Родата му при нас в чужбина!!!

  • 16 147
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
Щом майка му е говорила с теб да им дадете вашите пари, сега ти говори с нея да си поемат разходите. Прибери се след времето за вечеря или излез в този период от време, кажи,че си изморена от работа и не можеш да наготвиш ти.

Въпросът не опира само до парите. Просто общото ни съжителство ще разруши уважението помежду ни. Просто не искам да живея с тях.

# 16
  • Мнения: 25 634

forest_veil, лошото е, че не той, а аз еднолично им го позволих, защото и за идването на свекъра и за купуването на миктобуса, свекървата с мен говори, а аз не можах да откажа.

И защо ревеш сега? Еднолично си взела решение, еднолично си сърбай кашата, дето си я надробила.
Не, не е виновен годеникът ти или ако има вина, то тя е, че те е оставил ти да вземаш еднолично решенията.
Повечето права вървят в комплект с повече отговорности. Ако ти е дотежало - за другия път ще знаеш - сядате двамката и заедно решавате такива важни за едно семейство въпроси като с кого ще живеете, кого ще каните и кога, дали, на кого и колко пари ще дадете назаем и т.н.
Иначе става играчка-плачка.

# 17
  • Мнения: 8 809
Това, което описваш, е наистина отвратително, но ще ти припомня поговорката: не е луд, който яде баницата, а който му я дава. Вие с твоя годеник сте виновни за  цялото положение на нещата и се чудя защо пускаш тема за родата.... Rolling Eyes
Не са дошли у вас без да им кажете, че ги приемате, не са откраднали парите, заделени за сандвич бар май беше...вие сте им ги дали. Както и сестрата на годеника ти не е дошла без вашето съгласие на гости за няколко месеца. Сега какво точно искаш, не ми е ясно.... Rolling Eyes Проблемът решаваш  с годеника, не във форум. Ако само искаш да изпуснеш парата, тъй като не смееш дума да обелиш пред него, кажи си направо. Ще се намерят утешителни думи. hug Обърни внимание на писаното по-горе: проблем имаш с годеника си, не с роднините му. Кучето скача според тоягата. Подозирам, че ти достъп до тоягата нямаш никакъв. В това се състои проблемът с произхода ти, какъвто отричаш, че имаш. Реши си личните и семейни проблеми и с това роднинските ще отпаднат от сама себе си.
Не вярвам много да събереш кураж, но поне виж истинското положение на нещата.
П.П. Оф, гледам си писала, че си им дала сама парите в ръцете, пък сега плачеш....Като си мека Мара... Whistling


Думи беля на годеника си, мога и на тях, но не смятам, че искам да се разминавам с нацупени муцуни, докато се пренесат, нито някой ден да ме сочат като лошата снаха, която ги изгони.

Не бързай толкова със снахата.... Stop
 Боя се, че няма да се отървете изобщо. Ще ви изсмучат всички спестявания и ще ги завлекат в Бг. Като останете гол пръст, ще ви зарежат и ще се върнат у дома. Дали ще продължите с годеника, или всеки сам от нулата, не се знае. Жалко за 4-те години работа в Лондон.... ooooh!
Дано греша, ама.... Tired

# 18
  • Мнения: 4 841
Но мога да кажа, че успяхме. Аз успях да завърша образованието, което бях започнала в България с отличен успех.
...
Че тя не учела "Журналистика" като мен

Извинявам се, няма много връзка с темата, но ми стана любопитно - къде в България си учила журналистика, и къде в Англия си си довършила образованието?

# 19
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 025
Значи действаш по въпроса, хващаш "милото" за ушите и провеждате разговор, в които ти в прав текст му казваш, че много обичаш мама, тате и сестрата, но е време да живеете отделно.
После този разговор се провежда и със родата, уточнявате се, ако трябва помагате да намерят квартира и се виждате в неделя и по големи празници !

# 20
  • Мнения: 33
Това, което описваш, е наистина отвратително, но ще ти припомня поговорката: не е луд, който яде баницата, а който му я дава. Вие с твоя годеник сте виновни за  цялото положение на нещата и се чудя защо пускаш тема за родата.... Rolling Eyes
Не са дошли у вас без да им кажете, че ги приемате, не са откраднали парите, заделени за сандвич бар май беше...вие сте им ги дали. Както и сестрата на годеника ти не е дошла без вашето съгласие на гости за няколко месеца. Сега какво точно искаш, не ми е ясно.... Rolling Eyes Проблемът решаваш  с годеника, не във форум. Ако само искаш да изпуснеш парата, тъй като не смееш дума да обелиш пред него, кажи си направо. Ще се намерят утешителни думи. hug Обърни внимание на писаното по-горе: проблем имаш с годеника си, не с роднините му. Кучето скача според тоягата. Подозирам, че ти достъп до тоягата нямаш никакъв. В това се състои проблемът с произхода ти, какъвто отричаш, че имаш. Реши си личните и семейни проблеми и с това роднинските ще отпаднат от сама себе си.
Не вярвам много да събереш кураж, но поне виж истинското положение на нещата.
П.П. Оф, гледам си писала, че си им дала сама парите в ръцете, пък сега плачеш....Като си мека Мара... Whistling


Думи беля на годеника си, мога и на тях, но не смятам, че искам да се разминавам с нацупени муцуни, докато се пренесат, нито някой ден да ме сочат като лошата снаха, която ги изгони.

Не бързай толкова със снахата.... Stop
 Боя се, че няма да се отървете изобщо. Ще ви изсмучат всички спестявания и ще ги завлекат в Бг. Като останете гол пръст, ще ви зарежат и ще се върнат у дома. Дали ще продължите с годеника, или всеки сам от нулата, не се знае. Жалко за 4-те години работа в Лондон.... ooooh!
Дано греша, ама.... Tired

Ън, да си сложа ли въжето Simple Smile) Направо ми .... мамата.

# 21
  • Мнения: 33
Но мога да кажа, че успяхме. Аз успях да завърша образованието, което бях започнала в България с отличен успех.
...
Че тя не учела "Журналистика" като мен

Извинявам се, няма много връзка с темата, но ми стана любопитно - къде в България си учила журналистика, и къде в Англия си си довършила образованието?

Прибирах се за изпити в България.

# 22
  • Мнения: 1 375
Нанаа,как ме хвана яд на твоите свекъри докато четях-какви използвачи са.
И аз живея в Англия и знам за какво говориш....Моите свекъри за повече от две седмици гости ще ми дойдат в повече.
Според мен мъжа ти трябва да изиска тя да си плаща наема от започването си на работа(даже и със задна дата от пристигането си),както и пари нужни за храна(ако се храните общо) и билдове.Същото и за свекъра.Вземи на един лист и пиши-толкова месеца по толкова за квартива,храната и сметките.Това до тук.Най-добре е да си намерят самостоятелна квартира, разбира се.
Какви тарикати-уж да ви помагат,а то било за да си изплатят те кредита за апартамента в БГ и да издържат дъщеря си студентка.Ами поне да си кажат,защо лъжат.Защото са решили на вас да се натресат и да има как да си оправдаят идванете-уж много загрижени за вас,да помагат,ала-бала....и да им търсите работа и по банки да ги развеждате и какво ли не...Според мен ти благодарност няма да видиш от тях,ами не се оставяйте с годеника си да ви използват и си изчистете сметките,които ви дължат до тук ,за да са ви чисти и отношенията.И ако стане така че нито те се изнесат някъде ,нито вие до декември(това са им намеренията,ама не се знае)поне да не ви използват финансово-да си плащат.Разделяйте си разходите ,а не да се скатават.

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Щом майка му е говорила с теб да им дадете вашите пари, сега ти говори с нея да си поемат разходите. Прибери се след времето за вечеря или излез в този период от време, кажи,че си изморена от работа и не можеш да наготвиш ти.

Въпросът не опира само до парите. Просто общото ни съжителство ще разруши уважението помежду ни. Просто не искам да живея с тях.
Това е друго. Като гледам повечето са те разбрали неправилно като мен. Щом не можете директно да попитате кога си тръгват, тогава тактично ги попитайте до кога планират да останат при вас, за да си направите сметка, че ще сменяте квртирата, че тази ви е скъпа и ще търсите по-малка и по-евтина или нещо в този дух.

# 24
  • Мнения: 2 488
Ами млада си,сгрешила си /и двамата/ като си ги поканила да живеят у вас и сега им сърбаш попарата. Но достатъчно. Казваш ребром на приятеля,че не може повече така,че искаш да живеете сами/което си е в реда на нещата/ и след това си заявявате категорично намерението пред родата. И хич да не ти пука,че ще кажат ,че си лоша снаха или квото и да било. Ще се посърдят малко,може да се поскарате дори,но ще им мине. Ако сега не можете да се преборите с тях,цял живот ще ви са на главата и ще си имате много проблеми.Съответно това може да разруши и връзката ви.  Действай и не се притеснявай от хорски приказки.Всеки е свободен да приказва каквото си иска,но ти не си длъжна да се съобразяваш с околните. Сега е моментът годеникът ти да те подкрепи .Ако пък не иска,ще трябва да се замислиш дали да си с него или да си стои до полата на мама.

# 25
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
       Дали това подмятане за декември не е само за приспиване на съзнанието?!Според мене първо говориш със годеника,уточнявате се,правите сметки на режийните и да си плащат до декември.Нали и те работят все пак.Поставяш ясно условие-или се изнасят за България в края на годината или си търсят самостоятелно жилище.Тарикати!Защо ли си мисля,че за някои техни постъпки,синът е бил уведомен,но не може да скърши хатъра на мама и тати...

# 26
  • Мнения: 1 375
Ама и вие сте едни меки марии с годеника ти-не ги искате,но сте им купили билети,първо за единия ,после и за другия.Искаш да си спестявате пари за къща ,а ти сама си ги дала да си купят ван.Като не искаш се научи да казваш-НЕ!Като е толкова дразнеща като поведение можеш да я игнорираш.

Има обаче друг момент,който ти не оценяваш,а е в твой плюс.Те са ти на твоя територия,езиково и социално зависими са от вас и метър не могат да стъпят без вас.Тези обстоятелства са в твоя полза,така че ти да командваш в къщи,а не тя.Ти ще казваш кое как да е ,за кое какви пари да се дават, какво да се готви и какво да се прави.Няма какво да се цупи и прави физиономии-не стига ,че са се навряли при вас и ви ползват от личното пространство ,ами ще и се връзваш,че била намусена-нейна си работа.Ако не им харесва-прав им път.Никой насила не ги е домъкнал в дома ви.
Вие рентвате една цяла къща ли, как сте?Трябва да си поемат разходите-не може така.

# 27
  • Мнения: 33
Ама и вие сте едни меки марии с годеника ти-не ги искате,но сте им купили билети,първо за единия ,после и за другия.Искаш да си спестявате пари за къща ,а ти сама си ги дала да си купят ван.Като не искаш се научи да казваш-НЕ!Като е толкова дразнеща като поведение можеш да я игнорираш.

Има обаче друг момент,който ти не оценяваш,а е в твой плюс.Те са ти на твоя територия,езиково и социално зависими са от вас и метър не могат да стъпят без вас.Тези обстоятелства са в твоя полза,така че ти да командваш в къщи,а не тя.Ти ще казваш кое как да е ,за кое какви пари да се дават, какво да се готви и какво да се прави.Няма какво да се цупи и прави физиономии-не стига ,че са се навряли при вас и ви ползват от личното пространство ,ами ще и се връзваш,че била намусена-нейна си работа.Ако не им харесва-прав им път.Никой насила не ги е домъкнал в дома ви.
Вие рентвате една цяла къща ли, как сте?Трябва да си поемат разходите-не може така.


Права си, но нали знаеш, че "Благата дума железни врати отваря", така стана и с нас. Може би под афект написах тоя пост. Хората сами по себе си не са лоши, но не става снаха и свекърва заедно да живеят. Определено не сме купили билетите, за да се случи всичко това.

Да, цяла къща рентваме. Всъщност от 2-3 месеца ни дават 200 паунда за сметки, но това не е достатъчно, много ясно. Като стане дума, че е трудно в град като Лондон, казват, че им трябва време да си стъпят на краката, което е вярно, НО... това което пращат за дъщеря си е здразнещо, а е на работоспособна възраст.

И аз съм на 25 години и ми се живее, но не вися на врата на нашите. 

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686

Да, цяла къща рентваме. Всъщност от 2-3 месеца ни дават 200 паунда за сметки, но това не е достатъчно, много ясно. Като стане дума, че е трудно в град като Лондон, казват, че им трябва време да си стъпят на краката, което е вярно, НО... това което пращат за дъщеря си е здразнещо, а е на работоспособна възраст.

И аз съм на 25 години и ми се живее, но не вися на врата на нашите. 
Завист ли надушвам? За зълвата има, за мен няма. Имат - пращат. Покажи и сметките, документа за наема, кажи, че делите наполовина и от там нататък да правят каквото искат с парите.

# 29
  • Мнения: 33

Да, цяла къща рентваме. Всъщност от 2-3 месеца ни дават 200 паунда за сметки, но това не е достатъчно, много ясно. Като стане дума, че е трудно в град като Лондон, казват, че им трябва време да си стъпят на краката, което е вярно, НО... това което пращат за дъщеря си е здразнещо, а е на работоспособна възраст.

И аз съм на 25 години и ми се живее, но не вися на врата на нашите. 
Завист ли надушвам? За зълвата има, за мен няма. Имат - пращат. Покажи и сметките, документа за наема, кажи, че делите наполовина и от там нататък да правят каквото искат с парите.

Не знам, завист ли надушваш? Или това са неща, за които не трябва да му прави впечатление на човек?!

Общи условия

Активация на акаунт