Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 375
  • 222
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
По повод прословутия немски ред . Тук има заведения със знак забранен за деца . Идеята не е да се пазят децата от цигарен дим и пр. , идеята е да се пазят другите от децата .  Направо страшно.
Приветствам. Като човек с три деца, когато все пак се откопча от тях, много бих желала да съм на място където няма деца. Обичам деца, но не винаги. Понякога предпочитам гарантирано място без деца. И хотели, и ресторанти.

# 166
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да де, и за да стане още по-добро, да продължим със забележките, когато има нужда. Вярно е, че когато се събере достатъчно голяма критична маса, се променят и най-закостенелите привички, каквото е хвърлянето на фасове по улиците например.

Не е критика това. Забележка е. Ти сама си се поправила пост по-горе.
И да, това е най-сигурният път за развитие. Някъде с полиция, някъде с харакири, но винаги с нетърпимост стават нещата. А най-масовата и евтина нетърпимост е забележка.

# 167
  • UK
  • Мнения: 1 925
Пресен случай от родителите ми днес. Внучето на съседите ни всеки ден в 8 часа сутринта бива събирано от дядо си (известен с простотията си във Варна, сприхав, безпардонен и поклонник на немския ред - много хора могат и да се сетят за кого говоря). На висок глас се вика в двора на немски "ГУТЕН МОРГЕН МАЙНЕ ЛИЙБЕ" и започва да се играе с една топка по стената на съседната нова кооперация, която е на калкан с нашия двор. Минава баща ми в този момент и казва на дядото "Помолиха да не удряте по стената, защото се чува и се разваля Фибрана". Колко се чува и се разваля не знам, факт е, че това тупкане всяка сутрин пречи. Такива брутални псувни отнася и баща ми, и съседът от другата сграда, включително обвинения, че баща ми говорил така, щото нямал деца (много долно). Баща ми разбира се има деца, но доста надраснали възрастта да си играят с топка Simple Smile.

Децата не пречат никому, ама простотията на "възпитаващите" - определено.
Мисля, че и на 5, и на 15, и на 55 човек може да се научи на уважение към заобикалящата го среда - дали ще е със забележка или друг по-мек начин.

# 168
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз затова писах "нетърпимост". Защото тя води до изолация в мащаба, в който е налична.
Това може и да е добре дошло за изолирания, но изключващият момент има и дисциплиниращ ефект.

И аз имах преживявания с един викащ дядо дето ако го стенографираш учебник по псувни можеш да издадеш. Ами млъкна. Относително бързо.

# 169
  • Мнения: 1 103
Да, светът става по-добър след забележки за детски игри ...
А за мен ще стане по-добър, когато тази курназ авторка вземе да прави забележка на "спортуващите" в съоръженията в Борисовата градина в София , които така са се разспортували, та не могат без да паркират директно пред входа на стадиона ... Ефекта е, 4е половината парк ве4е е паркинг ... С клони , без клони ... но без деца, ами с паркирани коли ... е вярно, колите не всяват такава шумотевица, безредие, не клатят клони и нямат "мърляви" възпитатели с които  да се заяждаме. Не, те имат тежки шофьори от които стоим на дале4е с прехапан език. Успех ви на реда.

Янтра , на теб действително ли ти пре4ат деца, с които се занимава някой друг? Аз не им обръщам внимание.  Peace

# 170
  • София
  • Мнения: 62 595
авторката да не е Супермен! Направила е жаната това, което е могла. А ти, щом минаваш всеки ден покрай тези спортуващи, можеш да се обадиш на КАТ, Градска мобилност и който там се занимава с неправилното паркиране. А можеш и да им срежеш гумите с ножче или да ги прободеш с шило за лед. Дъ чойс ис йорс! не си безпомощно дете, нали?

# 171
  • Мнения: 1 103
авторката да не е Супермен! Направила е жаната това, което е могла. А ти, щом минаваш всеки ден покрай тези спортуващи, можеш да се обадиш на КАТ, Градска мобилност и който там се занимава с неправилното паркиране. А можеш и да им срежеш гумите с ножче или да ги прободеш с шило за лед. Дъ чойс ис йорс! не си безпомощно дете, нали?

Уау!

# 172
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, светът става по-добър след забележки за детски игри ...

За толкова време можеше да прочетеш най-малкото, че:
* забележката не е за игра, а за безхаберие на гледачите
* възпитанието в безхаберие води до паркирането.

Темата до голяма степен е и за загубеното села от "Цяло село е нужно за да се отгледа едно дете".
Тук е една от точките на изложението: http://www.huffingtonpost.com/emma-jenner/modern-day-parenting-i … lnkushpmg00000063

# 173
  • Мнения: 1 103
Да, светът става по-добър след забележки за детски игри ...

За толкова време можеше да прочетеш най-малкото, че:
* забележката не е за игра, а за безхаберие на гледачите
* възпитанието в безхаберие води до паркирането.

Темата до голяма степен е и за загубеното села от "Цяло село е нужно за да се отгледа едно дете".
Тук е една от точките на изложението: http://www.huffingtonpost.com/emma-jenner/modern-day-parenting-i … lnkushpmg00000063

Не , до паркирането според мен води ли4ното местоимение единствено 4исло ... това, 4е всеки запо4ва да се 4увства прав в това което върши без да се опита да прояви каквото и да било разбиране за другите. Тъй както на теб ти нарушава някой хармони4ното 4увство то така и ти нарушаваш на някой неговото.
 

# 174
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не е въпорс на хармони4но ч4увство.
Ако имаш поредставта какво искам да ти кажа с цифрите горе Simple Smile

Ако ти се грижиш за хармоничното си чувство, че и го пишеш, аз скокойно мога да усетя, много проблеми в това светоусещане /в този дето си описала де/. Осовния от които е, защо погазването на чужди права ти носи хармония.

Това е тарикатлък - ти си по- и най-... другите са прости... детето ти да се бута, да прережда, и т.н.. щото така се успява.... Не знам защо го свръзваш с хармония. Иначе, да - много е разпорстранено.

А темата е за същото нещо. Можеш да направиш нужното за отстраняване на една нередност вместо създадеш още 2-3 в отговор.

# 175
  • Мнения: 1 103
може би нито аз те разбирам добре нито ти мен !
докато всеки има само 1 гледна то4ка и докато емпатията, разбирателството и др. такива са обществено понятие, на фона на АЗ и мое то забележката която правиш облужва само и единствено твоята ли4на хармония.

# 176
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Всеки възприема света през собствените си очи. Всичко е субектично за него.
Някои от нас избират субектнивно да защитават обективен ред.
Не разбирам тогава как можеш да твърдиш че забележката е егоцентрично хармонизиране.
Да, някои предпочитта да са опозиция на същите тези хора и да подиграват усилията им, понеже не били свързани с мутри... Може би затова ти не разбираш какво пиша аз.

Да, на мен лично ми е неприятно да чувам хилти от 14 до 16.
Но когато направя забележка, тя не хармонизира мен. Тя помага на обективен /че и законов/ ред и на много други хора.

Аналогично е с колите. И закон, и контролен орган.. само трябва да се обадиш.
Ама нямало да дойдат? Може. Но при масова нетърпимост /разбирай масово звънене/ в случая - да, и още как. Ще с еотчетат даже.

Българите много рядко се възприемат като част от цяло. И там е основната ни беда. Защото колкото и да го учим в училище и да  го четем по фасади - не сме разбрали кога една общност е силна - заедно. То и общност какво е май не знаем.

# 177
  • Мнения: 1 103
арт мама - защото обществото се състои от много разли4ни категории хора, но всеки съди другите от собствения си 4ардак, с оглед само и единствено на своите нужди и разбирания -> конфликт
както ти казах имам дългогодишен опит със забраната на хилтита през уикенди и ве4ерно време ... Не можеш да си представиш каква тежест в същтност е тази "хубава" забрана . Просто да не ти се налага да работиш, да имаш деца, да се опитваш да ги изу4иш и да не ги оставяш по улиците само д аиграят -> 100% ангажимент ... а сега да видим ако ти падне етажерката и ти се наложи да направиш няколко дупки ? уикенда не може, ве4ер не може ... все пре4и и то оновно на хора, които имат времето и енергията да си пазят спокойствието - безработни, в дългосро4ни отпуски, пенсионери и пр . народ ...  взимаш отпуска ? ами добре, а като трябва да си я вземеш през у4илищтните ваканции?

И така ти знаеш ли на какъв стрес може да подложи "будната съвест" и то4но тези хора , които имат нужда от малко подкрепа за да могат да плащат данъци, да издържат деца и да поддържат именно това общество, което се грижи само за себе си.
И защо "будна съвест" в кави4ки? ами защото не е само да си правим забележки , а и да си помагаме практи4сески , да отстъпим място в рейса, да помогнем на съседското дете да си напише домашните, да помогнем на майката с малките деца да напазарува ...
Пиша объркано, защото малкия е болен и седя в моменбта с него и лепя картинки и той се сърди като гледам компютъра, но обществената отговорност не е само да се правят забележк и ида се нападат слабите места, а като видиш, 4е някой нещо не смогва да вземеш да помогнеш.

# 178
  • Мнения: 62
Цитат
Кое ме възмути: Първо чух весели викове, смях и се загледах.  Час от децата бяха се събрали под едно огромно вековно дърво, чийто голям клон беше леко наклонен. На този клон имаше качени едно-две деца, а всички останали дружно го разклащаха, за да ги люлеят.

Отидох до мъжете и попитах те ли придружават тези деца. Казаха "да". Попитах ги смятат ли за нормално това, което правят децата с дървото. Отговорът беше: "Ами те си играят".

Резонен въпрос! Naughty И аз не бих се сетила... newsm78 Simple Smile

Цитат
Да пребием децата с камъни. Невиждан вандализъм - деца се люлеят върху клон на дърво. Браво на такива съвестни гражданки като теб!

Съвестна или не, но първосигналната ми реакция беше възмущение от видяното.

Ама разбира се! Peace  Че ква друга реакция да има човек!? Crossing Arms

Цитат
Ох, я се успокойте малко. откакто свят светува деца се катерят по дърветата. И къщички си правят и какво ли не.

Е, стига, де! Shocked Таман ги отучихме!

Не мога да намеря цитата, но по нататък се казва, че младите мъже-гледачи весело са се смеели...Е, тва вече е прекалено! Не се издържа! Какъв пример дават на децата, а? Wink

Аз ги знам тези летни занимални в Морската, познато момиченце на 11 ходи там от години. 10 лв. май беше таксата или 12, не са евтини, но явно са чудесни места. Връща се със зачервени бузки и разказва, разказва.  Grinning

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 11:18 от Бъмбълби

# 179
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Лято, лято,  всеки нормален човек би подходил с разбиране ако е предупреден. Ти предупреждаващ ли?
Но да спреш водата или да озвучиш околията без предупреждение не е опция на най-малкото възпитан човек. Или знаеш колко болни, колко деца, и колко отпускари има покрай теб и те не са важни?

Извини ме, но на съседското дете никога няма да помогна за домашните -  нито съм училище, нито ми е работа да му развалям навиците.

Останалото дето си го написала не знам защо го пишеш наистина. Ако мислиш, че хората са зли и само размахват пръст - никой не може да ти попречи да живеееш в тази реалност. Но като не ги предупредиш за шума, защото трудно си плащаш данъците и ти е мъчно да си гледаш децата - сама си подготвяш не най-доброто отношение. Понеже, о чудо! и те имат същите или подобни проблеми. Ти ли писа по-горе, че проблем е гледането от собствената /че и ниска/ камбанария?!

Общи условия

Активация на акаунт