Последна редакция: чт, 16 окт 2014, 14:33 от broadminded

# 82
  • Мнения: 199
Естествено е да се питате, аз правих същото няколко години. После видях, с очите си видях! - истински случаи, излекувани с тоя Сириус, който и мене ме дразни, защото съм веге. Но явно не ми стигат белтъчините или по-точното е, че организмът ми не усвоява добре белтъчините, не ги разгражда, не ги разцепва на аминокиселини в точния баланс. Защото не е днес да приемеш една аминокиселина, утре друга, пък след седмица трета.
Тоя проф., дето го е създал, добре се е сетил да го обработи така, че да станат лесноусвоими белтъчините. Самия той не ми е приятен, защото си прави опити с хората. Вече изпробвах взето от него - по-различно е определено! И не казва какво е различното във вариантите, не казва и какво допълнително слага - това също много ме дразни!
Обаче, реалността е, че това нещо, което не е желатин, помага при ред проблеми.
Писах за едни дистрибутори по-горе - те са честни и имат, наблюдават си реалните случаи. Дори ми позволиха да говоря с някои от тях - съвсем непознати за мен хора. Видях и диагнози - преди, след лечението.
Пак ще ги спомена, че наистина са честни: sirius-d.biz
Аз съм от мнооооого съмняващите се, защото на колко прехвалени неща им изпитах страничните явления - на Алоето също, хем уж натурално! Хората не знаят, че тъкмо алоето увеличава риска от кървене!
Както и да е - със сигурност има и противопоказания с тоя Сириус Д-не Де...
Но то като вземеш нещо от аптеката, сега ги задължиха производителите, та пълно е с противопоказания, да те е страх да го пиеш!
Важното е да не вреди.
А за сухотата след това - вероятно трябва да се разрежда с вода или да се пие повечко след това, че е сухо, едно такова като брашно.
Пък и може да е ментешко това, дето е предизвикало сухота, знам ли? При мен не става сухота, само дето не издържам час, огладнявам. Wink

# 83
  • Мнения: 858
По повод алоето - само растението в натуралния си вид е истинското, да си откъснете лист и да го изстискате в чаша вода да престои заедно с листа и после се прецежда и се пие. Всяко продавано алое в течен вид не е точно натурално, защото се използва Натриев Бензоат за консервант, а той е раковообразуващ и това вече не е натурално.

# 84
  • Мнения: 199
По повод алоето - само растението в натуралния си вид е истинското, да си откъснете лист и да го изстискате в чаша вода да престои заедно с листа и после се прецежда и се пие. Всяко продавано алое в течен вид не е точно натурално, защото се използва Натриев Бензоат за консервант, а той е раковообразуващ и това вече не е натурално.


Ооо, това не е така! Отвори който и да е фармакологичен справочник за лечебните растения и ще видиш колко видове алое има, как е сложничко да се приготви - не се мачка цялото и дори може човек да се отрови с някои видове.
Лично аз ползвах преди време за мен и за майка ми купен от чужбина продукт, който имаше натриев бензоат като консервант. Натриевият бензоат се използва масово в консервите, туршиите и други продукти и е по-безвреден от другите консерванти в лекарствата!
В медицината БИ ТРЯБВАЛО да се гледа полза към вреда.
Майка ми си оправи тежък проблем с белите дробове тъкмо с това алое, а не изпита никакви проблеми от натриевия бензоат. Кое е било по-вредно и по-полезно?!? С тези дробове не знам докога щеше да издържи.

# 85
  • Мнения: 3 021
Grown, би ли споделила малко повече инфо за това лекарство, или какво да търся в нета /става въпрос за мой близък с някакви проблеми с дробовете също/.

Извинявам се за офф-а Peace

# 86
  • Мнения: 858
За алое вера става въпрос, то лечебните видове алое са само 3-4 вида, останалите около 96 и повече вида не се прилагат. И изобщо не е сложно да се приготви алоето, то си се взема от самото растение - но да е над 3 годишно. Това ми го е казал дългогодишен лекар, точно занимаващ се с всякакви природни средства основно. Досега да сме се отровили у дома, според Вашите приказки, а го ползваме над 10 години. Но си има едно свойство - ползва се 10 дни от месеца и 20 се почива. При проблем сериозен вече около 30 дена се взима всеки ден.

И това е най-лесното взимане на алое - малко парченце от растението - просто да се смачка в чаша вода и да се остави да постои - да се прецеди и да се изпие.

А относно натриевия бензоат се поинтересувайте много по-надълбоко, какви проблеми създава, раковообразуващите му свойства се натрупват и това, че масово го използват за калпавите готови консерви, не значи, че е безвреден.

Една малка част от "ползата" на натр. бензоат -

"Натриевият бензоат е разрешен в повечето страни за консервиране на много хранителни продукти. Неговото максимално допустимо количество е от 0,15 до 0,25%, а дневното потребление не трябва да надвишава 5 мг/кг. Неблагоприятното въздействие върху организма се изразява в провокирането на алергични реакции и развитието на ракови заболявания. Да се избягва попадането на веществото в дихателните органи и в очите.

Бензолът постъпва в организма не само чрез храната. Ежедневно вдишваме до 220 мкг от него, а причината е замърсеният въздух. Тютюнопушенето също е източник на веществото.

Консервантът е забранен в някои страни. Присъства в списъка за разрешени добавки в Европа, но се търси негов заместител, защото Е 211 влияе неблагоприятно върху поведението и умственото развитие на децата."

Още за: E211 - Натриев бензоат (Sodium benzoate) | Е-тата Framar.bg
от framar.bg

Последна редакция: вт, 28 окт 2014, 16:32 от хадзапи

# 87
  • Мнения: 191
Малиии яка рекламна тема  #2gunfire

Фирмата извършва  радиестезия и квантова диагностика  Joy

# 88
  • Мнения: 199
Grown, би ли споделила малко повече инфо за това лекарство, или какво да търся в нета /става въпрос за мой близък с някакви проблеми с дробовете също/.

Извинявам се за офф-а Peace

Кое лекарство? Споменах проблемите с белите дробове при майка ми (доста тежки от детството й), които се пооправиха с концентрат алое, ама купен от чужбина. За тукашните - не знам и не давам гаранция.
Има много неща, които предпочитам да купувам от големите световни производители. И чета, много чета какво съдържа - какъв е консервантът (най-важното!), както и други пълнители и овкусители.

# 89
  • Мнения: 3 021
Да, имах предвид алоето - на кой производител, какъв концентрат, такива неща, за да се ориентирам при търсенето..

# 90
  • София
  • Мнения: 796
И аз съм от предпазливите, и затова след като изчетох цялата тема, да ви попитам, някой открил ли е в инернет конкретни оплаквания от Сириус Д - не за цени, ментета и т.н., а като въздействие? newsm78

# 91
  • Мнения: 191
И аз съм от предпазливите, и затова след като изчетох цялата тема, да ви попитам, някой открил ли е в инернет конкретни оплаквания от Сириус Д - не за цени, ментета и т.н., а като въздействие? newsm78

Не , защото никой не ги ползва.
Темата трябва да набере инерция, да се появят балъци , които да си купят бурканчета с храна по 30 лева и чак като им утънее  джоба ще пишат.

Пък и няма оплакване от компота от череши - вкусен е и не лекува нищо - тоест няма как да пречи.

# 92
  • Мнения: 1 732
И аз съм от предпазливите, и затова след като изчетох цялата тема, да ви попитам, някой открил ли е в инернет конкретни оплаквания от Сириус Д - не за цени, ментета и т.н., а като въздействие? newsm78
Не , защото никой не ги ползва.
Темата трябва да набере инерция, да се появят балъци , които да си купят бурканчета с храна по 30 лева и чак като им утънее  джоба ще пишат.
Пък и няма оплакване от компота от череши - вкусен е и не лекува нищо - тоест няма как да пречи.
Не е вярно, че никой не ги ползва. И не е вярно, че няма оплаквания.
Аз тук споделих моите. Wink

# 93
  • Мнения: 199
И аз съм от предпазливите, и затова след като изчетох цялата тема, да ви попитам, някой открил ли е в инернет конкретни оплаквания от Сириус Д - не за цени, ментета и т.н., а като въздействие? newsm78
Не , защото никой не ги ползва.
Темата трябва да набере инерция, да се появят балъци , които да си купят бурканчета с храна по 30 лева и чак като им утънее  джоба ще пишат.
Пък и няма оплакване от компота от череши - вкусен е и не лекува нищо - тоест няма как да пречи.
Не е вярно, че никой не ги ползва. И не е вярно, че няма оплаквания.
Аз тук споделих моите. Wink

Ето, аз също ще споделя оплакване, ама не знам дали това е точната дума. Пия го и ме болят кокалаците, имам и силно възпален нерв, който не минава от Сириуса. То не знам какво ми мина от прехваления Сириус? Не качих и килограми, както очаквах, но пък и не пия редовно.
В сайта, който посочвам винаги на онези дистрибутори, които съм намерила за коректни, има и други обратни връзки за хора, които не са се повлияли. Затова пък гледам са опреснили с още методи против болката и за общо оправяне. Явно няма да стане само с вълшебното прахче Сириус. Wink

# 94
  • Мнения: 858
Сириус Д е чиста измама за печалба.

# 95
  • Мнения: 191
Сириус Д е чиста измама за печалба.

 Hug

И тази темичка е яка " помогнете да се свържем с производителя "  Joy

Ми той производителя си нямал сайт и не продавал  Joy

# 96
  • Мнения: 858
Точно така Маги Георгиева, аз съм твърдо на мнение, че нещо, което е в България и се продава само чрез някакви измислени "дистрибутори", а не са пробили поне в някои аптеки или дрогерии да се продава - това си е чиста измама за наивни хора, които в надеждата нещо да им помогне, само си дават обаче средствата напразно за скъпоструващи ментета.

# 97
  • София
  • Мнения: 5 190
Това "чудо" няма състав и избеснявам. Ами ако аз имам непоносимост към някой вид месо или мляко, как така няма да знам какво има вътре? Днеска охра, утре бяло, бляк!

Гараж-мейд + реклама в "Ну, доктор, погоди!" (моята рекламка е от някакъв такъв вестник)

Пуснала съм тема за друго чудо MMS и CDS , и там пишат или хора на зор или хора на хонорар. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=742209.0;topicrefid=19

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 02:46 от ЗаСлон

# 98
  • Мнения: 1 732
Това "чудо" няма състав и избеснявам. Ами ако аз имам непоносимост към някой вид месо или мляко, как така няма да знам какво има вътре? Днеска охра, утре бяло, бляк!

Гараж-мейд + реклама в "Ну, доктор, погоди!" (моята рекламка е от някакъв такъв вестник)

Пуснала съм тема за друго чудо MMS и CDS , и там пишат или хора на зор или хора на хонорар. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=742209.0;topicrefid=19

Добре си го казала. Peace То съставът е уж 'написан '. Което е още по - подвеждащо и некоректно,  предвид начина на написването.

# 99
  • Мнения: 17
Писах преди време доста обширно мнение по темата, но когато тръгнах да го поствам нещо се прецака и на мен не ми се пишеше пак.
Затова сега ще пробвам да подновя темата, без да почвам нова, за да видя дали причината не е в това, че не е писано повече от 120 дни.

# 100
  • Мнения: 17
Тъй като поднових темата, ще напиша съвсем накратко няколко неща, а ако някой се интересува ще отговоря.
Започнах да приемам максимална доза по 5 лъжици сутрин и вечер от Сириус на 22-ви юли.
Абсолютно стриктен съм, по предписание на професора от който лично си го вземам, го пия с рибено масло 1000 мг сутрин и вечер, както и витамини на центрум сутрин.
Имам доста изследвания за проблемите ми, така че към края на октомври, като си направя нови ще мога да коментирам резултатите.
Заболяванията които следя са спондилолистеза на торакален прешлен, вследствие на катастрофа.
Скъсан менискус, включително и чистен през 2011 година, както и увреден хрущял.
И за двете имам по няколко ЯМР-ра.
Освен това ще следя за възстановяването на външни белези от операция и други наранявания.
Две малки петънца на едното око.
Професора каза, че астигматизма също ще ми се оправи! Малко не вярвам, но ще видим.
Това като че ли са най-важните неща, ако се сетя за нещо друго, ще пиша.
Доста се интересувам и чета. Когато нямам отговор на нещо, питам директно професора и получавам отговори.
Мисля, че една от причините да не пише всичко върху етикета е за да не бъде разкрита изцяло тайната на храната. Това си е мое мнение.
Засега, все още не мога да кажа никакъв нито положителен, нито отрицателен ефект.
Може би единствено това, че перисталтиката ми, която по принцип е много добра, стана още по-добра. И това се получи още от първото бурканче.

# 101
  • София
  • Мнения: 5 190
... Когато нямам отговор на нещо, питам директно професора и получавам отговори.
...


Това е странно, въпреки, че и аз съм от питащите и изцеждащите информация. В случая ми се струва, че те омайва. И така да е, пожелавам ти успех!

# 102
  • Мнения: 2 616
Полезна тема.  newsm10 И аз тези дни си мислех за тази добавка дали да не я пробвам и още се чудя откъдсе да я поръчам, за да я пробвам.  Grinning

# 103
  • Мнения: 17
... Когато нямам отговор на нещо, питам директно професора и получавам отговори.
...


Това е странно, въпреки, че и аз съм от питащите и изцеждащите информация. В случая ми се струва, че те омайва. И така да е, пожелавам ти успех!

Възможно е, допускам всичко.
Аз съм готов дори да платя за изследване на храната, но нямам представа къде!

# 104
  • Мнения: 3 118
10-15 последователни бурканчета от Сириус взимахме от аптека и откровено казано не видях някакъв особен ефект от него...

# 105
  • Мнения: 507
10-15 последователни бурканчета от Сириус взимахме от аптека и откровено казано не видях някакъв особен ефект от него...

Аха ...и аз съм на това мнение. Много се преувеличава около този продукт, по добре си купете от някой от по доказаните колагенови продукти на пазара като osteomove, флекс код премиум и други.

# 106
  • Мнения: 3 118
10-15 последователни бурканчета от Сириус взимахме от аптека и откровено казано не видях някакъв особен ефект от него...
Аха ...и аз съм на това мнение. Много се преувеличава около този продукт, по добре си купете от някой от по доказаните колагенови продукти на пазара като osteomove, флекс код премиум и други.

Минахме вкъщи на хиалуронова киселина с колаген, флекс код също има такива в съдържанието си в добро количество и е течен. И са по-евтини от Сириус-Д.
И за колко много още такива прехвалени сме си давали парите на вятъра ...  ooooh!

# 107
  • Мнения: 507
Някой който не знае ако чете за флекс кода да не се обърка, има два вида с колаген втори тип и без колаген и цената е различна.

Иначе тук някакъв си тайнствен професор който уж бил много възрастен и за това не говорел пряко с хората пък вече колко се похвалиха че са говорили с него. То и аз говорих с професора 2012 година, но всъщност се оказа такъв който се представя за него, тоест лъжец, ...разбира се някои може да са говорили с истинския не оспорвам. Малко луда работа.

Пък някакъв продукт чудо, на който рецептата му е толкова уникална че не се публикува да не я открадне някой. Ако питате мен няма никакво чудо, според мен не се публикува защото няма нищо по различно от това което се очаква ......основно от разни животински хрущяли, кокали, кожи се прави чудото и за есенция там някакви ванилии ли какво беше не помня.

Останалите аналогични продукти на пазара са много по богати.......освен предполагаемия колаген и протеини които се предполага че трябва да има в Сириус,  там има и хиауронова киселина, и босвелия серата, МСМ.....и т.н. други забравих какво беше още действащо ставно противовъзпалително и регенериращо.
На останалите продукти е отбелязан произхода на колагена рибен, пилешки, телешки, свински. А тук не ти казват какво пиеш....тайна голяма.

Пък за " " "официалния" " " дистрибутор на Сириус да не говорим.....че работата става още по луда.

Последна редакция: чт, 17 сеп 2015, 18:08 от relativity

# 108
  • Мнения: 2
Бих желала с този мейл да призова тези , който имат негативни мнения относно дистрибутори  ,че тук не е мястото за това.Тук е тема за споделяне на мнения от продукта.
Поради факта , че ставаме все по- болни , че възрастовата граница пада и много млади ги покосяват страшни болести , бих апелирала всички преди да пристъпят към крайни действия да се доверят на тази храна Сириус Д , защото тя е бъдещето на лечението , макар , че много лекари не желаят и да чуят по обясними за всички причини.
Всички знаем колко струва една коронарография, сърдечна операция на касата.
Аз бях в крайно тежко състояние , сепсис след инфекция, пиелонефрит, сърдечна недостатъчност 4 степен, колит, дискова херния- цял букет за една епикриза , а съм 45г.
Доверих се на Сириус- Д, защото не можех да стана от леглото.
След 11 месеца прием по 5 суп.л. сутрин и вечер без прекъсване , аз не само се възтанових от този букет , но и лекарите при които ходих не можеха да повярват , като някой се радваха , а други ми вещаеха мрачни прогнози , които застрашават дори и здрави хора , принципно.
Искам да кажа на всички , че нелечими болести няма, не губете кураж , просто бъдете постоянни и търпеливи в лечението си.
За тези , които не са имали търпението да пият Сириус Д , мога да кажа , че от едно бурканче е просто несериозно да се говори , още повече че тук говорим за хронични болести, които пък медицината поддържа с лекарства , които пък съсипват други органи.
Моля, позволете на тежко болните хора да се излекуват - ако не сте пили продукта МИНИМУМ 3 месеца ,без нито ден прекъсване, не изказвайте негативни мнения, сърдете се само на себе си.
За момента, това е единствения продукт в Европа , който успява да възтановява тежко болни органи като сърце и бъбреци, дискови хернии, колит, който не се знае в какво може да се превърне!?
Желая ви да бъдете здрави!

# 109
  • Мнения: 507
Венера Спасова, тук е мястото за споделяне на всичко около Сириус Д, ......продукт, полза, липса на такава, дистрибутори,  всичко, без значение положително или отрицателно.

Ако Сириуд Д е бъдещето на лечението, ......това означава че всички колагенови продукти са бъдещето на лечението а те са много и на различни фирми. Нищо уникално като състав няма в Сириус Д  както писах по горе има протеини/белтъчини,  за това и се крие от клиентите състава на Сириус.....да се поддържа мита за чудото.

Дистрибуторката която се е самопровъзгласила за първа/оригинална сред всички дистрибутори от сайта "свой избор" беше пуснала  едно интервю с професора където се обясняваше че формулата за Сириус му била пусната свисше  от висшите сили. А останалите производители на колагенови продукти как са се добрали до формулата, защото със сигурност не е от космоса???

Вероятно ще ти се сторя жестока, но това е положението. Няма от къде да знаем ние тук потребителите какво ти е било здравословното състояние преди и след Сириуд Д, това е само един виртуален пост, ..........няма от къде да знаем какво още си взимала и правила освен Сириуд Д, .........възпалителните диагнози които ни казваш пораждат съмнения за истинността на цялата ти история,  защото Сириус няма кой знае какви противовъзпалителни ефекти ако изобщо има такива, ТОЙ Е РЕГЕНЕРИРАЩ ПРОДУКТ.



Цитат
цитат: че много лекари не желаят и да чуят по обясними за всички причини.
Това не е вярно. Лекарите дори изписват колагенови продукти/протеини какъвто е Сириус, разбира се от тези които се предлагат по по цивилизован начин и са по изследвани, а не афиширани тип ВС телешоп.


Ти не говориш като човек излекувал се,  говориш като пазарно заинтересован.....
"Единствения продукт в Европа"?!?! Shocked
 "че нелечими болести няма"
"бъдещето на лечението"
..............


Колагеновите продукти/протеини/белтъчини са нещо много хубаво и за ставите и за кожата и за много работи, който може да си ги позволи е желателно да ги ползва редовно профилактично или лечебно, но след проучване какво се предлага по въпроса..........да не се връзва за чудеса, единственост и уникалност, панацеи, формули свисше, липса на информация за състав и прочие глупости.

Последна редакция: сб, 24 окт 2015, 03:31 от relativity

# 110
  • Мнения: 507
продължение.....

И не е маловажно това Венера Спасова че си взимала пет по две супени лъжици всеки ден, това са общо 10 лъжици на ден, ако мнението е истинско де не изключвам никакви варианти. Едно бурканче е средно 20 лъжици плюс минус 1-2. Следователно за един месец ще отидат 15 бурканчета, това прави минимум 450 лева.
И какво апелираш всички "преди да пристъпят към крайни действия да се доверят на тази храна Сириус Д" и да харчат месеци наред по 450 лв за всеки месец, без никакви сериозни доказателства че продукта отговаря на чудотворната си заявка. "Доказателствата" са само в сайтовете на нахъсаните дистрибутори.
Ако човек не си знае и не си брои парите щото има много, няма проблем да опита,......дори и да не усети чудото нищо не губи.

Но за тези на които това са им почти доходите за целия месец?!  да рискуват всичките си пари само за Сириус.
Абсолютно опасно е да се спират всякакви лечения за да се лекува човек само със Сириус. Няма основателни/оправдани/аргументирани причини  за това.  Няма резон леченията да се провеждат отделно едно след друго, може да стане късно и фатално ако чака човек да види 3-4-5....11 месеца дали ще подейства Сириус. Сириус трябва да се приема паралелно най малко с лечението  предлагано от академичната медицина.

А колкото повече методи на лечение/изчистване на тялото се комбинират толкова по добре.
 

Последна редакция: сб, 24 окт 2015, 03:18 от relativity

# 111
  • Мнения: 2
Благодаря на всички , които се включиха.
Не ме интересува , кой са били дистрибуторите на Сириус Д и какво са казвали , аз споделям мое мнение , с което никой не задължавам.
Всеки може да си предполага какво съдържа - колаген  ли или нещо друго си , въпрос на интерпретаций.
Нека за момент да заровим омразата и злобата  , да пишат хора само , които са ползвали продукта и които  имат наистина здравословни проблеми .
Продукта се предлага в София в аптеки .

# 112
  • София
  • Мнения: 5 190
....
На останалите продукти е отбелязан произхода на колагена рибен, пилешки, телешки, свински. А тук не ти казват какво пиеш....тайна голяма.

Пък за " " "официалния" " " дистрибутор на Сириус да не говорим.....че работата става още по луда.

Това ме подлудява като си помисля, че е тайна. Няма как според законодателството на ЕС точно това да е тайна.
Има едно изречение от рекламните постове, което направо със звук и картина ми се явява : "Доверих се на... и тн..."

Последна редакция: сб, 24 окт 2015, 22:23 от ЗаСлон

# 113
  • Мнения: 1 732
В САЩ  на лекарствените препарати не пишат съставките. Така знам от мъжа ми. Аз не съм ходила в Америка и не съм се интересувала как седят нещата и дали е истина.  За мен обаче да не се пише съдържанието и състава на продуктите е недопустимо и е вид  престъпна индустрия.
Не е редно да не се напише произхода на Сириус. Никой не задължава производителя да споделя супер рецептата -  нека тя си е тайна.
Аз бях писала за моите премеждия и как в крайна сметка се отказах да рискувам. Не ядох Сириус  и го върнах обратно в България.
 Сестра ми много се надяваше Сириус Д да й помогне за кожата на ръцете. След раждането и усложненията от него, колагенът й много пострада и това съсипа здравата кожа на ръцете й. Станаха силно лющещи се, сухи и кожата се цепеше в болезнени рани. Взимаше  какви ли не омеги, колаген, яде Сириис Д и т.н. Не й помогна изобщо.
Намерих й един специален крем с коластра и ръцете й веднага се преобразиха.  След 6 годишни проблеми и хвърлени на вятъра пари.

# 114
  • Мнения: 507
Благодаря на всички , които се включиха.
Не ме интересува , кой са били дистрибуторите на Сириус Д и какво са казвали , аз споделям мое мнение , с което никой не задължавам.
Всеки може да си предполага какво съдържа - колаген  ли или нещо друго си , въпрос на интерпретаций.
Нека за момент да заровим омразата и злобата  , да пишат хора само , които са ползвали продукта и които  имат наистина здравословни проблеми .
Продукта се предлага в София в аптеки .


Венера Спасова, нищо не предполагам, нищо не интерпретирам! Аз съм СИГУРНА че Сириус е протеини/белтъчини/колаген....направила съм си проучване отдавна 2012. Всеки може да се позаинтересова и ще стигне до същия извод.
С днешна актуална дата не знам какво пише на опаковката, но виждам че в някои сайтове са написали все пак "белтъчини от животински произход". Поздравления все пак, но това не е достатъчно.
Ти дори не знаеш какво апелираш хората да си купуват!
Истината не е злоба и омраза. Продукта съм го ползвала, но в темата може да пише всеки който има какво да каже. 90% от пишещите тук пишат заради здравословни проблеми, а не  да си запълват времето.

Сириус не се предлага в аптеките в София, както се предлагат много други добавки и лекарства, а в единици аптеки където дистрибутора се е уговорил по някакъв неформален начин с аптекаря, защото формални начини за разпространение на Сириус по аптеките няма. Просто дистрибутора си е намерил още една вратичка за печалба освен виртуалната. Ако си направя експеримент да потърся Сириус в 15-20 произволни аптеки малко веротно е да попадна на поне една която го предлага, това не се нарича продажба в аптеки.


Последна редакция: нд, 25 окт 2015, 02:59 от relativity

# 115
  • софия
  • Мнения: 134
В САЩ  на лекарствените препарати не пишат съставките. Така знам от мъжа ми. Аз не съм ходила в Америка и не съм се интересувала как седят нещата и дали е истина.  За мен обаче да не се пише съдържанието и състава на продуктите е недопустимо и е вид  престъпна индустрия.
Не е редно да не се напише произхода на Сириус. Никой не задължава производителя да споделя супер рецептата -  нека тя си е тайна.
Аз бях писала за моите премеждия и как в крайна сметка се отказах да рискувам. Не ядох Сириус  и го върнах обратно в България.
 Сестра ми много се надяваше Сириус Д да й помогне за кожата на ръцете. След раждането и усложненията от него, колагенът й много пострада и това съсипа здравата кожа на ръцете й. Станаха силно лющещи се, сухи и кожата се цепеше в болезнени рани. Взимаше  какви ли не омеги, колаген, яде Сириис Д и т.н. Не й помогна изобщо.
Намерих й един специален крем с коластра и ръцете й веднага се преобразиха.  След 6 годишни проблеми и хвърлени на вятъра пари.
Би ли споделила(може на лични) за този крем , с коластрата. Детето ми(на 11 години) има този проблем, явно причината са хормоните.

# 116
  • София
  • Мнения: 5 190
Кой определя дозировката?

Последна редакция: чт, 12 ное 2015, 00:30 от ЗаСлон

# 117
  • Мнения: 507
Кой определя дозировката?

Ако става въпрос за Сириус, дозировка е силно казано. Това не е лекарство, а хранителна добавка - концентрирана храна на белтъчини/протеини.
В почти всички сайтове на дистрибутори е указана "дозировката" според килограмите под и над 60. Май под 60 килограма беше 2 пъти по две ако е за здравословен проблем, а ако е профилактично два пъти по една лъжица. За над 60 килограма малко повече май беше два пъти по три лъжици. Във всеки сайт на дистрибутор ще намериш дозировката.

Незнам истински ли е потребителя Венера Спасова, но тя каза че е взимала два пъти по пет лъжици, тоест много повече от препоръчваното от производител и дистрибутори.
С нищо няма да си навреди човек дори и да попрекали малко, това все пак е храна............стига да има пари за експерименти.

# 118
  • Мнения: 11
Кой определя дозировката?

Ако става въпрос за Сириус, дозировка е силно казано. Това не е лекарство, а хранителна добавка - концентрирана храна на белтъчини/протеини.
В почти всички сайтове на дистрибутори е указана "дозировката" според килограмите под и над 60. Май под 60 килограма беше 2 пъти по две ако е за здравословен проблем, а ако е профилактично два пъти по една лъжица. За над 60 килограма малко повече май беше два пъти по три лъжици. Във всеки сайт на дистрибутор ще намериш дозировката.

Незнам истински ли е потребителя Венера Спасова, но тя каза че е взимала два пъти по пет лъжици, тоест много повече от препоръчваното от производител и дистрибутори.
С нищо няма да си навреди човек дори и да попрекали малко, това все пак е храна............стига да има пари за експерименти.

Тези дози по 5 лъжици ги препоръчва лично проф.Димитров  при тежки случаи или когато има нужда
от бърз ефект . На моя приятелка с тежък проблем беше препоръчал такава доза въпреки, че е само 50кг, явно не може да стане предозиране .

# 119
  • София
  • Мнения: 5 190
 Joy
Предозиране с всевълшебната храна Сириус? Ни най-малко не може да стане, колкото повече се пие, толкова по-добре! (не казвам за кои)

# 120
  • Мнения: 858
Сириус Д е откровен фалшификат за печалби (както и мн. др неща), не известен производител, неизвестно съдържание... Не се продава достъпно по аптеките... Капан за доверчиви, надяващи се хора с нещо да им помогне, но... с никакви резултати, освен безумните цени за нещо неизвестно като съдържание.

# 121
  • Мнения: 507
Сириус Д е откровен фалшификат за печалби (както и мн. др неща), не известен производител, неизвестно съдържание... Не се продава достъпно по аптеките... Капан за доверчиви, надяващи се хора с нещо да им помогне, но... с никакви резултати, освен безумните цени за нещо неизвестно като съдържание.

Е чак пък фалшификат не е.
Това са си протеини/белтъчини истински няма нищо фалшиво, производството е законно съгласувано е със съответните държавни институции и продажбата е законна принципно.
Но се продава само в 8-9 аптеки в София, в две аптеки в Пловдив, във Варна даже не е и в аптека а в билков магазин ли дрогерия ли как се казва, и в още няколко града на по едно две места.
Няма как на фона на толкова мноооооооооооооого аптеки в София......за един продукт че се продавал че е спечелил доверието само
на  девет от тях да се казва че се продава  продукта по аптеките.

Проблема както съм писала по горе не е във фалшивостта, а в претенциите на тези които го предлагат, претенции за уникалност че единствено и само при тях се предлага такова нещо в цяла Европа и целия Свят едва ли не, и претенциите за лекуване на незнам си какви големи болести.
Аз искам да събера всички дистрибутори на Сириус и да ги поразгледам дали изглеждат с по 10-20 години по млади, защото това също е една от претенциите. Проблема е в грозния манипулативен начин на предлагане тип VS телешоп.

Относно състава ако взема да разгледам  кутия на някакви шоколадови бисквити  ще нямеря таблица/и и разни други показатели за хранителната стойност и съдържание. Как така за кутия шоколадови бисквити ще е задължително да се отбелязва това на етикета и в момента текат незнам си какви дебати в здравното министерство за вредните съставки в храните и съответно оскъпяване, ......а за хранителна добавка няма да е задължително да се отбелязва хранителната стойност и съдържание. Аз имам чувството че тези хора имат някакъв чадър от институциите.

Последна редакция: вт, 01 дек 2015, 23:13 от relativity

# 122
  • София
  • Мнения: 5 190
http://6nine.net/2015/11/29/17-%D0%B0%D0%B1%D1%81%D1%83%D1%80%D0 … 0%BD%D0%B8%D1%8F/

Моля, погледнете горния линк, днес го четох и си мислех, че е точно за тук Simple Smile))))))))


... Аз имам чувството че тези хора имат някакъв чадър от институциите.


И аз Sad

# 123
  • Мнения: 0

[/quote]

Тези дози по 5 лъжици ги препоръчва лично проф.Димитров  при тежки случаи или когато има нужда
от бърз ефект . На моя приятелка с тежък проблем беше препоръчал такава доза въпреки, че е само 50кг, явно не може да стане предозиране .
[/quote]

Розичке, не знам защо не ми излизат публикациите, но би ли ми казала как се свързвате
с проф. Димитров сега ?

# 124
  • Мнения: 1
Здравейте,брат ми е диабетик вече от една година.кръвните му стойности не са много добри,поръчахме си и ние Сириус Д за един месец започна да го пие,ако някой има мнение по въпроса моля да го сподели!
Интересуваме се дали е помогнал на някой с диабет .

# 125
  • Мнения: 17
Тъй като поднових темата, ще напиша съвсем накратко няколко неща, а ако някой се интересува ще отговоря.
Започнах да приемам максимална доза по 5 лъжици сутрин и вечер от Сириус на 22-ви юли.
Абсолютно стриктен съм, по предписание на професора от който лично си го вземам, го пия с рибено масло 1000 мг сутрин и вечер, както и витамини на центрум сутрин.
Имам доста изследвания за проблемите ми, така че към края на октомври, като си направя нови ще мога да коментирам резултатите.
Заболяванията които следя са спондилолистеза на торакален прешлен, вследствие на катастрофа.
Скъсан менискус, включително и чистен през 2011 година, както и увреден хрущял.
И за двете имам по няколко ЯМР-ра.
Освен това ще следя за възстановяването на външни белези от операция и други наранявания.
Две малки петънца на едното око.
Професора каза, че астигматизма също ще ми се оправи! Малко не вярвам, но ще видим.
Това като че ли са най-важните неща, ако се сетя за нещо друго, ще пиша.
Доста се интересувам и чета. Когато нямам отговор на нещо, питам директно професора и получавам отговори.
Мисля, че една от причините да не пише всичко върху етикета е за да не бъде разкрита изцяло тайната на храната. Това си е мое мнение.
Засега, все още не мога да кажа никакъв нито положителен, нито отрицателен ефект.
Може би единствено това, че перисталтиката ми, която по принцип е много добра, стана още по-добра. И това се получи още от първото бурканче.

Бях обещал да ви пиша през октомври, но така и не го направих, защото не знаех какво точно да ви кажа.
Направих си изследванията, ЯМР на коляното и прешлена през октомври и съм раздвоен.
Ходих дори в чужбина на консултация.
Коляното беше по-добре, но не знам дали е от сириуса или от само себе си, защото предишния ЯМР от преди повече от година беше в момент, когато то беше пострадало и беше подуто с излив вътре и т.н.
Съжалявам, че не взех предишния си ЯМР, който беше правен седмица преди подуването и излива.
Колкото до прешлена, който ме интересува много повече от коляното, имаше някакво рехидратиране на мястото на междупрешленния диск, което може да е някаква първоначална фаза на възстановяване на диска, но може и да е просто течност, каквато се съдържа във вътрешността на диска. Лошото е че това което каза професора, че остатъците от натрошения диск и хернията, които са излезнали към миелома, си стоят там и въобще не са се разнесли. Освен това няма никакво движение към възстановяване на правилното разположение на прешлените. Счупения израстък също няма никакво възстановяване, както ми бе обяснено че ще се случи.
Петънцата в окото които имам, също си стоят и не са мръднали, а сега вече е шести месец в който пия добавката. Белезите на ръката от катастрофата ми се подобряват, но дали е от Сириуса, не мога да го твърдя.
Сега в края на януари пак ще си правя ЯМР-и, все още се чудя дали да правя и на коляното или само на прешлените, но като ги направя и ме консултират, ще ви пиша. Най-вероятно, ако реша че няма подобрения, които да се дължат на Сириуса, ще го спра, все пак за 6 месеца, трябваше по думите на професора да има неоспорими подобрения.
Все още нито го отричам, нито го препоръчвам!

# 126
  • Мнения: 17
Реших да сложа снимки от последните два ЯМР-а, но нещо не излизат, не знам дали не трябва одобрение от модератора, затова слагам и линкове, проверих ги и работят.

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png




https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 127
  • Мнения: 137
Можете ли да ми кажете от къде да намеря оригинален Сириус-Д? Искам да го пробвам за моя проблем, който е нелечим - увредена нервна система от пиенето на лекарства.
От София съм.

# 128
  • Мнения: 507
Можете ли да ми кажете от къде да намеря оригинален Сириус-Д? Искам да го пробвам за моя проблем, който е нелечим - увредена нервна система от пиенето на лекарства.
От София съм.

Скарлет, в момента сайта на производителя не работи незнам защо по принцип работи, напиши след няколко часа "сириус д производител"и ще ти излезе сигурно.
Другото място е това  http://georgiilchev.com/%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%83%D1%81-%D0%B4-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE/

На тези две места няма да ти свалят звезди и натрапват нагло продукта си както на другите места, втория линк е към сайта на един кинезитерапевт дори ако искаш може да го питаш директно до колко сириус може да ти помогне.

 

# 129
  • Мнения: 137
Писах мейл.
Не знам той как може да прецени дали може да ми се помогне или не, след като едва ли е имал друг случай като моя. Това се случва изключително рядко. Повечето хора понасят добре тези лекарства, но мен ме увредиха и в момента мозъкът ми е на кайма, биохимията е тотално извън баланс. Трябва да говоря с професора, но той е "фантом" явно и неоткриваем...

# 130
  • Мнения: 507
Писах мейл.
Не знам той как може да прецени дали може да ми се помогне или не, след като едва ли е имал друг случай като моя. Това се случва изключително рядко. Повечето хора понасят добре тези лекарства, но мен ме увредиха и в момента мозъкът ми е на кайма, биохимията е тотално извън баланс. Трябва да говоря с професора, но той е "фантом" явно и неоткриваем...

Съмнявам се да стигнеш до въпросния професор. Но с Георги Илчев съм говорила доста отдавна на имейл, отзивчив е и отговаря  на зададени въпроси. А и е запознат с мисленето на професора, та не мисля че ще изтървеш нещо ако не откриеш професора.

# 131
  • Мнения: 137
Взех хранителната добавка на цена 30 лв. от първият сайт, който излиза като резултат в гугъл. Взех 5 бурканчета. Дано има някакъв ефект при моя случай. Аз обаче ще започна по различна схема от препоръчваната, защото не знам на моя увреден организъм как ще понесе тази добавка, освен това не знам точно какъв е съставът и. Ще започна с по една лъжица 2 пъти дневно и ако ми понася добре и не ме влошава тогава ще вдигна "дозата". Някои добавки изобщо не ми понасят в това състояние.

# 132
  • Мнения: 507
Взех хранителната добавка на цена 30 лв. от първият сайт, който излиза като резултат в гугъл. Взех 5 бурканчета. Дано има някакъв ефект при моя случай. Аз обаче ще започна по различна схема от препоръчваната, защото не знам на моя увреден организъм как ще понесе тази добавка, освен това не знам точно какъв е съставът и. Ще започна с по една лъжица 2 пъти дневно и ако ми понася добре и не ме влошава тогава ще вдигна "дозата". Някои добавки изобщо не ми понасят в това състояние.

Скарлет,  състава е белтъчини/протеини от птичи произход и по горе е писано., прави се основно от хрущяли, кожи, кокали и разни такива........и там някакви ванилии и или имаше канела ли какво беше нещо подобно,  тук може и да не помня.
Да, щом така си решила да видиш първо как ще понесе организма добавката добре, но доза една лъжица два пъти дневно е профилактична,  за хора общо взето без значими проблеми.
Сигурно си под 60 килограма, минимум два пъти по две лъжици ако се цели лечение от нещо.
ЗА съжаление излиза скъпо минимум шест  бурканчета месечно.....

# 133
  • Мнения: 137
За съжаление направих много лоша реакция още към първия прием на добавката.
След няколко час получих силно напрежение, объркване, имах чувството че полудявам, пак започнаха конвулсиите на мускулите и сърцебиене 150 удара в минута.
Явно няма да мога да приемам тази добавка. Каквото и да опитам ме разклаща още повече и ме влошава. Нервната система е разбита и е в брутално състояние и не понася абсолютно нищо. Дори чай от лайка не мога да понасям и ми изостря симптомите.
Много разчитах на тази добавка, че ще ми помогне да се стабилизирам, но явно ще я дам на родителите ми Sad

# 134
  • Мнения: 3 118
Извинете, че не е по темата.
Скарлет, пробвай ТЕС, Лечебния код или друга немедикаментозна техника.  Peace

# 135
  • София
  • Мнения: 5 190
Скарлет, торта от сладкарница ядеш ли? Е, тя е с желатин. От такава торта получаваш ли всичко описано?
 Това е опит да ти помогна  bouquet
Подкрепям предишния пост, но не смея да добавя нещо конкретно. Състоянието ти е деликатно, но мисля, че е напълно обратимо! Успех!

ПП Бих си поискала парите обратно. Продуктът няма състав, дава странични тежки реакции, какво повече като основание?

Освен това ако е с канела, евтината канела съдържала някакво вещество нежелано за внасяне в човешкото тяло (не ми се рови, купила съм си скъпа канела, да се самоуспокоявам Simple Smile )

# 136
  • София
  • Мнения: 8
Здравейте.
Отдавна исках да публикувам, но не бях регистриран потребител. Още миналата година изчетох всичко във форума и в нета за добавката защото бях в безизходно положение и не знаех дали да рискувам или не ...все пак става въпрос за много пари. Добавката в края на краищата я купих и майка ми я пи 3 месеца, но не в ударната доза по простата причина, че тогава тежеше над 120 кг. и съвсем щях да фалирам. Общо взето едно бурканче беше за 5 дена. Майка ми е с хашимото, диабет тип 2, и много високо кръвно, инсулт от преди 2 год., артрит и т.н.
 Февруари месец мин. год. докато тя се опитва да стигне от точка А до точка Б, подпирайки се на стената и секциите, върху нея пада горното крило на секцията, слава Богу, че нямаше нищо счупено по майка ми, но отново се залежа, този път от болките от травмата плюс болките и отоците от кръвното и ставните проблеми. Беше Много зле работата.
Крайният резултат е че тя отново се вдигна на крака, първо с патерици, сега с бастун. Острите болки отшумяха след седмица от първия прием, отоците също. До края на третия месец отслабна общо с 15 кг, въпреки липсата на движения което беше голямата изненада всъщност. Явно регулира и метаболизма по някакъв начин. Дано имам парична възможност отново да и взема, както и за всички у дома.
Добавката се оказа добра. Ако съм помогнала на някого да вземе решение ще се радвам.

# 137
  • Мнения: 144
Здравейте. Да се включа и аз в темата. Скарлет, от това което си написала, проблемът по скоро ми се струва психологически. Щом и към други неща реагираш по подобен начин. Иначе доста четох мнения в Интернет за сириус д. Не знам до колко мога да вярвам на публикациите в Интернет.  От днес я започнах, засега без никакви очаквания. Имам доста проблеми за решаване, някои са без ясна диагноза. Ще ви следя и при наличие на някакви резултати при мен, ще докладвам.

# 138
  • Мнения: 1
Здравейте. Да се включа и аз в темата. Скарлет, от това което си написала, проблемът по скоро ми се струва психологически. Щом и към други неща реагираш по подобен начин. Иначе доста четох мнения в Интернет за сириус д. Не знам до колко мога да вярвам на публикациите в Интернет.  От днес я започнах, засега без никакви очаквания. Имам доста проблеми за решаване, някои са без ясна диагноза. Ще ви следя и при наличие на някакви резултати при мен, ще докладвам.
от къде да се закупи истински сириус?

# 139
  • София
  • Мнения: 8
Ние го взимахме от http://sirius-d.biz/.
Доволна съм

# 140
  • Мнения: 1 274
Авторката на темата се е регистрирала в сайта на датата на започването на темата, Албена Беева два дни по-рано, стр. 4 - DanielaIo и стр. 10 - desi1969 са се регистрирали на датата, на която са писали хвалебствия за продукта. В интерес на истината, има новорегистрирани, които са неутрално или отрицателно настроени към продукта, но не ги изброявам.

На един от сайтовете пише, че продуктът не е подходящ за хора с алергия към белтъчини
''Важно е да отблежим, че Сириус-Д няма странични ефекти. Единствения случай, в който приема му не се препоръчва е при доказани алергии към белтъчини.'' http://siriusd2.com/

На същия сайт е даден съставът на продукта http://siriusd2.com/%D1%81%D1%8A%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5/

Съдържание

В състава на Сириус-Д влизат:

    Натурални водоразтворими белтъчини от животински произход
    Канела
    Куркума

Едно бурканче Сириус Д съдържа 100 гр. от хранителната добавка.

Енергийна стойност на 100гр. – 355кКал / 1484кDj

Хранителна стойност на 100гр.:

    Белтъчини – над 80гр.
    Мазнини – до 3 гр.
    Въглехидрати – над 2 гр.

Последна редакция: пн, 28 мар 2016, 12:00 от hjkl;

# 141
  • София
  • Мнения: 8
Авторката на темата се е регистрирала в сайта на датата на започването на темата, Албена Беева два дни по-рано, стр. 4 - DanielaIo и стр. 10 - desi1969 са се регистрирали на датата, на която са писали хвалебствия за продукта. В интерес на истината, има новорегистрирани, които са неутрално или отрицателно настроени към продукта, но не ги изброявам.
........ и т.н.


..... Това излишно хейтърство и и вадене на статистики за авторитет не го разбирам и отказвам да го разбирам. Написах от къде съм го вземала и съм била доволна. Всеки е навършил 18 г. и има право да гласува, следователно сам си вади изводи и си действа.
Дано на никой не се налага да опира до Сириуси и всякакви добавки.
 Бъди здрав hjkl  Hug!

# 142
  • София
  • Мнения: 5 190
Темата е рекламна и постоянно се налазва от рекламисти от всякакъв вид. Модераторите не могат да смогнат.

# 143
  • Мнения: 1
 Що касае качествата на добавката то достойнствата са повече от недостатъците. Сред тях например е, че тя не се разтваря толкова добре, колкото се твърди. Трябва си малко бъркане. Най-добре е да се слага в пластмасово шише и да се разклаща с вода. Установихме, че така става за секунди, може да се ползва и шейкър. Друго, което аз съм установила, може ид а е субективно, но в кисело мляко не действа толкова добре. Трябва да се разбива само с вода.  Второ-добавката определено при моя роднина с автоимунен проблем доведе до нещо като лечебна криза. Ние не знаехме, но от сайта на добавката служителката ни консултира, че в много редки случаи и при такива по-сложни диагнози Сириус-Д е хубаво да се пие като се започне с много малки дози и постепенно се увеличават. КАто изпълнихме това нещата се нормализираха и имаше голям ефект, който продължава, но през 3-4 месеца взимаме по-малко за поддържащ ефект. Хранителната добавка помогна много и на майка ми, която имаше някакво стеснение на кръвоносен съд около ръката. Така мислеха докторите. Тя е с наднормелно тегло. Изтръпваше й, много я болеше , мислеха , че е от става, какво ли не. Подобрението при нея обаче не дойде веднага. Някъде малко след трета седмица , но по-осезаемо след първия месец от приема. Теглото й започна да се нормализира, но това може да е и от диетата, която правихме успоредно, тук не мога да съм категорична. Но съвета ми е към всички особено хората с по-сериозни проблеми, а не онези, които искат да си опъват бръчките, ако не смятате да пиете добавката регулярно поне 1-2 месеца, то по добре си спестете паричките.  

Последна редакция: нд, 31 юли 2016, 11:12 от Tatti

# 144
  • Мнения: 4 176
Здравейте,

Искам да попитам има ли някой  някакви координата за връзка с производителя на храната
изобретена от проф. Димитров Sirius D ( Сириус Д) .

Здравей, този сайт е официален представител с официално разрешително за прожадба на Сириус Д, имат и нещо като онлайн магазин вътре в самия сайт: http://siriusd-plus.com
Аз съм поръчвала на моя роднина.  Peace

# 145
  • Мнения: 244
Темата е рекламна и постоянно се налазва от рекламисти от всякакъв вид. Модераторите не могат да смогн
--------------------


Благодаря на всички, които ме ориентираха относно това „чудо” – Сириус.
Не мисля да пускам нова тема, макар, че настоящата е от преди повече от година.
Ще споделя решението ми, което е окончателно – НЯМА ДА ИЗПОЛЗВАМ ТАЗИ ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА СИРИУС. Въпреки някои положителни отзиви, отрицателните страни за мен лично са ми в повече.
1. Това е хранителна добавка, която както всички такива няма режим на регистрация пред здравните институции.
2. Прегледът на сайта (http://siriusd.biz) – в опцията „сертификат” (http://siriusd.biz/%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0 … 0%B0%D1%82%D0%B8/ ) не се показва някакъв сериозен сертификат от лаборатория, клиника или друг ауторизиран орган за сертификация. Приложената картинка показва единствено сертификат за дистрибуция и консултантство, който касае не самия продукт, а съответната страна (контрагент) имаща правата за разпространение и консултации с потребители. Тези т.нар. сертификации касаят търговските отношения на производителя и нямат никакво отношение към лечебните качества на предлагания продукт. 
2. Дистрибуцията се осъществява предимно чрез някакви търговци по мрежата (винаги съм подозрителна към тях), а не масово чрез аптечната мрежа.
3. Производителят предлага 4 вида на хранителната добавка и при отваряне на съответните страници и за 4-те вида се пише едно и също, без да се прави уточнение какво ги различава и съответно какви са ползите от всеки един от тях в сравнение с останалите от групата. Посочва се единствено различната цена, без медицинска обосновка.
4. Така и не разбрах на какво се дължи разликата в цвета на праха. Вероятно се дължи на липсата или добавката на компоненти, както пише производителят :  „В зависимост от модификациите на продукта те се съчетават с канела, куркума и/или ванилия” (http://siriusd.biz/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D1%82%D1%80%D … 0%B5%D1%82%D0%B5/)
4. Недоумение у мен буди липсата на отговор на един елементарен въпрос – ако това е „чудото”, то защо не е патентовано и тогава наистина ще има търговско реноме. При тези цени за минимална опаковка едва ли липсата на средства е затруднение за дружеството - при прием 2 пъти дневно по 5 с.л. – 1 бурканче стига за 2 дни – или това прави 15 бурканчето на месец х 36 лв (най-ниската цена) = 540 лв.
5. Защо евентуалният потребител е оставен да гадае в официалния сайт колко е нето теглото на хранителната добавка ? Записано е само бруто теглото.
И само благодарение на информацията от мамите се установява, че се касае за 20 с.л. в опаковка.
6. В крайна сметка като почти установено е (от мненията в темата и от сайта), че продуктът Сириус съдържа: желатин, куркума, канела и ванилия. В мрежата има хиляди рецепти за използването на тези съставки и техните полезни свойства. С това си обяснявам и някои положителни резултати у някои болни (както и плацебо ефекта). Но тези евтини субстанции формират нелогично висока цена на крайния продукт като нето тегло.
  7. Чест и уважение към професурата на мажоритарния собственик -  Димитър Ганчев Димитров, но областта на неговата експертиза е текстилна химия, което е твърде далеч от фармакологията. Този факт обяснява и защо е налице един и същи собственик на две фирми:
Сириус 2Д ЕООД, 5400 Севлиево, ж.к. Д. Благоев, блок "Ела", вход В (производител на въпросната хранителна добавка) и
производител на текстилни изделия е "Сириус - Д- Димитър Димитров" ЕТ - Севлиево 5400, ул. Иван Устабашиев 28, тел. производство на други текстилни изделия, некласифицирани другаде (http://drugi-tekstilni-izdeliya.proizvodstvo.catalog.bg/pg/4 )
Аз определено няма да се доверя на такова спорно лечение...
Бизнесът си е бизнес, но здравето и парите ми са си мои!
Просто споделям. Все пак всеки решава за себе си...

# 146
  • Мнения: 4 392
Случайно попаднах на тази тема и я изчетох цялата от интерес, макар че не пия добавки.

Трябва да ви кажа, че дистрибуторите в темата си личат от самолет. И не са един или двама.


Имам и един въпрос към grown


*s-i-r-i-u-s*d*biz*истини-и-заблуди
Харесват ми, защото не извъртат с някакви измислени случаи и не обещават, ако нямат личен поглед.



grown, а ти как разбра, че не са измислени случаи? И откъде си сигурна, че отзивите от клиенти са реални?

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 02:25 от Рамада

# 147
  • София
  • Мнения: 5 190
Не е вярно, че дистрибуторите си личат от самолет. Поне не и за модераторите. Също не и за хората, които искат да вярват.

# 148
  • свищов
  • Мнения: 23
Здрвейте!Иска ми се хора,употребявали тази добавка да споделят мнения.Аз я пия 1 месец,но никакъв резултат засега няма.

# 149
  • Мнения: 9 196
А какво очакваш от добавка със тайно съдържание, дозирана в супени лъжици?

# 150
  • свищов
  • Мнения: 23
Имам две познати,които са много доволни.При тях ефектът е настъпил на третата седмица.Едната жена ми показа изследванията си преди да го пие и след 4 месечен прием.Резултатите  й са като на девойка,а е на 69 г.

# 151
  • София
  • Мнения: 5 190
Чудесно, нека и на нас ги покаже! Може да закрие името и ЕГН-то си и да прикачи снимани изследванията си,  преди и след приема.

# 152
  • свищов
  • Мнения: 23
Аз не агитирам никого да пие Сириус.Очаквам мнения  от
 тези,които са го пили

# 153
  • София
  • Мнения: 9 926
Интересува ме колко време се пие и след оправянето-има ли поддържащ прием?
За да преценя дали да влагам в това или друго.
Става дума за ставни контузии, възпаление (ако повлиява и на стара задпала дискова херния-още по добре).
Виждам че действа и на други системи, което е в плюс.
За колко време стига една опаковка?

# 154
  • София
  • Мнения: 5 190
Ако човек иска да вярва в нещо -  ОК!
После да няма "що не прочетох цялата тема".

# 155
  • София
  • Мнения: 9 926
Ако човек иска да вярва в нещо -  ОК!
После да няма "що не прочетох цялата тема".
Това към мен ли беше?

# 156
  • София
  • Мнения: 5 190
Ако човек иска да вярва в нещо -  ОК!
После да няма "що не прочетох цялата тема".
Това към мен ли беше?
Към всички, които искат да вярват и конкретно към Вас.
Все пак пишете след 4 месеца застой в темата...

Общи условия

Активация на акаунт