Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 377
  • 222
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30

Щели да се наранят, стига, да не играят с алигатор?!


Ха,ха....това звучи несериозно,дори няма да го коментирам.Само едно посещение в детската травматология на Пирогов и няколко разговора със съвсем случайно избрани родители показват колко "безопасно"е катеренето по дървета.
Не са страшни детските бели, страшни са вандалщините на възрастните и тяхната простотия.
Децата може да счупят един клон, възрастният обаче може да блъсне дете с кола или да нарани други с нехайно или целенасочено наглото си поведение. Нека се справим първо с това...
Да де,ама тези възрастни които си позволяват да минат на червен светофар със 120,някога са били деца израснали със съзнанието,че всичко им е позволено и социалните закони за тях "не вАжат".Няма как да се превърнеш в "съвестен гражданин",ако не си бил и съвестно дете.

# 61
  • Мнения: X
Защото дървото е в Морската градина, но ако е пред на баба ми старата къща в село Фролош, децата ще може да се люлеят и няма да дойде чичо полицай да ми лепне солена глоба?
Всъщност и пред къщата на баба ти  по закон има глоба.    Laughing
Стига да има кой да я наложи.....
Дърво и в собствения си двор не можете да чупите/сечете, без да имате разрешение за това.
Всяко едно посадено дърво се "пази" от закон.Стига да има кой да контролира и наказва.

Цитат
Не са страшни детските бели, страшни са вандалщините на възрастните и тяхната простотия.
Обикновено възрастните вандали преди това са били деца-вандали.
Нещо не мога да си представя едно съвестно дете, научено да цени и пази, като порасне, изведнъж да се превърне във вандал.

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 12:56 от Анонимен

# 62
  • Мнения: 30
Защото дървото е в Морската градина, но ако е пред на баба ми старата къща в село Фролош, децата ще може да се люлеят и няма да дойде чичо полицай да ми лепне солена глоба?
Всъщност и пред къщата на баба ти  по закон има глоба.    Laughing
Стига да има кой да я наложи.....
Дърво и в собствения си двор не можете да чупите/сечете, без да имате разрешение за това.
Всяко едно посадено дърво се "пази" от закон.Стига да има кой да контролира и наказва.

PeaceДа.Идва тричленна комисия от общината,която казва дали и какво да се сече в личната ти собственост.Глобата за рязане на дървета без разрешително е от 500 до 1000лв в зависимост от вида и населеното място в което си рязал.Глобата е за едно дърво-ако си отрязал повече,плащаш за цялата бройка.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 10 804
Днес ходих до там и снимах дървото и клона.  Sunglasses

Първата снимка е на клона. В едната си част изглежда гол, но в края му има зелени листа. Явно и други са се качвали на него, за да оплешивее така. Не се вижда, но има два стърчащи сухи дебели израстъка, доста опасни според мен.
Скрит текст:

От друг ъгъл. Изглежда, че е нависоко, почти на 1,60 м от земята, но вчера като го натискаха агресивно, стигаше на 50 см от земята.
Скрит текст:

Ето го и дървото. Както виждате, полянката е просторна, да бяха играли на топка, федербал и др.
Скрит текст:

# 64
  • Мнения: 4 418
Вселената е застрашена, ако се счупи тоя клон.  Laughing

# 65
  • Мнения: 14 654
Написах нещо, но като видях снимките, го изтрих. Според мен няма проблем децата да се качват на такива клони, че той клонът плаче някой да седне на него Simple Smile Смятам, че на дървото нищо няма да му стане. Децата обичат да се катерят по дърветата открай време.

# 66
  • Мнения: 10 547
Ми, те сигурно децата са играли и на топка, и на федербал, и на други подобни игри, но е напекло обедно слънце и ъъъ аниматорите са ги прибрали на сянка. И понеже, хайде на бас, не са и чували за предмета "игрова култура", камо ли да са чели и ред по въпроса, нямало е с какво да забавляват тези деца на леко неконтролируема възраст. И са се хванали за зеленото.

# 67
  • Мнения: X
Вселената е застрашена, ако се счупи тоя клон.  Laughing
Всъщност точно така е.    Laughing
Днес деца чупят неконтролируемо клони и дървета, утре бай Пешо (днешния Петьо на клона) сече кайсията, че вече не ги обича, вдругиден бай Тошо (днешния Тодорчо, увиснал на клона) бизнесмена решава да си направи сечище, че му трябват пари .....  Сигурно не си и чувала, че "зеленият доставчик на кислород на планетата" застрашително намалява.Което не пречи да е факт, обаче.    Simple Smile

# 68
  • Варна
  • Мнения: 10 804
Ако бяха го възседнали спокойно, сигурно нямаше да ме впечатли видяното. Но те така агресивно се надвикваха и крещяха, мятаха го тоя клон нагоре-надолу, наляво-надясно, че изглеждаше като вандализъм.  Confused

# 69
  • Мнения: 30
Вселената е застрашена, ако се счупи тоя клон.  Laughing
И не само тази.Всички. Wink
Написах нещо, но като видях снимките, го изтрих. Според мен няма проблем децата да се качват на такива клони, че той клонът плаче някой да седне на него Simple Smile Смятам, че на дървото нищо няма да му стане. Децата обичат да се катерят по дърветата открай време.
Дам,плаче та се къса. Mr. GreenИ не само той,ами и тези по-нагоре-и те искат някой да ги възсяда,криви и тегли.Дърветата съществуват само и единствено за забавление на децата ни, и други функции природата не им е отредила. Mr. Green
А какво точно трябва да му "стане" на дървото за да се усетят някои хора,че мястото на децата не е по клоните на дърветата?Може би,да проговори..? Rolling Eyes
Абе,хора...Нали затова има мозък в главите ни,да можем да предвидим "какво би се случило,ако еди какаво си".Някаква причинно-следствена връзка да направим на базата на знания и опит...
А когато най-накрая го строшат тоя клон,ще гепят следващият удобен,и така докато дървото замяза на проскубана метла отдолу.И ако това  е прекалено голямо и силно за да го съсипят бързо и необратимо,то по-малките, при едно такова отношение са обречени.Ама нищо де,важното е че децата се "забавляват". PeaceНаправо лошо ми става вече,като прочета колко е важно е забавлението за децата. Thinking

# 70
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Вселената е застрашена, ако се счупи тоя клон.  Laughing

Това мнение е за модератор!

Вселената не свършва като ти разбият колата, набият детето или откраднат портмонето.
И като се потроши клон не свършва, и като те малтретират също.

Следователно си съгласна да си се случват вярвам. Иначе нямаше да го напишеш.
Ама не те разбирам. И го смятам за добро това неразбиране от моя страна.

# 71
  • Мнения: 10 547
Да, де, вярно, че от дребното се тръгва, но ако клонът се окаже единствената жертва, то аз съм съгласна и пет дръвчета да бъдат малтретирани и изнасилвани по този начин. За ен-ти път ще кажа, че вина изначално имат родителите на децата, който са решили да се доверят на хора с временна, лятна заетост.

# 72
  • Мнения: 30
Вселената е застрашена, ако се счупи тоя клон.  Laughing

Това мнение е за модератор!

Вселената не свършва като ти разбият колата, набият детето или откраднат портмонето.
И като се потроши клон не свършва, и като те малтретират също.

Следователно си съгласна да си се случват вярвам. Иначе нямаше да го напишеш.
Ама не те разбирам. И го смятам за добро това неразбиране от моя страна.
Е,чак пък за модератор...да не прекаляваме все пак. Rolling Eyes
Това мнение показва отношението на повечето хора към света около тях.Сигурно десетки преди авторката на темата са минали оттам,но са преценили,че щом не ги касае лично и не застрашава тяхната вселена/дом,пари,близки/то тогава няма значение, че се случва.
Да, де, вярно, че от дребното се тръгва, но ако клонът се окаже единствената жертва, то аз съм съгласна и пет дръвчета да бъдат малтретирани и изнасилвани по този начин. За ен-ти път ще кажа, че вина изначално имат родителите на децата, който са решили да се доверят на хора с временна, лятна заетост.
Вината не е,че са се доверили на занималнята,а че не са научили децата си да пазят общото и не са им обяснили как трябва да се държи човек когато е на обществено място.А може би,и самите те/родителите/не знаят как трябва да се държат или просто смятат подобно поведение за нещо нормално...
Знам ли...няма значение-факт е,че за много хора това поведение въобще не е повод за забележка. newsm78

# 73
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Това никой не оспорва, Касита.
Обаче това не е дръвче. Все да си чувала за свободния ездач.
Много ми идват тез' ездачи понякога. Пък ей на - темата пълна с такива.

# 74
  • София
  • Мнения: 23 112
Прочетох само първите 3-4 поста. Правилно ли съм разбрала, че авторката се е притеснила за целостта на дървото, а не за възможността някои от децата да пострадат?  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт