Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 364
  • 222
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 103
Аз като гледам с какво разбиране подхождаш , съжалявам за загубата на време да ти обяснявам.
Голям разбор и анализ направи  и на мен и на на4ина на живот от 2500 км разстояние и без всякакъв ли4ен опит  Peace а и прожектирайки доста твои проблеми ...
Предупреждавам ги да... но я си представи себе си предупредена  Twisted Evil

# 181
  • София
  • Мнения: 62 595
На теб кое точно не ти е ясно? Щом си толкова възмутена от спортуващите с колите, хващаш си красивия телефон и звъниш на съответните телефони. Или си записваш прилежно номерата на колите, правиш снимки, и пускаш жалба в КАТ или полицията. Какво има повече да се обсъжда!

# 182
  • Мнения: 14 478
На теб кое точно не ти е ясно? Щом си толкова възмутена от спортуващите с колите, хващаш си красивия телефон и звъниш на съответните телефони. Или си записваш прилежно номерата на колите, правиш снимки, и пускаш жалба в КАТ или полицията. Какво има повече да се обсъжда!
Ами аз с кучетета кво да правя Анди? Кажи ми. И жалби пусках и забележки правих и пак нищо...
Ако беше толкоз лесно както го описваш-само да си взема красивото телефонче ехее и всичко се решава..Да, ама не.

ПП: Една птичка пролет не прави са казали хората. Когато простотията е всеобща не виждам как малцинството ще се пребори с нея... Sad

# 183
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, не знам, но с обвинения как авторката правила забележка на децата (а то се оказа, че е на възпитателите), пък кучетата били шетали, няма как да стане. От цялата работа излезе, че авторката е виновна, защото се е опитала поне нещо дребно да направи. В крайна сметка всеки прави толкова, колкото е в състояние да направи - може да направи забележка на люпенето на семки, може да подаде сигнал за неправилно паркиране, може и да не смее да се занимава с кучкари и паркирали спортисти, защото може да си изкара боя. Можем поне най-близката си среда да се стараем да разчистим. За по0големите неща трябват организирани действия, защото е като на война - сблъсък на две сили, на две армии. Давид може да е пернал Голиат, но сега трябва да са много Давидовци срещу Голиатовците.

# 184
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197

ПП: Една птичка пролет не прави са казали хората. Когато простотията е всеобща не виждам как малцинството ще се пребори с нея... Sad


Точно. А не е сложно да си птичка и да станат много. Ама е по-приятно да си мръкаш както се вижда в темата. Все пак ще има още Герри!

# 185
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз като гледам с какво разбиране подхождаш , съжалявам за загубата на време да ти обяснявам.
И аз така. Обаче никога не съм крила, че грам разбиране не проявявам към мрънкане за чужди грешки към някой, който сам повтаря техните. Хем хората действали само за себе и и това бил проблема, хем колко ми е трудно всичко и затова като шумя ще ме търпя. Невъзможно ми е разбиране към това.

Предупреждавам ги да... но я си представи себе си предупредена  Twisted Evil
О, да. Навън за целия период. Simple Smile

# 186
  • Мнения: 1 103
Аз като гледам с какво разбиране подхождаш , съжалявам за загубата на време да ти обяснявам.
И аз така. Обаче никога не съм крила, че грам разбиране не проявявам към мрънкане за чужди грешки към някой, който сам повтаря техните. Хем хората действали само за себе и и това бил проблема, хем колко ми е трудно всичко и затова като шумя ще ме търпя. Невъзможно ми е разбиране към това.

Предупреждавам ги да... но я си представи себе си предупредена  Twisted Evil
О, да. Навън за целия период. Simple Smile

Уау! Какво жени има само. Скали направо! И също толкова умни ...
Сега остава баба Илиица да си отпие от ракийката ... и да успокои малко нервната криза ... 



 
 

# 187
  • Мнения: X
Да, светът става по-добър след забележки за детски игри ...

За толкова време можеше да прочетеш най-малкото, че:
* забележката не е за игра, а за безхаберие на гледачите
* възпитанието в безхаберие води до паркирането.

Темата до голяма степен е и за загубеното села от "Цяло село е нужно за да се отгледа едно дете".
Тук е една от точките на изложението: http://www.huffingtonpost.com/emma-jenner/modern-day-parenting-i … lnkushpmg00000063

Не , до паркирането според мен води ли4ното местоимение единствено 4исло ... това, 4е всеки запо4ва да се 4увства прав в това което върши без да се опита да прояви каквото и да било разбиране за другите.
Е, тоз, дето паркира в парка, преди това е бил "детето, което чупи клони и никой не му прави забележка".Така си е свикнал ....винаги да е прав.    Laughing
Нали не мислиш, че дете, научено да се съобразява и да пази, изведнъж на "дърти години" става идиот?!    Grinning

# 188
  • Мнения: 14 478

Е, тоз, дето паркира в парка, преди това е бил "детето, което чупи клони и никой не му прави забележка".Така си е свикнал ....винаги да е прав.    Laughing
Нали не мислиш, че дете, научено да се съобразява и да пази, изведнъж на "дърти години" става идиот?!    Grinning


То са остана да отречем биологията и особено тази и част наречена генетика...
А ходене и мърморене по парковете не виждам как ще промени генния запис на кретена.
Неокастрена тояга трябва да играе...и да внесе  страх божи.
Но уви у нашенско страха божи е в нормалните хора. Пак ще кажа-защото са малцинство...и защото няма нетърпимост към кретенщините...

# 189
  • Мнения: 1 103
Краси , я колко е бло просто. Просто като в анимационен филм. Веднага се разбира кой кой е   Peace

Но някои са израсли с Войната на таралежите, Васко да Гама ..., С деца на море, Синьо лято  ...  
И какво излиза, 4е дете = бъдещ идиот, освен ако не прили4а на герой от китайска анимация или на кустенурката нинджа ...


То са остана да отречем биологията и особено тази и част наречена генетика...
А ходене и мърморене по парковете не виждам как ще промени генния запис на кретена.
Неокастрена тояга трябва да играе...и да внесе  страх божи.
Но уви у нашенско страха божи е в нормалните хора. Пак ще кажа-защото са малцинство...и защото няма нетърпимост към кретенщините...

уеуе и бога се намеси с тоягата и с постоянно наблюдение и наказание - май става доста опасно.  

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 23 786
Янтра , на теб действително ли ти пре4ат деца, с които се занимава някой друг? Аз не им обръщам внимание.  Peace
Да, пречат ми. Особено защото няма общо приети правила до колко е редно да се пуска свободно да обикаля едно дете. Та някои деца са оставени да тичат из заведението или ми увисват до масата да ми гледат в чинията.

# 191
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Янтра , на теб действително ли ти пре4ат деца, с които се занимава някой друг? Аз не им обръщам внимание.  Peace
Да, пречат ми. Особено защото няма общо приети правила до колко е редно да се пуска свободно да обикаля едно дете. Та някои деца са оставени да тичат из заведението или ми увисват до масата да ми гледат в чинията.

Не, не ѝ пречат тези, с които се занимава някой друг.
Пречат и децата на другите, които не се занимават с децата си.
Как по-точно не обръщаш внимание като ти развяват полата тичайки, или ти настъпват крака, пада нещо на масата ти или пък надничат в чинията, както е писала Янтра?

Векове наред е било прието "селото" да се намесва. Сега не - едно дете оставено безпризорно/без надзор/ от родителите си , примерно да търчи в ресторант, не може да получи забележка. Нито самото то - благо и със закачка, нито родителите му, които заслужават малко по-друго отношение. Понеже на тях така им харесва, който му пречи да се изнася им е политиката на милите хора.

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 23 786
Ам как така НЕ МОЖЕ, оооо може и още как. Ресторант, ориентиран към деца, почти на всяка маса има деца, някои си играят в детския кът. Обаче на една голяма компания децата безпризорно тичат наоколо. При което аз се възправям в цял ръст,и при поредно преминаване на ордата покрай масата, изстрелвам с гръмовен глас "Уважаеми млади дами и господа, може ли МАЛКО да се укротите, все пак останалите искаме да ядем." Чува ме целия салон. И родителите се втурват в защита, обаче аз съм вече набрала инерция и спретнах гранде скандал. Щом не си укротяват наследниците, другите ще ги укротят. И изобщо да виждат други деца освен техните да се държат като изтървани. Можеше и да отнеса боя, но мъжът ми е особено едър индивид и гледа лошо (въпреки, че беше принципно несъгласен с мен, ама няма да ме остави да ме набият). Спретнах и една лекция на управителя - той къде е в тази ситуация, когато очевидно пречат на останалите клиенти. Изобщо заведението се укроти набързо, след бурна 15 минутна активност. Щом АЗ мога да накарам тримата си дивака да се държат сравнително прилично за да ядем - всеки би трябвало да може, ако ли не - да не ходи по заведения.

Мъжът ми беше несъгласен със мен, не защото много му харесваше, а защото не е конфликтен тип и щеше да си трае, тихо мърморейки.

# 193
  • Мнения: 1 103
Ам как така НЕ МОЖЕ, оооо може и още как. Ресторант, ориентиран към деца, почти на всяка маса има деца, някои си играят в детския кът. Обаче на една голяма компания децата безпризорно тичат наоколо. При което аз се възправям в цял ръст,и при поредно преминаване на ордата покрай масата, изстрелвам с гръмовен глас "Уважаеми млади дами и господа, може ли МАЛКО да се укротите, все пак останалите искаме да ядем." Чува ме целия салон. И родителите се втурват в защита, обаче аз съм вече набрала инерция и спретнах гранде скандал. Щом не си укротяват наследниците, другите ще ги укротят. И изобщо да виждат други деца освен техните да се държат като изтървани. Можеше и да отнеса боя, но мъжът ми е особено едър индивид и гледа лошо (въпреки, че беше принципно несъгласен с мен, ама няма да ме остави да ме набият). Спретнах и една лекция на управителя - той къде е в тази ситуация, когато очевидно пречат на останалите клиенти. Изобщо заведението се укроти набързо, след бурна 15 минутна активност. Щом АЗ мога да накарам тримата си дивака да се държат сравнително прилично за да ядем - всеки би трябвало да може, ако ли не - да не ходи по заведения.

Мъжът ми беше несъгласен със мен, не защото много му харесваше, а защото не е конфликтен тип и щеше да си трае, тихо мърморейки.

егати цирка! и егати надзирателите! и егати преживяването! иегатистреса! и егати спомените! и егати вси4кото!
направо невероятно.

# 194
  • Бургас
  • Мнения: 6 613
Децата са вдвижение,това е нормалното им състояние.
На мен не ми пречат деца,особено ако не са и моя отговорност.Мога да изключвам.
Пак ще кажа-на кривите хора все нещо им пречи,даже детската  игра.

Общи условия

Активация на акаунт