Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 343
  • 222
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Къде е снимката?
Аз не виждам проблем в катеренето по дървета и ползването им за игра. И съм склонна да мисля, че Киса преекспонира случката. В градинката до нас има 2 дървета страхотни за катерене и по клоните постоянно има деца.


Ще сложа снимка, но е правена с телефон и не се вижда кой знае какво.
Сега ме карате да се чувствам, едва ли не, виновна, че подех темата.
Съвсем преспокойно си минавах по горната алея (от Зоопарка посока Пантеона), хапвах си сандвича и на никой не пречех.
Изведнъж видях тази картинка и ми стана много криво. Подминах ги, но не спирах да мисля как измъчват дървото. Честно казано, в първия момент даже повече се замислих за бедното дърво, отколкото за децата, че може да се наранят.  Blush

Не пускам често подобни теми тук, но днес лично аз се възмутих. Другите, дето мислят различно, ок, приемам и вашата позиция.

Разбира се, нищо не се вижда от снимката, просто едни деца около дървото.
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 17:06 от Киса

# 31
  • Мнения: 413
Аз не виждам нищо лошо в това, от което си възмутена.. Децата трябва да имат детство, мене да не мислиш, че някой ме е гледал на село като се катерех по дърветата или се качвах на полу-срутената камбанария... Даже се радвам, че има дечица, които си играят така, а не седят с Айфона в ръка и да цъкат Ангрибърдс  Sick Wink

П.С. - първо това дърво изобщо не смятам, че може да бъде наранено от тези дечица, второ наистина клоните са толкова благодати за къщичка и катерене, че просто си е райско кътче за дечицата, като трето дървото е толкова ВЕКОВНО и с толкова големи клони, че просто няма шанс да бъде хей-тъй счупено. Клоните дори виждам, че дори не са и толкова високи. Не виждам опасност тук, повече би ме притеснило люлеенето на люлка, под която е асфалтирано  Wink

Бих дала всичко, един ден и моите деца да играят толкова волно навън, да пият ледено сокче само при моето разрешение, да хапват Макдоналдс само в почивните дни, да играят на народна топка и пр., а не да обикалят като гламави мола, да играят малоумни компютърни игри и да се тъпчат с КФС всекидневно  Wink 

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 19:54 от white jasmine

# 32
  • Мнения: 30
Аз не виждам нищо лошо в това, от което си възмутена.. Децата трябва да имат детство, мене да не мислиш, че някой ме е гледал на село като се катерех по дърветата или се качвах на полу-срутената камбанария... Даже се радвам, че има дечица, които си играят така, а не седят с Айфона в ръка и да цъкат Ангрибърдс  Sick Wink

П.С. - първо това дърво изобщо не смятам, че може да бъде наранено от тези дечица, второ наистина клоните са толкова благодати за къщичка и катерене, че просто си е райско кътче за дечицата, като трето дървото е толкова ВЕКОВНО и с толкова големи клони, че просто няма шанс да бъде хей-тъй счупено. Клоните дори виждам, че дори не са и толкова високи. Не виждам опасност тук, повече би ме притеснило люлеенето на люлка, под която е асфалтирано  Wink

Бих дала всичко, един ден и моите деца да играят толкова волно навън, да пият ледено сокче само при моето разрешение, да хапват Макдоналдс само в почивните дни, да играят на народна топка и пр., а не да обикалят като гламави мола, да играят малоумни компютърни игри и да се тъпчат с КФС всекидневно  Wink 
Те могат да си играят около дървото,но не и да  дърпат клоните,независимо вековно ли е или млада фиданка.За такова поведение в белите държави към които имаме претенции да ни зачислят,се полагат солени глоби.Подкрепям авторката на темата:)

# 33
  • Мнения: 413
Защото дървото е в Морската градина, но ако е пред на баба ми старата къща в село Фролош, децата ще може да се люлеят и няма да дойде чичо полицай да ми лепне солена глоба?

# 34
  • Мнения: 30
Защото дървото е в Морската градина, но ако е пред на баба ми старата къща в село Фролош, децата ще може да се люлеят и няма да дойде чичо полицай да ми лепне солена глоба?
Не,не защото е в Морската градина,а защото е дърво-част от белите дробове на града в който живеете.То е ваше дърво,нищо че не е в собственият ви двор.Просто мисленето е различно.
Децата трябва да се възпитават с мисъл за последствията които следват след определени техни действия.От не една детска игра,много дървета вече не са живи.Децата обаче не са виновни,ами тези които са позволили това да се случи без да се намесят.

# 35
  • Мнения: 413
Всичко трябва да е умерено и преценено. Все пак съм "ЗА" катеренето, до колкото то може да бъде безопасно и за двете страни, но не и идеята - децата да не докосват дървета.

# 36
  • Мнения: 30
Всичко трябва да е умерено и преценено. Все пак съм "ЗА" катеренето, до колкото то може да бъде безопасно и за двете страни, но не и идеята - децата да не докосват дървета.
Да,но тези деца не просто се катерят,ами теглят клона надолу и могат да го счупят.За кофти последствията/основно за децата/писаха по-горе,но е факт,че сценката си е била за възмущение- поради безопасноста на децата и опазването на дървото.
Не става така..Не може просто да риеш,теглиш и скубеш каквото и да било за забавление.Това е забавление за чужда сметка-един път за сметка на останалите посетители в парка и втори път за сметка на растението.

# 37
  • Мнения: 413
Специално на тези дечица е трябвало да се обясни как се играе на дърво, явно отговорниците им са имали по-важни теми на разговор. Нямам коментар относно тях, ние сами трябва да обясняваме кое е редно и кое не и кога забавлението става опасно и до къде е границата. 'Млади момчета', които надали са гледали деца, надали имат и чувство за съхранение и отговорност.

Аз ако бях на мястото на госпожата, щях вместо да снимам, да отида и да им обясня, че едно е катерене по дърветата и съвсем друго е опасна игра с дърветата и какви са последиците и как трябва да си играят в случая.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 791


Аз ако бях на мястото на госпожата, щях вместо да снимам, да отида и да им обясня, че едно е катерене по дърветата и съвсем друго е опасна игра с дърветата и какви са последиците и как трябва да си играят в случая.

Да бе. Тази госпожа ако не беше изобщо отишла да направи забележка на придружителите на децата, а беше се допитала тук във форума за мнението на останалите как биха реагирали в подобна ситуация, щеше да има коментари от сорта на "най-лесно да видиш и да не направиш нищо", "защо не отиде и не направи забележка", "защо подмина без никаква реакция и сега се пънеш във форума" и тем подобни.  Laughing

# 39
  • Мнения: 413
Е то в този форум вече често се случва да те оплюят за каквото и да е било. Не смея да дам мнение за нищо  Mr. Green Аз казвам, аз какво вих направила, тъй като нервира ли ме нещо, отивам и действам!  box smile3513

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Преди две-три седмици в същата тази морска градина, на главната алея падна дърво. Четох, че падналата част е била със зелени листа, дървото е изглеждало наред, ама ей на, паднало е. Като знам на какво дередже са дърветата в целия град, просто не искам да си представям какво може да се случи на две деца, качени върху клон.  Stop Киса, добре си постъпила.

# 41
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Очевидно проблема е във възпитателите. Ако това се случи в детска градина , ще се скарат ,смятам. Това е неприемливо за мен поведение. Не бих пуснала детето си да се качи на дърво насред парка .

# 42
  • Мнения: 10 511
Добре де, разбрахме че за някой катеренето е от съществено значение. Но нали точно за това има тези въжени градини, където и възрастни могат да се катерят. В крайна сметка, защо някой не искат да разберат заради какво е възмущението на повечето хора. Трябва да имаме социален ангажимент ние самите, който да предадем на децата си. Не може да си заведеш детето да се виси на дървото, а цял един живот да не посадиш дърво например... как по-ясно да го напишем и обясним. Щом не е в двора ми, апартамента ми всичко може, ама иначе се възмущаваме дружно в другите теми кой какво прави и т.н.
Не,не защото е в Морската градина,а защото е дърво-част от белите дробове на града в който живеете.То е ваше дърво,нищо че не е в собственият ви двор.Просто мисленето е различно.
Децата трябва да се възпитават с мисъл за последствията които следват след определени техни действия.От не една детска игра,много дървета вече не са живи.Децата обаче не са виновни,ами тези които са позволили това да се случи без да се намесят.
Peace подкрепям

# 43
  • Мнения: 1 040
И аз се бях ядосала с едни деца, които се опитваха да пречупят  малко дръвче
в бургаската морска градина. Повече ме хвана яд, че никой, освен мен и една баба
не се опита да ги възпре, а толкова хора минаваха по алеята.
Добре де, моите деца и те играят, обаче да друсат и чупят дръвчета в тоя красив парк как
ще им позволя, това да не е на баща ми имота и дърветата да сме ги садили ние?
Точно такива деца после чупят люлки, пейки, хвърлят боклуци и пикаят по храстите.

# 44
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Дете се учи от най-ранна възраст на позволените и непозволените неща. Само трябва да има кой да покаже с пример и напътствие. Когато се радва на цвете и го скъса, то може да разбере и че се берат, и че така умират. А може и да му се смееш какъв мурафет е направило и да окъса всичко под аплодисменти. Зависи какъв е възрастния до него.

И аз се бях ядосала с едни деца, които се опитваха да пречупят  малко дръвче
в бургаската морска градина. Повече ме хвана яд, че никой, освен мен и една баба
не се опита да ги възпре, а толкова хора минаваха по алеята.
Добре де, моите деца и те играят, обаче да друсат и чупят дръвчета в тоя красив парк как
ще им позволя, това да не е на баща ми имота и дърветата да сме ги садили ние?
Точно такива деца после чупят люлки, пейки, хвърлят боклуци и пикаят по храстите.

Вероятно са били безпризорни /така наричам деца оставени без надзор/. Защото иначе или нямаше да сте първите, или щяхте с бабата да се спасявате от добрите родители....

Общи условия

Активация на акаунт